Yumurta takibi yaptıranların buluşma noktası.

kızlar bende şunu söyliym size geçen ay benim yumoşlar çatlatma iğnesinden 4 gün sonra çatlamış normalde 36 saatte çatlıyolar ama bende öyle olmuş bana bu ay doktor 5 gün ilişki önerdi garantiye almak için sizde boşlamayın bence iğneden sonra geç çatlama ihtimaline karşıda çalışınnn

merhaba hanımlar.
baslıgı gorunce yazmak ıstedım.
bende sızın gıbı klomen benzerı ılacı olan gonaphene kullandım.
4 ay kullandım ve 4.ayda hamıle kaldım cok sukur ALLAH ıma.:Saruboceq:

doktorum catlatma ıgnesı vurunduktan sonrakı gun ılıskıye gırmemızı onerırdı hep.
bızde 4.ayda bır degısıklık yaptık ve ıgne oldugum gun calısma yaptık.kaydirigubbakcemile3
ıgne oldugunuz gunude degerlendırın lutfen ıhmal etmeyın belkı yumurtanız erken catlıyordur.
hepınızın bıran once hamıle kalması dılegıyle.:1hug:

canım bende de kist oluyordu bu ay yunurta takibine başladık, bu gün 11. günüm ve az önce dr dan geldik 3 adet yumurtam oluşmuş 14 ile 16 ml. arasındalar dr cumartesi yeniden çağırdı, siz bu arada boş bırakmayın çalışın dedi. şimdi sana bir şey soracağım normlade senin kaç ml ken çatlamıştı yumişin biliyormusun
yumurta çatlatma iğnesini ne kadar sonra vurdurmuştun?

ukla canım benim bildiğim 18mm falan olması gerekiyo ama çok nadir 16mmdede çatlayabiliyomuşşş

geçen ay 11.günümde 12mm di 14. günümde 20mm olmuşlar 14.gündede iğne oldum ona göre sende hesaplayabilirsin belki tatlım gerçi bana sormamışsın ama görmüşken cevap yazayım dedim

İSİM.......................TARİH:................. ..... YAŞ...................... Tedavi ve takip bilgileri( 5 şubat 2009)

A.akıllı:...................06 Şubat.....................25...................... ....2 / klomenli
Neşe_206 ..............6 şubat.........................?................... ........1 / klomen
Kedi79 ..................07 Şubat ....................29 ....................... 1
Patricia ...................09 Şubat ....................28 ........................1 / klomenli
Sweetbaby17 ......... 15 Şubat .....................23 ........................?
Sweetbaby ............21 Şubat ....................25 ....................... 1
Bebişim52...............21 Şubat.....................24 ............................1/ klomen
Ceylan ....................22 Şubat ................... 26 ........................1
Nazey......................22 Şubat.....................24.........................1/ klomen
Ukla ..................... 24 Şubat .....................30........................... 1 / ilaçlı
Reyyan86 ...............24 Şubat .....................23 ........................2 / klomen+menogon
Nesli ......................24 Şubat .................... 27 ........................ kararsız
Gizemx...................25 Şubat......................32..................... .....klomen
serpil2003.............. 28 şubat .................... 27 ........................ 3
Blue Eye.................??????? ................... 26 ........................ 4

BEKLEMEDE OLANLAR

Yüzdeyüzakrep........4 Şubat........................ .24............................1/ srophen

sweet canım olmadım demeyi çok isterdim ama ben bu sabah korkunç bir ağrıyla uyandım kırmızılar teşrif ettiler ne yazık ki!!!daha da kötüsü ben buscopan kullanarak atlatıyorum ağrıyı ama evde kalmadığı için sabah buzdolabını açtım ve mazejik buldum ve içtim ilk defa aldım bu ilacı ve acillik oldum baş dönmesi mide bulantısı istifra ve soğuk soğuk terleme adet ağrısı ile birleşince acile kaldırdı eşim doktor müşade altına aldılar anca geldim eve kısacası hamiş değilim çok üzgünüm:roflol:ama pes etmeyeceğim hayırlısı artık bakalım adetin son günü gel dedi doktorum yeni adet tarihimi yazarım tekrar...:CüvCüv:

canım kendine dikkat et,eğer hassas bi yapın varsa ki öyle görünüyo,içtiğin ilaçlara dikkat et,sonuçta sağlığımız çok önemli.sağlığımızdan olursak bebk çalışmalrını hiç gerçekleştiremeyiz.canımızı sıkmadan gayret etmeye devam edicez,bigün biz de sevinicez.İnşallahhhh:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Canım sakın ha üzme kendini.Sende billiyorsun bizi stres bitirir.Hem daha tedavinin başındayız.Benimde ilk yumurta sayımımda hiç oluşmamıştı.Yani aynı durumdayız.Bu ay hamile kalamazsam, ilk defa klomen kullanacağım.Güzel düşünelim ki herşey güzel olsun.İçini rahat tut, hatta zor biliyorum ama hiç düşünmemeye çalış.Bu arada listede adımı göremedim.Bi yanlışlık oldu herhalde.Bilgilerimi tekrar yazıyorum.Adetim düzensiz ama büyük ihtimal en geç 22 şubatta gelir.yaş 24,klomen kullanıcam.

kusura bakma canım yanlışlık için,biliyorum sen listeye adını ilk yazdıranlardan,gerçi benim listeden çıkmam lazım bu ay hiç yummurtam olmayınca umudum da yok.inşallah bu ay hamile kalırsın da gerek kalmaz,ben de kullanıcam bidahaki ay .evet neyapayım düşününce düzelmicek enazından düşünüp de başımı ağrıtmıyım.çünkü düşününce başım ağrıyo,tüm keyfim kaçıyo. inaşllah yüzümüz en kısa zamanda güler.

canım sıze moral olmama cok sevındım.bundan yaklasık 4,5 ay once bende aynıydım canım.
moralınızı hıc bozmayın lutfen.bu yumurta takıbınde hemen hamıle kalanda var bıraz bekleyıp kalanda.
calısmaları tam gaz devam edın hemen pes etmeyın 18-20.gune kadar calısın bence.kaydirigubbakcemile3
ınsallah en kısa zamanda herkes hamıle kalır.
ALLAH ım kımsenın kucagını bos bırakmasın.:Saruboceq:

rosem grçekten yazdıklarını okuyunca çok ama çok sevindim ben de . dün yumurtam oluşmadığını duyunca mahvolmuştum ama benzer sorunu yaşayıp da dileğine kavuşan birini görünce umutlandım ve artık eskisi kadar umutsuz değilim.çok sağol bize destek olduğun için. umarım çok ama çok tatlı,sağlıklı bir bebişin olur.

canım sıze moral olmama cok sevındım.bundan yaklasık 4,5 ay once bende aynıydım canım.
moralınızı hıc bozmayın lutfen.bu yumurta takıbınde hemen hamıle kalanda var bıraz bekleyıp kalanda.
calısmaları tam gaz devam edın hemen pes etmeyın 18-20.gune kadar calısın bence.kaydirigubbakcemile3
ınsallah en kısa zamanda herkes hamıle kalır.
ALLAH ım kımsenın kucagını bos bırakmasın.:Saruboceq:

buarada senin sorunun tam olarak neydi. mesela benim sağda 3-4 folikül var am şimdi büyük bir yumurtan olmalıydı ama yok dedi.yani oluşmamış. senin demi öyleydi.

İSİM.......................TARİH:................. ..... YAŞ...................... Tedavi ve takip bilgileri( 5 şubat 2009)
A.akıllı:...................06 Şubat.....................25...................... ....2 / klomenli
Neşe_206 ..............6 şubat.........................?................... ........1 / klomen
Kedi79 ..................07 Şubat ....................29 ....................... 1
Patricia ...................09 Şubat ....................28 ........................1 / klomenli
Sweetbaby17 ......... 15 Şubat .....................23 ........................?
Sweetbaby ............21 Şubat ....................25 ....................... 1
Bebişim52...............21 Şubat.....................24 ............................1/ klomen
Ceylan ....................22 Şubat ................... 26 ........................1
Nazey......................22 Şubat.....................24...................... ...1/ klomen
Ukla ..................... 24 Şubat .....................30........................... 1 / ilaçlı
Reyyan86 ...............24 Şubat .....................23 ........................2 / klomen+menogon
Nesli ......................24 Şubat .................... 27 ........................ kararsız
Gizemx...................25 Şubat......................32..................... .....klomen
serpil2003.............. 28 şubat .................... 27 ........................ 3
Blue Eye.................??????? ................... 26 ........................ 4

BEKLEMEDE OLANLAR

Yüzdeyüzakrep........4 Şubat........................ .24............................1/ srophen Canım sanırım adet oldun ama önümüzdeki ayda olman gereken adet tarihini yaz.

canım bende de kist oluyordu bu ay yunurta takibine başladık, bu gün 11. günüm ve az önce dr dan geldik 3 adet yumurtam oluşmuş 14 ile 16 ml. arasındalar dr cumartesi yeniden çağırdı, siz bu arada boş bırakmayın çalışın dedi. şimdi sana bir şey soracağım normlade senin kaç ml ken çatlamıştı yumişin biliyormusun
yumurta çatlatma iğnesini ne kadar sonra vurdurmuştun?

uklacım çok sevindim negüzel 3 yumurtan olmuş,şimdi şansını 3e katlamış oldun değil mi ve hepsinin hemen hemen aynı boyutlarda olması çok güzel. sen de klomen mi kullanıyordun. inşallah benim de bidahaki ay öyle olurum ve sevinirim,bi de bebişlerimiz gelse bizden mutlusu olmıcak dimi.kaydirigubbakcemile5

yumurta takibine adetin 3.günü başladık bugün 11.gününde bidaha gittim, bu ay gitmeme gerek kalmadı yumurtlarım büyümememiş,eğer olsaydı heralde 2-3 gün sonra bidaha çağırırdı. Yooo çok maliyetli değil bir aylık yumurta takibi 100 ytl.ben özele gidiyorum,anlaşması yok.

teşekkürler birde aynı ismi kullanıyoruz ama tamamen tesadüf ben çok düşündüm ve aklıma başka birşey gelmemişti

rosem grçekten yazdıklarını okuyunca çok ama çok sevindim ben de . dün yumurtam oluşmadığını duyunca mahvolmuştum ama benzer sorunu yaşayıp da dileğine kavuşan birini görünce umutlandım ve artık eskisi kadar umutsuz değilim.çok sağol bize destek olduğun için. umarım çok ama çok tatlı,sağlıklı bir bebişin olur.
tesekkurler canım ınsallah melegım saglıklı bır sekılde dogar.
canım sızlere destek olmak ıcın yazmıstım.
bu konuda benımde azıcık sızlerı umutlandırmada katkım oldusa ne mutlu bana.
moralınızı hıc bozmayın ve calısmalara tam gaz devam edın.kaydirigubbakcemile3

buarada senin sorunun tam olarak neydi. mesela benim sağda 3-4 folikül var am şimdi büyük bir yumurtan olmalıydı ama yok dedi.yani oluşmamış. senin demi öyleydi.
canım ılacı kullandıgım ılk ay yumurtalarım buyumedı.ıkı taneydı ama bırısı 10 dıgerı 11 mm de kaldı.
daha sonra doktorum ılacın dozunu artırdı.ılacın dozu artınca yumurtam yeterlı boya geldı.ardından catlatma ıgnesı oldum 18 mm ve yukarısında catlatma ıgnesı olunuyor.
hamıle kaldıgım ay yumurtam 23 mm olmustu ve sadece tek bır yumurtam vardı.
hatta cok buyumus dıye umutsuzluga kapılmıstım.ama cok sukur kı melegım benımle.:nazar::Saruboceq:
dedigım gıbı catlatma ıgnesı oldugunuz geceyı ve ertesı geceyı cok ıyı degerlendırın.:dance:

kusura bakma canım bi karışıklık oldu galiba.Bu arada senin sorunundamı yumurtanın gelişmemesi ben de ilk defa yumurta takibi yaptırdım ve yumurtam yoktu küçük 3-4 folikül varmış.çok moralim bozuldu klomene başlıcaz seninkiler gelişti değil mi.. acayip korkuyorum hiç yumurtam olmazsa diye.

önemli değil canım.canım yumurta oluşmama gibi bir problemim yoktu sanırım ama hormon testleri sonucuna göre biraz yumurta tembelliğim varmış.Klomen gerçekten de yumurtaları geliştiriyor ama ben bir tek klomenle kalmadım bu ay.klomen bittiği gün bal,çörekotu,tarçın ,ceviz karışımı yaptım.cevizi eşim için koydum ona da faydalı diye.ve günde sadece sabah akşam 1 er kaşık yedim.sadece klomene bırakmak istemedim.Korkma rahat ol stres yapma yumurtalar gelişsin.Bak listenin en yaşlısıyım 2,5 yılı geçti bebişimiz olmuyor ama yine de yumurta takibine yeni başladım.Stres yok gelecek bebişlerimiz inşallah..sadece zamanını bekliyor gelmek için.

destekleriniz için çok sağolın kızlar artık okadar korkmuyorum.olumlu düşünmemi sağladınız. işte aynı sorunları yaşayan insanlar birbirlerini iyi anlayabiliyolar. tekrar çok teşekkürler.

ukla canım benim bildiğim 18mm falan olması gerekiyo ama çok nadir 16mmdede çatlayabiliyomuşşş

geçen ay 11.günümde 12mm di 14. günümde 20mm olmuşlar 14.gündede iğne oldum ona göre sende hesaplayabilirsin belki tatlım gerçi bana sormamışsın ama görmüşken cevap yazayım dedim

canım çok teşekkürler, şöyleki galiba bugün yumurta çatlıyor,dün dr da iken 14-16 mm arası 3 yumurtan var dedi, sabahtan beri kasık ağrılarım var, dün akşamıda değerlendirmedik, bu akşama kaldı artık :KK43: benim 2 gün önce adetim bitti sanıyorum ben erken yumurtluyorum yaa.:1shok::eek:

:1shok:
uklacım çok sevindim negüzel 3 yumurtan olmuş,şimdi şansını 3e katlamış oldun değil mi ve hepsinin hemen hemen aynı boyutlarda olması çok güzel. sen de klomen mi kullanıyordun. inşallah benim de bidahaki ay öyle olurum ve sevinirim,bi de bebişlerimiz gelse bizden mutlusu olmıcak dimi.kaydirigubbakcemile5

yok ben klomen kullanmadım, başka bi ilaç kullandım. ama benim moralim bozuk biraz dün benim yumişler 16 mm di ya normalde 17-20 mm arası çatlıyor demişti drum dün dr dan gece geç gelince geceyi değerlendirmedik. şimdi kasıklarım ağrıyor sanırım yumiş çatlıycak acaba şansımı yitirirmiyim diye çok tedirginim ve moralim bozuk acayip kasık ağrım var. üfff ya :1no2:

kızlar sizde glikofen kullanıyormusunuz ben glikofeni kullanıyorum ama heralde şekerimi düşürdü bende bugün tahlil yaptırdım açlık kan şekerime bakılcak bu arada birazda dr gidiyorum yumoşum inş bugün büyümüştür 2 gün önce gelişmemiş dedi

kızlar dr dün gece ilişki demişti çatlatma iğnesi sonrasında
ilişki oldu ama buakşamda misafirlerm geliyo hep ayaktayım sabahtan buyana
bi zararı olurmu ki
offfff

sweetbaby canım sen ilaç kullanıyor musun?nasıl bi tedavi programı uyguluyor doktorun neler dedi???

kızlar dr dün gece ilişki demişti çatlatma iğnesi sonrasında
ilişki oldu ama buakşamda misafirlerm geliyo hep ayaktayım sabahtan buyana
bi zararı olurmu ki
offfff

canım çok yorma kendini bizde bu akşam başlıyoruz, ayy inşallah bebişlerimiz gelir yaa

X