Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

fsh yüksekliği için bitkisel kür ne uyguluyorsunuz acaba ? benim de 38. ben testere dişli aslan pençesi çayı içiyorum, başka bir tavsiyeniz var mıdır ? Teşekkürler
Canım saracoğlu satış mazasindan alıyorum test sonucuna göre elaman gerekl şeyleri veriyor da sağlıklı bir yol izlemiş olursun bitkileri belirli süre içe biliyorsun cunki saracoğlu amg yükselince fsh düşer diyor onun için testere dişli a p.devam edin yemeklerden 2 saat sonra arı sütü polen yayla balı dediğim gibi

Hepinizi mücadeleniz için canı gönülden tebrik ediyorum. elimizden geleni yaptıktan sonra gerisi yüce rabbimizden diyip hayatımıza devam etmeliyiz diye düşünüyorum. biz kadınlar olarak çok güçlüyüz, belki bu süreçle uğraştığımız için bizler daha da güçlüyüzdür. Allah dağına göre kar verirmiş. Şu an tek yapmaya çalıştığım hayatımı bu yüzden zindana çevirmemek, yarın başımıza ne geleceğini bilmiyoruz. Bugünümüzü de sürekli ağlayarak üzülerek geçirirsek elimizde ne kalır diye düşünüyorum. Biz değerliyiz, bir yumurtadan ibaret değiliz. Allah korusun kötü hastalıklarla da mücadele ediyor olabilirdik şu an. Lütfen siz de hayatınızı güzel geçirmeye çalışın, ben de öyle. İnşallah güzel habelerimizi de paylaşacağımız günler gelir burda.Allahtan umut kesilmez, ama önce bizim iyi hissetmemiz lazım. Sağlıcakla kalın, Sevgiler
Biz değerliyiz, bir yumurtadan ibaret değiliz bu sözünüzü canı gönülden alkışlıyorum. sürekli bu soruyu sorgularken buluyorum kendi mi çünkü bu hayatta anne olabilirsem mi ancak değerli kıymetli olacağım daha çok sevileceğim toplumdaki yerim daha iyi olacak sosyal hayatım vs vs anne olamıyorsam o zaman ben neyim birileri için neyi ifade ediyorum her şey anne ya da baba olabilmekte mi? topluma göre evet her şey çocuklu bir aile olabilmek

Merhaba, 11 Eylül’de Maslak Acıbadem Tüp Bebek Merkezi’nde prp yaptırdım. Prp’den önce sadece sağ tarafta bir adet folikül görünürken, sol tarafta hiç görülmezken, henüz 2 ay dolmadan, sağ tarafta 2 adet, sol tarafta 3 adet folikül görüldü. FSH 26.87, AMH 0.1 idi. Doktorum doğal yolla bile hamile kalabileceğimi, eğer kalamazsam tüp bebek’e başlayabileceğimizi belirtti. Bu arada Temmuz ayından beri kendiliğimden regl olamadım. Cyclo ile Ekim’in ikinci haftası yeniden regl oldum. Ama yan etkilerden dolayı ilacı bıraktım. Ben kendi adıma olumlu etkisini gördüm. Sizlerle paylaşmak istedim. Bence hepimizin hikayesi farklı. Genelleme yapmak ve olumsuz çıkarımlarda bulunmak doğru değil.

Merhaba, 11 Eylül’de Maslak Acıbadem Tüp Bebek Merkezi’nde prp yaptırdım. Prp’den önce sadece sağ tarafta bir adet folikül görünürken, sol tarafta hiç görülmezken, henüz 2 ay dolmadan, sağ tarafta 2 adet, sol tarafta 3 adet folikül görüldü. FSH 26.87, AMH 0.1 idi. Doktorum doğal yolla bile hamile kalabileceğimi, eğer kalamazsam tüp bebek’e başlayabileceğimizi belirtti. Bu arada Temmuz ayından beri kendiliğimden regl olamadım. Cyclo ile Ekim’in ikinci haftası yeniden regl oldum. Ama yan etkilerden dolayı ilacı bıraktım. Ben kendi adıma olumlu etkisini gördüm. Sizlerle paylaşmak istedim. Bence hepimizin hikayesi farklı. Genelleme yapmak ve olumsuz çıkarımlarda bulunmak doğru değil.
Merhaba, güzel haberinize çok sevindim.İnşallah allah tamamına erdirir.

Merhaba Emine hanım cebin için çok teşekkür ederim bir yıldır iki ayda adet oluyordum ama iki aydır regli olmuyorum ateşlerdeyim bilmiyorum menopozdan yada stresten çocuk aklından çıkmıyor çok üzülüyorum ben ölünce arkamdan hayır duası edecek kimsem olmayacak bayramlarda kimsem olmayacak diye çok duygusal biriyim yazarken ağlıyorum Allah tan ümit kesmiyorum fakat çok benim işim biliyorum prp 'den tam bir sonuç elde edildi mi benim yaşımdaki kişilerde net bir bilgim yok sanki prp gençlere daha faydalı öyle gözüküyor inşallah herkese faydalı olurda kadınlarımızın göz yaşları kurur Allah ım hepimizin dileğini versin rabbimin oğlu da çok kızıda dileyen herkese ikiz ikiz versin sevgiler emine hanım sagolasin
Merhabalar,
Benim yaşım da 44 .Artık son demlerdeyim.Menopoz başlangıcı.. 2018 Ekimden bu yana embriyo olsun diye uğraşıyoruz.3 defa yumurta toplattık hepsi boş çıktı.Ağustos 2019 sonu son çare bir de bunu yapalım dedik Prp yaptırdık.40. gün adet gördüm 5 adet yumurta oluştu 3 adet toplandı 1 adet embriyomuz oldu.Bu ay yine kontrole gideceğim.Umudunuzu yitirmeyin gelişmelerden sizi haberdar ederim.Sevgiyle kalın..

OLUMLU YA DA OLUMSUZ SONUÇ ALAN ARKADAŞLAR NEDEN YAZMIYORLAR
Merhabalar,
Benim yaşım da 44 .Artık son demlerdeyim.Menopoz başlangıcı.. 2018 Ekimden bu yana embriyo olsun diye uğraşıyoruz.3 defa yumurta toplattık hepsi boş çıktı.Ağustos 2019 sonu son çare bir de bunu yapalım dedik Prp yaptırdık.40. gün adet gördüm 5 adet yumurta oluştu 3 adet toplandı 1 adet embriyomuz oldu.Bu ay yine kontrole gideceğim.Umudunuzu yitirmeyin gelişmelerden sizi haberdar ederim.Sevgiyle kalın..

Merhabalar,
Boş olanların E2 östrojen değeri kaç oluyordu toplama öncesi? toplama öncesi yüksek çıkıp mesela 1 tane için östrojen değeri 250-300 olup toplandığında yumurta boş çıktı mı? Bu dolu çıkan 3 tane için östrojen değeriniz kaçtı?

Merhabalar,
Yine güzel bi haber allah hayırla sonuçlandırsın. Bu prp sanırım bi bende işe yaramadı sanırım. Nerede yatırmıştınız prp yi

Boş olanların E2 östrojen değeri kaç oluyordu toplama öncesi? toplama öncesi yüksek çıkıp mesela 1 tane için östrojen değeri 250-300 olup toplandığında yumurta boş çıktı mı? Bu dolu çıkan 3 tane için östrojen değeriniz kaçtı?
Valla ben hiç o değerleri bilmiyorum.Sormuyorum da..Zaten heyecan ,can sıkıntısı yetiyor.Ama daha önce 3 kez tüp bebek denemem var. Sonuç negatif oldu ama sonuna kadar hiç sorun yaşamamıitım.Sanırım yaş ilerlemesinden kaynaklı yumurta kalitesinde sorun oluştu.

Herkese merhaba öncelikle Rabbim inşallah hepimize isteyen dileyen herkeslere hayırlısıyla sağlıklı evlatlar nasip etsin... Bende erkwn menopoz mağduruyum doktorum yumurta göremedi dolayısı ile tüp bebeğe başlayamayız dedi prp den söz edince merak ettim benim FSH yüksek yaşım 26 yaptıranlarla konusmaya o kadar ihtiyacım varki yardımcı olur musunuz
Merhaba duumunuz nedir ? Ayni yasta ayni seyleri yasiyoruz..

Herkese merhaba öncelikle Rabbim inşallah hepimize isteyen dileyen herkeslere hayırlısıyla sağlıklı evlatlar nasip etsin... Bende erkwn menopoz mağduruyum doktorum yumurta göremedi dolayısı ile tüp bebeğe başlayamayız dedi prp den söz edince merak ettim benim FSH yüksek yaşım 26 yaptıranlarla konusmaya o kadar ihtiyacım varki yardımcı olur musunuz
ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN ALLAH BU SÜREÇTE CÜMLEMİZİN YARDIMCISI OLSUN. YAŞIN ÇOK GENÇ BU AVANTAJIN OLACAKTIR İNŞAALAH. KAÇ YIL OLDU ERKEN MENOPOZ TANISI KONULALI, ERKEN MENOPOZUN NEDENİ NE GEÇİRDİĞİN BİR HASTALIK MI GÖRDÜĞÜN BİR TEDAİ Mİ YA DA GENETİK BİR DURUM MU? FSH DEĞERİN EN SON KAÇ TI VE AMH DEĞERİN. NEREDE YAŞIYORSUN BİLMİYORUM AMA İYİ BİTR TÜP BEBEK MERKEZİNE GİT. BELİRİ BİR SÜRE HER AY FOLİKÜL TAKİBİ YAPTIR. SARAÇOĞLU KÜRÜ ARAŞTIR VE ONLARI DENE. BİR DE PRP HERKEZDE DEĞİŞİK SONUÇLAR VERİYOR ZARARI OLMAYACAĞINDAN EMİN OLURSAN YAPTIR DERİM. BEN YAPTIRDIM OLUMLU SONUÇ ALAMADIM AMA ALANLAR VAR DEDİĞİM GİBİ SONUÇLAR KİŞİYE DEĞERLERİNE YAŞINA ALTTA YATAN NEDEN GÖRE DEĞİŞİYOR.

Merhaba, daha önce yazmıştım benim işlemim geçen ay oldu, ilk regl imi oldum, ikinci regl imde gideceğim doktora..umarım prp işe yaramış olur, haber veriyor olacağım. Sevgiler

28 Eylülde prp yaptırdım ve yurt dışında yaşadığım için evime geldim.Doktorum 2. reglde yeniden gel demisti. Ama erken oldu 2.regli ve dolayisiyla Turkiyeye gidemeyip burada bir doktora göründüm. Ultrasonda 4 folikül göründü ki 1 senedir bazı aylar hiç, bazı aylar 1 folikül oluyordu.Yas 45 olunca... Tabii ben 4 ü görünce o heyecanla hemen yumurta takibi igneler vs başladım burada.3 gün igneden sonra tekrar ultrasonda 1 folikül çok net diğerleri çok küçük ve yukarda net göremedim dedi doktor. Prp çalıştı bende diye havalara uçmuştum ama şimdi acaba diyorum.Simdilik durum bu. Ha bir de bu arada, buradaki doktor prp uygulamasi burada biz 3 seans uyguluyoruz dedi. Yani 3 ay arka arkaya.Hatta Türkiyede 1 defa yapıldığını duyunca çok şaşırdı. Yüzde 30 başarı oranı diye de bir bilgi verdi.Ne kadar doğru bilemiyorum.

merhaba arkadaslar aranıza yeni katıldım.Konu başlığından yola çıkarak bende prp yaptırmayı düşünüyorum.Ankara'da Gürgan klinikle görüştüm oradan randevu alıp gideceğim.Ama teredütlerim var.daha önce Gürgan klinikte prp yaptıran var mı

Merhaba arkadaşlar,
Bende çikolata kisti olduğu için 2016 yılında laparoskopik endometriozis ameliyatı olmuştum ve o dönemde eşimle çocuk planlamıyorduk, ancak aradan 2 yıl geçtikten sonra kistler tekrarladı ve doktorum vakit kaybetmeden çocuk planlamamızı önerdi. Birkaç ay denedikten sonra gebelik gerçekleşmezse tüp bebek tedavisine geçmemizin uygun olacağını söyledi. Bu yılın başına kadar denedik ve bir sonuca ulaşamadık, bunun üzerine Bülent Tıraş ile tedavi sürecine başlama kararı aldık. Amh değerim 0.46 çıkınca Bülent hoca prp önerdi ve Nisan ayında prp oldum, 2 ay bekledikten sonra tüp bebek tedavisine geçtik. 4 yumurta toplantı 2 tanesi embriyo haline geldi 3. Gününde dondurdular. Doktorum miyomlarımın da olduğunu ve bunların gebelikte sorun yaşatabileceğini söyledi, açık miyom ameliyatı yapılmasını uygun buldu. Dün bu ameliyatı oldum aynı zamanda sol yumurtalığımda bulunan çikolata kistimin de içi boşaltıldı. İnanılmaz şişkinlik yaşıyorum ve ağrılarım var, dinlendikçe iyileşeceğimi umuyorum.
İlk tüp bebek denemem olacak heyecanlıyım ve bu kadar uğraştan sonra olumlu sonuç almayı çok istiyorum ve inşallah buradaki tüm bebek isteyen arkadaşların çabaları boşa gitmez, herkes bebeğini kucağına alır..
merhaba sonucunuz ne oldu acaba? Umarım hamilesinizdir :)

merhaba sonucunuz ne oldu acaba? Umarım hamilesinizdir :)
Merhaba ☺️
Ameliyat yaralarım iyileşti, dün adetimin 3. Gününde transfer uygunluğu almak için kontrole gittim. Transfer aşamasına geçiyoruz 🤩 Cuma günü estrofem ilacını almaya başlayacağım ve bu ayın 22sine kadar devam edeceğim. 22sinde kontrolde bir sorun olmazsa 27 sinde transfer olacak. Sabırsızlıkla bekliyorum..

X