Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

selamlar ,
benim de AMH çok büyük problem
1,5 yıldır düzenli olarak doktora gidiyorum
fsh ve lh da sıkıntı yok ama maalesef rezervim çok düşük ve çikolata kistim var..
2,5 yıllık evliyim bu ay ilk defa bebek denemesi yapacağız

bende arısütü kullanmaya başladım
ama fsh a etki edermi bilmiyorum umarım yükseltmez

selamlar ,
fsh ve lh da sıkıntı yok ama maalesef rezervim çok düşük ve çikolata kistim var..

canım kist için önce soğan kürü, ardından yumişler için incir kürü öneriliyor, memnun kalan çok...

selamlar ,

arı sütü de yumurta kalitesini arttırıyor diye biliyorum, kistin hamile kalmaya engel değil, di mi? doktor bir şey söyledi mi?

inşallah gelir şu bebişler artık...
inşşallah cnm bak ben dun kara kara düşünüodum ne yalan söylım kafamada az bısey takılıodu arada dıodum 12 mm yumurta ne ara buyucek de ne ara catlıcak keske az bısey buyumus olsa da iğne yapsa dedım kendılıgınden catlamıs kocamı nasıl kandırcm bakalım adam ilşkiye grmek ıstemıo artık psikolojkmn zorunlu hıssedıomus kendını

kızlar merhaba, bu ay bir kez daha doktor kontrolüne gidip hormon testi yaptırdım, aylardır hiç bir sorun çıkmayan bende bu ay doktor hormon değerlerin çok yüksek, erken menopoz dedi!!!! inanılır gibi değil, acayip sinirlerim bozuldu ve bana hormon hapı yazdı. yanından çıkıp doooğru eczaneye gidip hormon hapımı aldım ama başlamakta önce baya bi tereddüt ettim.

sonra yabancı ve yerli bir sürü kaynak araştırdım ve bir sürü makale forum vs okudum, hormon hapına başlamamaya karar verdim. öyle 1 test ile, 1 doktorun demesiyle, saat gibi işleyen bünyemi bozmamaya karar verdim ki, dış kaynaklı araştırmalarda bu hapların kullanımına başlamanın çok ciddi sonuçlar doğuracağını kesin teşhisten sonra uzun süreli kullanımlarının yapılması gerektiğini okudum. bu ay aptal gibi doktor değiştirdim, çünkü benim prof yurt dışında ve bir süre gelmeyecek ve ilgisizliğinden yakınıyordum başka doktora gideyim demiştim ama moralimi altüst etti...

ben erken menopozu asla kabul etmiyorum, hiç bir belirtim yokken, son derece düzenli regl oluyorken ve de gün içerisinde bile farklı ruh haline göre değişebilen hormon değerlerime bakarak hem de aylardır sonuçlar gayet düzgün çıkarken 1 seferlik rapor ile bana teşhis koyup hormon ilacı veremez...

sonuç itibariyle 2 gündür alternatif tıp ürünlerini araştırarak bazı kürlere başladım, ben Allahın izni ile o bebişi kucağıma alacağım, bu gerizekalı, hissiz robota bağlamış şaşkın tıp doktorlarına inat... Her şey bir yana bu haber bu şekilde verilmemeliydi. Psikoloji eğitimi verilmiyor mu bu tıp doktorlarına, ne hakkı var benim hayallerimi yıkmaya!!!!

neyse durum bu kendimi karantinaya aldım, kafein ve sigarayı bıraktım 3 gündür, pzt spora başlıyorum, kontrollü beslenme programı oluşturdum kendime, hayıt suyu, testere dişli aslan pençesi ve çörekotu kürlerine başladım, gelişmelerden haberdar ederim.

bu durumu yaşayan arkadaşlar varsa takılın peşime, birlikte deneyelim kürleri derim!

hepinizi çok öper, bu ay bebişlerimizi kucağımıza alacağımızın düşüncesi ile bol bol dua ederim hepimize..gelişmeleri sürekli paylaşacağım sizlerle...
fsh ı 95 olupta OZON TEDAVİSİ İLE 8 E DÜŞENE ŞAHİT OLDUM....KESINLIKLE MENAPOZU KABUL ETMEYIN
TEDAVİSİ OLMASA KABUL EDIN AMA TEDAVISI VAR. DR.İLHAMİ ATILGAN OZON UYGULAMASI YAPIYOR AYNI ZAMANDA TÜP BEBEK DOKTURU ANKARADA.İLETİŞİME GEÇİN DERİM..

inşşallah cnm bak ben dun kara kara düşünüodum ne yalan söylım kafamada az bısey takılıodu arada dıodum 12 mm yumurta ne ara buyucek de ne ara catlıcak keske az bısey buyumus olsa da iğne yapsa dedım kendılıgınden catlamıs kocamı nasıl kandırcm bakalım adam ilşkiye grmek ıstemıo artık psikolojkmn zorunlu hıssedıomus kendını
benimki de başlarda günaşırı pek mutluydu ama şimdi bebek için olunca strese giriyormuş :)

fsh ı 95 olupta OZON TEDAVİSİ İLE 8 E DÜŞENE ŞAHİT OLDUM....KESINLIKLE MENAPOZU KABUL ETMEYIN
TEDAVİSİ OLMASA KABUL EDIN AMA TEDAVISI VAR. DR.İLHAMİ ATILGAN OZON UYGULAMASI YAPIYOR AYNI ZAMANDA TÜP BEBEK DOKTURU ANKARADA.İLETİŞİME GEÇİN DERİM..
canım bizim daha fsh ile ilk ayımız, kürlere başladık bi önümüzdeki aylarda bakalım duruma göre değerlendirelim ozon tedavisini... ama ilk önce kürler işe yaradımı bakmak lazım :)

X