Yumurta ve Sperm Donasyonu ile Tüp Bebek

Bulunduğunuz yerdeki bir tüp bebek doktorunu söyleseniz. Küçük bir yerde yaşıyorsanız büyük bir şehirdeki doktorun adını verseniz.
Gittiğim bir yer yok, çok erken yaş menopoz benim. Büyük şehirde bir doktor söylesem, doktora sorar diye endişe ediyorum. Doktor da hatırlamadım yada öyle bir şey derse.. off aman

Gittiğim bir yer yok, çok erken yaş menopoz benim. Büyük şehirde bir doktor söylesem, doktora sorar diye endişe ediyorum. Doktor da hatırlamadım yada öyle bir şey derse.. off aman
Tedavi ile yumurtam oluştu onunla da hamile kaldım dersiniz. Büyük klinikler öyle yoğun ki inanın kendi derdinizi anlatacak vakit hem yok hem de dinlemiyorlar bile, kimse sizi sormaz bence içinizi ferah tuttun. Maslakta ya da Bahçecilerin birinde oldu dersiniz doktorlar kendi hastalarını hatırlamıyor

Aynı endişeleri ben de yaşıyorum hasta mahremiyeti den söylemek istememiştir falan diye geçiştiririz

Estrofem, progestan, corasprin, decavit, Omega bunlardan birer kutu götürsek yeterli olur mu?
Estrofem bana yetmedi. Günde 5 tane alıyordum çünkü. İna göre alın. Coraspin yetiyor ama iğneler az geliyor. Bana kalçadan aldırmışlardı ama bana çok fazla yan etki yaptı. Çok yüksek ateş titreme göbekten geçtim. Yanımda da olmadığı için ordan almıştık. Bu arada Progestan iğne hariç hepsini kadin doğum uzmanları yazıyor.
Ben keseyi görene kadar hepsine para vermiştim. Kese görmeye gittiğimde doktor kendiliğinden ilaçlarını söyle yazayım demişti. Oksapar 1 kutu yazabiliyor sanırım 1 yazmıştı.

Bir de lütfen pozitif diye kendini bırakma, kabız olma, güzel su iç. Ağır kaldırma, uzanma biryerlere.. bir süre daha dikkat et. Benim de ikizdi. kanamam oldu, istirat verildi, 3. Aya kdar iğne kullandım. Çok şükrü 4 ayı geçti. Bir sorun yok. İkizin kendisi risk, tedbiri elden bırakma😍😍😘
Ama benim iki tane olmadı🥹
13.gun 3700 olmuştu değerim. Doktora ikiz bekliyorduk dedim, değerin yüksektir doğrudur ama bebek sonradan tutunamamistir dedi. Gitti bir tanesi.
Kaldık bir tane mercimekle baş başa :)
Sağlıklı olsun da sorun değil.
Size de hayırlı olsun.
Sağlıkla gelsin ins

Ben 5 dene önce yumurta dondurmak için tedavi görmüştüm. Sağlıklı yumurtam çıkmamıştı. 26 yaşındaydım.
Doktorlara çıkmış ve dondurmuşum gibi söyledim😬
İstanbulda takibimi yapan doktorlara da dönmüş yumurtam var transfer olucam dedim öyle takiplerimi yaptılar. Nerde yaptırıyorsun vs de demedi kimse.
Kendim söylemiştim.
Doktor da soran olmadı.
Doktorlar bunlarla uğraşmaz.

Estrofem bana yetmedi. Günde 5 tane alıyordum çünkü. İna göre alın. Coraspin yetiyor ama iğneler az geliyor. Bana kalçadan aldırmışlardı ama bana çok fazla yan etki yaptı. Çok yüksek ateş titreme göbekten geçtim. Yanımda da olmadığı için ordan almıştık. Bu arada Progestan iğne hariç hepsini kadin doğum uzmanları yazıyor.
Ben keseyi görene kadar hepsine para vermiştim. Kese görmeye gittiğimde doktor kendiliğinden ilaçlarını söyle yazayım demişti. Oksapar 1 kutu yazabiliyor sanırım 1 yazmıştı.
Çok teşekkür ederim. Bana iğne başlamadılar. Transferden sonra mı başladılar size.Progestan günde 3. Sizin mesajınızdan sonra yanıma tüm ilaçları aldım.

Rahim kalınlığım 8 mm çıktı. Sizce nasıl? Doktor iyi dedi ama 9 ve üstü iyi diye okumuştum. Daha önce estrofem kullandığım zaman 9 çıkmıştı. Nar suyu da içiyorum ama bana etki etmedi sanırım.

Çok teşekkür ederim. Bana iğne başlamadılar. Transferden sonra mı başladılar size.Progestan günde 3. Sizin mesajınızdan sonra yanıma tüm ilaçları aldım.
Hemşireniz zaten söyleyecektir. İlaçlarınızı alın diye. Transferden 3 gün önce başladık. Bir de progestan dex suan 1180 tl sanırım. 1 kutusu 3 gün falan gidiyor. Orda muhtemelen 1500 falandır. Ordan alırsanız. Biraz maliyetli olabilir.
Kalçadan olanını doktor yazarsa devlet karşılıyor.
Hemşirenizle görüşün isterseniz.

Rahim kalınlığım 8 mm çıktı. Sizce nasıl? Doktor iyi dedi ama 9 ve üstü iyi diye okumuştum. Daha önce estrofem kullandığım zaman 9 çıkmıştı. Nar suyu da içiyorum ama bana etki etmedi sanırım.
7.5 üzeri istiyorlar.
Ama rahimdeki uç çizgiye daha çok önem veriyorlar.
Türkiye’de gitmeden 8.3 ölçüldü. İlacın dozunu bir tane daha artırıp gel dediler.
Gittiğimde doktor 7.5 ölçtü.
4 gün sonra gel kontrol edicem transfer yapmayadabilirkm dedi.
Çok üzüldüm.
Kafama 4 gün bunu taktım.
Yanımda nar suyu götürmüştüm orda da içtim.
Çok etkili mi hilmiyorum açıkçası sanmiyorumda.
Exotic marka alabilirsiniz doğal.
Cuma günü olctugunde 8,5 ve çok güzel dedi. Ertesi gün transferimi yaptı. 5. Gün

Hemşireniz zaten söyleyecektir. İlaçlarınızı alın diye. Transferden 3 gün önce başladık. Bir de progestan dex suan 1180 tl sanırım. 1 kutusu 3 gün falan gidiyor. Orda muhtemelen 1500 falandır. Ordan alırsanız. Biraz maliyetli olabilir.
Kalçadan olanını doktor yazarsa devlet karşılıyor.
Hemşirenizle görüşün isterseniz.
Çok teşekkür ederim. Belki hafta içi başlar.

7.5 üzeri istiyorlar.
Ama rahimdeki uç çizgiye daha çok önem veriyorlar.
Türkiye’de gitmeden 8.3 ölçüldü. İlacın dozunu bir tane daha artırıp gel dediler.
Gittiğimde doktor 7.5 ölçtü.
4 gün sonra gel kontrol edicem transfer yapmayadabilirkm dedi.
Çok üzüldüm.
Kafama 4 gün bunu taktım.
Yanımda nar suyu götürmüştüm orda da içtim.
Çok etkili mi hilmiyorum açıkçası sanmiyorumda.
Exotic marka alabilirsiniz doğal.
Cuma günü olctugunde 8,5 ve çok güzel dedi. Ertesi gün transferimi yaptı. 5. Gün
Son günlerde çok güzel kalınlaşmış maşallah. O marka burada varsa ben de alayım. Allah razı olsun her soruma o kadar güzel cevap verdiniz ki.

Son günlerde çok güzel kalınlaşmış maşallah. O marka burada varsa ben de alayım. Allah razı olsun her soruma o kadar güzel cevap verdiniz ki.
Migros satıyor, bir de getirden istemiştim imkanınız varsa isteyin.
Bende aynı soruları çok araştırmıştım.
Özellikle rahim kalınlığı konusunda çok kafama takmıştım. Siz takılmayın.
Benim bir çok şey olumsuz giderken pozitif oldu.
Rahat olun en önemlisi o.

Migros satıyor, bir de getirden istemiştim imkanınız varsa isteyin.
Bende aynı soruları çok araştırmıştım.
Özellikle rahim kalınlığı konusunda çok kafama takmıştım. Siz takılmayın.
Benim bir çok şey olumsuz giderken pozitif oldu.
Rahat olun en önemlisi o.
O kadar sevindim ki sizin adınıza. Allah'ım bundan sonra güzel şeyler yaşatsın kolay doğumlar nasip etsin. Burada migros bulamadım ama diğer marketlerden bakayım.

Merhaba Kızlar
Bugün transferim oldu ama odaya gelir gelmez ördekle ( sürgüyle) idrarımı yaptım. 15 dakika kadar tutmam gerekir miydi siz nasıl yaptınız? İçim rahat etmiyor.

Merhaba Kızlar
Bugün transferim oldu ama odaya gelir gelmez ördekle ( sürgüyle) idrarımı yaptım. 15 dakika kadar tutmam gerekir miydi siz nasıl yaptınız? İçim rahat etmiyor.
Hayırlı olsun transferin.bende trasfer den hemen sonra sürgüyle yapmıştım çok şükür 6 aylık hamileyim hiç düşünme birşey olmaz.

X