Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Merhaba,

Az önce dayanamadım % 15 tca uyguladım. şişeyi pamuga 5 kere ters çevirerek pamugu ıslattım. SOnra yüzüme sürdüm hemen. Bitince pamugu 3 kere daha aynı şekilde ıslatıp tekrar sürdüm.

Fakat yanma ve kızarıklık olmadı pek...Olmayınca pamuk yeteri kadar ıslak değil diye düşünüp tekrar ıslatıp sürdüm. Bi baktım 2 dakika geçmiş hemen yıkadım yüzümü. Sadece son 5 saniye alnımda yanma oldu o kadar. Zaten ordan başlamıstım sürmeye.

Baktım ki yanaklarda hiç tepki yok. Yüzümü yıkayıp kurladıktan sonra şeytana uyup alnım hariç olmak üzere, aynı pamugu biraz daha ıslatarak yanaklara 30 sn daha uyguladım bu sefer yanaklarda da son 10 sn. yanma batma hissi olustu. hemen yıkayıp bepanthol sürdüm.

Şuanda da cildim de yanma yada kızarıklık yok ??? Sanırım bana hafif geldi % 15...Belki de % 20-25 denemem lazım bilemiyorum.

Ladysubaru
zılgıt atacaksın kesin ama lütfen çok kızma bana

2 dk artı 30 sn tutmama ragmen yanma hissi yüzümü yıkar yıkamaz gectı ve sonrasında hic bi his yada kızarıklık yok. İlginc ya benim cildim eşek derisi sanırım :S Niye Böyle oldu sizce ???

Son düzenleme:
Dün yapmıstım tca yı bugun yüzümde hafif bir kuruluk var o kadar...Güneş kremi ve bepanthol sürüyorum. Acaba yüzüm soyulur mu diye merak ediyorum...Sizce soyulur mu ?

Son düzenleme:
Dün yapmıstım tca yı bugun yüzümde hafif bir kuruluk var o kadar...Güneş kremi ve bepanthol sürüyorum. Acaba yüzüm soyulur mu diye merak ediyorum...Sizce soyulur mu ?

Cnm benim gözlemlediğin kadarıyla sürdüğünde beyazlaşma olduysa soyulur. Bu arada 15 lik çok hafif olmuş zar zor soyma yyapıyor

Cnm benim gözlemlediğin kadarıyla sürdüğünde beyazlaşma olduysa soyulur. Bu arada 15 lik çok hafif olmuş zar zor soyma yyapıyor

Öncelikle yanıtın için teşekkürler.

Belirgin bir beyazlık farketmedim ben HAtta alnım koyulaştı/ kızardı. Yıkayınca da geçti.

% 15'i iş yerinde kötü görünmeyeyim diye yaptım. Ama hiç soymayacaksa da bir anlamı yok tabiki.

Bu durumda soymazsa, % 20 mi almalıyım yoksa % 25 mi, çok mu ağır olur acaba ?

Lady
senin de yorumlarını dört gözle bekliyorum...

Cnm hani bir yerine oksijenli su döktüm mü beyazlayıp kabarır ya,o şekilde olduğunda soyulma yapıyor...Sanırım sende olmamış Gene de bir hafta kadar iyice bir bekleyip cildini gözlemlemeni tavsiye ederim..Bu arada çalışıyorsan 25 lik çok ağır olur.beni 1 hafta evden çıkarmadı20liği nasıl bilemiyeceğim..Gerçi Lady gerekli açıklamaları yapar sana.Ben onun görüşlerine çok inanıyorum...:)

Bana da soyulma olacak gibi gelmiyor şahsen. Çünkü hafif bi kuruluk dısında bir şey yok yüzümde...

O zaman büyük ihtimalle % 20 liği alırım :)

Ama dediğin gibi biraz bekleyeceğim. 3-4 ve 5. günler soyulma olur belki... Umut dünyası.

Teşekkürler,sevgiler...

cok soru soruyorum ama :) 3 gün önce %15 tca uygulaması yaptım.pazar günü firmadan sipariş verdiğim %25 tca gelecek hemen uygulasam bi yan etkisi olur mu acaba en az kaç gün beklemem gerek

Önce şu konuda anlaşalım, konuyu açtığım ilk mesajımda özellikle belirttiğim gibi uygulama yaptıktan sonra en az 25-30 gün ara vermelisiniz ve tekrar edecekseniz iki uygulama bekleme yine aynı ''30 gün'' bekleme kuralı geçerli.
Lütfen bu süreyi bekleyin cildiniz toparlansın, sonra bana ''lady ben soyulmadım'' diye gelmeyin.

Tatlım uygulama yolun tamamen doğru ama ben pek soyulacağını sanmıyorum çünkü kısa süre önce laktik asit uyguladın, hepte uyardım ara süre çok kısa, bekle tatlım bak soyulmazsın yoksa diye.
Şimdi 30 gün bekle, 30 gün sonra yapacağın tca uygulamanda soyulacaksın, günde 2-3 defadan fazla nemlendirme.
Ve evet sen buğday tenli olduğun için 15lik tca sana az gelecek ama en azından tecrübe etmiş oldun, cildinin tepkisini ve korkulacak bir durum olmadığını gördün

Tatlım son tespitimize göre sana 15lik tca otanı uygun değil, 15lik tca beyaz tenlilere, 20lik tca buğday tenlilere, 25lik tca esmer tenlilere göre Birde beni dinlemeyip laktik asiti yoğun şekilde kullandıktan sonra 30 gün beklemeden tca uyguladın pek soyulacağını sanmıyorum.

ilk uygulamamda beyazlaşma olmamıştı bende ama buna rağmen soyulmuştum (not cildim rengim beyaz)
Dediğim gibi bu oranları cilt rengimize göre alıp kullanmalıyız.

%15'lik tca Beyaz tenlilere
%20'lik tca Buğday tenlilere
%25'lik Esmer tenlilere uygun

Tatlım senle sık sık konuşuyoruz zaten bakım programın çok güzel ilerliyorsun, tca yı sadece sivilce lekeleri, güneş lekeleri, sivilce çukurluklarını soyarak tedavi etmek için değil cilt yenileme, cilt tazeleme için de kullabiliriz.
Ki ben tca yı cilt yenileme, cilt tazeleme için kullanıyorum, sende kullanabilirsin

siparişlerim bugün geldi bir sürü yağ, krem, laktik asit, tca ve ozon yağı aldım :)) tca yı pazartesi veya salı günü uygulayacağım. yalnız ozon yağının kullanımı nasıl ki acep ?

Güle güle kullan tatlım en sevdiğim yağlardan biridir ozon yağı, yağlar ile ilgili sorularını yorumlarını diğer başlığımdan yapar sorarsan daha sağlıklı olur, buradaki konumuz sadece tca uygulaması dağıtmayalım konuyu

http://www.kadinlarkulubu.com/evde-...imli-cilt-icin-birebir-hala-kullaniyorum.html

Son düzenleme:
Merhaba güzel hatunlar,ben dün akşam yapıcaktım bebeğim çok geç yattı, annem babam uyanıkken de yapmak istemiyorum cildimi kızarık görmesinler sonra çok kızıyorlar bana. Gizli yapıcam yani bugün akşam herkes uyuduktan sonra eldivenleri takıp operasyonumu yapacağım,çok heyecanlıyım... Haydii yarına görüşmek üzereee

Ladysubaru ben üçüncü tca uygulamamı geçen hafta çarşamba yaptım,ilk iki yaptığım uygulamayı saymıyorum çünkü pamuğa damla hesabıyla azıcık tca döküp(18-20 damla) uygulamıştım çok az bir soyulma çenemde olmuştu okadar onun için bu yaptığım ilk sayılır.Bir haftada tüm soyulma bitti.Dudak ve yüz çevresine uygulamadım ilk 4-5 gün hiç dışarı çıkamadım yüzüm kahverengiydi tamamen soyulunca yüzüm çok güzel oldu bebek poposu gibi :)) çoook mutluyum teşekkür ederim subarucuğum tüm bilgilerini, deneyimlerini bizimle paylaştığın için.Fakat sana sorularım olucak soyulmam tamamen bitti yüzümü doanın sabunlarıyla temizleyebilirmi-
yim?Ozon yağını ne zaman uygulayabilirim belli bir zaman geçmesine gerek varmı?

lady
Cevapların için çok teşekkürler. Evet % 15 liği denemiş oldum. Hakikaten korkulacak birşeyi yokmuş

Buğday tenli oldugum için % 20 lik siparişi vereceğim ve 28-30 gün bekleyeceğim canım.

Açıkcası yaptım kurtuldum yoksa çatlayacaktım. Yeni yıla metamorfoz ile giresim vardı. Soyulmasa bile pişman değilim :) Nasıl birşey oldugunu gördüm merakım gitti :)

Artık bir ay beklerim napalım.

Yardımların için tekrar teşekkürler canım.

Aklıma takıldı şimdi. Laktik yüzünden soyulmıcak olabilirim ama yine de tca yüzünden yanma batma hissi olması gerekmiyor muydu ?

% 20 likde bu yanma batma olur mu ki ?

Acaba pamuga az mı sürdüm diye de düşünmuyor değilim hala...

Anladıgım kadarıyla pamugu Allah ne verdiyse ıslatacagız bol bol değil mi ? Yani nerdiyse pamuktan yere damlayacak gibi olacak ( ama damlamıcak tabi yoksa göze kaçar vs. vs. ) değil mi ?

Çok teşekkürler yardımınız için, bişey soracam ya ben bunu aldım dediğiniz yerden %15 uygulama yaptım küçük bir bölgeye pamuklu çubukla hızlıca 200 e kadar sayarak beklettim yani yaklaşık 1 dakika sonra iyice yıkadım, sürdüğüm yer beyazladı yanma oldu acaba yanlış bişey mi yaptım ya çok tedirgin oldum sizde de aynı şey oldu mu korkuyorum biraz, bepanthene sürdüm yağsız olandan

Son düzenleme:
Arkidişleeeeerrrr,

Dudağımla çenemin tam ortasındaki cukurda ufak bir soyulma vaaarrr İnş. devamı gelirrrr daha dün yaptım zaten tca yı

Umudum kesmiştim ama şimdi yine umutlandım gariiii

Son düzenleme:
Merhaba bayanlar,ben dün akşam yaptım eldivenimi taktım biraz fazla pamuk aldım tcanın yarısını pamuğa boca ettim O manada biraz üzüntülüyüm israf ettiğimi düşündüm..Her neyse ben daha çok elmacık kemiklerime ve burnuma çok sürdüm çünkü orada çillerim çok fazla var.Yalnız aklımdan çıkması sebebiyle ilk 15saniye sürüp bekleyip bir daha sürmeyi akıl edemediğimden midir nedir sürekli o pamuğu yüzümde dolaştırdım.Umarım olmuştur. İlk başta laktik asitli tonikte ki gibi yanma ve kaşıntı hissi başladı ben 1 dakika tuttum.Telefonumun kronometresini açmayı beceremedim çok fazla kullanamadığım için.Telefona bakarak dakika saydım yani. Aşağı yukarı 1 dakika tuttum.Sonrasında dediğim gibi hafif batma,kaşıntı ve yanma oluştu.Korkulacak hiç bir şey yokmuş.Yüzüm aşırı derece yanıp,kıp kırmızı kesileceğini düşünürken sadece bi 5dakika yandığını hissettim sonrasında bepanthenimi sürdüm. Gece de kalkıp sürdüm,sabah da ..Yani şu ana kadar 3 kere uyguladım kremimi.Yanımda melisa kremim var öğlene doğru onu da uygularım. Sadece peeling yaparsınız da cildiniz gerilmiş hissedersiniz ya ben öyle hissediyorum. Şişlik vs. hiç bir şey yok.. Yani ben öyle abartmışım ki kendimi.. Düşündüğüm gibi olmadı..Hatta aklıma Ladyim geldi kızcağazın kafasını bunun için mi ütüledim diye.Belki de ben yanlış yaptım bilemiyorum ama sonuçları gün geçtikçe göreceğiz.Şimdilik izlenimim bu yönde..Bu arada fotoğraf çekeceğim demiştim ama cildim de bariz bi değişiklik olmadığı için çekmedim..

Çok iyi bende umutlandım şimdi, alttaki deri görünüyor mu lekesiz ve temiz mi :d

O kadar yorum yapabilecek kadar bir durum yok henüz. Dediğim gibi çenedeki çukur kısımda 2-3 milimlik 1-2 tane soyulmus kısım var. Bu soyulanlar oldukca ince. Yani derin bir soyulma durumu yok. O yüzden de alttaki deri belli belirsiz fark ediliyor. Ama zaren 2-3 milimlik alanlardan bahsettiğim için henüz anlaşılmıyor.

Ayrıca yüzümde hafif kuruluk oluştugunu söylemiştim, ondan olmus olabilir. Belki de bu soyulmanın devamı gelmez bilemiyorum. Yine de persembe gunu yaptım ve bugun c.tesi.Yani henüz 2 gün doldu. işe yarayıp yaramayacağı sanırım yarın (pazar) ve p.tesi günleri anlaşılacakdır :) Gelişme olursa aktaracagım :)

Not: Bu arada bugun yüzümü sabah ve öğlen 2 kere yıkadım. Ama hiç krem sürmedim. Dün çok bol bepanthol sürmustum artı bi de güneş kremi derken cilt soyulacagı varsa da soyulamaz gibi geldi. Bugun soyulmayı iyice tetiklemek için krem filan sürmuyorum valla.
Bepanthol ün en buyuk özelliği kurumus soyulan ciltlere iyi gelmesi, hem soyulmak istiyoruz hem bepanthol sürüyoruz biraz çelişkili ve saçma bir durum :) Hani 3. ve 4. günler çok gerilirse cildim o zaman sürerim ama şimdi gerek görmüyorum.

Not. 2 Bugun evdeyım o yüzden güneş kremine zaten gerek yok :)

Son düzenleme:
selam ,
2 defa %15 tca uygulamsından sonuç almayınca az önce %20 tca siparişini vermiş bulunuyorm ,haftaya uygulama yapacağım ,bekleme sürecim bitecek ,umarım olumlu sonuç alabilirm /alabiliriz.....

Arkadaşlar
2012 KK enleri üyeler tarafından
''Türkçeyi en güzel kullanan Kadınlar Kulübü üyesi ? = Lady Subaru'' seçilmiştir...
Kendisini tebrik ediyorum...Bizlere yapmış olduğu tüm yardımlar içinde şahsım adına çok çok teşekkür ediyorum....:)
Seni seviyoruz LadySubaru :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…