yumurtlama hakkında bilgi

Ovulasyon testlerinin yorumlanması gebelik testlerinden farklıdır..

Gebelik testlerinde gebelik yoksa veya henüz beta hcg yeterince yükselmemişse idrar testi negatif sonuç verir..Sadece kontrol çizgisi çıkar..Ama hamilelik başlamışsa ilk zamanlar çok hafif pembemsi bir çizgi çıkar..Hamilelik ilerledikçe ikinci çizgi de koyulaşır..Kontrol çizgisi her zaman koyu renktir ve ilk kontrol çizgisi belirir zaten..

Ovulasyon testleri ise her zaman çift çizgi çıkar..Tabi bunda da ilk beliren kontrol çizgisidir ve çok koyudur..Ancak şu var ki ovulasyon testlerinde yumurtlama oldu diyebilmek için ikinci çizginin de kontrol çizgisi ile aynı koyulukta olması beklenir..Yumurtlama henüz gerçekleşmediyse İkinci çizgi kontrol çizgisi ile aynı koyulukta değildir,daha açık veya daha silik tondadır...

Son düzenleyen: Moderatör:
insallah canım bende akıtı var ama beyaz kasıklarım agrıyor gögüslerde büyüme yok sadece ucları hasas okadar ama bakacaz insallah hayırlısıysa tabi hamileyiz

insallah canım bende akıtı var ama beyaz kasıklarım agrıyor gögüslerde büyüme yok sadece ucları hasas okadar ama bakacaz insallah hayırlısıysa tabi hamileyiz

bende akıntı falan yok cnm.sadce dediğim gibi göğüslerde var değişiklik..senin bat nezaman

anladım narmix eger gebe degilsem bu ay ovulasyon testi alacam yapacam hayırlısı yaaaa

Canım her hamilelik birbirinden çok farklı..Mesela benim göğüslerimde hiç ağrı,büyüme,şişme vs olmamıştı..Bendeki en büyük belirti uykuya olan meyildi..Çok fazla esniyordum :))
Bir de belki psikolojik olabilir,bilemiyorum ama dışardan gelen ani seslere karşı çok duyarlı olmuştum..Birden ürperiyordum..İki kez ikiz hamileliği yaşadım..İkisinde de aynı şeyleri yaşamıştım..Şimdi de yeniden hamilelik umuyorum..İlk iki hamileliğim tedaviyleydi..Şimdi kendiliğinden olması gibi bir mucize umuyorum..Kısmet artık....

canım benim batım 13 aralık bakalım bu ay nezaman cünkü birkacgün geciyoor genelde

anladım narmix eger gebe degilsem bu ay ovulasyon testi alacam yapacam hayırlısı yaaaa

Hayırlısı canım..Ben ovulasyon testlerine pek güvenmiyorum aslında..En iyisi dr a gidip yumurta takibi bence..Çünkü o testlerden o kadar çok yaptım ki..Bir türlü iki çizgi aynı koyulukta olmamıştı..Herhalde bu ay yumurtlamadım diye düşünüp üzülmüştüm..Ama adetin 21.günü yaptırdığım progesteron tahlilinde göre yumurtlamışım..Halbuki adetim bittiği günden itibaren her gün yapmıştım ovulasyon testlerini..

insallah rabbim en cok isteyene versin benim acelem yook aslında çok sükürki rabbime benim 4 yasında bir oglum varallah ona uzun ömürler versin kardes istiyoz ona 2 aydır korunmuyorum spral vardı ben de 2 ay oldu cıkartalı düsününki bir gebelik yasadım oglumda gögüslerim şismişti agırlasmıstı dokunulacak gibi degildi ve sürekli uykum geliyordu tek hatırladıgım buu şimdi regl olmama 6 gün kaldı halada calısmalara devam ediyozda su yumurtlama olayı degişik geldi bende mukuz seklinde akıntım olmadı sadece beyaz krem gibi akıntım oldu ki halada var kasıklarım suan agrıyoor bide 2 3 gündür yogun bir uyku halim var kendimi yorgun bitkin hisediyorum ama hamileysem gögüslerimde hasasiyet yok azbişey gögüs uçlarımda var okadar

Hayırlısı inşallah canım.Allah her isteyene ve bu sorumluluğu maddi manevi alabilecek durumda olana versin..İnşallah hamilesindir..Ki şu an belirtilerin öyle gibi ama Allah bilir tabi :)
Ben ilk bebeklerimi kaybettim.Ama şu an 1,5 yaşında kız-erkek ikizlerim var..Allah herkese hayırlısını nasib etsin..

benimde yumurtlamam adetimin 13. günü oluyor doktorda yumurtamıda gördük büyümüş olgunlaşmıştı ama şu çatlamasının günü saati varmıdır?sadece yumurtanın büyümesi değilmiş meğer olay, çatlayabilmeside önemliymiş

Son düzenleme:
benimde yumurtlamam adetimin 13. günü oluyor doktorda yumurtamıda gördük büyümüş olgunlaşmıştı ama şu çatlamasının günü saati varmıdır.sadece yumurtanın büyümesi değilmiş meğer olay, çatlayabilmeside önemliymiş

benimde yumurtlamam adetimin 13. günü oluyor doktorda yumurtamıda gördük büyümüş olgunlaşmıştı ama şu çatlamasının günü saati varmıdır.sadece yumurtanın büyümesi değilmiş meğer olay, çatlayabilmeside önemliymiş

burdayım cnm hemde sabaha kadar ))..9 gün falan var ya..sence belirtiler normal mi bu kadar varken adetime

cok üzüldüm canım yaa ama ne yapacan takdiri ilahi rabbim kalanlara ömür versin acısını göstermesin insallah

burdayım cnm hemde sabaha kadar ))..9 gün falan var ya..sence belirtiler normal mi bu kadar varken adetime

inan canım suan senle aynı durumdayız cünkü ben bir gebeyim diyorum yada yumurtlama günümmü gelmüş ondanmı diyorum anlayamıyorm ama insallah gebesin insallah anne adayısındır canım

yesim84 hic cocuk varmı kac senelik evlisin canım???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…