Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

Merhaba benimde bu ay divina kullanmam gerekiyor fakat piyasada zor bulunannir ilaçmış muadilide yok dedi eczacı fakat hemşire benzerini kullanabilirsin demişti sizin bilginiz var mı hangisi divinanın benzeri ilaç oluyor
Bana da doktorum divina bulunmadığı için Qlairista diye bir ilaç vermişti. Ama ne için kullanacağınız önemli. Ben tüp bebek tedavisi için adet olabilmek için kullanıyorum ve bu ilaç doğum kontrol hapı. Divina doğum kontrol hapı değil diye biliyorum ama ikisi de adet olmamı sağlıyor.
Yanlış yönlendirmek istemem ne için kullanacağınız önemli

Bana da doktorum divina bulunmadığı için Qlairista diye bir ilaç vermişti. Ama ne için kullanacağınız önemli. Ben tüp bebek tedavisi için adet olabilmek için kullanıyorum ve bu ilaç doğum kontrol hapı. Divina doğum kontrol hapı değil diye biliyorum ama ikisi de adet olmamı sağlıyor.
Yanlış yönlendirmek istemem ne için kullanacağınız önemli
Kist için kullanacağım

Kist için kullanacağım
Yani bulabilirsen dahâ iyi olur. Bana başka doktor clarista verdi şuan gittiğim doktor ise bu ilaç ne alaka dedi. Hemen kesip divina başlattı. Ben şuan 3. Kutudayım dün eşime yedek kutu aldırdım. Bizim eczacida oluyor hep istanbulda iseniz yerini söyleyim

Yani bulabilirsen dahâ iyi olur. Bana başka doktor clarista verdi şuan gittiğim doktor ise bu ilaç ne alaka dedi. Hemen kesip divina başlattı. Ben şuan 3. Kutudayım dün eşime yedek kutu aldırdım. Bizim eczacida oluyor hep istanbulda iseniz yerini söyleyim

İstanbulda değilim malesef siz ne için kullanıyorsunuz divinayı

İstanbulda değilim malesef siz ne için kullanıyorsunuz divinayı
Adet olmak için. Prp öncesi başlamışlardı. 3. Kutudayım şimdi basta 2 ay kullan dediler ben ne olur ne olmaz diye 4. Kutuyu da yedekledim zaten iyki yedeklemişim opu sonrası diğer regliye kadar tekrar kullan dedi doktor.

Adet olmak için. Prp öncesi başlamışlardı. 3. Kutudayım şimdi basta 2 ay kullan dediler ben ne olur ne olmaz diye 4. Kutuyu da yedekledim zaten iyki yedeklemişim opu sonrası diğer regliye kadar tekrar kullan dedi doktor.
Cevap için teşekkürler ben ilacı bulmaya çalışayım inşaallah güzel neticeler alırız

Merhaba arkadaşlar bende aynı yollardan geçiyorum 29 yaşındayım daha önce bi kere tüp bebek yapıldı üç yumurta çıktı amh 1.92 di o zaman tutmadı bir yıl sonra amh baktırdım 0.90 da çıktı bir yıl da hızla düşmüş istabul acıbadem Bülent tıraşa randevu aldım muayne etti değer yanlış daha daha düşük dedi yumurtların biti küçük birisi büyük dedi sorun bu küçğk olanlar yetişemiyo dedi bu ay hem yumurta toplayalım hem prp yapalım dedi arkasından bi daha ki tekrar toplarız dedi ilk toplama da dört yumurta çıktı ikisi küçüktü sırf ni bakmak için aldılar birisi döllendi oda orta kalite zaten neyse ikimci adette tekrar geldim bu sefer direk beş folikül göründü hepsi de aynı büyüklükte çok şükür şuan tedavi sürecindeyim ilaçlarımı kullanıyorum cuma toplama olacak ve şuan 7 si büyük 5 i küçük 12 folikül var yani prp bende işe yaradı deneyin derim denemekten bişey çıkmaz neler neler yapıyoruz bunu da denemekten bişey çıkmaz

Prp den 15 gün sonra adet oldum, femara ve merional kullandim 1 folikul zar zor büyüdü yeterli değil diye toplanmadi, sonra 1 ay bekledim dun adet olunca tekrar gittim tek yumurtalikta hiç folikul yok, diğerinde minicik 1 tane var, prp den önce hiç boş yumurtaligim olmazdi, ufak bi iki folikul olurdu ama iğneler tam büyütmedigi için toplama yapilamazdi suan folikul de yok artık 😔 amh baktırmadi doktor...
herhangi bir vitamin takviyesi kullanıyormusunuz

herkese merhaba
ben 2 kere yaptırdım. yaşım 34 . 4,5 yıldır sürecimle boğuşuyorum.
ilki bülent urman da kendi kliniğinde oldu. öncesinde kendiliğinden oluşan 2 düşük 3 başarız tüp bebek aşamaları ve sonrasında prp ye karar verdik. amh düşüklüğü var bende. 0.01 amh. tüp bebekte yumurta ya 1 tane çıkıyordu ya çıkmıyordu ya da çıkan istenilen sonucu vermiyordu. en son prp deneyelim dedik. bülent urman a gittim fikrini almak için. henüz yeni bir tedavi yöntemi olduğunu kanıtlanmış birşey olmadığını. gebe kalanların gerçekten prp den mi yoksa zaten kalacaklar mıydı ayrımı yapılmadığını söyledi. yaparsak kaybedecek birşey var mı diye sordum. kendi kanımın alınacağını ve ayrışacağını bir riski bulunmadığını söyledi. ozaman deneyelim dedik. prp yaptırdığım sırada 1 adet yumurtam varmış. ufak bir sedasyonla hatırlamadığım bir operasyon geçirdim. sonrasında çok hafif ağrım vardı. regl dönemi biter bitmez yapmışlardı. 2 3 gün gibi bir süre dinlenip sonrasında gebeliği planyabileceğimizi söyledi. 1 ay sonra hamile kaldığımı öğrendim. kalp atışını aldık. bir kaç gün sonra kontrole gittiğimde kalp atışları yavaşlamıştı. bülent urman nasılsa duracak bence biran önce sonlandıralım dedi. bu duygusuzluğu beni başka dr aramaya sevk etti. bir kaç dr gezdim ve bu arada ne yazıkki kalp durmuştu. operasyon oldum. biz de bir süre ara verdik. buarada rahim içi yapışıklık oluşmuştu ve tiroid sorunu yaşıyordum bazı gebeliklerimde az çalışıyor bazılarında çok çalışıyordu. stresini yaşamamak adına aldırdım. histeroskopi ameliyatı olarak yapışıklığı açtırdık. 2 . prp için zaman gelmişti ancak covid olduğumuz anlaşıldı erteledik. tekrar rahim filmi tekrar yapışıklık geçmemiş. yine histeroskopi ancak ameliyatsız ve aşırı ağrılı. canımdan can koptu sanki. tekrar rahim filmi. yapışıklık devam ediyor dendi. bülent tıraş a gitmeye başlamıştım. histeroskopiler onun kontrolünde oldu. son yapışıklık görüntüsünü sorun teşkil etmez prp yapabiliriz dediler. 10 dk lık bir işlem hafif uyku durumu ve hiç ağrısız bir şekilde yaptırdım. 2 ay deneyin olmazsa 2. regl den sonra tüp bebek için gelin dediler. prp sırasında sordum yumurtam yokmuş. o ay denedik ancak yumurta olmadığından tutmadı. 2. ay denedik olmadı. 3. regl de tüp bebek demek daha başarılı sonuç oluyor ozaman bu ayda deneyelim dedik. neticede 1 yumurta çıksa da onu yerleştireceklerdi tutarsa tutacaktı. tüp bebek için gitmedik yine denedik. bu sefer ovulasyon takibi kitlerle denedik. reglim 1 gün gecikti. evde test yaptım. 2. çizgi silik hamileydim. hemen sorunlu gebeliklerle ilgilenen bu sefer gerçekten içimin rahat ettiği ibrahim bildirici ye gittim. pıhtılaşma teşhisini koymuştu. 4 yıl sonra bir sürü doktora gitmiş olmama rağmen kendisi pıhtılaşmaya baktı. kan testi yaptırdı kan sulandırıcılara başlattı. kan testinde 33 çıktı hcg 2 gün sonra 38 düşük olacak yüksek ihtimal kan sulandırıcıları bırak dedi. 4 gün sonra birdaha test. lekelenme başladı. kan testi sonucu 8. evet bu da bu kadar kısa sürmüştü. sevinemedik bile doğru düzgün. şimdi biran önce bitmesini bekliyorum sürecin. prp yi 3. ye yaptırmayı düşünüyorum. tamam derlerse yine deneyeceğim. bende ne yazık ki tüp bebek girdiğim stresten tutunamıyor. isteyen herkese nasip olsun dilerim
merhaba , sonrasında hamile kalmıssınız sanırım hayırlısı olsun Allah saglıkla kucagınıza almayı nasip etsin :)
herhangi bir takviye kullanmış mıydınız hamile kalmak icin

Suan takviye olarak maxijuno ve redostim kullaniyorum, geçmiş aylarda da impryl, gonamax, biosteron, ari sutu, genovita ve bunun gibi bir çok takviyeyi kullandim, sanirim artık öyle dibe geldim ki artık ne takviye ne prp ise yaramıyor bende 😔
oyle düşünmeyin her zaman umut vardır
it starts with eggs diye bir kitap var herkese tavsiye ediyorum, ben de burda birinden duymustum. mutlaka okuyun ben de size email ile gonderebilirim.

oyle düşünmeyin her zaman umut vardır
it starts with eggs diye bir kitap var herkese tavsiye ediyorum, ben de burda birinden duymustum. mutlaka okuyun ben de size email ile gonderebilirim.
Cok teşekkürler ederim öncelikle umut dolu mesajınız icin, doktorum bana (10 gün once) artık bu ay son opu yu yapalım daha toplamayalim bu yaşlarda yoruluyorsunuz ve isin maddi boyutu da fazla deyince dibin dibine geldigimi anladim daha doğrusu kabullenmeye basladim, kibarca bana artık ugrasma demek istedi, ben de dun son opu ya girdim, 3 folikul vardı ama biri boş çıkmış birisinin zonasi yani kabuğu yokmus sadece birinden yumurta çıkmış onu da eger giderse 5.gune götürecekler ki bana bu ihtimal artık hayal bile gelmiyor ne yazık ki...kalan son dondurulmuslarimla deneyip olmazsa bilemiyorum içimdeki bu isteği nasıl sonuclandiracagim :KK43: deneyen çabalayan uğraşan tüm kadınlar için umudun sabrın imkanların en büyüğünü diliyorum. O kitabı hemen arastiracagim, desteğiniz için sonsuz teşekkürler 🙏🙏💐💐

Cok teşekkürler ederim öncelikle umut dolu mesajınız icin, doktorum bana (10 gün once) artık bu ay son opu yu yapalım daha toplamayalim bu yaşlarda yoruluyorsunuz ve isin maddi boyutu da fazla deyince dibin dibine geldigimi anladim daha doğrusu kabullenmeye basladim, kibarca bana artık ugrasma demek istedi, ben de dun son opu ya girdim, 3 folikul vardı ama biri boş çıkmış birisinin zonasi yani kabuğu yokmus sadece birinden yumurta çıkmış onu da eger giderse 5.gune götürecekler ki bana bu ihtimal artık hayal bile gelmiyor ne yazık ki...kalan son dondurulmuslarimla deneyip olmazsa bilemiyorum içimdeki bu isteği nasıl sonuclandiracagim :KK43: deneyen çabalayan uğraşan tüm kadınlar için umudun sabrın imkanların en büyüğünü diliyorum. O kitabı hemen arastiracagim, desteğiniz için sonsuz teşekkürler 🙏🙏💐💐
Yaşınız kaç ki vazgeçmek üzeresiniz:KK43:

ne desem bilemedim, yani bu uzuntunuz icin. ben yine de umut görüyorum neden biliyormusunuz, cok istiyorsunuz, Allah nasip etmeyeceği düşü kurdurmaz ki gibi bir söz var ben buna inanıyorum. hiç belli olmaz bu işler, okadar cok duyuyorum ki burda, pes ettikten sonra cocuk sahibi olan, Allah size de saglıklı bir şekilde nasip etsin inşallah. kitabı email ile gönderebilirim yalnız Türkçesi yok bilginiz olsun.

X