Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

Iki defa yumurta toplamada folikullerin boş çıkması sonucu doktor artık vazgeç dedi.Yasim 45 çünkü.
Vazgeçemedim ve ikinci yumurta toplamadan hemen bir hafta sonra prp yaptırdım. Inanilmaz ağrı vardı uyandigimda.O gün ve ertesi gün biraz kanama eşlik etti agriya.Ve kasiklarimda hafif morartilar.Bu dogal mı bilmiyorum ama müthiş bir şişkinlik, ağrı ve morartilar var ve geçmiyor. Doktora sordum olabilir dedi ama bana tuhaf geldi.Var mı böyle etkiler yasayan? Moralim yerlerde...

Iki defa yumurta toplamada folikullerin boş çıkması sonucu doktor artık vazgeç dedi.Yasim 45 çünkü.
Vazgeçemedim ve ikinci yumurta toplamadan hemen bir hafta sonra prp yaptırdım. Inanilmaz ağrı vardı uyandigimda.O gün ve ertesi gün biraz kanama eşlik etti agriya.Ve kasiklarimda hafif morartilar.Bu dogal mı bilmiyorum ama müthiş bir şişkinlik, ağrı ve morartilar var ve geçmiyor. Doktora sordum olabilir dedi ama bana tuhaf geldi.Var mı böyle etkiler yasayan? Moralim yerlerde...
bende yaptırdım ağrı birazda kanama olmuştu ama morarma hiç olmadı. inşallah iyi gelir

Benim işlemimde okuduklarım gibi yan etkiler olmadı. Yumurta sayısı artmadı bende ama kalitesi arttı. İlk seferde döllenme olmadı. Şu an biri döllendi dondurduk. Son yumurta toplamamda folikül boş çıktı maalesef

faydasını bende merak ediyorum???
Arkadaşlar şöyle düşünelim. PRP yaptırdınız ve faydasını gördünüz. Tüp bebek yaptırdınız ve olumlu sonuçlandı. gelip foruma yazmak aklınıza gelir miydi? Buralarda insanlar kötü yorum yazdı diye bu uygulamanın kötü olduğu anlamına gelmez. Allah'tan ümit kesilmez. Her tedavi herkeste farklı bi sonuç verir. Lütfen kötü yorumlarla kalbinizi karartmayın.

Kızlar prp sonrası ilk randevu günümde yazmıştım prp işe yaramış ilk defa 6 adet yumurta görülmüştü, yaşım 34 fsh 17 amh 0.50 benim 2 yılda 5 tüp bebek denemesi yaptık farklı merkezlerde 2 tedavimde 1 yumurta 2 tedavimde 3 yumurta ve 1 tedavimde hiç yumurta gelişimi olmamıştı transferlerim oldu hep negatif sonuçla karşılaştık, bu yaz eşimle karar verip Bülent Traş a gittik son kez deneyelim dedik prp önerdi farklı olarak yaptırdık 6 yumurta görülmüştü prp den sonra iğnelerden sonra toplama gününde ise 8 yumurta toplandı bu bir mucize ilk defa bu kadar yumurta toplandı 7si döllendi ve ilk defa 5 embriyom donduruldu Allahıma şükürler olsun, şimdi 1 ay ara verip kasımda tekrar bir toplama daha yapıcaz prpnin etkisi devam ederken bir toplama daha yapalım dedik inşAllah kasimdada yüzümuz güler güzel bir sayı yakalarız, kasımdaki toplamadan sonrada oluşan embriyolarla birlikte eylüldeki enbiyalarımızı genetiğe göndereceğiz bu sefer hiç bir şeyi şansa bırakmak istemiyoruz, inşallah zamanıdır Rabbim ol der ve olur, prp bende olumlu sonuç yaptı bunu doktorum kendiside söyledi hem sayıyı hem kaliteyi arttırdı bende, inşallah sonuda güzel olur, deneyimimi paylaşmak istedim prp ile ilgili pek paylaşım yapılmıyor oysa o kadar çok yaptıran varki... Rabbim hepimizin yardımcısı olsun, inşallah güzel haberlerimizde paylaşırız buralardan..
Güzel sonucunuzu paylaştığınz için teşekkürler. Bu süreçte herkes olumsuz şeyler yazmış şok oldum. İnsan kötü şeyler okursa kötü hisseder ve bu durum da etkiler maalesef. Ben 27 yaşındayım amh ım 0.04 maaleesef her ay bir yumurta çıkıyor o bir yumurta ile nihayet bu ay embriyo oluştu. umarım tek embriyo ile de olsa tutunur ve hamile kalırım..

canım bende bahçecide tedavideyim benim doktorum remzi bey prp önermedi bana ama grubu uzun zamandır takip ediyorum prp yaptırıp çok başarılı sonuç alan neredeyse yok
MEral hanım bu istatistiği nerde tuttunuz bilmiyorum ama Acıbademde PRP sonrası başarı oranı çok yüksek. Yani bence burda yazan 10 kişiyle karar vermeyin normalde günde 10 kişiye PRP yapılıyor. 100lerce hasta var güzel sonuç alan. Siz burda sadece umut öldürüyorsunuz. Bahçeci bunu önermiyor çünkü Bülent Hocaya hastaları kaçacak diye korkuyrlar. Bahçeciinin tek derdi para maalesef...

Arkadaşlar şöyle düşünelim. PRP yaptırdınız ve faydasını gördünüz. Tüp bebek yaptırdınız ve olumlu sonuçlandı. gelip foruma yazmak aklınıza gelir miydi? Buralarda insanlar kötü yorum yazdı diye bu uygulamanın kötü olduğu anlamına gelmez. Allah'tan ümit kesilmez. Her tedavi herkeste farklı bi sonuç verir. Lütfen kötü yorumlarla kalbinizi karartmayın.
katılıyorum, buraya daha çok derman arayanlarımız geliyor. ama iyi haberler alanları duymak çok moral veriyor. lütfen olumlu sonuçları olan arkadaşlar da yazsın. hepinize sevgiler.

Hiç ağrı olmadı. Operasyon nedeniyle çamaşır da lekelenmenin dışında kanamada olmadı.Herkeste farklı etkiler olabilir tabi. Endişelenmeyin ama ihmal de etmeyin lütfen. Önce siz önemlisiniz.

Merhaba, bu sabah prp işlemim gerçekleşti. Önce 6 tüp kanım alındı sonra onun işlenmesi için 1 saat bekledikten sonra işlemim gerçekleşti.Umarım faydasını görürüm. Herhangi bir ağrı sızı hissetmiyorum şu an hatta işime döndüm. İlaçsız regl olamadığım için iki ay cycle-progynova kullanacağım sonra 2. regl de gideceğim doktoruma. Sizlere bir konuda danışmak istiyorum , doktorum bana vitamin olarak omepa q10 ve nefortil wm&dha vermişti, bugün sorduğumda devam edebileceğimi söyledi. neofortil yerine biestoren dhea kullanmış olan arkadaşlar var mı ? bir aile dostumuz aracılığı bir konuştuğum ankaralı bir tüp bebek doktoru biesteron dhea neofortil yerine daha iyi bence demiş, biraz kafam karıştı. Bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. Çok teşekkürler, sevgiler

Merhaba, bu sabah prp işlemim gerçekleşti. Önce 6 tüp kanım alındı sonra onun işlenmesi için 1 saat bekledikten sonra işlemim gerçekleşti.Umarım faydasını görürüm. Herhangi bir ağrı sızı hissetmiyorum şu an hatta işime döndüm. İlaçsız regl olamadığım için iki ay cycle-progynova kullanacağım sonra 2. regl de gideceğim doktoruma. Sizlere bir konuda danışmak istiyorum , doktorum bana vitamin olarak omepa q10 ve nefortil wm&dha vermişti, bugün sorduğumda devam edebileceğimi söyledi. neofortil yerine biestoren dhea kullanmış olan arkadaşlar var mı ? bir aile dostumuz aracılığı bir konuştuğum ankaralı bir tüp bebek doktoru biesteron dhea neofortil yerine daha iyi bence demiş, biraz kafam karıştı. Bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. Çok teşekkürler, sevgiler

Merhaba
6 tüp kan alinmasi ve işlemin 1 saat sürmesi ilginc neden o kadar sürdü acaba. Benim ki 15 20 dk sürdü ve 2 tüp kan alındı. Siz hangi hastanede yaptırdıniz?

Merhaba, benim 6 tüp kan alındıktan sonra kanın işlenmesi bir saat sürdü yoksa işlem 15 dk sürüyor.Brüksel tüp bebek merkezinde yaptırdım.

Merhaba,
35 yaşındayım. Aranıza yeni katıldım. Maalesef amh ım 0,03 ve fsh ım 45. Doktorum Yücel Karaman. İlk tüp bebek denemem yumurtalarım büyümediği için yarıda kesildi. Doktorumun dürüstlüğüne çok güveniyorum. İlk şokun etkisiyle çok ünlü bir hastanede prof. bir bayan ile ayrıca görüştüm ve ağlayarak kaçtım. Tüp bebek tedavim yarıda kesilmiş ve ilaçla regl olmak üzere kendisine umut aramaya gitmişken ( farklı bir bakış açısı vb , insan çaresizken ne yapacağını bilemiyormuş), yumurtaların büyümüş hemen şu iğneyi yaptır yarın toplayalım boş çıkarsa az para alırız diyip aslında kendi doktorumun ne kadar dürüst olduğunu göstermiş oldu. Yücel Bey bende prp denemek istiyor bir aksilik olmaz ise bu hafta yapacak. Biliyorum prp daha çok yeni bir uygulama. Doktorum zaten bana %5-10 arasında şansı var dedi. Eğer orda uyuyan hücre varsa işe yararmış, yoksa işe yaramayacağını baştan söyledi ,ama denemek istiyorum..Çünkü anne olmak istiyorum..Sizlere gelişmeleri yazıyor olacağım. Gerçekten hem maddi hem manevi çok zor bir süreçmiş. Allah hepimizin yardımcısı olsun ve bizlere hayırlısını nasip eylesin. Sevgilerimle..

Merhaba canım sizin yaşınız genç ümitsiz olmayın ben 45 yaşındayım iki spontan gebelik yaşadım malesef bir düşük ve digeride 5 buçuk aylık ölü doğum haliyle korktum uzun bir süre korundum bu arada yaş 45 oldu tek yumurtam olduğunu menopoza girmek üzeresin tüp bebek dahi olmaz dediler amg amg eksilerde fish 30 iki aydır regli olmuyorum ateşlerdeyim biniyorum belkide deprasyon ateşi ama saracoğlu kürleriyle amg 0.03.fsh 4.5 değilimde düzene girmisti ama ben bu ara çok sitresliyim bende prp yaptırmayı düşünüyorum benim yaşta olupta hamile kalan varmı prp yaptirimda ama siz gençsiniz sitres yapmayın sizin durumunuzdaki insanların çocukları oluyor lütfen sitres yumurtaları kötü etkiliyor inşallah Allah hayırlı evlat size ve hepimize nasip etsin canım üzülme yaradan sizide sevindirsin.

Siz de stres yapmayin lutfen, benim ablamin 3 basarisiz tup bebek denemesinden sonra kendiliginden cocugu oldu.hepimiz elimizden geleni yapiyoruz , gerisi allah tan artik. Sizin de yasiniz da prp yapilir neden olmasin, bence arastirin sorun bunu yapar merkezlere. Allah gonlunuze gore versin, bruksel tup bebek merkezi yucel hocaya bir danisin isterseniz prp yi. Guzel mesajiniz icin cok tesekkurler

Sağolasın canım cevabın beni mutlu etti ben aslen Kayseriliyim ama antalya'da ikamet ediyorum kayseri acıbadem de Gökalp öner 46 yaşında bir yıldır adet olmayan bayana prp yapmış yumurta oluşmuş tüp bebek tedavisine başlamış fakat tüp bebek tutmusmu bilmiyorum araştırdı bir bigi edinemedim ama banada umut oldu bende kararsız kaldım kendi memleketimde olsa daha kolay çünkü kalacak yer felan sorun olmaz ama başarı oranını bilmediğim için eşimin ailesi B.tirasa gitmemi istiyor bu konuyla ilgili bilgisi olanlar yazarsa çok memnun olurum Allah şimdiden yazan yazmayan herkesten razı olsun Allah hepinizin gönlünün muradını versin inşallah.:anne:

X