Yumurta takibi yaptıranların buluşma noktası.

uklacım canım sen herhangi bir ilaç falan kullandınmı peki yumurtlama ilacı yani galiba bana bu ay ilaç vermeden takip yapacak bi de çatlatma iğnesini ilaç falan kullanmasakta vuruyolar mı acaba cevap yazdıgın için de teşekkürler bu arada

uklacım canım sen herhangi bir ilaç falan kullandınmı peki yumurtlama ilacı yani galiba bana bu ay ilaç vermeden takip yapacak bi de çatlatma iğnesini ilaç falan kullanmasakta vuruyolar mı acaba cevap yazdıgın için de teşekkürler bu arada

canım bildiğim kadarı ile adetin 2. günü yani en azından benim dr öyle yaptı, ilaç veriyo kontrollu yumoş oluşumu için, o ilacı 5 gün kullanıyorsun sonra 11.günü dr a gidiyosun dr yumoşlara bakıyo oluşmuşmu mm ne kadar diye, 2 gün sonra tekrar kontrole çağırıyor, belli bir sınıra geldiğinde (18mm ve üstü) çatlatma iğnesi veriyor, iğnenin 36. saatinde ve 36 saatin ertesi günü aynı saatte ilişki oluyor.(yani iğne c.tesi sabah 10da yapılıyor, ilişki pazar gecesi 10, salı gecesi 10 şeklinde)ama iğne yapıldığı gün akşamında ilişki yapanda oluyor bende yapacaktım ama bu ilk denememizdi o nedenle belki drun bildiği vardır diye onun verdiği saatlerde uyguladık, bakalım bekliyoruz deniyoruz kısmet inşallah bu sefer gelir bebişim canım...
sen bi drunla görüş sizin ne kadar oldu deneyeli? belki erken olduğu için normal yoldan yumoşun oluştuğu için ilaç vermemiştir. bende yumoş yerine kist oluşuyordu ondan kulandım ilacı...:bbo:

denizcim benim doktorumda alttan bakıyo canım öyle daha net görünüyomuş en ince ayrıntıya kadarr tatlım sağlıkımız ve bebişimiz için katlanıyoruz işte napalım işin içinde bebek olmasa hayatta baktırmam ama o cadı meleğin hatrına katlanıyorum güzelim

uklacım canım bizim 3.denememizdi galiba erken diye çağımamış olabilir ben adetimin 3.günü geleyimmi diye aradım doktoru bana 10. günü geldedi sanırım bu ay ilaç falan vermeden bakacak hayırlısı bakalım ben incir kürü uyguluyorum bu arada belki o işe yarar

canım bildiğim kadarı ile adetin 2. günü yani en azından benim dr öyle yaptı, ilaç veriyo kontrollu yumoş oluşumu için, o ilacı 5 gün kullanıyorsun sonra 11.günü dr a gidiyosun dr yumoşlara bakıyo oluşmuşmu mm ne kadar diye, 2 gün sonra tekrar kontrole çağırıyor, belli bir sınıra geldiğinde (18mm ve üstü) çatlatma iğnesi veriyor, iğnenin 36. saatinde ve 36 saatin ertesi günü aynı saatte ilişki oluyor.(yani iğne c.tesi sabah 10da yapılıyor, ilişki pazar gecesi 10, salı gecesi 10 şeklinde)ama iğne yapıldığı gün akşamında ilişki yapanda oluyor bende yapacaktım ama bu ilk denememizdi o nedenle belki drun bildiği vardır diye onun verdiği saatlerde uyguladık, bakalım bekliyoruz deniyoruz kısmet inşallah bu sefer gelir bebişim canım...
sen bi drunla görüş sizin ne kadar oldu deneyeli? belki erken olduğu için normal yoldan yumoşun oluştuğu için ilaç vermemiştir. bende yumoş yerine kist oluşuyordu ondan kulandım ilacı...:bbo:

uklacım senin bu ay yumoşların oluşmuştu dimi güzel güzel. klomen mi kullandın. ben de adet olunca başlıcam sen hamile kalırsan eğer bana umut olmuş olucak. inşallah canım ya haberlerini ,gelişmelerini bekliyoruz. 11. gün senin kaç mm di. kaç taneydi. 11. günden sonra daha kaç kez gittin .

uklacım canım bizim 3.denememizdi galiba erken diye çağımamış olabilir ben adetimin 3.günü geleyimmi diye aradım doktoru bana 10. günü geldedi sanırım bu ay ilaç falan vermeden bakacak hayırlısı bakalım ben incir kürü uyguluyorum bu arada belki o işe yarar

arubcum canım tabiki daha çok erken senin için. henüz endişeye kapılman için çok erken.strese girmemen lazım streste etkiliyo. hemen evhamlanma şimdiki aklım olsaydı erken vakitlerde hiç endişelenip stres olmazdım.rahat bırak kendini canım ya.a.s.

ŞUBAT AYI LİSTESİ

İSİM.......................TARİH:................. ..... YAŞ...................... Tedavi ve takip bilgileri( 5 şubat 2009)

Sweetbaby17 ......... 15 Şubat .....................23 ........................?
Sweetbaby ............21 Şubat ....................25 ....................... 1
Bebişim52...............21 Şubat.....................24 ............................1/ klomen
Ceylan ....................22 Şubat ................... 26 ........................1
Nazey......................22 Şubat.....................24...................... ...1
Ukla ..................... 24 Şubat .....................30........................... 1 / ilaçlı
Reyyan86 ...............24 Şubat .....................23 ........................2 / klomen+menogon
Nesli ......................24 Şubat .................... 27 ........................ kararsız
Gul_tamer...............24 şubat.......................23.................... ......klomen/ganophane
Gizemx...................25 Şubat......................32..................... .....klomen
serpil2003.............. 28 şubat .................... 27 ........................ 3
Ceylan83.................28 Şubat.....................26...................... .....2/ klomen
Yüzdeyüzakrep........???????...................... .. .24............................2/ srophen

MART AYI LİSTESİ

Blue Eye................. 7 Mart ................... 26 ........................ .........4
Deniz588.................14 Mart......................23...................... ............2/ ilaçlı

BEKLEMEDE OLANLAR

A.akıllı:...................06 Şubat.....................25...................... ....2 / klomenli
Neşe_206 ..............6 şubat.........................?................... ........1 / klomen
Kedi79 ..................07 Şubat ....................29 ....................... 1
Patricia ...................09 Şubat ....................28 ........................1 / klomenli

Kızlar lütfen durumlarınızı belirtin. Yoksa hamişmisiniz haaaaa!!!!!!!!!

kızlar bana verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim ilk defa ilaca başlicam kontrolümde cuma günü tedirginliğini yaşama başladım :1no2:

kızlar çatlatma iğnesinden sonra benim kasıklarımda ve belimde çok kötü ağrılar oldu bu normalmi?lütfen bilgisi olan cevap yazsın.bide normalde ilişki sırasında sperm hep dışarı akardı ama bu sefer az bişe dışarı aktı kızlar bu ii bişeymi?lütfen cevaplarınızı bekliyorum.

sweetbaby canım ben bu ay beklemedeyim gonal-f iğne kullandım ve 1 yumurta oluşmuş çatlatma iğnesi yapıldı ardından ilişki günü weee artık 24 şubatı bekliyoruz hayırlısıyla ALLAH'ım bizim yüzümüzüde güldürsün inşallah.hepinizi çok iyi anlıyorum ve her gece yatağa yattığımda sizlerede bol bol dua ediyorum çünkü bizi bizden başka kimse anlayamaz.etrafımdakiler boş ver takma kafana çocuğu olanların başı göğemi eriyo die birsürü anlamsız şeyler söylüyolar ama bilmiyorlarki bizim durumumuzda olanların ne kardar üzgün.nekadar çaresiz ve nekadar mutsuz olduklarını!olan olmayanın halinden anlamıyo.ama ben eminim yüce rabbim bizlerinde yüzünü güldürecek.hepiniz ALLAH'a emanet olun.

uklacım senin bu ay yumoşların oluşmuştu dimi güzel güzel. klomen mi kullandın. ben de adet olunca başlıcam sen hamile kalırsan eğer bana umut olmuş olucak. inşallah canım ya haberlerini ,gelişmelerini bekliyoruz. 11. gün senin kaç mm di. kaç taneydi. 11. günden sonra daha kaç kez gittin .

evet canım yumoşlar oluştu, 3 tane idi. Femera isimli bi ilaçdı(klomenle aynı galiba). 5 gün kullanıyosun sonra dr 11.günü kontrole çağırıyor, yumoşlara bakıyor 18mm ve üstü ise yumoş çatlatma iğnesi veriyor ve ilişki saati söylüyor, bakalım biz hala çalışıyoruz dr 2 günlük saati ben söyledim gerisi sizde artık dedi biz sadece yumoş çatlatma iğnesi vurulduğum gün dışında hep birlikte olduk hala da devam ediyoruz. kaliteli sperm içim gün aşırı ilişki öneriyorlar ama biz işi şansa bırakmak istemedik açıkcası :eek:
11. günsen sonra yumoş çatlamışmı çatlamamışmı diye açıkcası bakmak için çağırmadı,neden bilmiyorum açıkcası benimde aklıma gelmedi sormak biraz acemilik olabilir ilk takibim olduğu için pek fikir sahibi değildim bu konuda, ama dr da kendine güvenmese çağırırdı heralde, galiba çatladıda ağrılarım oldu çünkü iğnenin ertesi günü, bir de akıntım oldu böyle şeffaf bir sıvı şeklinde yapışkan ben ona yordum en azından, şimdi karnımda acayip ağrılar oluyor dayanılmaz bişey değil ama yumurtlama ağrısı gibi...bakalım hayırlısı hepimizin emekleri boşa çıkmaz inşallah. Tek dileğim Allahım sağlıklı evlatlar versin bizlere, önemli olan sağlıklı dünyaya gelmeleri geç olsunda tek sağlıklı olsun yeter diyorum. :Saruboceq::lepi::nazar:

sweetbaby canım ben bu ay beklemedeyim gonal-f iğne kullandım ve 1 yumurta oluşmuş çatlatma iğnesi yapıldı ardından ilişki günü weee artık 24 şubatı bekliyoruz hayırlısıyla ALLAH'ım bizim yüzümüzüde güldürsün inşallah.hepinizi çok iyi anlıyorum ve her gece yatağa yattığımda sizlerede bol bol dua ediyorum çünkü bizi bizden başka kimse anlayamaz.etrafımdakiler boş ver takma kafana çocuğu olanların başı göğemi eriyo die birsürü anlamsız şeyler söylüyolar ama bilmiyorlarki bizim durumumuzda olanların ne kardar üzgün.nekadar çaresiz ve nekadar mutsuz olduklarını!olan olmayanın halinden anlamıyo.ama ben eminim yüce rabbim bizlerinde yüzünü güldürecek.hepiniz ALLAH'a emanet olun.

merhabalar canım seninle günümüz aynı sanıyorum, bende pazar günü çatlatma iğnesi oldum, dr bana pazr iğne olucaksın p.tesi salı ilişki dedi sonrasında siz isterseniz devam edebilirsiniz dedi. bizde devam ediyoruz 24 şubatta gel adet olmadıysan o gün kan testi yapacağız dedi bizde 24 şubatı bekliyoruz sizin gibi ama bu arada da boş geçmiyoruz
size dr nasıl bişey önermişti çok merak ettim???:uhm:
bu arada iğneden bir gün sonra ve halada kasıklarımda ağrı var ama çok şiddetli değil sanırım bu birazda ağrı eşiğiyle alakalı herkesde aynı olmuyor, bazen şiddetli oluyor bende bazende hafif ağrılarım...

slm gusel anne adayları....a.s.
hepınızı okadar ii anlıyorumki....bende yumurta takıbı gecırdım.yumurtalarım 1 ay buyuyor dıer ay buyumuordu.klomen ve catlatma ıgnesı vuruldum tam 4 aybenneyaptımkio 4 ay nasıl gectı az cok tahmın edıosunuzdur...her kanamamda gozyası...ve dr um gıttı...ılk doktorumdu,teshısı koyanda terdavıye baslayanda oydu ve ben cok baglanmıstım..o gıdınce tedavıyı bıraktım..korunmayıda tabı.eşimle bebeği 1 yıl daha ertelemiştik ama bu sefer korunmadan...olmazsa sonra tekrar baslıcaktık tedavıye...
bır olu gebelık gecırdım takıbınden 6 ay kadar sonra..sonuc gene husran,kurtajjjj...sonra tekrar korunduk tam 6 ay .korunmayı bıraktıktan sonra kı ay gebe kaldım,bız tedavıye baslayalım yaş gecıo falan derken ogluşum surprız yaptı bıze....:sm_cool::sm_cool:şaşkınlık,heycan tarıfı zor bır duygu...darısı sızlerın basına..o iğne o hap pısıkoplojısını ii bilirim...her ay yenı bır umut..umudunuzu kaybetmeyın guzel anne adayları...Rabbım hepınıze saglıklı bır bebiş nasıp etsın :Saruboceq::Saruboceq:sewgıyle kalın.:asigim:

merhaba anne adayları aynı ben de takip yaptırıyorum 11.gitmiştim hareketsizlik var dedi sakin sakin duruyorlar dedi dün ve bügün için ilişki olcak dedi yarın kontrole gideceğim bakalım ne olacak şu an ilaçsız daha yeni başladım adet tarihimi bilmiyorum sorun adetimin 8.günü şeffaf akıntım oldu ondan sonra 14 gün geçince adet olucam bu da 17 şubat normalde 25 şubatta olmam lazım allah sonumuzu hayretsin artık burada sizinle olmak istiyorum birbirimize destek olalım yarın gelişmeleri haber veririm akşam

kıslar yaa ben bişey anlamadım.doktora yumurta takibi istiyorum dedim.3.günü bakılması gerek dedi.bugün zaten 3.gün dedim baktı.9.gün gene çağırdı ama bana yumuoş için ilaç falan vermedi.çatlatma iğnesi yapılmayacak demek dimi bu?kafam karıştı.önce oluşum oluyomu onamı bakcak acep.sonraki ay gerek görürsemi vercek ilaç sizce.

slm gusel anne adayları....a.s.
hepınızı okadar ii anlıyorumki....bende yumurta takıbı gecırdım.yumurtalarım 1 ay buyuyor dıer ay buyumuordu.klomen ve catlatma ıgnesı vuruldum tam 4 aybenneyaptımkio 4 ay nasıl gectı az cok tahmın edıosunuzdur...her kanamamda gozyası...ve dr um gıttı...ılk doktorumdu,teshısı koyanda terdavıye baslayanda oydu ve ben cok baglanmıstım..o gıdınce tedavıyı bıraktım..korunmayıda tabı.eşimle bebeği 1 yıl daha ertelemiştik ama bu sefer korunmadan...olmazsa sonra tekrar baslıcaktık tedavıye...
bır olu gebelık gecırdım takıbınden 6 ay kadar sonra..sonuc gene husran,kurtajjjj...sonra tekrar korunduk tam 6 ay .korunmayı bıraktıktan sonra kı ay gebe kaldım,bız tedavıye baslayalım yaş gecıo falan derken ogluşum surprız yaptı bıze....:sm_cool::sm_cool:şaşkınlık,heycan tarıfı zor bır duygu...darısı sızlerın basına..o iğne o hap pısıkoplojısını ii bilirim...her ay yenı bır umut..umudunuzu kaybetmeyın guzel anne adayları...Rabbım hepınıze saglıklı bır bebiş nasıp etsın :Saruboceq::Saruboceq:sewgıyle kalın.:asigim:

canım benim negüzel.inşallah bizlerede süpriz yapar meleklerimiz.
herşey gönlünce olsun.öptüm

kıslar yaa ben bişey anlamadım.doktora yumurta takibi istiyorum dedim.3.günü bakılması gerek dedi.bugün zaten 3.gün dedim baktı.9.gün gene çağırdı ama bana yumuoş için ilaç falan vermedi.çatlatma iğnesi yapılmayacak demek dimi bu?kafam karıştı.önce oluşum oluyomu onamı bakcak acep.sonraki ay gerek görürsemi vercek ilaç sizce.

fundacım klomen falan da vermedi anladığım kadarıyla.demek ki bu ay ilaçsız takibe alacak yumurtalara bakacak gelişiyor mu çatlıyor mu diye adet olursan sanırım sonraki ay ilaç verecek.Tabi çatlatma iğnesi de yapmayacaktr sanırım.

canım, ben kasımdaki kürtajımdan sonra ki ilk adetimde gitmiştim doktora. yumurta takibi yapalım, hatta gelişiyorsa çatlatma iğnesi versin diye. ama ilk ay sadece bakıcaz gelişip gelişmediğine dedi. kendi kendine gelişip çatlayınca de gerek görmedi ilaç vs.. vermeye. herhalde ilk ay birşey vermiyorlarki doğal olarak ne oluyor onu belirliyorlar.

ben bir daha da gitmedim zaten. şu clearblue mönitöründen var bende. evde o aletle kendim takip ediyorum yumurtladığım günleri. biraz da oluruna bıraktım artık. çok taşındım doktorlara ve yıprandım artık.

gizemx,wannababy sağolun canlarım açıklamalr için.inşallah yumuoşlarda sorun çıkmaz.

X