yulaf ezmesini güzelleştiren tarifi olan?

Minnakeller

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2017
642
1.818
34
merhabalar...Zayıflamada bolca kullanılan yulaf ezmesinin tadı bana çok kötü geliyor ama yemek de istiyorum. eve de çokça almış bulundum yemezsem ziyan olacak. yulaf ezmesini nasıl tatlandırıp yiyorsunuz? kalorisiz güzel tarifleri olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

kurabiye yapmıştım tadı güzel oluyor.
2 muz ezilmiş
1 yumurta
2 yk. hindistan cevizi tozu
2 yemek kaşığı tahin
bitter damla çikolata
kuru kayısı da olabilir. ben kullanmadım mısır gevreği ekledim biraz içine.

tavsiyem piştiği gün tüketilmesi. o yüzden ölçüyü biraz az tutabilirsin. ertesi güne çok hoş olmuyor. mısır gevreği de bi çıtırlık katıyor o yüzden onunla daha çok sevdim:) buna benzer bir tarifim daha vardı ama onu hatırlamıyorum aklıma gelirse paylaşırım.

meyveli yoğurtlarla karıştırıp tüketebilirsiniz, veya smootielerin içine bir iki çorba kaşığı katıyorum ben, güzel bir doku oluşturuyor içeceğin içinde, yulafı en son koyup bir iki çektiriyorum çok parçalanmıyor.

merhabalar...Zayıflamada bolca kullanılan yulaf ezmesinin tadı bana çok kötü geliyor ama yemek de istiyorum. eve de çokça almış bulundum yemezsem ziyan olacak. yulaf ezmesini nasıl tatlandırıp yiyorsunuz? kalorisiz güzel tarifleri olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.
Atıcam şimdi canım
Emin ol enfes

meyveli yoğurtlarla karıştırıp tüketebilirsiniz, veya smootielerin içine bir iki çorba kaşığı katıyorum ben, güzel bir doku oluşturuyor içeceğin içinde, yulafı en son koyup bir iki çektiriyorum çok parçalanmıyor.
Başka kolay tarifleriniz var mı zahmet olmassa

bi heves aldığım smootie makinesi (bi çeşit blender) ile çeşitli denemeler yapmıştım.

tabi ki yağsız veya yarım yağlı süt, bir ya da yarım muz, arzunuza göre, mutlaka koyuyorum. hem tok tutuyor hem de tatlı oluyor. bir bütün muz ile çok yoğun kıvamlı oluyor bana göre. muzu da her mevsim bulabiliyoruz zaten. sonra da mevsimine göre evde hangi meyvem varsa ondan koyuyordum. armut da çok yakışıyor, öneririm. salatalık, garip gelebilir ama bir küçük salatalık da ferah bir tat veriyor. son olarak da doku vermesi amacıyla biraz hindistan cevizi (direkt öğütülmüş olanlardan kullandım ben bütün almadım) ve yulaf ezmesi. son iki malzemeyi önceki mesajda dediğim gibi fazla çektirmiyorum kaybolmasın içinde diye.

bir süre böyle ara öğün tarzı yaptım ama meyveleri sürekli çektirip yemek bana göre pek de sağlıklı değil, hem dişler için hem de sindirim sistemi için. düşününce pek ara öğün de olmadığının farkına vardım zaten :KK70: salatalık süt muz armut vs vs koydukça koymaya başlamışım meğer

bi heves aldığım smootie makinesi (bi çeşit blender) ile çeşitli denemeler yapmıştım.

tabi ki yağsız veya yarım yağlı süt, bir ya da yarım muz, arzunuza göre, mutlaka koyuyorum. hem tok tutuyor hem de tatlı oluyor. bir bütün muz ile çok yoğun kıvamlı oluyor bana göre. muzu da her mevsim bulabiliyoruz zaten. sonra da mevsimine göre evde hangi meyvem varsa ondan koyuyordum. armut da çok yakışıyor, öneririm. salatalık, garip gelebilir ama bir küçük salatalık da ferah bir tat veriyor. son olarak da doku vermesi amacıyla biraz hindistan cevizi (direkt öğütülmüş olanlardan kullandım ben bütün almadım) ve yulaf ezmesi. son iki malzemeyi önceki mesajda dediğim gibi fazla çektirmiyorum kaybolmasın içinde diye.

bir süre böyle ara öğün tarzı yaptım ama meyveleri sürekli çektirip yemek bana göre pek de sağlıklı değil, hem dişler için hem de sindirim sistemi için. düşününce pek ara öğün de olmadığının farkına vardım zaten :KK70: salatalık süt muz armut vs vs koydukça koymaya başlamışım meğer
Alıntı yapmadığınız için yemi gördüm de
Çok teşekkürler

1 kase süte 2 yemek kaşığı yulaf
1 tatlı kaşığı tarçın
Muz
Çilek
Badem
Bunların hepsi karıştırılır 1 2 saat bekletilir ki yulaflar şişsin biraz sonra da yenir.

Aynı tarif yoğurtla da çok güzel oluyor.

Yalnız yulafın kalorisi yüksektir bunu bir ara öğün değil de ana öğün gibi yemelisiniz.

ben süt sevmediğim için yulafı yoğurtla seviyorum
bir iki saat bekletiyorum yulaflar yumuşasın diye
bir kase yoğurda yulaf ve hangi meyveden varsa azcık koyuyorum güzel oluyor
öğlen öğünü olarak yiyorum

1 kase yoğurda 2 kaşık yulaf chia ve kuru meyveler tarçın
Muz elma kivi ne varsa evde hem doyurucu hemde tadı güzel oluyor

2 kaşık yulafı 1 bardak sütle pişir içine muz rendele Hindistan cevizi tarçın at
2 yumurtayı yulafla çırp içine maydonoz baharat dereotu at omlet gibi pişir

X