Yumurta takibi yaptıranların buluşma noktası.

slm
benden istedi doktorum genelde istiyorlar ama isteyenler de var arkadaşlarımdan biliyorum.aşılama topiğine yazdım bu soruyu ben de senin gibi merak edip bakalım ne yazacaklar...

bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışırım canım merak ettiklerini. daha yeni başlamışsanız hiç kendini strese sokma bence. bizler yumurta takibine tam 1-5 yıl olmayınca başladık.4 ay önce karar verdim tedavi olmaya ama ilk sadce ilaçsız takip yapıldı ama işte hep düzenli adet olurum hep 6. gün sonlanır. mikatrı ne az ne çoktur. çok ağrı çekmem ama gel görki böyle bi sorunum varmış.ki birkez kendiliğimden gebelik yaşayıp düşük yapmama rağmen.evet eğer doktoruna güvenmiyosan ve seni tatmin etmiyosa cevapları ve tavrıyla gerçekten çok strese sokuyo. benim önceden öyleydi. hamile kaldığım zaman gittiğim doktor beni çokk strese soktu mesela. am şimdi bir tüp bebek merkezine gidiyorum. oraya gelenlerin hepsi bizim gibi sorun yaşayanlar. ve burda tedavi sonucunda hamile kalanlar. oyüzden rahatım şuan.işte il gittiğimde ben d eçok telaşlanmıştım adetliyken nasıl bakıllıyor diye ama doktorlar okadar otomatikleşmişki doğru düzgün bakmadan yerleştiriyo ultrasonu. adetin 2. ya ad 3. günü gidebilirsin. tabi önce tahlileri istiyo benim normal çıkmıştı. bir de eşinden sperm testi ister.yani stres yapma canım sen eğer daha yeni düşünmeye başladıysan.

hala bekliyorum daha adet günüm gelmedi inşallah gelmez güzel haber veririm

inşalalh canım gelmez ve seviniriz. bekliyoruz güzel haberlerini. ama bizi habersiz bırakma lütfen.

canım ya sen niye incir kürü uygulamıyorsun bendede adetin 12. gününde yumurta yoktu ama inciri yaptım ve o ay hamile kaldım. bence dene tatlım

inşallah canım

doğru söylüyosun soğan kürü yapıyorum zaten kistim gitsin diye. incir kürüne nezaman başlıyım. nasıl yapılıyo anlatsana şekerim

slm
benden istedi doktorum genelde istiyorlar ama isteyenler de var arkadaşlarımdan biliyorum.aşılama topiğine yazdım bu soruyu ben de senin gibi merak edip bakalım ne yazacaklar...

ya kistim gidince bidahaki ay aşılama yapsak şansımız artarmı diye soracaktık doktora ama rahim filmim yok işte. isterse gecikecek ya. bi kez hamile kaldım ya belki istemez dicem ama tek tüpü tıkalı olanlar da hamile kalbiliyo. neyse doktor ne derse onu yapıcaz. tabi maliyet de aşmazsa.

ıSıM.......................TARıH:............. .... ..... YAŞ...................... Tedavi ve takip bilgileri( 19 nisan 2009)

NıSAN AYI LıSTESı

Ceylan ....................22 Nisan ................... 26 ...................................2 / klomen-ovitrelle
Kayan......................23 Nisan................ ....27...............................2/ klomen
Gizemx....................23 nisan.....................???..................... ..........2/ klomen
Loveli....................... 24 Nisan............... ......31...................... ..... ........ 1 / klomen
Gul_tamer...............25 Nisan......................23................. ... ......klomen/ganophane
Deniz39..................25 Nisan.......................31.................... . ................3 klomen-ovitrelle
Ceylan83................30 Nisan....................26...................... .................4/ klomen
AyşeCemre.............???????................... ?? ?........................ ..........????
Ayhas.....................???????................. ...????...............................klomen
Bersuu....................????????................ ...?????.............................????

MAYIS AYI LıSTESı
Nurdanurdan (Reyyan86) ...............1 Mayıs .................. 23 .....................................1. aşılama
Raebzah.......................................1 Mayıs....................23...................... . ................1 serophone
Sever............................................5 Mayıs....................26...................... . ................1. takip
Ukla ..................... .......................6 Mayıs ..................30.......................... ....... ..klomen 1 .aşılama
Sweetbaby ..................................12 Mayıs ..................25 ....................... .............3/ merional

BEKLEMEDE OLANLAR

A.akıllı:...................06 Şubat.....................25.................. .... ....2 / klomenli
Neşe_206 ..............6 şubat.........................?............... .... ........1 / klomen
Patricia ...................09 Şubat ....................28 ........................1 / klomenli
Bebişim52...............21 Şubat......................24 ............................1/ klomen
serpil2003.............. 28 şubat .................... 27 ........................ 3
Ebrusko1982.............1 Mart.....................???...................... .........???
Bahaarçelik..............14 Mart....................24........................ ...........1/ klomrn-menagon
Sweetbaby17 ......... 15 Mart....................23 ....................................1/ klomenli
Cucu-pete................17 Mart....................23........................ ..............2/ puregon iğne
Cimbomlu.................18 Mart..................???......................... ............ klomen
Prenses47...............24 Mart.....................22....................... ..............3 / klomen
Gizemx...................25 Mart.....................32..................... .................ilaçsız
Bebisko..................25 Mart......................30...................... .................1/ ganophone
Yüzdeyüzakrep........???????................... ..2 4............................2/ srophen
asli_ist.......................12 Nisan.....................26...................... ........ 1/klomen-ovitrelle
Blue Eye................. 13 Nisan.................. 26 ........................ ..............5
Safak_d..................16 Nisan .......................28......................... ...2/klomen
Bumuyani.................14 Nisan...................23........................ ..............1/ serpohone
Aymuel.....................15 Nisan..................28......................... . ..............2/ klomen
Ayhas.......................16 Nisan..................23......................... .............2 / klomen
Şafak-d......................16 Nisan................???.......................... ............2/ klomen
Deniz588.................17 Nisan....................23...................... ............3/ ilaçlı

!!!!!!!!!!!!YENı TARıHLERıNıZı YA DA GÜZEL HABERLERıNıZı BEKLıYORUM ARKADAŞLAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hamilelerimiz

Nesli ..................27.................( 2009 şubat hamilesi)
Nazey..................24................( 2009 şubat hamilesi)
ZeynepSav...........23.................(2009 mart hamilesi)
Sevimli.....................................(2009 mart hamilesi)
Funda 72.............36.. .............. (2009 mart hamilesi)
Esraie.......................................(2009 mart hamilesi

sweetbaby bişey sorcam yukarıda okuduğuma göre sen çok düzenli adet oluyomuşsun..ama yumurta oluşmuyomuymuş?
peki senin adetin 3. günü yapılan tahliller nasıl çıkmıştı normalmiydi?
bende çok düzenli adet oluyorum...adetin 3. günü yapılan tahliller normal çıktı..acaba bendedemi olmuyo yumurta?
bende 2-3 gün içinde adet olcam dr. gidicem takibe başlıcaz bakalım hayırlısı olsun...

canım evet film çekilmeden aşılama yapmıyorlar konuş doktorunla ben konuştum o klomen kullandırmaya devam etmek istedi ben biraz daha hızlanalaım dedim kafama çok takıyorum dedim tamam o zaman rahim filmi çektir gel dedi çektirdim temiz çıktı kanallar açık adet olsam aşılama olcam ama hala olmadım gebelik mi???bilmiyorum ama benim aklıma kist geliyor:a015::a015::a015: 39 gün oldu bugün yarın 40....

--------------------------------------------------------------------------------

Bu Gün Mevlüd Kandili

Bu gün mevlüd kandili,
Bir güneş doğup aydınlattı,
Zulmün kuşattığı alemi,
O zamanın son peygamberi,
Rahmetin önderi hakkın habibi,
Doğduğun günü kandil bildik,
Kandil olarak bilemedik seni,

O gün yıldızlar başka parlıyordu,
Gök yüzünde arşu a´lada,
Kainat uzun zamandır bekliyordu,
Elleri açılmış duada,
Yahudi bilgeler bağırırken,
Mekke sokaklarında o geldi dünyaya,
Son peygamder Muhammed Mustafa,(s.a.v)

Yıkıldı bir bir küfrün alametleri,
Basireti körler anlamadı bu acaip halleri,
Söndürdü bir bir küfrün yaktığı ateşleri,
O gün melekler tavaf ediyordu ka´beyi,
Validemiz aminenin evini Mekke şehrini,
Müjdeliyorlardı kainata merhamet peygamberini,

Yeterince sevip anlayamadık,
İsmini oğullarımıza verdik ama,
Dediklerini tutamadık nede çağrısına kulak verdik,
Kalktık ümmetiyiz dedik,
Kendini değil doğduğu günü kandil bildik,
Yinede sevdi o aciz günahkar ümmeti,
Doğar doğmaz varıp secdeye ümmeti ümmeti dedi,
Çünki o alemlerin yaratılış sebebi rahmetin peygamberiydi,

Bizlerden kardeşlerim diye söz ederdi,
Ashab şaşırır kıskanır kim bu kardeşleriniz derdi,
Siz beni görüp inandınız sevdiniz,
Onlar görmeden inanacak sevecek kardeşleriniz,
Sen ümmetine haris düşkünsün ya nebi,
Şefaatinden mahrum etme biz ümmeti,
Biliriz kabül etmeyeceksin biz girmezsek,
Sunulan cenneti,
Çünki sen rahmetsin merhametsin,
Rahmet merhamet peygamberi,
Ona layık ümmet olmakla şereflendir bizleri

Bugün efendimizin doğum günü,cümlemizin bayramı MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN CANLARIIIIMM..bu mübarek günde birbirimiz için bol bol dua edelim..dualarda buluşmak dileğiylea.s.:1hug:

canım incir kürüne adetin bittikten sonra başla.2 bardak suya yıkanmış 7-8 inciri ikiye bölüp suya at ve kaynat. kaynattıktan sonra ikiye böl yarısını sabah aç karnına diğer yarısını öğlen aç karnına iç. inşallah faydasını göreceksin ben gördüm canım

canım normal çıkmıştı tahlillerim. evet ancak ik ay takibe gittiğimde baktıkki yumurta oluşmamış hatta sonra klomen kullandım o da işe yaramadı. göbekten iğne oldum baya yumurtam gelişti. ama gebe kalamdım ve kist olmuş çatlayamayanlar. baklım bu ay beklemedeyim. bidahaki ay devam Allah nasip ederse.

hııııııııı. artık napalım çekelim derse çekicez.inşalalh gebeliktir canım.ama korkuyorum biraz rahim filminden.

sweetcim benimde ingilizce canım ne çok ingilizceci var forumda:))

aaaa ne güzel canım. çokmu ingilizce öğretmeni var. var bizde bişi ozman .

esraie teşekkürler yapmaya başlıyım ben d eama hem incir kürü hem soğan kürü aynı anda olurmu.

canım ya yap şu incir suyunu hem yumurta oluşumuna hemde çatlamasına neden oluyor.ben bu zamana kadar çatlama ağrısı nedir bilmiyordum taki incir suyunu içene kadar

ya kızlar bişi sorcam. hani bende çatlamayanlar kist olmuş ay. soğan kürü de yapıyorum. ama sol kasığımda ama daha çok vajinal bölgeye yakın ağrım oluyo ara ara. yaaaa gitmiyomu bu kist yoksa. çok merak ediyorum. ya gitmezse.bi yım daha gidecek. üfffffff yardım edin

canım inşallah kistelerin gitmiştir ve normal sancıdır canım

Herkese merhaba

Uzun zamandır sizleri takip ediyorum. Sizlere sevinip sizlerle üzülüyorum. Bense sizler gibi bebek istiyorum. Allah hepimize kısmetse hayırlı zamanda nasip edecektir.

Seninde bebişin hayırlı olsun. Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin. Darısı başımıza :teytey:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…