Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Aminnnnn tek dileğim bu hep diyordum kız olsun diye şimdi farketmez diyorum sağlıklı olsun,ömrü uzun olsun bana geldi ya

Ah canım benim doktor zaten bana artık daha ne söyleyebilir.30 yıllık meslek hayatımda tüm bu sorunlara ve bu değerlere rağmen gebe kalan görmedim dedi...En son bu AMH ı istemişti bakalım bunu görünce ne diyecek.Zaten bu sonuçların hepsini toparlayıp son umudum başka bir doktora götüreceğim.Bakalım o ne diyecek...

bulamadım yazayım en baştannnn

şimdiiii,
-her gün sabah-akşam 1 bardak hayıt suyu (pratik olduğu için mecitefendinin hazırsuyunu kullanıyorum)
-her gün 1 büyük fincan testere dişli aslan pençesi
-her sabah 1 tatlı kaşığı arı sütü-bal-polen karışımı
-her sabah 1 tatlı kaşığı keçiboynuzu pekmezi,
-her gün sabah akşam 1 çay kaşığı çörekotu,bal,tarçın karışımı
-günde 1 adet folik asit
-sabahları aç karna kuru incir, kuru üzüm,fındık

eşlere:
her akşam 1 fincan çakşır kökü suyu ( bu da hazır var,uğraşmayın yapacam diye)
her sabah 2-3 adet keçiboynuzu haşlanır,suyu içirilir
akşam-sabah keçiboynuzu pekmezi 1 tatlı kaşığı
-sabah-akşam arı sütü bal-polen karışımı yedirilir...
-sabahları aç karna ceviz,fındık,badem yedirilir....

*taze meyve-sebze tüketmek çok önemli
*kuru baklagiller-özellikle bulgur tüketilmeli

*RAHAT OLUP, STRES YAPMAMALI...

kızlar var mıydı başka ya??? vallahi sersem oldum artık....

Aaynen bunları uyguladım ve hep monteyi takip ettim

canım ben geçen ay kimyasal yaşadığımda yaşadım yerleşme kanaması,adet günü peçeteye silince gelen kahverengi lekelenmem oldu akşam 1 saat falan sürdü, sonra kesildi...
Hımm saol cnm..
Ben adet oldum diyorum ama pede gelen bir şey yok peçeteye hafif pembe ahve karışımı geliyor. Olabilr mi acaba dedim.
Sökülemiyor kan oy oyyyy :))

Rabbim s
Aminnnnn tek dileğim bu hep diyordum kız olsun diye şimdi farketmez diyorum sağlıklı olsun,ömrü uzun olsun bana geldi ya
ağlıklı, ve güzel gönlüne göre versin inşallah...ay minnak bi kız bebişimiz olsun, oje sürelim kırmızı kırmızı o minnak tırnaklarına

Hımm saol cnm..
Ben adet oldum diyorum ama pede gelen bir şey yok peçeteye hafif pembe ahve karışımı geliyor. Olabilr mi acaba dedim.
Sökülemiyor kan oy oyyyy :))
canım bekle bakalım ben öyle olunca ertesi gün idrar testi yaptım 3 tane farklı saatlerde,3 ü de çift çizgi vardı...çizgi vardı da, bebiş yoktu

Kızlar ilk soğan kürümü bugün yaptım içtim.Gayette rahat içtim,soğanı severim zaten kokusu tadı filan rahatsız etmedi,bir yerde yanlış mı yaptım acaba?Herkes çok zor içtim filan diyordu da :) 1,5 bardak su kaynattım,içine soğanı dörde bölüp attım,5 dk kaynadı.Sonra altını kapattım,süzdüm ılık sıcak arası içtim.
Şu an bundan başka birşey yapmama gerek var mı ki?

yok canım doğru yapmışsın,şifa olsun inşallah

canım inşallah kırmadım kalbini.... helal et hakkını,üzüldüm şimdi bir kez daha okuyunca, ben bunalımdan çıkarmak için öyle sert yapmışımdır,yoksa pammukkk gibiyimdir :)

Montecimmm sen bana o gün umut aşıladın yoksa ben bu kadar azmetmezdim.....Bana faydan oldu o yüzdende ilk kez bir topikmi diyorlar bilmiyorumda bu kadar kalmazdım ilk kez girdim bir dahada çıkmadım...hatta o gün eşime anlattım bir siteye girdim bir bayan fsh ımı kaale almadı takılma dedi falan dedim önemli deil dedi dedim.O da bak sende öyle ol bunalıma sokma kendinide benide dedi.Kadın olumlu birde sana bak dedi öyle ol sende dedi aynen bu konuşma oldu akıllı kadın helal olsun dedi tamam ya bende takmıyorum dedim ilk kez normal birilerini buldun yani dedi.Demem o ki asıl sen hakkını helal et bana ümit aşıladın dua edicem Allah ta sana bebişini aşılasın hayırlısıyla,sağlıkla....

Evet ama şuan hala pembe akıntı. Gelsem mi gelmesem mi diyor sanırım :)))
inşallah yerleşme kanamasıdır
maşallahhh maşallahhh
sağolasın şekerim naberrr

aaa demek ki aslanpençesi benimkini de yükseltti,gerçi iyi oldu benim e2 21 küsurdu,düşük bir değerdi, 37 ye yükselerek dengelendi,normal hala geldi...
kız benimki 113 daha reglim bide düşün... 6. gün bugün... bugün yarın biter sanırım.

doktoruma whatsAPtan yazdım, kist oluşmuş olabilir doğum kontrol hapı kullan istersen bu ay dedi... ne istiycem be doğum kontrol hapını, soğan içerim... diyemedim tabi ama düşündüm açıkcası

ne kullanıyosam yazdım hepsini....
yazdığınız iyositol positive ve biosterona ek olarak hayıt aslan pençesi çuha çiçeği yağı kullandım...
bide omega ve coenzim q10 aldım
bide sabahları ılık ballı süt haşlanmış yumurta öğlenleri fındık ceviz badem ve üzüm yedim
bide arı sütü kullanıyodum diye

doktordan bi süre ses çıkmadı, başka bide var mı dedi
hayıt suyunu kullanıp gitmiştim bir ara dr dediki hayıt mı içtin evet dedim, kof büyümüş tüm yumoşların hemen kes dedi.bana fayda etmiyor ne yazıkki

Masallah :) cuma günü baktıracagim bende hormonlara. Artan azalan var mı bakalım.
inşallah gebesindir de gerek kalmaz ama aksi bir durum var ise baktır bi bakalım durum nedir... ben bugün yerimde duramıyorum nası mutluyum anlatamam

Kızlar AMH değerim çıktı. 1,62 Hiç anlamıyorum,Çok mu kötü ki... Bu da mı gol değil yaaaa.

Hadi ya :) 6 aydır tek iyi çıkan şey oldu.FSH 18 çıktı doktor AMH a bakalım birde dedi.Şimdi bu değerler ne demek oluyor acaba...
fsh tek başına değerlendirilecek bir hormon değildir, amh ve vajinal muayene ile değerlendirilir... erken menopoz adı daha çok amh ile verilir ki aslında 1 in altında sinyal veriyor demektir ancak bazı doktorlar bunu 2 olarak kabul eder, bazısı da 1,5. şu an çok kötü durumda değilsin bence. ben geçen ay kimyasal gebelik yaşadım, ondan önce ki ay 19 onun öncesi de 28 idi... yada 18 ve 29 olabilir tam bilemiyorum işte öyle bi şeyler.... ama bu ay 5 küsür fsh düşer inşallah hiç endişe etme

4. Gün hormon testleri yapılabilir mi? Erkene randevu bulamadım
yapılabilir tatlım bende 4. gün yaptım. 2. veya 3. günler normali ama bende cuma regl olmuştum burda özel hastane de yok mecburen 4. güne kalmıştı.....
maşallahhhhhh... ay ilk gebemizzzzz Rabbim sonuna kadar sağlıkla devam etmesini nasip etsin inşallahhhh

Kan tahlili garanti olmuyormuydu ya...1 günlük bile olsa çıkar falan deniyor
yok bir günlük değil de tutunduktan 3 gün sonrası kanda tespit edilebiliyor... ama idrar da silik de olsa çıkmışsa kanda da mutlaka bir değer vardır. benim değerim 7 iken bile idrarda çıkmıştı silik çizgi... ama bazılarında 200lü değerlerde bile idrarda çıkmayabiliyor
Yerleşme kanaması denen şey nedir ne zaman olur arkadaşlar? Bilen gören yaşayan var mı?
yerleşme kanaması denen şey embriyonun yerleşirken rahimdeki kılcal damarlara denk gelmesi sonucu gerçekleşen, genelde pembemsi sildikçe peçeteye gelen ve anlık veya birkaç gün düzenli görülen birkaç damlayı geçmeyen kanama çeşididir... embriyonun yerleşmesi sırasında olur.... yaşamadım yaşayanlardan dinledim tatlım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…