Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Rahim filmi (HSG) sonrası cinsel ilişki yasak mı?
İlaçlı rahim-tüp filmi (histerosalpingografi) çekilmesi sonrasında cinsel ilişki yasak değildir ancak ilk gün hastanın hafif ağrıları olabileceği için zaten cinsel ilişki pek mümkün olamayacaktır.
Rahim filmi (HSG) sonrası korunma gerekir mi?
Bebek istemi olan çiftlerin rahim filmi çekilmesi sonrasında korunmaları gerekmez. Yani filmin çekildiği ay gebelik (hamilelik) oluşmasında bir sakınca yoktur. İlaçlı rahim filminde kullanılan ilaç veya verilen röntgen ışınları o ay içerisinde oluşacak gebeliğe bir zarar vermez. Rahim filminin anestezi ile çekilmiş olması da daha sonra oluşacak gebelik üzerinde olumsuz bir etki yaratmaz. Rahim filminin çekildiği gün hastanın gebe olmaması gerekir.
aynen budur, ben de böyle biliyorum ve doktor korun demedi bize,tehlikeli bi etki olsa korunun kesinlikle ilişkiye girmeyin derdi....

Cok sevindim canim bizde keseyi gorduk bugun cok sukur :) beni de 2 bucuk hafta sonra cagirdi 25 inde gidicem insallah duyariz kalp atislarini. Doktorun dedigini takma kafana lutfen ne yaparsak yapalim olacaklara engel olamayiz nasip hersey :)
oy maşallah kese göründü demek,maşallah size :)

oy maşallah kese göründü demek,maşallah size :)

Sag ol canım :) darısı size insallah rabbim hepimize sağlıklı bebisler nasip etsin insallah :) 25 inde insallah kalp atisini da duyariz 25i akşamı istanbula ailemin yanina gidicem insallah kalp atışını duyarım da onlara da guzel haberler veririm :)

no_name_ no_name_ canım,ben soğan kürü bitince neye başlayayım canım tecrübelerine dayanarak?Perşembe kürün son günü.Bugün alışverişe çıkacağım,çıkmışken alayım

Sag ol canım :) darısı size insallah rabbim hepimize sağlıklı bebisler nasip etsin insallah :) 25 inde insallah kalp atisini da duyariz 25i akşamı istanbula ailemin yanina gidicem insallah kalp atışını duyarım da onlara da guzel haberler veririm :)
inşallahhhhhhh
bak duyunca nasıl mutlu olacaksın öyle hızlı atıyor ki kalbi... eşinle beraber git ve onun tepkisine bak.. çocuk gibi sevinecek.. :)
bize de dua et inş canım...

inşallahhhhhhh
bak duyunca nasıl mutlu olacaksın öyle hızlı atıyor ki kalbi... eşinle beraber git ve onun tepkisine bak.. çocuk gibi sevinecek.. :)
bize de dua et inş canım...

Insallah nasip olur kuzum ya sağlıkla sonuna kadar gider inşallah. Dua ediyorum tabi aklimdasiniz. Insallah senin büyüyen yumisler bebis olacak :)

Kizlar bende kadin dogum drna gittim mutluyum keseyi gorduk cok sukur dr a bu ay hsg cektirdim etkilermi dedim direk evet dedi sok oldum moralim acayip bozuldu kalp atisini duyana kadar bisey diyemeyz dedi 15gun sonra oda kalp atisini duyarsak etkilememistir dedi

Canım öncelikle gözün aydın Allah kalp atışınıda duymayı nasip etsin....Yani okuyunca şok geçirdim ne demek direk evet ya?Ne için ne sebeple nasıl etkiler öncelikle bunun bir açılımını yapsın neden bu kadar kabalar ya neden hissizler..........hiç kafanı takma Allah ın izniyle o sana tutunursa sıkı sıkı kalp atışınıda duyarsın bende hsg çektirdiğim ay hamile kaldım böyle birşey duymadım tabi sormadım ama alakasının olduğunu düşünmüyorum.Neticede o hsg çekilirken biz hamile olmuyoruz.............sonrasınında sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum.

no_name_ no_name_ canım,ben soğan kürü bitince neye başlayayım canım tecrübelerine dayanarak?Perşembe kürün son günü.Bugün alışverişe çıkacağım,çıkmışken alayım
canııım,dün akşam da sormuşsun yazacaktım unuttum, çok özür...şimdi aktardan mecitefendinin hazır hayıt suyunu al, ve testere dişli aslanpençesi al, bu ot şeklinde,kaynatıp içeceksin..keçiboynuzu pekmezine başladınız mı?

Gobe Gobe cim bi de arı sütü bal polen karışımı var aktarlarda aksu vital marka 20 tl ye satılıyor biz eşimle akşam sabah ondan da yiyoruz...eşine ne yapıyorsun? o ne kullanıyor şu an?

Canım öncelikle gözün aydın Allah kalp atışınıda duymayı nasip etsin....Yani okuyunca şok geçirdim ne demek direk evet ya?Ne için ne sebeple nasıl etkiler öncelikle bunun bir açılımını yapsın neden bu kadar kabalar ya neden hissizler..........hiç kafanı takma Allah ın izniyle o sana tutunursa sıkı sıkı kalp atışınıda duyarsın bende hsg çektirdiğim ay hamile kaldım böyle birşey duymadım tabi sormadım ama alakasının olduğunu düşünmüyorum.Neticede o hsg çekilirken biz hamile olmuyoruz.............sonrasınında sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum.
Böyle canım işte,bana neler dedi biliyorsunuz...:KK61:

kızlar eşim keçi boynuzu pekmezi, bal, fındık fıstık ne bulduysa almış dün akşam :)
pekmezi benimde tüketmem gerekiyomu bir etkisi varmı benim içinde

kızlar eşim keçi boynuzu pekmezi, bal, fındık fıstık ne bulduysa almış dün akşam :)
pekmezi benimde tüketmem gerekiyomu bir etkisi varmı benim içinde
ben yiyorum canım sabah akşam 1 çay kaşığı, b vitamini e vitamini falan var içinde, hatta ben bu ay tahinle karıştırıp yiyorum, faydası vardır illaki

Canım ya ben hep sonradan konuya dahil oluyorum çok sevindim yeni gördüm...İnşallah hayırlısıyla kalp atışınıda duyarsın miniğin...Bende hangi güne alacağım konusunda kafam karışık sata göre bugün 5 hafta oldu ama ben geç yumurtlamayla hamile kaldım...Sorum şu sata göre kaç haftalıksın benim yumurtlama tarihine göre henüz 3 hafta :))) kafamda deli sorular..........hani gitsem görünürmü?

Gobe Gobe cim bi de arı sütü bal polen karışımı var aktarlarda aksu vital marka 20 tl ye satılıyor biz eşimle akşam sabah ondan da yiyoruz...eşine ne yapıyorsun? o ne kullanıyor şu an?
Canım çok sağol Allah razı olsun.Benim ki hadi çıkalım diyor alışverişe,dur arkadaşım liste atacak diyorum :) Tamam ne alacağız dedi ,sayıyorum şimdi testere dişli aslan pençesi dedim adamı kriz tuttu :-) bu yaratık gibi bişey mi diyor

Canım hayıt suyu,testere dişli aslan pençesi,bal,polen karışımı hepsini aynı anda yapabilir miyim?

Canım sabah akşam keçi boynuzu pekmezi içiyoruz.Ben folbiol ve bemiks kullanıyorum.Ayrıca ona her sabah keçi boynuzu ezmesi gibi birşey var,onu ekmek arasına sürüyorum birazda tahin helvası koyuyorum içine,her sabah yiyor :)

Böyle canım işte,bana neler dedi biliyorsunuz...:KK61:

Ya boşverin canım ya hep derim Allah doktorları sağlıkçılarımızı başımızdan eksik etmesinde artık inanasımda gelmiyor bazılarına...Ben bir kez doktora gittim burayada yazdım öyle kızdımki adama neler dedim evde kendi kendime oysa adam on numara adammış ya.........fsh yüksek çıktı bana söylemedi ben gelip kendim araştırdım doktor bey bu değer ne dedim bi ultrasona alayım onu takma dedi yüzüme olumsuz bir cümlesini duymadım helal olsun o doktora diyorum şu an...çok paniktim o an anladı hareketlerimden ve ona göre davrandı......gittim yumurtlama var dedi ama fsh dedim boşver o iner çıkar dedi vede öyle oldu motive etti ne ilaç verdi ne bişey.......hemen yüzüme pat diye yapıştırmadı lafı yaşıda genç henüz....demem o ki takma arkadaşım bu kalıplaşmış laflara kürlere devam et,azimle devam et,aynı doktora deilde farklı ağızlardan duymadan o laflara itibar etme..........

X