Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Kızlar selamlar...Nasılsınız? Ben bir öyle bir böyle gel gitlerle devam...Şimdi gelmişken iki sorum var bu yakı olayı nedir ☺yapmam gereken birşey ise hemen yapayım,ayrıca soğan kürü yapıyorum ya böyle sol kasığımda böyle biraz biraz batma oldu,pek bir sevindim birşeyler mi oluyor acaba ?

Arkadaşlar bakın ne buldum Alıntıdır....
.............................................................................................
arkadaşlar merhaba,
benimde bu topikte konularım var belki okumuşsunuzdur..

2 yıllık evliyim ..
evlenmeden 6 ay önce doğum kontrol hapı yasmine başadım .3 cm bir çikolata kistim vardı doktor tedavi amaçlı verdi sonrasında da korunma için devam ettin... tam 20 ay kullandım ..
sonra genel kist kontrolümde ağustos / 2014 de doktorum amh,fsh,lh,prl gibi değerleri istedi
kan verdim .. sonuç felaket ..
amh 0,15 çıktı ...
çok üzüldüm ama öyle kendimi yıpratmadım .. zaten henüz çocukta düşünmüyorduk .
öyle bir döneme denk geldiği için şanlıyım galiba . bu testler tamamen genel kontrol amaçlı yapıldı
doktorum hemen tüp bebek dedi .
eşim ve ben istemedik ..
aşılama bile tutmaz bu değerlerle dedi doktor..rabbim vereceği zamanı bilir , doktor ne bilsin ...
biz zaten bu yıl bebek düşünmüoruz bekleyeceğiz dedik .
ve tam 1 yıldır bekliyoruz ..
normal yollarla da korunmaya devam ediyoruz.
ağustos 2014 den beri d.k. hapı kullanmıyorum
bu arada ilk tahlilden sonra hapı bıraktım ve 3. ve 6. aylarda tüm tahliller 2 defa yenilettim..
3. ayda amh değerim 0,79 olmuştu
6. ayda amh değerim 1,05 olmuştu fsh ve lh değerlerim şükür hep normaldi zaten..

tabi bu arada ben başka sıkıntılar varmı acabaşimdideb (hazır bebek düşünmezken tedaviler yapılsın en azından zemin hazırlansın diye ) birdeHSG çektirdim .. şükür onda da bir sıkıntım çıkmadı..

şimdi kısmetse 3 ağustos gibi tekrar tahlillerimyenilenecek ... hapı bırakalı da tam 1 yılolacak
inşallah herşey yolundadır bende çok dua ediyorum ...

bir dönem bal çörekotu tarçın yedim ara kanama yaptı bıraktım ..
15 gün kadar incir kürü yaptım o ay minik bir kistim daha oluştu onu da bıraktım ..zaten 3 cm çiko kistim baki..
arada zeytinyağlı incir yiyorum sadece

doktor bana da amh değeri değişmez demişti
ama gördüğünüz gibi değişti ...
içinizi ferah tutun dua edin rabbim en hayırlısınınasip etsin inşallah

ufakta olsa bu amh değişimleri umut olsun diyeyazdım
1 hafta sonra tahlilim inşallah iyi çıkar ve tekrarpaylaşırım sizinle

Arkadaşlar bakın ne buldum Alıntıdır....
.............................................................................................
arkadaşlar merhaba,
benimde bu topikte konularım var belki okumuşsunuzdur..

2 yıllık evliyim ..
evlenmeden 6 ay önce doğum kontrol hapı yasmine başadım .3 cm bir çikolata kistim vardı doktor tedavi amaçlı verdi sonrasında da korunma için devam ettin... tam 20 ay kullandım ..
sonra genel kist kontrolümde ağustos / 2014 de doktorum amh,fsh,lh,prl gibi değerleri istedi
kan verdim .. sonuç felaket ..
amh 0,15 çıktı ...
çok üzüldüm ama öyle kendimi yıpratmadım .. zaten henüz çocukta düşünmüyorduk .
öyle bir döneme denk geldiği için şanlıyım galiba . bu testler tamamen genel kontrol amaçlı yapıldı
doktorum hemen tüp bebek dedi .
eşim ve ben istemedik ..
aşılama bile tutmaz bu değerlerle dedi doktor..rabbim vereceği zamanı bilir , doktor ne bilsin ...
biz zaten bu yıl bebek düşünmüoruz bekleyeceğiz dedik .
ve tam 1 yıldır bekliyoruz ..
normal yollarla da korunmaya devam ediyoruz.
ağustos 2014 den beri d.k. hapı kullanmıyorum
bu arada ilk tahlilden sonra hapı bıraktım ve 3. ve 6. aylarda tüm tahliller 2 defa yenilettim..
3. ayda amh değerim 0,79 olmuştu
6. ayda amh değerim 1,05 olmuştu fsh ve lh değerlerim şükür hep normaldi zaten..

tabi bu arada ben başka sıkıntılar varmı acabaşimdideb (hazır bebek düşünmezken tedaviler yapılsın en azından zemin hazırlansın diye ) birdeHSG çektirdim .. şükür onda da bir sıkıntım çıkmadı..

şimdi kısmetse 3 ağustos gibi tekrar tahlillerimyenilenecek ... hapı bırakalı da tam 1 yılolacak
inşallah herşey yolundadır bende çok dua ediyorum ...

bir dönem bal çörekotu tarçın yedim ara kanama yaptı bıraktım ..
15 gün kadar incir kürü yaptım o ay minik bir kistim daha oluştu onu da bıraktım ..zaten 3 cm çiko kistim baki..
arada zeytinyağlı incir yiyorum sadece

doktor bana da amh değeri değişmez demişti
ama gördüğünüz gibi değişti ...
içinizi ferah tutun dua edin rabbim en hayırlısınınasip etsin inşallah

ufakta olsa bu amh değişimleri umut olsun diyeyazdım
1 hafta sonra tahlilim inşallah iyi çıkar ve tekrarpaylaşırım sizinle
çok iyiimiş gercekden dogru soyluyolar hersey beyınde bitiyor dıyee

Kızlar selamlar...Nasılsınız? Ben bir öyle bir böyle gel gitlerle devam...Şimdi gelmişken iki sorum var bu yakı olayı nedir ☺yapmam gereken birşey ise hemen yapayım,ayrıca soğan kürü yapıyorum ya böyle sol kasığımda böyle biraz biraz batma oldu,pek bir sevindim birşeyler mi oluyor acaba ?
cnm bu yakının bilimsel bi kanıtlanmıss bıseyı yok ama allah tarafndan vesile olduguna ınanılıyor gecen ay bende yapmıstım amaa sonuc alamadım verılen ısı sanıyorum kı yumurtaların buyuyp catlamasına yardımcı oluyor dogal yollardan o arada da bırlıktelık olunca şanss dahada artıyo bu ay yıne yapcam adetın 14.gunu falan

cnm bu yakının bilimsel bi kanıtlanmıss bıseyı yok ama allah tarafndan vesile olduguna ınanılıyor gecen ay bende yapmıstım amaa sonuc alamadım verılen ısı sanıyorum kı yumurtaların buyuyp catlamasına yardımcı oluyor dogal yollardan o arada da bırlıktelık olunca şanss dahada artıyo bu ay yıne yapcam adetın 14.gunu falan
Ne zaman yapıştırmak gerekiyor,birde nereye yapıştırmak lazım,şimdi gidip saçma bir yere yapıştırır bir daha çıkaramam filan

Ne zaman yapıştırmak gerekiyor,birde nereye yapıştırmak lazım,şimdi gidip saçma bir yere yapıştırır bir daha çıkaramam filan
yumurtlama zamanı yapıstrmak ıyı ovulasyon tarıhınden bır veya ıkı gun önce tak kuyruk sokumunun üzerine yapıştrıyolar bende öle yaptm

aaaa ben okumadım onu :KK36: inşallah değerin yükselmiştir yani değer gebelik lehine dimi

Canim bat 1 ocakti. 31 inde 83 cikti 2 gun sonra 160 cikti doktor ikiye katlamis cok iyi dedi bir gun arayla tekrarliycam bakalim zaten daha 2 gun gecti adetim her an her sey olabilir... İnsallah sagliklidir diye dua ediyorum sadece elimden baska bisey gelmiyor :KK43:

Kasığında agri ve batma bende de olmuştu. Bu iyiye işaret. Hiç endiselenme.

Canim bat 1 ocakti. 31 inde 83 cikti 2 gun sonra 160 cikti doktor ikiye katlamis cok iyi dedi bir gun arayla tekrarliycam bakalim zaten daha 2 gun gecti adetim her an her sey olabilir... İnsallah sagliklidir diye dua ediyorum sadece elimden baska bisey gelmiyor :KK43:

maaşallah hiç olumsuz düşünme diyorummm ama bende öyleyim :))) yalnız senin bir avantajın 2 testte olumlu ilerliyorsun.Ben daha noluyo ne bitiyo onu bile bilmiyorum yarın bakıcam işte Allah a emanet diyorum yapıcak birşey yok.Benimde 5 gün falan geçti geçen ay geç oldum karışıktı biraz offfffff oğlumda bu kadar ağrım sancım yoktu beni bu ağrılar tedirgin ediyor :KK43:

maaşallah hiç olumsuz düşünme diyorummm ama bende öyleyim :))) yalnız senin bir avantajın 2 testte olumlu ilerliyorsun.Ben daha noluyo ne bitiyo onu bile bilmiyorum yarın bakıcam işte Allah a emanet diyorum yapıcak birşey yok.Benimde 5 gün falan geçti geçen ay geç oldum karışıktı biraz offfffff oğlumda bu kadar ağrım sancım yoktu beni bu ağrılar tedirgin ediyor :KK43:

Nasil bir agrin var ? Bide bulantin var mi uyku hali falan ?

Nasil bir agrin var ? Bide bulantin var mi uyku hali falan ?

yok canım bulantım yok kuyruk sokumu ağrısı var,artı sanki kasıklarımda balon var gibi şişmişte patlıcak gibi,hafif bel ağrısı,birde afedersin rahimde baskı var korkutuyor ya :KK43:( iştahım kapandı yemek yiyemiyorum bunlar rahatsız ediyor beni.Gerisi göğüsler hassas ağrıyor falan ama bu normal zaten.

yok canım bulantım yok kuyruk sokumu ağrısı var,artı sanki kasıklarımda balon var gibi şişmişte patlıcak gibi,hafif bel ağrısı,birde afedersin rahimde baskı var korkutuyor ya :KK43:( iştahım kapandı yemek yiyemiyorum bunlar rahatsız ediyor beni.Gerisi göğüsler hassas ağrıyor falan ama bu normal zaten.

Canim kotu dusunme yarin guzel haberler alacaksin insallah :)

Canim kotu dusunme yarin guzel haberler alacaksin insallah :)

saol canım inşallah...bir sorum daha olacaktı ben kan testi yaptırıcam sadece doktordan randevu falan almadım kese bile görünmez şu an diye gerek yok dedim haftaya pzt almayı düşünüyorum gitmelimiydim yarın acaba....ama gitsemde kan tahliline bakıp hamilesin diyecek başka ne yapabilir ki keseyi görmeden?

X