Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
selam canım :nazar:

bende yapmayı düşünüyorum sana bazı sorularım olcak :KK34: ben roaccutane tedavisi gördüm ama üzerinden 4 yıl geçti o tedavi bana bir çok ize ve çukurlara mal oldu yani baya eski izlerim var bunlarda da etkili olurmu acaba bu tedavi özellikle çukurlarda onu merak ettim :44:

evet ordan aldım gönderilen kağıtta önce 30 saniyeyle başlayın sonra her uygulamada 30 saniye arttırın diyordu üstelik satıcıylada konuştum aynen öyle söyledi bende öyle yaptım.benim uygulamam olmamısmıdır yani ve siz nerden aldınız ?

Üzgünüm dediğim gibi o ne olduğu belirsiz şeyi (tca + başka asitlerin karışımı diye düşünüyorum) hiç kullanmadım, başka tca başlıklarında kullanan arkadaşlar elbette vardır onlara danışabilirsiniz.
Ben şahıstan değil firmadan aldım.
Forumun bu kısmında ürün, firma, marka ismi vermek yasak olduğu için maalesef yazamıyoruz.:KK34:

lady cim benim ürünlerin gelmesinebirkaç gün var ama dayanamayıp soruyorum belki net olmaz :KK70: fen bilgisi öğretmeniyim o yüzden asitleri iyi bilirim :)) şimdi yüzümüze süreceğiz ya 60-90sn arası bekleteceğiz de yıkarken gözümüze filan kaçmaz mı ki? uygun zamanda cevaplarsan sevinirim. gerçi sen bize çok zaman ayırıyorsun çıkarsızca :KK70:D teşekkürler

Tatlım sen doktora danıştın mı, ilaç tedavisi görmüştün diye hatırlıyorum, kimyasal peeling yapabilecek misin?
Pamuk ile süreceğin için o an akma yapmaz ise sonrasında yıkama esnasında sorun olmaz zaten.
Bol su ile yıka tatlım:KK34:

selam canım :nazar:

bende yapmayı düşünüyorum sana bazı sorularım olcak :KK34: ben roaccutane tedavisi gördüm ama üzerinden 4 yıl geçti o tedavi bana bir çok ize ve çukurlara mal oldu yani baya eski izlerim var bunlarda da etkili olurmu acaba bu tedavi özellikle çukurlarda onu merak ettim :44:

Merhaba:KK3:
Elbette işe yarar ama çok hızlı sonuç beklemeyin, zamana yayın.
Tca zaten eylül sonu başlanıp, nisan başında son uygulaması yapılabilen bir peeling.
Güneş ışınlarının yoğun olduğu ilkbahar ve yaz aylarında cildi güneşten korumak çok zor olduğu için yapmamak en sağlıklısı.
Şimdi 4 uygulama yapsanız seneye eylülde de yeniden başlayıp devam etseniz güzel sonuçlar alırsınız:KK16:

yüzüm için değil ama bacağımdaki batık lekeleri,batıklar için kullanmak istiyorum.ilk defa deniycem.kaçlık kullanmalıyım.her türlü öneri ve tavsiyeye açığım:)

Öncelikle merhabalar hanımlar. Göz altımda zırt diye ortaya çıkan morluklar için girdiğim evde yapılabilen doğal cilt bakımları bölümündeki ladysubaru başlığından buraya yönlendim, hiç aklımda yokken tca peeling uygulamaya karar verdim :) . Öncelikle tüm konuyu okuduğumu ve bahsedilen siteye dair kafamda en ufak bi ışığın bile yanmadığını belirtmek istiyorum. Zahmet olmazsa biri beni özel mesajla bilgilendirebilir mi? %15 kullananlar çok hafif sonuçlar aldığından bahsettiği için %20 ile başlamayı düşünüyorum, uygun mudur? Bahsi geçen fesleğen kremini de aynı siteden mi alıyoruz? Diğer nemlendiricilere göre artısı, farkı nedir? Ayrıca ilk mesajda peelingden sonra dikkat edilmesi gerekenler kısmında uygulamadan sonra nemlendirici kullanmayın demesine rağmen herkes kullandığından bahsediyor. Hata uygulamada mı, verilen bilgide mi? Son olarak, bu donmuş ozon yağı nereden temin ediliyor? Şimdiden teşekkür ediyorum cevaplayacak arkadaşlara :) .

Öncelikle merhabalar hanımlar. Göz altımda zırt diye ortaya çıkan morluklar için girdiğim evde yapılabilen doğal cilt bakımları bölümündeki ladysubaru başlığından buraya yönlendim, hiç aklımda yokken tca peeling uygulamaya karar verdim :) . Öncelikle tüm konuyu okuduğumu ve bahsedilen siteye dair kafamda en ufak bi ışığın bile yanmadığını belirtmek istiyorum. Zahmet olmazsa biri beni özel mesajla bilgilendirebilir mi? %15 kullananlar çok hafif sonuçlar aldığından bahsettiği için %20 ile başlamayı düşünüyorum, uygun mudur? Bahsi geçen fesleğen kremini de aynı siteden mi alıyoruz? Diğer nemlendiricilere göre artısı, farkı nedir? Ayrıca ilk mesajda peelingden sonra dikkat edilmesi gerekenler kısmında uygulamadan sonra nemlendirici kullanmayın demesine rağmen herkes kullandığından bahsediyor. Hata uygulamada mı, verilen bilgide mi? Son olarak, bu donmuş ozon yağı nereden temin ediliyor? Şimdiden teşekkür ediyorum cevaplayacak arkadaşlara :) .

Göz altlarınıza macadamia ve ozon yağı tavsiye ederim.
Birde türk kahvesi içtiğinizde telvesini kat kat tüm cildinize göz çevresi göz altlarınız dahil sürün kuruduktan sonra fazlasını parmak uçlarınız ile dairesel hareketlerle dökün ve soğuk suyla durulayın.

Bunlar probleminizi epey hafifletir, dolaşımı hızlandırır:21::KK34:

Tca ya gelince cilt renginiz aslında oranı belirliyor.
%15 tca beyaz tenliler, %20 tca buğday tenliler, %25 esmer tenliler için en uygun oran.
Soyulmayanlar genelde esmer ve buğday tenliler ve uygun oranda kullanmadıkları için soyulmadılar.
Son tespitimiz bu:KK9:
Ozon yağı ve fesleğen, melisa kremini de aynı yerden alabilirsiniz bephantenol içeriği yoğun ve ben yağlandırmadan etkin nemlendirdiği için tercih ediyorum:KK34:

sizin söylediğiniz yerden siparişimi verdim tekrar tsk ediyorum fakat neden o kadar ucuz anlamadım ben daha pahalıya almıştımda ucuz olması beni düşündürdü

Diğerlerinin neden pahalı olduğunu hiç düşündünüz mü?:KK9:
Ve o pahalı diye tabir ettiğimiz gg de satılan söze tca nın aslında saf tca olmadığını da tabi...
Ahlaklı ticaret yapılıp ürünler uygun ve ulaşılabilir fiyata satılabiliyor demekki bu firma bunun en güzel örneklerinden biri:KK34:

kedi83 cok tsk ediyorum bilgilendirmeniz için...
:KK9:Çok seviyorum böyle yardımlaşmanızı, işte kadınların birliği beraberliği budur:KK16:

ama ben beyazımm niye benim soyulmadı hiç fark yok bende %20lik yapıcam bidahakine :KK31:

ama ben beyazımm niye benim soyulmadı hiç fark yok bende %20lik yapıcam bidahakine :KK31:

:KK1:Demek tam beyaz tabirine uymuyorsun tatlım.
Yazın düzenli güneşleniyorsan bence bu çok etken faktörlerden biri:KK34:
20lik dene bakalım nasıl olacak..

Diğerlerinin neden pahalı olduğunu hiç düşündünüz mü?:KK9:
Ve o pahalı diye tabir ettiğimiz gg de satılan söze tca nın aslında saf tca olmadığını da tabi...
Ahlaklı ticaret yapılıp ürünler uygun ve ulaşılabilir fiyata satılabiliyor demekki bu firma bunun en güzel örneklerinden biri:KK34:

:KK9:Çok seviyorum böyle yardımlaşmanızı, işte kadınların birliği beraberliği budur:KK16:[/QUOTE]

keşke en baştan üye olsaymışım buraya :KK43: firmayı cok beğendim inş memnun kalırım :)

cok soru soruyorum ama :) 3 gün önce %15 tca uygulaması yaptım.pazar günü firmadan sipariş verdiğim %25 tca gelecek hemen uygulasam bi yan etkisi olur mu acaba en az kaç gün beklemem gerek

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben de tca uygulamak istiyorum ancak sizin bahsettiğiniz site hangisi acaba hangi firmadan alıyorsunuz. Biliyorum firma adı vermek yasak ama lütfen en azından biri bana özel mesajla söyleyebilir mi benim özel mesaj hakkım yok henüz. Cevap bekliyorum

Tca ya gelince cilt renginiz aslında oranı belirliyor.
%15 tca beyaz tenliler, %20 tca buğday tenliler, %25 esmer tenliler için en uygun oran.
Soyulmayanlar genelde esmer ve buğday tenliler ve uygun oranda kullanmadıkları için soyulmadılar.
Son tespitimiz bu:KK9:
Ozon yağı ve fesleğen, melisa kremini de aynı yerden alabilirsiniz bephantenol içeriği yoğun ve ben yağlandırmadan etkin nemlendirdiği için tercih ediyorum:KK34:

Ben bunu bilmiyordum :KK43: Buğday tenliyim ben de... %15 almıstım ama ilk uygulama için yine de cildi alıstırmak için % 15 daha iyi olur sanırım.Ayrıca çalışan insanız %20 lik yapıp maymuna dönmek var :) En iyisi önce %15 i denemek...

Ben % 20 Laktik asit peelingi yapalı 2 hafta oldu. TCA için bir hafta daha beklemem gerekiyor ama zor dayanıyorum belki bugun yaparım tca yı :)

TCA'ya başladıktan sonra da 28 günde bir tekrarlamayı düşünüyorum. Zira cilt kendisini 28 günde bir yeniliyormuş tamamen.
tca programım da şöyle : 2 ocak, 30 ocak, 27 şubat, 27 mart :) :) Çok lekem yok aslında ama bebek cilt istiyorum ben de :) Çok lekesi olanlar da bu şekilde 4 seferlik program yapabilirler :)
Ama işte zor dayanıyorum bugunu atlataydım iyiydi :)
Buğday tenim diye soymazsa bir de iyice moralim bozulcak. Ondan sonra % 20 lik almak gerekecek 1 ay beklenecek oohoo :KK43:

Son düzenleme:
Sonunda ben de dayanamayıp yapacağım, siz yazdıkça. :KK9: Lekem yok, sadece çillerim var aşırı değil, onlardan da memnunum. Alnımdaki yağ bezesinden kurtulamadım sadece. Zaten LadySubarunun yazdığı diğer bakımları uyguluyorum. Ama aklımda tca'ya kaymıyor değil. :KK34: Sence ihtiyacım varmı?

Son düzenleme:
siparişlerim bugün geldi bir sürü yağ, krem, laktik asit, tca ve ozon yağı aldım :)) tca yı pazartesi veya salı günü uygulayacağım. yalnız ozon yağının kullanımı nasıl ki acep ?

X