Yumurtlama olduğu halde neden gebe olunmaz ?

Aman diyim kontrollerinizi aksatmayın. Gebelikte çok değişken bu TSH.
Ben de her ay kontroldeyim ilaç dozu değiştiriyoruz. 🙏🏼🌸
Evet baya değişken ya ilk zaman 2.7 oldu sonra 2.68 şimdi bilmiyorum haftaya nasipse gidicem kontole dusmesinden korkuyorum ama ilacımı devam ediyorum doktor ilaç hakkında daha birşey söylemedi .gebemisiniz Rabbim hayırlısıyla kucağınıza almayi nasip etsin inşallah ♥️🤲😍

Yanlış bilgiyi düzelteyim, 2.5 üstü gebelik için önerilmez . Hatta tüp bebek tedavisi ile hamile kalanlarda 2.5 ise ilaç verilip değer düşürülür riske girilmemesi için.
Zaten 2.5 üstü bir rakam söylemedim ben başımdan geçen olayi anlattım sadece benim hep değerim 0 di .benim 2.9 olunca gebe kaldım .her insanın gebe kalması için bünyesi farklıdır .

Evet baya değişken ya ilk zaman 2.7 oldu sonra 2.68 şimdi bilmiyorum haftaya nasipse gidicem kontole dusmesinden korkuyorum ama ilacımı devam ediyorum doktor ilaç hakkında daha birşey söylemedi .gebemisiniz Rabbim hayırlısıyla kucağınıza almayi nasip etsin inşallah ♥️🤲😍
Evet inşaAllah sağlıkla devam etsin hepimizin 😍🤲🏼 alalım kucağımıza 🤲🏼
Benim yükselmeye meyilli. Tembellik varmış. Sizin nasıl olur bilmşyorum sanırım fazla çalışıyor demek dimi düşük değer çıkınca.

Yumurtlama ayın 21 inde gördüm 22 sinde çatladı öncesi ve sonrasını değerlendirdim rahim filmi çektim rahimde herhangi bişey yok eşimin sperm testleri de temiz gayet böyle olmasına rağmen neden gebelik oluşmaz ? Sadece polikistlik over var kilom 68 boy 163 yani merak ediyorum neden tutmuyor herhangi bi problem yok tutmaması için bilgisi olan var mı ???
Ben de klomen kullandım ve biteli 13 gün oldu gün aşırı ilişki oluyor ama bu 8.gğnden sonra ilişki sırasında yumurtalıkladım da cok ağrı oluyor ama sadece ilişki sırasında daha sonra hic ağrım olmuyor sizce sebebi nedir doktorumun aradım ama acmadı

Endokrin doktorum gebe kalırsan hemen gel demişti. Kan veriyorum.
TSH 2,18 ile hamile kalmıştım. Çok yükseklerden düştü aylar sonra.
Birden 3 küsürlere fırlamıştı. İlaç dozumu değiştirdi. 2 lere düşer gibi oldu ama yeniden 3 küsüre çıktı. Çok değişken.
Sürekli ilaç dozu değiştiriyor doktorum. Ayda bir kez geleceksin dedi.
Bende tiroid çalışmama durumu var. Sizinki nasıl bilmiyorum ama kontrol ettirin. Tiroid vücudun ikinci kalbi gibi birşey.
Anlıyorum.Benim bütün değerlerim normal ama pko var o yüzden gebeliği zorlaştırıyor

merhaba bende 1.5 yıllık evliyim rahim filmi çekildi bir sorun çıkmadı keza hormon testlerimde de ama pkos var bende regli duzensiz. 1 kere femara denedik günde 1 tane olarak ama yumurtalarım büyümedi sonraki ay ikinci deneme ye geçtik bu sefer günde 2. tane femara kullandım ve bu sefer sağda ve solda iki yumurtam büyüdü ikiside 22 mm di 14. günde çatlama iğnesi vuruldum temmuzun 31 de ve bugün 6. günüm ama hiç bir gebelik belirtisi hissetmiyorum umarım olur 🥺
Ümitsiz olma Allah büyüktür belli olmaz bi bakarsın güzel haberlerini alırız

Ben de klomen kullandım ve biteli 13 gün oldu gün aşırı ilişki oluyor ama bu 8.gğnden sonra ilişki sırasında yumurtalıkladım da cok ağrı oluyor ama sadece ilişki sırasında daha sonra hic ağrım olmuyor sizce sebebi nedir doktorumun aradım ama acmadı
Küçük kistler Ağrı yapıyor polikistlik varsa Ağrı olması normaldir yumurtalarınız büyümüşse oda Ağrı yapar

Küçük kistler Ağrı yapıyor polikistlik varsa Ağrı olması normaldir yumurtalarınız büyümüşse oda Ağrı yapar
Evet polikistik var gün aşırı ilişki oluyor ama başta yapmıyordu bu son günler de yapıyor agrı bakalm hayulırısı olsun

Evet inşaAllah sağlıkla devam etsin hepimizin 😍🤲🏼 alalım kucağımıza 🤲🏼
Benim yükselmeye meyilli. Tembellik varmış. Sizin nasıl olur bilmşyorum sanırım fazla çalışıyor demek dimi düşük değer çıkınca.
Evet benimki fazla çalışıyor ilk zaman sabah akşam ikişer tane ilaç içerdim şimdi günde bir tane çok şükür 🤲 amin inşallah 😍🤲

Bende de pcos var canım.yaklaşık bir yıldır evliyim gebelik oluşmadı.Daha rahim filmi aşamasına da gelmedim.Bende çatlama felan gördüm değerlendirdim ama tutmadı.Açıkçası neden olmuyor bilmiyorum
Ben de senin gibi bir senedir evliyim ve hiç korunmadım. Gebe kalmak için girdiğim mücadele esnasında kanser teşhisinden döndüm. Aylarca rahim tedavisi gördüm ameliyat oldum (bu tedavi esnasında zaten gebelik gibi düşüncem olmadı) çok şükür düzeldi. 17 yıldır pcosluyum. Geçen ay yumurtlama gördüm ama tutmadı. Doktorum bir sonraki adet zamanında femara diye bir ilaca başlayacağımızı söyledi. 29 yaşındayım. Bakalım Rabbim ne zaman nasip edecek

Ben de senin gibi bir senedir evliyim ve hiç korunmadım. Gebe kalmak için girdiğim mücadele esnasında kanser teşhisinden döndüm. Aylarca rahim tedavisi gördüm ameliyat oldum (bu tedavi esnasında zaten gebelik gibi düşüncem olmadı) çok şükür düzeldi. 17 yıldır pcosluyum. Geçen ay yumurtlama gördüm ama tutmadı. Doktorum bir sonraki adet zamanında femara diye bir ilaca başlayacağımızı söyledi. 29 yaşındayım. Bakalım Rabbim ne zaman nasip edecek
Evet canım kullan bakalım bu arada çok geçmiş olsun

X