Yumurta toplama sonradı hayal kırıklığı 😔

Veziir

Aman be herkes herşeye nane 😒
Pro Üye
17 Nisan 2021
3.965
3.585
Selam kızlar,
Aynı durum yada benzer süreçleri yaşayan varsa benimle tecrübelerşnizi paylaşabilir misiniz?

Bu gün opu vardı. Kontrollerde birden fazla folikül gözükmesine rağmen bu gün opu sonrası doktorum sadece 1 tane yumurta toplandı dediğinde çok üzüldüm folikülller hep boş çıktı. Sebebi ne neden böyle oldu hiç bilmiyorum.
Ben pkoyum burda okuduğum konularda pkoluların çok fazla yumurtası toplandığını hep görüyordum yüksek bir rakam bekliyordum açıkçası
Tedaviyi size anlatayım adetin 2. Günü kany verdim prolaktin 69.37 çıktı yüksek olduğunu bizzat doktora söyledim bizim için problemse ilaç kullanayım sonraki ay başlayalım diye doktorum bu aşamada sadece yumurta büyütücez prolaktin çok önemli değil demişti. Gonalf 900 yazdı 5 gün 150 dozda kullandım kontrole gittim değerler yükselmiş foliküller büyümeye başlamaıştı yine 150 den devam ettim 2 gün yine kontrol herşey yolundaydı yine 150 den devam etmemi söyledi iki gün bu sefer cetroide verdi gonalf ile aynı saatte vuruldum. 2 gün sonra yine kontrol oldum kontrolün akşamında 1 kez gonalf 150 ve cetroide vurulmamı ertesi akşamı her zamanki saatte cetroide ve satt 12 de cumartesiyi pazara bağlayan gece ovitrelle vurulmamı istedi herşeyi tamamen tam saatinde yaptım hergün folik asidimi kullandım.

Şimdi gelinen noktada bir yumurtam var döllenirmi döllenmez mi allahın taktiri isyan etmiyorum ama gönlümü de üzülmekten alıkoyamıyorum.
Normalde rahim dinlendirmek işlemi planlanmıştır doktorum bu gün perşembe yada cuma transfer yaparız dedi yumurtanın durumuna göre bu durumda prolaktin nolucak ya bide bana verdiği ilaçlar progestan monodoks ve tekrar diye iki antibiyotik bu ilaçlar beni transfere hazırlar mı ? Opu sonrası rahim kalınlığı 7 küsür çıktı bu taçransfer için ideal mi? Yoksa tüm bunları doktor beni daha da üzülmeyeyim diye mi söyledi.

Bu gün çektiğim tüm sıkıntılara değer inşallah diye gittiğim merkezden ağlayarak döndüm rabbimin taktiri diye kendimi avama bir yere kadar.

Laboratuvarda yumurtanın durumu için beni ne zaman ararlar döllenmesi ne kadar sürüyor?
Benimle tecrübelerşnizi paylaşabilir misiniz?

5 günde aradi lar beni bugun trasefer oldum hemşirem cok cok iyidi doktorumda

Canım gelmiş olsun opun ve hayırlı olsun. Hiç üzme kendini.. 1 yumurtadan olduk hepimiz.. o sağlıklıysa güzel bir embriyo olacak sana tutunacaktır..
az embriyo olunca dondurup çözdürmede bozulabilir diye genelde tercih edilmiyor..
şu anda kendini boşuna üzme, prolaktin zaten stresten yükseliyor iyice yükseltirsin..
doktorlar hiç bişey riske atmaz merak etme.. inşallah transferin güzel geçer

Desteğin için teşekkürler ederim inşallah dediğin gibi ilerler sürecim ya döllenmezse diye aklım gidiyor

Canım selamlar sürecin hayırlı olsun inşallah partalina_ arkadaşım ne güzel yazmış hepimiz 1 yumurtadan olduk , inşallah yumurtan hayırlısıyla döllenir gelişir ve minnoşun sana sımsıkı tutunur hiç stres yapma inşallah her şey olumlu olur benim doktorum yumurta toplamanın ertesi günü hemen hemen aynı saatlerde döllenme için bilgi vermişti canım yarın sana da haber gelir hayırlısıyla

Evet merhabalar.
Umutsuz olmayın .
Allahın izniyle süreç iyi güzel gider inşallah.
Duam sizle☺

Amin canım inşallah güzel haber verirler Çok üzüldüm yumurta sayısı fazla olsaydı döllenme ve gelişen embriyo şansım daha yüksek olurdu şimdi sadece 1 yumurta var ve oda döllenmez yada kaliteli olmazsa napıcam bilmiyorum Lütfen duanızı esirgemeyin

İnşallah canımm Allahın izniyle çok güzel gelişsin embriyon , o da hep seninle olsun inşallah dua ediyorum canım hepimiz için ben de tüp bebek süreci ile hamile kaldım 15 kasımda transfer olmuştum , içimden sürekli bu yolda uğraş veren hepimize dua ediyorum. İnşallah çok güzel haberler al bize de buradan yaz inşallah

Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin canım taze transfer mi oldun? Transfer aşamasına nasıl hazırladı doktor hangi ilaçlar kullandın?birde taze transfer mi oldun?

Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin canım taze transfer mi oldun? Transfer aşamasına nasıl hazırladı doktor hangi ilaçlar kullandın?birde taze transfer mi oldun?
Amin canım inşallah hepimize Rabbim o günleri görmeyi nasip etsin taze transfer olmadı canım 2 regl bekledik rahim dinlensin diye. E2 değerim çok artmıştı ve sıvı birikmesi olmuştu. Transfer doğal siklusla oldu o ara hiçbir ilaç kullanmadım o ayki yumurtayı ve rahim zarını takip etti hekimim , sonrasında yumurta çatlayınca transfer oldum , transferin 4 gün öncesinden başlayarak , progestan fitil ve progestan göbekten yapılan iğne kullandım

Slm tutdumu seninki

Bir bilgim yok, dua etmek için yazıyorum.
Umarım o 1 yumurta ile sağlıklı sıhhatli bir yavruya kavuşursunuz

Rahim kalınlığı kaç olunca transfer oluyor seninki kaçtı transfer olduğunda.
Uzulme insallah allahim kucağımıza bos birakmasin herkez anne olsun amin amin amin
İnşallah canım Allah razı olsun
Bir bilgim yok, dua etmek için yazıyorum.
Umarım o 1 yumurta ile sağlıklı sıhhatli bir yavruya kavuşursunuz
Allah razı olsun inşallah

Rahim kalınlığı kaç olunca transfer oluyor seninki kaçtı transfer olduğunda.

İnşallah canım Allah razı olsun

Allah razı olsun inşallah
Canım benim transferden 5 gün önce bakılmıştı o zaman 8mm idi sanırım 6-10 aralığında uygun transfere

Uzulme insallah iyi olur Allah dan umut kesilmemez benim kide düşün du ama sonra allahim yüzüme baktı oldu. Hemşirem benile cok ilgilendi Allah razi olsun insallah donlenmistir senikide

Canım benim transferden 5 gün önce bakılmıştı o zaman 8mm idi sanırım 6-10 aralığında uygun transfere
Benimde dün opu sonrası bakıldı 7 mm dedi doktor ama yumurtam bu gün hala döllenmemiş izliyoruz hala dediler yarın haber verecekler ama benim umudum tükendi ya dünden beri döllenmesi gerekmezmiydi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…