Yumurtlama olduğu halde neden gebe olunmaz ?

ukteeem

Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2022
305
53
22
Yumurtlama ayın 21 inde gördüm 22 sinde çatladı öncesi ve sonrasını değerlendirdim rahim filmi çektim rahimde herhangi bişey yok eşimin sperm testleri de temiz gayet böyle olmasına rağmen neden gebelik oluşmaz ? Sadece polikistlik over var kilom 68 boy 163 yani merak ediyorum neden tutmuyor herhangi bi problem yok tutmaması için bilgisi olan var mı ???

Yumurtlama ayın 21 inde gördüm 22 sinde çatladı öncesi ve sonrasını değerlendirdim rahim filmi çektim rahimde herhangi bişey yok eşimin sperm testleri de temiz gayet böyle olmasına rağmen neden gebelik oluşmaz ? Sadece polikistlik over var kilom 68 boy 163 yani merak ediyorum neden tutmuyor herhangi bi problem yok tutmaması için bilgisi olan var mı ???
Merhaba benimde kızımdan sonra iki yıl gebelik olmadı yumurtlamq catlma olduğu halde ve öğrendim ki bende zehirli guatir varmış gebeliğe engel olan. TSH tahlilini yaptınizmi ve ilaç tedavisi gordm düzene girdi ve şuan iki aylık hamileyim gebe kalınacak değere gelmiş benim önceden 0 di. Düzene girdiği sonucda 2.9 inşallah en kısa zamanda güzel haberlerinizi aliriiz 😍💛

Merhaba benimde kızımdan sonra iki yıl gebelik olmadı yumurtlamq catlma olduğu halde ve öğrendim ki bende zehirli guatir varmış gebeliğe engel olan. TSH tahlilini yaptınizmi ve ilaç tedavisi gordm düzene girdi ve şuan iki aylık hamileyim gebe kalınacak değere gelmiş benim önceden 0 di. Düzene girdiği sonucda 2.9 inşallah en kısa zamanda güzel haberlerinizi aliriiz 😍💛
Benim tsh 0.777böyle çıktı nasıl iyi mi kötü mü bilmiyorum ?sizce nasıl

Benim tsh 0.777böyle çıktı nasıl iyi mi kötü mü bilmiyorum ?sizce nasıl
Ne desem bilmiyorum ama 0.35 ile 4.5 civarı normal kabul ediyorlar sizinki 0.35 biraz üstü ama düzene koymaya çalışın doktora gene bir sorun derim gebelik oluşması için 2. Ve üzeri normal olması gerekiyor .çok geçmiş olsun şimdiden .🤲

benimde olmuyor herşey güzel işliyor polikistik over felanda yok kilom var biraz sadece o engelmi bilmiyorum sebepsizinfertelite canım bu

Bende de pcos var canım.yaklaşık bir yıldır evliyim gebelik oluşmadı.Daha rahim filmi aşamasına da gelmedim.Bende çatlama felan gördüm değerlendirdim ama tutmadı.Açıkçası neden olmuyor bilmiyorum

Kaç yıldır evlisin ve tedavi görüyor musun

merhaba bende 1.5 yıllık evliyim rahim filmi çekildi bir sorun çıkmadı keza hormon testlerimde de ama pkos var bende regli duzensiz. 1 kere femara denedik günde 1 tane olarak ama yumurtalarım büyümedi sonraki ay ikinci deneme ye geçtik bu sefer günde 2. tane femara kullandım ve bu sefer sağda ve solda iki yumurtam büyüdü ikiside 22 mm di 14. günde çatlama iğnesi vuruldum temmuzun 31 de ve bugün 6. günüm ama hiç bir gebelik belirtisi hissetmiyorum umarım olur 🥺

merhaba bende 1.5 yıllık evliyim rahim filmi çekildi bir sorun çıkmadı keza hormon testlerimde de ama pkos var bende regli duzensiz. 1 kere femara denedik günde 1 tane olarak ama yumurtalarım büyümedi sonraki ay ikinci deneme ye geçtik bu sefer günde 2. tane femara kullandım ve bu sefer sağda ve solda iki yumurtam büyüdü ikiside 22 mm di 14. günde çatlama iğnesi vuruldum temmuzun 31 de ve bugün 6. günüm ama hiç bir gebelik belirtisi hissetmiyorum umarım olur 🥺
İlla belirti olmak zorunda değil.Zaten belirti aramak içinde çok erken bence ümitsiz olma

Aman diyim kontrollerinizi aksatmayın. Gebelikte çok değişken bu TSH.
Ben de her ay kontroldeyim ilaç dozu değiştiriyoruz. 🙏🏼🌸

Her ay hormon testi mi yaptırıyorsunuz.
Endokrin doktorum gebe kalırsan hemen gel demişti. Kan veriyorum.
TSH 2,18 ile hamile kalmıştım. Çok yükseklerden düştü aylar sonra.
Birden 3 küsürlere fırlamıştı. İlaç dozumu değiştirdi. 2 lere düşer gibi oldu ama yeniden 3 küsüre çıktı. Çok değişken.
Sürekli ilaç dozu değiştiriyor doktorum. Ayda bir kez geleceksin dedi.
Bende tiroid çalışmama durumu var. Sizinki nasıl bilmiyorum ama kontrol ettirin. Tiroid vücudun ikinci kalbi gibi birşey.

Yanlış bilgiyi düzelteyim, 2.5 üstü gebelik için önerilmez . Hatta tüp bebek tedavisi ile hamile kalanlarda 2.5 ise ilaç verilip değer düşürülür riske girilmemesi için.

X