yumurtalık kisti

kızlar yardım edin kafayı yemek üzereyim klomen ile yumurta takibi yapılırken çatlama iğnesi vuruldm pregnly 5000 ve korktuğum oldu yumurta kiste dönüştü doktorum adet olunca 3. gün gel dedi gittim kist gitmemiş ve 4.5 cm olmuş yasemin diye bi hap verdi bi ay kullan adet olunca gel dedi deli oldum ya 1 yıldır hamile kalamadim bide bu kist çıktı ne yapıcam tam hayallerim bitti:KK17:

Merhaba arkadaşlar benimde sağ yumurtalığımda 6cm kist cıktı doktorum Visanne isimli bir ilaç verdi 3 ay kullanmamı sonra tekrar kontrole gelmemi söyledi kistin boyutu tam sınırda olduğu için ameliyat olabilirsin ama küçültmeyi deneyelim ilaçla dedi.Ben 2. kutuyu bitirdim ve 3.ye geçtim fakat bu ilacı kullandığımdan beri kilo almaya başladım ve İlaç hormon ilacı olduğundan sanırım çok hassasım ruh halim çok değişken duygusal olarak çok fazla hassasım,göğüslerimde sürekli bir ağrı var ara ara sol göğsümün altına şiddetli bir ağrı giriyor ve hareket edemeyecek duruma geliyorum çok şiddetli bir ağrı ve yaklasık 10 15 dk sürüyor ilacın yan etkileri olabilir mi? 2aydır adet olmuyordum.Dün kahverengi bir akıntım oldu adet sancısı gibi bir sancıyla fakat suan bir akıntı veya kanamam yok.En yakın zamanda tekrar doktora kontrole gideceğim.Acaba aranızda bu ilacı kullanan ve bu gibi etkileri yaşayan var mı?

arkadaşlar benim yıllardır kist vardi. hep basit kist sorun değil hamile kalabilirsiniz dedi doktorları bir bucuk yıl olmayinca da rahim filmi çektirdim . yine normal dediler. tekirdağ.da oturuyorum denizli.de bir doktor buldum Erkan AlaTas. o rahim filmine bakar bakmaz tüpte sıkıntı var dedi laparoskopi kararı aldık. ertesi gün oldum. tüpumun biri kapalı biri de kist ten hasar görmüş. çok şükür kurtuldum. çarşamba kontrol var. o zaman daha detaylı öğreneceğim. demem su ki ben aylardir boşa kürek çekmişim. kist hap ile geçmiyorsa ameliyat ile kurtulun. Allah hepimize acil şifa versin.

Arkadaşlar cok mağdurum , adetim hep düzenli olurdu bu ay tam 12 gün gecikdim aşırı canım sıkılıyor korkuyorum ya kötü bişey cıkarsa diye dün saraçoğlunun soğan kürü tarifini yapmaya başladım bugün bel agrısı kasık agrısı oldu acaba işe yarar mı soğan kürü kullananlar bana bilgi verebilir mi lütfen :KK43:((

Bi ilki yasıyorum 12 gün gecikmeyle daha once hep düzenli olurdum of allahım of ne önemli bişeymiş bu regl resmen uykularım kaçıyor :KK43:

Arkadas lar benimde sag yumurtalikda 5 cm kist cikmisti bikac ay önce doktor önce fitil verdi 6 li onu kullandim o arada 15 gün sogan kürünü uyguladim kontrole gittigimde kistim hala duruyodu doktor ameliyat gerekebilir dedi bende bu ikinci kist olayi oldugunu öncekindede iki ay dogum kontrol ilaci kullaninca yok oldugunu ameliyat tan korkdugumu söyledim o zaman iki ay ilac verelim onu dene gecmezse mecbur ameliyat dedi bu ay ilaci kullandim aybasi oldum bu hafta ve bugun cok enterasan bisey oldu Wc ye gittigimde tuhaf ve büyük biseyin benden düstügünü hissettim ve kalkip hemen baktim bu ne böyle dedim fircayla alip baktim sanki havasi alinmis bir balon gibi biseydi düsen bence kistim eridi ilacla ve vücudum adetle disari atti cok sükür Rabbime ameliyat dan korkuyodum Rabbim sizlerede sifa versin bir ay daha kullansammi acaba ilaci iyice temizlensin diye

Arkadaşlar bende on gün önce doktora gittim karın ağrısı şikayetiyle yumurtalıkların beştane kist olduğunu vede çok büyük olduklarını şöyle ilaç tedavisine başladık psikolojik olarak çok kötüyüm ilaçla gecermi acaba

Arkadaşlar bende on gün önce doktora gittim karın ağrısı şikayetiyle yumurtalıkların beştane kist olduğunu vede çok büyük olduklarını şöyle ilaç tedavisine başladık psikolojik olarak çok kötüyüm ilaçla gecermi acaba
Merhaba öncelikle gecmis olsun canim bende kac aydir kistle ugrasiyorum bendede cikolata kisti cikti doktorum subata kadar gecmesse ameliyat dedi cok korkuyorum ve istemiyorum ama cikolata kistini dogum kontrol ilaci da eritmiyomus ne yapsam bilemedim sana ne dedi doktor ameliyat mi dedi bide sogan kürünü denedinmi tavsiye ederim cogu kiside ise yaramis bide dogum kontrol ilaci ni tavsiye edebilirim oda eritiyo normal kistleri

Arkadaar cevap verirseniz cok sevinicem doktorum yumurtaligimda kist oldugunu soyledi ve adet olamiyorum.2014 yilinda dogm kntrol hapi vermisti 31 ocak en fazla 6 ay kullanabldm cunku beni hastsnelk ediyoe refluyi tetikliyor uc sise serim tiyordm.ozaman teshis polikistik over dedni 3 cm di kisler sogan kurude yaptim ara ara duzenli oldugumsa sevinjhoedum. ufak uifak kistler brsy olmaz dediler.smdi aradan 2 sene gecti ve adetlerm yine duzensiz karnjmda agri hatta sag kasigimdma apandist deyip gittim ki su sonucla karsilastim.ultrason sonucu
Sag overde; 53x43x60 mm boyutlarinda, kalin duvarli, kalın septasyonlar içeren yoğun içerikli komplike kist.
Ne kist turu bilmiyorum anlayaniniz var mi.Tahlil olarakta kadn dogmun yetersjz baktkgkni dusuniuorum. E2:215.8 fsh:2.31 lh:4.50 .... tahmnm dogm kntrol hap vercek ama ben israrla vermemesini soylicem cunku hastanelik oluyorum:KK43:
Sadece bunlara bakmis.Ben basima is acmasindan korkuyorum bekarjm 25 yasindayim.Bana onereblceegnz kadin dkgm dktoru var mii ozelde olablr yeterki iyi oluyum.adet donmde ckk agri cekiorm allahtan calismiyorm calissam kesin gdemezdim ise o derece agri sicak su torbasi koyiyorm.bu dertten muzdariplere cok gecms olsn.bana yardmci olablrmsn:KK43:moralim sifjr.

Arkadaar cevap verirseniz cok sevinicem doktorum yumurtaligimda kist oldugunu soyledi ve adet olamiyorum.2014 yilinda dogm kntrol hapi vermisti 31 ocak en fazla 6 ay kullanabldm cunku beni hastsnelk ediyoe refluyi tetikliyor uc sise serim tiyordm.ozaman teshis polikistik over dedni 3 cm di kisler sogan kurude yaptim ara ara duzenli oldugumsa sevinjhoedum. ufak uifak kistler brsy olmaz dediler.smdi aradan 2 sene gecti ve adetlerm yine duzensiz karnjmda agri hatta sag kasigimdma apandist deyip gittim ki su sonucla karsilastim.ultrason sonucu
Sag overde; 53x43x60 mm boyutlarinda, kalin duvarli, kalın septasyonlar içeren yoğun içerikli komplike kist.
Ne kist turu bilmiyorum anlayaniniz var mi.Tahlil olarakta kadn dogmun yetersjz baktkgkni dusuniuorum. E2:215.8 fsh:2.31 lh:4.50 .... tahmnm dogm kntrol hap vercek ama ben israrla vermemesini soylicem cunku hastanelik oluyorum:KK43:
Sadece bunlara bakmis.Ben basima is acmasindan korkuyorum bekarjm 25 yasindayim.Bana onereblceegnz kadin dkgm dktoru var mii ozelde olablr yeterki iyi oluyum.adet donmde ckk agri cekiorm allahtan calismiyorm calissam kesin gdemezdim ise o derece agri sicak su torbasi koyiyorm.bu dertten muzdariplere cok gecms olsn.bana yardmci olablrmsn:KK43:moralim sifjr.
Slm Arkadasim seni cok iyi anliyorum bende aylardir kistle ugrasan biri olarak benim kistim cikolata kistiymis seninkini bilemedim ama genelde uzun süreli gecmeyen kistler cikolata kisti diye biliyorum ben tahlil sonuclari ni anlayamadim yurtdisinda yasiyorum ve burda dr.öyle elimize vermiyo sonuclari benim durumumu kisaca özetliyeyim 5 cm kistim var ilac ve fitil kullanmama ragmen gecmedi ve en son cuma günü gittigim kontrolde bide polip cikti bende korka korkada olsa Ameliyata karar verdim bu ayin 19.da ameliyat olacam cocuk istiyorum bu engeli ortadan kaldirmadanda olmayacak gibi.Sen bekarmissin canim evli olsaydin gebelik cok iyi bi cözüm olurdu kist icin bide sogan kürü iyi diye biliyorum.Sana tavsiyem baska bi doktora git ve kistin hangi tür oldugunu ögren gecmis olsun canim

Sanada gecms olsn cnm.Bugun gittim doktora glifor 850 mg seker hapi ve mysitol verdi cunki hasta olmadikca istahim acildi.dogmkntrol hapi kesnlkle kullanamiyorum ve adet sokturucu tarlusali icip bir hafta sonra yone gel kistin durumuna bakicagiz dedi.Kuculme var mi buyime mi yoksa ayni mi kaldi.Bilmiyorim ne olcagini :KK43:Polikistik over zaten var kesn dedi ama ayrica bu kist var besbucuk cm dedom nedden dedim regl olaamdkca kist uretiyor vucudun dedi ama takipteyiz adet bitiimonde gel bakalm dedi.ben endiselenip baska doktora da gittim o doktorda adetin 2=gjnu gel bakalm dedi kistin duruma.Ben kesinlikle dogmkontrkl hapi kullanmam gecici cozum bence duzelip tekrar nuksediypr hatta 2 sene snra 5 bucik cmlik kist olarak anlamiyorsn bile.agri olmasa gidecegm yoktu:KK43: Cunku bana dogmkontrol hapi midemi mafediyor:KK43:uc sise serum yoyorm ben o tedsviden ne anlamism kadina da dedim olmaz. Iki doktora da gidicem erkek dktor reglin 2=gumi gel dedi bayan bitiminde gel dedi kist icin.daha doktorumi net bulamadim:KK43:

Simdi doktordan geliyorum kistim hala ayni boyutta duruyor regl doneminde bakti hala duruyor.Muhtemelen dermoid kist dedi icinde sac kil tuy vardir besbucuk cm dedi.bu kist nette okudum ameliyatla mi aliniyor illa tedavisi yok mu :KK43:suan doktor ameliyat demedi ama bir regl donemi daha atlat ona gore bakacagjz tedavi plani dedi galiba ameliyati kastetti.cok uzgunum suan ya:KK43:

Eklentiler

• CYMERA_20160512_123149.jpg
    CYMERA_20160512_123149.jpg
    35,5 KB · Görüntüleme: 200
X