Yumurta Dondurma Hakkında Bildiklerinizi Paylaşır Mısınız?

Teşekkür ederim.. Böyle bişey öğrendikten sonra dondurmazsam ilerde pişman olmaktan korkuyorum bakalım üniversite hastanesinde ne diyecekler , 20.09 da randevum haber veririm .. Bence sen de ihmal etme testlerini yaptır ve bikaç doktora danış gereken neyse yaptır , evet çok üzücü bir durum ama ne yapalım başımıza geldiyse kabullenip çaresine bakacağız .. Şimdi doğal ürünleri de araştıracağım çay, polen ne önerirlerse almak gerekli .. Acil şifalar diliyorum sana da sakın ihmal etme , uzman doktorlara danış mutlaka ve üzme kendini bir çaresi var diye düşün ..

Randevu sonucunu merak ettim :)

Merhaba kızlar, ben üniversite hastanesine de gittim , orda da aynı yorum : yumurta dondurmalısın. Forumda guatr ile alakalı oalbilir diye yorumlar vardı endokrin uzmanına da gittim, guatr bu kadar kötü etkilemez yumurta dondurmalısın dedi. Yani 4 farklı doktora gittim hepsinin yorumu aynı , yumurta dondurmalısın ... bu arada evlenme ihtimalim de var dondursam mı biraz daha beklesem mi emin değilim hiç ...

Merhaba kızlar, ben üniversite hastanesine de gittim , orda da aynı yorum : yumurta dondurmalısın. Forumda guatr ile alakalı oalbilir diye yorumlar vardı endokrin uzmanına da gittim, guatr bu kadar kötü etkilemez yumurta dondurmalısın dedi. Yani 4 farklı doktora gittim hepsinin yorumu aynı , yumurta dondurmalısın ... bu arada evlenme ihtimalim de var dondursam mı biraz daha beklesem mi emin değilim hiç ...
evlenme ihtimalim var diyorsun olmama ihtimalide var görünüyor ki evlenmiş olsanda dondurmak zorunda kala bilirsin zaman asımı yumurtalarını daha kalitesiz hale getire bilir ve tek hakkın olan bu durumuda kaybetme evlensende bunları ileride kullana bilirsin bu senin güvencen neticede olası durumlara yönelik

Merhaba arkadaşlar, siz yumurta dondurma yaptırdınız mı ?
Benim de AMH değerimde düşüş var, Acıbadem de Şahin Bey e gittim o da yumurta dondurmalısın dedi Uludağ Üniversitesine yönlendirdi randevu aldım oraya gideceğim, umarım devlet karşışıyordur ben 32 yaşındayım ve dondurmayı düşünüyorum. Bu konuları çok araştırdım ama bugüne kadar yaptıran kimseye rastlamadım forumlarda ...
Allah hepimize şifa versin, kolaylık versin...
Sevgili essifiy yumurta dondurma işlemini yaptınızmı bilgi alabilirmiyim

Canimmm simdi şöyle sana ya ilaç yada iğne verecekler bi 9 gun 12 gun gibi yumurta takibi yapaliacak eğer yumurtalar belirli bi büyüklüğe gelince anestezi yaparak alınacak sonra doldurulacak bende yaptım tabi benim devlette oldu bi yıl ücretsiz sonrasında dondurmak istediği zamana kadar para oluyorsun ha bu arada bu rakipler vajinal yoldan oluyor eğer bakirelik senin için önemliyse rapor işte doktordan ilerde eşin onu problem yapmasin

Yıldız Ramazan ayı içerisinde geçici bir iş varmış, stant işi, ayrıntısını bilmiyorum, okul tanıtımı sanırım, görüşmek istersen atayım numarayı canım nerede yaptırdın işlemini

Merhabalar,
22 yaşındayım ve bekarım. Adet düzensizliği nedeniyle gittiğim hastanede fsh 19 çıkması üzerine doktorum amh baktı ve tahlil sonucum 0.02den de küçük çıktı malesef ki. Erken menopoz görünüyor dendi. Doktorum yumurtalıklarımın 40 yaş üzerindekileri gibi çalıştığını rezervimin neredeyse hiç kalmadığını, mümkünse hemen evlenmemi(üni okuyorum şu an evlenmem mümkün değil malesef) olmuyorsa da elimde kalanların da istersem dondurulabileceğini söyledi, Ankara Tıpta bir prof. önerdi. Öncesinde genetik araştırma yaptırmalısın falan dedi. Aileme başta söyleyemedim. Sonrasında mecbur vakit geçti anlattım zor oldu.. Hemen hocaya gittik o da aynı şeyleri dedi genetik araştırma için hemen kan verdim onun sonucu da 15 güne falan çıkacak. Neyse bu doktor dondurma işlemi yapılmalı dedi tabi ki hemen. Benim de kafama yattı ancak soru işaretleri var arkadaşlar. Sizden ricam benim gibi olan ya da tanıdığı olan varsa bağlantı kurup konuşabilir miyiz? Nasıl bi süreç bekar bir kişi için özellikle? :/ Toplama ve dondurma işlemi nasıl gerçekleşti?
Ne şekilde bu dondurma işlemi başarılı oluyor? Yumurta çözdürüldüğünde başarılı sonuç alan var mı?

Yaşayan varsa paylaşsa, dertlerimiz paylaştıkça azalsa..

Allah ilerde evlat sahibi olmak isteyene herkese hayırlısıyla sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin inşallah, en içten dileklerimi sunuyorum.
Hala buralardaysanız bana yazabilirmisiniz?

X