Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Kaş kontürü silmek için kullanan varmı bu solüsyonu kızlar? Ben yaptırdım bi seans kızarıklık 2 ay oldu hala geçmedi dövmeden daha belirgin duruyo
Öncelikle merhaba.
Kalıcı makyaj gibi uygulamalarda tca size istediğiniz sonucu vermez, çünkü sizin yaptrmış olduğunuz işlem deri altında.

Uzun bir aradan sonra hepinize merhaba.
O kadar çok mesaj yazılmış ki tek tek cevaplamak ile olmayacak. Genel hatları ile yanıtlamaya çalışayım.

İlkbahardan itibaren tca uygulanmaz.

Tca uygulanmış cilde dermaroller, lazer vs gibi uygulamalar yapılamaz.

%15 ile deneyimimi sizler aktardım ama aradaki o %5 farkla %20 veya %25 denemeyin..
Neticede elimizdeki ürün ASİT!

Lütfen %15 alıp bunu uygulayın, uygulamalarınızı bir şie 15 ile bitirip daha sonra %20 gibi oran değişimine gidin.

Hamileler, sivilce tedavisi görmüş kişiler uygulayamaz.

Sivilce tedavisinden sonra en erken 1 sene sonra kullanılabilir ama bu konuda doktor görüşü mutlaka alınmalı!
(roaccutane gibi ilaçlar ciltteki yağı azalttığı bigi inceltmeye de sebep oluyor) Kaş yapalım derken göz çıkartmamamk gerekli lütfen risk almayın.

Uygulama sonrası mutlaka cildi rahatlatacak nemlendirici gerekli. Son dönemde gelen maillerde melisa ve fesleğen kremi bulunmadığından bahsediliyor. En basitinden bir pişik kremi bu sürede gerekli takviyeyi sağlar (ben sebamed pişik kremi kullandım)

Genital veya koltuk altı gibi bölgelerde deneyin diyemem tecrübem mevcut değil yönlendirip yorumlayamam ve lütfen yorumlayan arkadaşların cilt tipinin sizden farklı olabileceğini unutmayın :KK43:

Tca gibi ürünleri alırken ltfen dikkatli olun zira piyasada saf su dışında laktik asit ve benzerleri ile hazırlayanlkar mevcut.

Uygulama sonrası kararmanın bir çok sebbei olabiliyor. Mesela seçtiğiniz oran cildinize ağır gelmiş olabilir.
Sürerken aceleyle bastırmış olabilirsiniz. Sürdükten itibaren ve sonrasında 50 faktör ve üzeri güneş koruyucu sürmeyi kesinlikle aksatmayın.

Kapalı olmanzı veya sürekli evde olmanız sizi uv ışınlarından koruyamaz.

Sevgiler

O kadar çok mesaj yazılmış ki tek tek cevaplamak ile olmayacak. Genel hatları ile yanıtlamaya çalışayım.

%15 ile deneyimimi sizler aktardım ama aradaki o %5 farkla %20 veya %25 denemeyin..

Lütfen %15 alıp bunu uygulayın, uygulamalarınızı bir şie 15 ile bitirip daha sonra %20 gibi oran değişimine gidin.

Sivilce tedavisinden sonra en erken 1 sene sonra kullanılabilir ama bu konuda doktor görüşü mutlaka alınmalı!
(roaccutane gibi ilaçlar ciltteki yağı azalttığı bigi inceltmeye de sebep oluyor) Kaş yapalım derken göz çıkartmamamk gerekli lütfen risk almayın.

Uygulama sonrası mutlaka cildi rahatlatacak nemlendirici gerekli. Son dönemde gelen maillerde melisa ve fesleğen kremi bulunmadığından bahsediliyor. En basitinden bir pişik kremi bu sürede gerekli takviyeyi sağlar (ben sebamed pişik kremi kullandım)

Genital veya koltuk altı gibi bölgelerde deneyin diyemem tecrübem mevcut değil yönlendirip yorumlayamam ve lütfen yorumlayan arkadaşların cilt tipinin sizden farklı olabileceğini unutmayın :KK43:

Tca gibi ürünleri alırken ltfen dikkatli olun zira piyasada saf su dışında laktik asit ve benzerleri ile hazırlayanlkar mevcut.

Uygulama sonrası kararmanın bir çok sebbei olabiliyor. Mesela seçtiğiniz oran cildinize ağır gelmiş olabilir.
Sürerken aceleyle bastırmış olabilirsiniz. Sürdükten itibaren ve sonrasında 50 faktör ve üzeri güneş koruyucu sürmeyi kesinlikle aksatmayın.

Sevgiler

Merhabalar
Ben uc seans 20 lik tca yaptım sadece leke olan yerlere
İlk iki seans Sorunsuz du sonuncuda fazla beklentim biraz kararma oldu
Ekimden sonra tekrar daha dikkatli bir şekilde yeniden yapmayı dusunuyurum fakat sonuç alabilirmiyim acaba
Benim gözümün alt kısımlarında lekelerin
Tca ile çok hafif ton olarak açıldı
Bana faydası olurmu acaba
Kahverengi lekelerin bu arada

Ben de denemek istiyorum ilk 20 sayfayı okudum ama kırmızı sivilce izlerim için kullanmak istiyorum yeni değiller yaklaşık 1,5 senedir varlar ve asla geçmiyorlar :) ama yanaklarda çok belli olmayan 2-3 tane gömük siyah noktalar var, yani burun ya da bu gibi yerlere uygulanabilir mi? Sivilce sorun teşkil eder demişsiniz peki ya siyah nokta? Şimdiden teşekkürler LadySubaru LadySubaru

Merhaba, tekrar TCA uygulamak bir şeyi değiştirmedi. Lekelerden küçük bir alanına tekrar uyguladım. Soyuldu ama altta bir süre sonra yine leke çıktı. Aynı zamanda diğer kısımlara doktorun verdiği expigment, skinoren, derbabel karışımını uyguladım. Sağ kısım gitti, şakak ve sol kısımda biraz kaldı. Kızarıklı- döküntü cilt arasında ayırt etmek güç. Ama zor geçiyor.

Siz bu kremler olmadan nasıl geçirdiniz merak ettim doğrusu

Bende sizin gibi soydum maalesef yüzümün çoğu yerinde kahverengi lekeler kaldi :KK43: tekrar yapmayı dusunuyorum bende ama gecmedi demissiniz son durum nedir cok merak ediyorum cevap verirseniz sevinirim

Bende daha önce 2 kez Tca peeling uygulaması yaptım. İkisi arasında oldukça fark vardı. Kullandığınız Tca asit oldukça önemli. ilk deneyimimde bir internet sitesinden sipariş vermiştim. Uygulama esnasında pek fazla kızarma ve acı oluşmamıştı. Zaten bu uygulamamda cildim soyulmamıştı bile. Daha sonraki uygulamamda Doa kimyadan Tca asit aldım. Tavsiye ederim. %20lik kullandım her iki uygulamada da ve inanılmaz farklılık vardı. Gerçek(!) Ta asit uygulamasından sonra cilt önce beyazlaşır. Benim cildim oldukça sorunlu. 2. seansımda yüzüm tca'dan sonra un sürmüşüm gibi bembeyaz olmuştu olması gereken budur. Daha sonra ciltte kızarma olacaktır. Ertesi gün cilt kahverengileşmeye, kurumaya bailar. Gülerken, yemek yerken zorlanırsınız. Cildinizin koyulaşması son derece normal. Her geçen gün kuruyacak ve koyulaşacak. Soyulmalar 3. gün başlayabilir ama müdahale etmeyin. 1 hafta kadar cildinizi böyle tutun. 1 hafta sonunda cildiniz iyice soyulacaktır. Soyulma tamamen bittikten sonra cildiniz hâlâ kızarık ya da hafif ağrı olabilir, son derece normal. Bepantol, madecassol gibi kremler kullanırsanız iyileşme süreci hızlanır. ben soyulma sonrası için bir karışım hazırladım. Doa kimyadan toz çinko aldım. madecassol kremin içine az bir miktar toz çinko karıştırıp kullanabilirsiniz.

Sevgiler

Merhaba, bende dün yazınızı okuduktan sonra sipariş verdim. Sormak istediğim birşey var geçen ay PRP yaptırmıştım hemen üzerine yaptırmamın sakıncası var mı? Ayrıca kazayağı, göz altı ve göz kapağına uygulanır mı? kırışıklığa iyi geleceği aşikar ama göz çevresi için sakıncalı mı?

Kızlar bana uzman dr. Sen bu lekeyi kremlerle ,lazerle tedavi edersin fakat pigmentasyon yine olusur dedi.
Kremde kullansan biraz gunes cikinca yada hormolarla ilgili(adet donemi,stres vs) tekrar nukseder
Kalici hic bir cozumu yok dedi.
Yani siz tca tedavi etsenizde emin olun bir sure sonra tekrar kararmalar olacak.

Kızlar bana uzman dr. Sen bu lekeyi kremlerle ,lazerle tedavi edersin fakat pigmentasyon yine olusur dedi.
Kremde kullansan biraz gunes cikinca yada hormolarla ilgili(adet donemi,stres vs) tekrar nukseder
Kalici hic bir cozumu yok dedi.
Yani siz tca tedavi etsenizde emin olun bir sure sonra tekrar kararmalar olacak.

Cnm tekrar kararma olması lekenin cinsine baglı...doktorun sana oyle demesinin sebebi senin lekenin melazma olması..melazmanın kalıcı bi caresi yok ama normal çil seklindeki gunes lekeleri tedavi edilince korunmasi durumunda geri gelmiyo..cunku onlarin hormonla veya stresle bi alakalari yok....

Senelerdir bu kulübe üyeyim fakat aciliyeti yada gereği olmadıkça herhangi bir yere yorum yapmam. Kimyasal Peelinge gittim dün şu konulara baktıktan sonra. Arkadaşlar kesinlikle LadySubaru LadySubaru yu dinleyin. Ben dinlemedim çok pişmanım. O kadar kötü hissediyorumki bari sizin başınıza gelmesin diye uyarı amaçlı seneler sonra bir konuya üşenmeyip yazmaya karar verdim. Kimyasal Peeling yaptırdım dün İzmir/Karşıyaka'da. LadySubaru'nun bu konusunu baştan sona kadar okumama rağmen evde yapmaya cesaret edemedim, olan parama oldu. llk seans'a ne kadar ödedim biliyor musunuz? 150 TL!!! Sırf evde yapmayayım uzman eller tarafından yapılsın diye düşündüm. Arkadaşlar bunu evde yapmanız için yetenek gerekmiyor bu saç boyası hazırlamak hatta yumurta kırmak kadar bile beceri istemiyor. Dün siparişlerimi verdim yarın elimde olurmuş. Gittiğim yerde tek yaptıkları şuydu, gözeneklerimi açmak için önce sıcak su buharı tuttular bi makineden yüzüme 10dk kadar. (evde çaydanlıkla yada ketıl ilede bunu kendime yapabilirmişim) sonra bir nemlendirici sürdüler yüzüme. Ardından benim gibi hassas bir cilde kalkıp %50lik glikolik asit uyguladılar. 1 dk bekleyeceklerdi ısrarımla 2dk beklettirdim. Yıkadılar yüzümü. Yine nemlendirici sürdüler. Yüzümde ne soyulma ne de bir şey oldu. Sivilcelerimin kabarıklığını aldı ama şuan sivilcelerimi tırnağımla yolmuşum yara olmuş gibi duruyor nokta nokta kırmızı. Bana ölü deriyi atamamış gibi geldi cildim. Kızarıklık oldu 20dk kadar sadece. Bunu belirttiğimde cildiniz kaldırdı, toleranslı cilt yapınız var dediler. Cilt yapımı bilmesem inanıcam. (Tabi subaru'nun yazılarını incelediğimden ağızlarından laf almak için her esnada didik didik sordum ne bu, ne kullanıyorsunuz diye) Bi etkisi olucakmı dedim hep geçiştirdiler. Sonraki seans için randevunuzu verelim dediler. O zaman anladımki bunlar yolunacak kaz arıyorlar gerçekten. Uzun seanslara yayma amaçları bu. Arkadaşlar lütfen korkup paranıza yazık etmeyin emin olun sizin evde yapacağınız bile hem cebinize iyi gelir hem size yeterki adım adım eksiksiz uygulayın. Ben şimdi %25 TCA sipariş ettim. 3-4 gün sonra uygularım. Bacaklarımdada batıklardan kalma lekeler var bacaklarımada uygulayacağım. Glikoliği denemiş oldum böylelikle ayriyetten param boşa gitti. Şimdi ise amaan ilgi gördüm, önemsediler, masaj gibiydi vs... diye kendimi avutuyorum. Benim durumuma düşmeyin. Evde çok daha ekonomik.

Senelerdir bu kulübe üyeyim fakat aciliyeti yada gereği olmadıkça herhangi bir yere yorum yapmam. Kimyasal Peelinge gittim dün şu konulara baktıktan sonra. Arkadaşlar kesinlikle LadySubaru LadySubaru yu dinleyin. Ben dinlemedim çok pişmanım. O kadar kötü hissediyorumki bari sizin başınıza gelmesin diye uyarı amaçlı seneler sonra bir konuya üşenmeyip yazmaya karar verdim. Kimyasal Peeling yaptırdım dün İzmir/Karşıyaka'da. LadySubaru'nun bu konusunu baştan sona kadar okumama rağmen evde yapmaya cesaret edemedim, olan parama oldu. llk seans'a ne kadar ödedim biliyor musunuz? 150 TL!!! Sırf evde yapmayayım uzman eller tarafından yapılsın diye düşündüm. Arkadaşlar bunu evde yapmanız için yetenek gerekmiyor bu saç boyası hazırlamak hatta yumurta kırmak kadar bile beceri istemiyor. Dün siparişlerimi verdim yarın elimde olurmuş. Gittiğim yerde tek yaptıkları şuydu, gözeneklerimi açmak için önce sıcak su buharı tuttular bi makineden yüzüme 10dk kadar. (evde çaydanlıkla yada ketıl ilede bunu kendime yapabilirmişim) sonra bir nemlendirici sürdüler yüzüme. Ardından benim gibi hassas bir cilde kalkıp %50lik glikolik asit uyguladılar. 1 dk bekleyeceklerdi ısrarımla 2dk beklettirdim. Yıkadılar yüzümü. Yine nemlendirici sürdüler. Yüzümde ne soyulma ne de bir şey oldu. Sivilcelerimin kabarıklığını aldı ama şuan sivilcelerimi tırnağımla yolmuşum yara olmuş gibi duruyor nokta nokta kırmızı. Bana ölü deriyi atamamış gibi geldi cildim. Kızarıklık oldu 20dk kadar sadece. Bunu belirttiğimde cildiniz kaldırdı, toleranslı cilt yapınız var dediler. Cilt yapımı bilmesem inanıcam. (Tabi subaru'nun yazılarını incelediğimden ağızlarından laf almak için her esnada didik didik sordum ne bu, ne kullanıyorsunuz diye) Bi etkisi olucakmı dedim hep geçiştirdiler. Sonraki seans için randevunuzu verelim dediler. O zaman anladımki bunlar yolunacak kaz arıyorlar gerçekten. Uzun seanslara yayma amaçları bu. Arkadaşlar lütfen korkup paranıza yazık etmeyin emin olun sizin evde yapacağınız bile hem cebinize iyi gelir hem size yeterki adım adım eksiksiz uygulayın. Ben şimdi %25 TCA sipariş ettim. 3-4 gün sonra uygularım. Bacaklarımdada batıklardan kalma lekeler var bacaklarımada uygulayacağım. Glikoliği denemiş oldum böylelikle ayriyetten param boşa gitti. Şimdi ise amaan ilgi gördüm, önemsediler, masaj gibiydi vs... diye kendimi avutuyorum. Benim durumuma düşmeyin. Evde çok daha ekonomik.
%25 bence fazla

%50'lik asit 2 dakika bekledi yüzümde bir etki göremedim. Ona rağmen yinede tca deneyimim yok diye %25lik aldım. Yüzüme sürer sürmez yıkarım korkup zaten. Birde %15 yerine %25 almamın asıl nedeni bacaklarımdaki lekeler. Bildiğiniz üzere bacak derisi yüzden daha kalın anca etki eder

%50'lik asit 2 dakika bekledi yüzümde bir etki göremedim. Ona rağmen yinede tca deneyimim yok diye %25lik aldım. Yüzüme sürer sürmez yıkarım korkup zaten. Birde %15 yerine %25 almamın asıl nedeni bacaklarımdaki lekeler. Bildiğiniz üzere bacak derisi yüzden daha kalın anca etki eder
%50 uygulanan tca değil ama sanırım, ikisinin etkisi çok farklı olur diye düşünüyorum, benim bildiğim yüz için ideali 15lik , 20yi geçmeyin kendiniz yapacaksanız diyorlar, vücut içinse 25kullanılabilir tabi ki tabi size kalmış deneyimleyip göreceksiniz

Evet yüzde etkisini tam bilmediğimden yinede çok bekletmeyi düşünmüyorum uyguladıktan 1dk içinde yıkayacağım yüzümü. Hatta bu gece yapacağım. Umarım buraya yüzüm yandı ne yapmalıyım diye konu açacak hale gelmem :))

Denedim ve daha iyi sonuç aldım diyebilirim :)) Korkudan neredeyse hiç bekletemedim diyebilirim. Yani soyulma, kararma veya kabuklanma görmem için heralde 3-4dk bekletmem gerekecek. Yüzüm o kadar sorunlu olmadığı için öyle derinlemesine cildimi eritmekten vazgeçtim. Her seans böyle sürer sürmez 1-2dk içinde yıkasam sonuç alırım diye düşünüyorum. Derin soyulma olsunn diye fazla bekletip 4-5 gün insan içine çıkılmayacak hale gelmeyi göze alamıyorum. Haftaya tekrar yapacağım

Denedim ve daha iyi sonuç aldım diyebilirim :)) Korkudan neredeyse hiç bekletemedim diyebilirim. Yani soyulma, kararma veya kabuklanma görmem için heralde 3-4dk bekletmem gerekecek. Yüzüm o kadar sorunlu olmadığı için öyle derinlemesine cildimi eritmekten vazgeçtim. Her seans böyle sürer sürmez 1-2dk içinde yıkasam sonuç alırım diye düşünüyorum. Derin soyulma olsunn diye fazla bekletip 4-5 gün insan içine çıkılmayacak hale gelmeyi göze alamıyorum. Haftaya tekrar yapacağım
Sorunsuz geçmesine sevindim :) ben 3 seans yaptım 15lik!ürünle lekelerde soluklasma var ama istediğim sonucu henüz alamadım bi 5seans yapıp gene sonuç alamazsam bi seans da 20likle mi yapsam diyorum, artık bakicaz

X