Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Canım doktorlar çok acımasız işi tamamen ticarete dökmüşler ben 32 yaşındayım bana menopoza girmişsin diyince stresten girecektim neredeyse :) sen onların demesine bakma amh 0.11 benim mücadele yeni başlıyor en son tercihim tüp bebek olacak saraçoğlu amh yükselmez diyorlar yok öyle bir şey yükselir dedi bende önce Allah sonra kürlerle evvel Allah tekrar Bebeğimin olacağına inanıyorum sende inan 50 yaşında kadınlar doğuruyor biz daha neyizki sen kürlere devam et soğan suyu kadınlar için yaratılmış bir nimet kist iltihap hiç bi problemin kalmaz inşallah

İnşallah canım başladım bakalım,hepsini sırayla yapacağım.Aynen bana da resmen menopoza giriyorsun dedi,şaştım kaldım.Dediğin gibi resmen girmiş kadar oldum,hasta psikolojisi diye birşey var.Surata siz anne olamazsınız bu kadar olumsuzluğa göre dedi,delirdim.

kızlar ben bir doktora yazdım buradan 15 gün önce falan onu kopyalıcam okuyun lütfen................

1. hocam iyi günler ismim 6 yaşında bir oğlum var tedavisiz gebe kalıp normal doğum yaptım 2009 da.... istememe rağmen korunmasız gebe kalamadım. geçen hafta doktora gidip hormon testlerimi yaptırana kadar ağlamaktan artık mahvoldum.. değerlerim şu şekilde
    E2 46
    fsh 23.7
    lh 12.55
    prolaktin 13.97
    tsh 2.37
    hocam sorum şu ben ankaradayım beni yönlendirebilirmisiniz ve bu değerlerle şansım nedir zaman aleyhime işliyor doktor 9 u na sine randevu al dedi bakalım yumurtlama varmı dedi ama bu uzadıkça uzayacak ve benim yaşım 36 oluyor çok üzgünüm ve bu eşimide çok etkiliyor.sonuçlar alınınca ben sürekli ağlarken onunda huzurlu olması zor atık....şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin.

canegeasya, 14 Aralık 2015K.İ.B.
  2. 13
    Sevgili okuyucum,
    Yaşınız 36 olmasına rağmen yazmış olduğunuz hormon sonuçlarına göre yumurtalık rezerviniz oldukça azalmış görünmektedir. Size önerim 2. çocuk konusunda kararlıysanız bir an önce tüp bebek tedavisine başvurmanızdır. Malesef sizin yumurtalıklarınız yaşıtlarınıza göre daha hızlı yaşlanmış ve bu tetik bir kere çekildikten sonra malesef durum daha iyi olmayacak ve geri kalan yumurtaları da kaybedeceksiniz. Ağlamak yerine bir an önce karar vererek tedaviye başvurmalısınız.

Demek ki neymiş en iyisini Allah Biliyormuş ve o ol deyince oluyormuş...Benim anlamadığım konu neden böyle felaket tellallığı yapıyorlar,neden yani...

paylaştığım doktorla aramızda geçen sohbeti oku canım 14 aralıkta yazmışım.............

yani...........bendeki paniğe bak bu arada
Canım benim ya :) Ama panik yapılmayacak gibi değil ki...Hele cevap daha da beter yapar insanı yani.Benim ki de bana mucize beklemeyin dedi ya işte.30 yıllık meslek hayatımda sizin durumunuzda olup gebe kalan görmedim dedi.Ama benim sağlıkla bir bebeğim olsun bak ben ne yapıyorum.Hocam buyrun 30 yıllık mesleğinizin mucizesi diye götüreceğim.

innnşallah sen devam et kürlerine sonrada Allah a bırak...eşinide ihmal etme ama onada keçi boynuzu pekmezi,fındık yedir her günn...tüpler içinde oturma banyoları falan yapabilirsin her ne kadar bu oturma banyolarına hurafe deselerde bence kürler işe yarıyorsa o neden yaramasın????

Valla şu an herşeyi deneyecek durumdayım zaten canım :) Hepsini sırayla yapmayı düşünüyorum.Bakalım bu son gideceğim doktor ne diyecek...

Ayy bayağa bir belli oluyor ya :) çok heyecanlı

kendimi kan testi için zor frenledim aynı olayı 3 ay önce yaşadım kimyasal gebelikti....evet hamile kalmaya çalışıyoruz tam mutluyum derken birden dünyam karardı bundada korkularım var ama napalım kaderde ne varsa onu çekicez.......

Canım adetin gecikeli kaç gün oldu peki?

6 gün oldu canım bugün itibari ile eğer varsa tam 4 haftalık internet hesaplayıcılarına göre ama
Valla bayağa olmuş yaa,süper.Benim 6 gün gecikse (-ki hiç gecikmez) bir de üstüne testtim böyle çıksa,ay deliririm ben :) ne olur olumlu düşün aklına kötü şeyler getirme,harika birşey bu.Göbüşünü sev,içerideki minnak tatlıya olumlu duygular göndermeye çalış :)

çok fena zorluyor ama oğlumda çok rahattım bu beni mahvedicek ama olsun sağlıklı olsunda....birde farkettim geç döllenme oldu yüzüm sivilce doldu,dişlerim kanıyor,burnum kanadı 3 kez bayılacak gibi oldum gözümün feri gitti ve acayip stres var yine....oğlumda çok rahattım..ve rüyamda kundakta ikiz bebek gördüm ama sanmam baba tarafımda ikiz var anne tarafımda yok...

Öyle canım,aynı kişinin farklı gebelikleri birbirini tutmuyor olabiliyor.benim arkadaşımda öyleydi,ilk bebeği kızında acayip rahattı,oğlunda bayağa bir çekti kız bulantıları,ağrıları bitmedi bir türlü valla 3 yaşında şimdi maşallah.Aman onlar gelsinde bunlar çekilmeyecek şeyler değil tatlım.Zaten kan testinden sonra gebelik tescillenince artık doktor kontrolünde olacaksın,onlar her türlü rahatlık için yardımcı olur sana,takılma sen şimdi bunlara.
Valla olur olur,birde ikiz oluyormuş
Ayrıca bence hadi artık yat lütfen,kendini uykusuz bırakma ve yorma,anlaştık mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…