Yumurtlama ile ilgili

QueenM77

Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2022
135
46
26
Bu forumda bi arkadaşımız bi soru paylaşmış ama kimse bi görüş paylaşmamış. Onun sorusunu tekrar bu sefer ben iletiyorum sizlere belki bi yardımımız dokunur. Aynı şeyi bende merak ediyorum ve sizlere iletiyorum.. (Kızlar merhaba. Stres olduğum için bu ay ovülasyon testi yapmicam diye kendime söz verdim çünkü geçen ay pik ve ertesi gün silik gördüğüm için çok fazla beklentiye girdim ama hamile kalamadım. Bugünse adetimin 18. Günü (başladığı ilk günden sayarak), benden şeffaf,parlak ve elastik,jöle gibi akıntı gelmeye devam ediyor. Bu türden akıntı 10. Gün başladı. Bugün 18. Gün ve hala devam ediyor. Sadece 15. günümde tamamen kalın ve tam olarak yumurta akını andıran beyaz renkli daha fazla uzayan türden geldi ilk ve sondu. Benim anlamadığım şey; bu akıntı geliyorsa yumurtam daha çatlamadı mı demek oluyor yoksa zamanla azalacak mı? Yumurtam çatlasaydı birden biter miydi akıntı ? Karışık sorduysam kusura bakmayın… Bu konuda tecrübesi,bilgisi olan arkadaşlarım yazabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim)

Canım herkeste akıntının şekli farklı oluyor mesela bende hiç öyle akıntı gelmez beyaz gelir hep, bende sorunun cevabını merak ediyorum umarım aydınlatan biri çıkar hatta bir soruda ben sorayım belki onuda cevaplarlar akıntı oluyor ama teste hiç pik olmuyor bu ne demek

Yumurtalarınız çatlamıyor. Çatlayacak boyuta gelmiyor sanırım.

Çatlatma icin havuç yiyin bol bol her gün yiyin
Doktor kontrolü İle de ilerleyin doktor yumurtlamayı görür çatlamıs mı diye yine gün verir bakar. Çatlamamışsa ilaç verir çatlatır

Çatlama iğnesi verdi mi doktor
Ben hiç kullanmadım ama sanırım ilerleyen zamanda olmazsa bu yolu da denicem hala sonuç alamadım
Hastaneye gitmeden kendiliğinden hamile kalmak istiyorum o yüzden gitmedim ekstra bir şey istemedim gerçekten çok inişli çıkışlı bir süreç iki üç aydır aklımın bir yerlerinde sürekli hamilelikle ilgili sorular var henüz adet olmadım 28. Gundeyim bakalım 32 ye kadar yumurtlayacak miyim

Önce ben de böyle denedim sonra baktım olmuyor doktora gittim
O da dedi ki 1 sene dolsun öyle gel
Hormonlarım bozukmuş mesela
Siz de eşinizle baştan bi test yaptırın
Herşey normalse devam edin
Benim için vakit kaybı oldu mesela

Bende yeni evliyim muhtemelen bana da bir yıl bekle diyecekler o yüzden bende gitmek istemiyorum pek birde tek başıma gidip bakildim polikistikiverim çıktı yani hormalarimda bozukmus ufak kistlerimde varmış siz aslan pençesi kullandınız mı hormonları çok düzenliyor erkeğin spreminide olumlu yönde etkiliyor kadininkinide ben birde onu kullanmayı düşünüyorum çünkü önceden yaptığımda hormonlarını düzeltti ve çok güzel yumurtlamama sebep olmustu

Ben yumurtlama zamaninda şeffaf akıntı yaşiyorum bu olgunlaştiğini gösteriyor kasık ağrisindan da anliyorum beyaz yogun oldugunda çatlama olmus oluyor 1 gun suruyor benim daha sonra normal akintiya dönuyor ovulasyon testi kullanmiyorum takviye kullaniyorum o gunleri değerlendiriyorum bu şekilde 2 gebelik yaşadim kaybettim insallah tekrar nasip olur bu akinti şekli herkesde degisebilir daha uzunda surebilir daha kisada Allah dileyen isteyene hayirli evlatlar nasip etsin.

Yumurtalariniz yeterince olgunlaşmiyor bende 2 3 derken senelerce bekledim en sonunda çatlatma iğnesine başladim ama negatif sonuc aldim artik takviye ile yumurtalarim buyuyor

Eşimin herşeyi normal çıktı sorun bende şuan. Soğan kürü yaptım ben hormonlarımı bozdu. Bi daha böyle bitkisel şeylerden korkar oldum herkese aynı etkiyi sağlamıyor çünkü

Eşimin herşeyi normal çıktı sorun bende şuan. Soğan kürü yaptım ben hormonlarımı bozdu. Bi daha böyle bitkisel şeylerden korkar oldum herkese aynı etkiyi sağlamıyor çünkü
Evet bazılarında bozmuş ben adet doneminde yaptım bilmiyorum insAllah bozulmamistir

Yaaa hangi takviyeleri kullanıyorsunuz acaba belliki benimde büyüyor ama catlamiyor
C life kullaniyorum bitkisel macun icinde çörek otu bal aslan pencesi,civan perçemi ve hayit otu var adetin 1. gunu sabah akşam aç karina 1 kaşik aliyorum yumurtlama gorene kadar kullaniyorum bazen 10 gun bazen 12 gun yumurtlamanin 3. gunu birakiyorum ağri ve akintidan anliyorum cok kullanan var ilk aydan hamile kalanda 3 ay duzenli kullanim oneriliyor bende zaten 3. ayda son adetimi gormus oluyorum 2 gebeliktede 3. aydan sonra hamile kalmistim benim horminlarimda dengesiz ve adet dongulerim uzundu 35 30 kadar cikiyordu macundan sonra 28-30 kadar dustu gecen ay erken dogum yaptim bu ay tekrar basladim artik

Yaa maşallah Rabbim yeni mujdelere kavuştursun cblife macunu nerden alabilirim acaba

Ay maşallah subhanAllah Rabbim kolaylıkla doğumda nasip etsin bende aldım şimdi başlayayım yiyeyim önereceğiniz başka bir şey var mi
Amin çok teşekkür ederim rabbim herkese nasip etsin isteyen
Egzersiz de yapın YouTube da hamile kalmak icin yoga videoları var onları bir kaç kez yaptım aynı zamanda pilatese başladım resmen rahimde yumurtalarımda hareketleri esnemeyi hissettim çok etkisi olduğunu düşünüyorum bir de bol bol yürüyüş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…