Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

canım beni devletteki infertlite uzmanı tüp bebeğe yönlendirdi. belki yaşım dolayısıyla tam da bilemiyorum ancak 3 farklı dr da hemen tüp bebek dedi. aşılama bile zor dedi. amh ım 0,72 bu arada ancak geçen senenin ölçümü.elbette bu sektör ne yazıki para üzerinden dönüyor.hemde çok büyük paralar. ancak hani 2014 eylülünden beri çaba sarfeden biri olarak tüp bebeğ yönlendirmeleri çokta hata gibi gelmiyor.
ben de bu sektörde dönen paralar yüzünden direkt tüp bebeğe yönlendirdiklerini düşünüyorum... defalarca tüp denemesi yapılıp pes etmiş ve sonrasında normal yoldan gebe kalmış kadın çooook okuyoruz topiklerde.sanki tüp bebek çalışmasının garantisi mi var! hep para için bunlar

Off ödüm koptu !!! Şükür.. İşte o kadar haklısın ki bazı doktorların direk tüp bebeğe yönlendirmesi de bana biraz ticari gibi geliyo.. ya da üni. hastanelerinin akademik çalışmalarına denek oluyo insanlar ne yazıkki.. Kime güveneceğini bilemiyo insan :KK43:
Gönderdikleri hasta başına prim alıyorlar...
En basiti yanımızda çalışan bir arkadaşımızı doktorlar menepoza girmişsin diyip önce psikolojikmen çöküntüye uğrattılar sonrada sizin tek çareniz kıbrıs oradaki bürolarımıza yönlendiririz sizi demişler ve maliyet olarakda 20 bin gibi bir rakam belirtmişler. biz burada kürlerimizden uygulattırdık onada adet olamayan bir insan şu anda adet görüyor ve sevinçten göz yaşı döktü kadıncağız. 1 ay sonra yumurtlama üzerine küre başlatacağız kendisini ve ben inanıyorumki tüp bebek merkezine gidebilmek için gerekli yeterliliğe sahip duruma gelecek.
İyi doktor ve kötü doktor diye bişey var malesefki...:stop:
İnşallah hep iyilerle karşılaşırız.

Yok canım yönlendirme hata demiyorum ama bazen de gerek olmayanları da yönlendiriyolar.. Mesela ben 1,5 AMH ile haziran ayında ilk denememde hamile kalmıştım.. 2 amh altını yönlendiriyolarmış genelde.. İnsan bilemiyo hangisi daha doğru kendisi için. her kafadan bi ses çıkıyo sağlıklı düşünemez hale geldik artık bir panik ortamı hakim.. Ben doktora mı güveneyim başkasına mı güveneyim allak bullak oldum iyce :KK43:
yok canımcım 1,5 amh oldukça iyi, yeterli fertilite demek, zaten onu görüp yönlendirirse ki 2 gebelik elde etmişsiniz.bu çok yanlış ben inaıyorum ki sizin doğal gebe kalmanız çok fazla olası.dr. a güven çok önemli.kesinlikle. hem tedavisine hem de kişiliğine.

yok canımcım 1,5 amh oldukça iyi, yeterli fertilite demek, zaten onu görüp yönlendirirse ki 2 gebelik elde etmişsiniz.bu çok yanlış ben inaıyorum ki sizin doğal gebe kalmanız çok fazla olası.dr. a güven çok önemli.kesinlikle. hem tedavisine hem de kişiliğine.
İşte güvenebilsek ahhh :)) Bu arada en son ölçümde AMH değerim 0,89 çıktı :KK43: Şimdi durum biraz farklı gibi görünüyo :KK43: Umarım şu klomen falan bi işe yarar :KK43:

Gönderdikleri hasta başına prim alıyorlar...
En basiti yanımızda çalışan bir arkadaşımızı doktorlar menepoza girmişsin diyip önce psikolojikmen çöküntüye uğrattılar sonrada sizin tek çareniz kıbrıs oradaki bürolarımıza yönlendiririz sizi demişler ve maliyet olarakda 20 bin gibi bir rakam belirtmişler. biz burada kürlerimizden uygulattırdık onada adet olamayan bir insan şu anda adet görüyor ve sevinçten göz yaşı döktü kadıncağız. 1 ay sonra yumurtlama üzerine küre başlatacağız kendisini ve ben inanıyorumki tüp bebek merkezine gidebilmek için gerekli yeterliliğe sahip duruma gelecek.
İyi doktor ve kötü doktor diye bişey var malesefki...:stop:
İnşallah hep iyilerle karşılaşırız.
her şey doğada,alternatif tıp ın çok fazla iyiliğini gören insan var. tıkır tıkır işleyen bir reglim var,bebek isteğim olmasa ve dr. a gitmesem şüphelenmezdim bile ancak tedavilerle de gördük ki yumurta kalitem düşük ne yazık ki ve tabii ki rezerv az.
bir çok kadın tüp bebek tedavisinde 10-20 yumurta toplanıp en az birçoğu döllenirken 5. güne giderken ben tek yumurta ile kaldım.
Dediğin gibi iyi niyetli dr larla ve insanlarla karşılaşalım hep.
o arkadaşınızda inşallah daha iyi olacak kürlerle.ben inanıyorum gayret etmek ve dua etmek çok önemli...

İşte güvenebilsek ahhh :)) Bu arada en son ölçümde AMH değerim 0,89 çıktı :KK43: Şimdi durum biraz farklı gibi görünüyo :KK43: Umarım şu klomen falan bi işe yarar :KK43:
yarayacak Allah ın izniyle.ilaç denemesi ilk 3 ay en iyisi ve doğal yoldan beklemek. inşallah olur olmazsa bbaşka çarelerine bakılır. klomen 3 aydan sonra rahmi incelttiği için dr.lar bekleme taraftarıdır. onun için 3 ay demiştir. klomenle ve takiple inşallah evladınıza kavuşursunuz.

ben de bu sektörde dönen paralar yüzünden direkt tüp bebeğe yönlendirdiklerini düşünüyorum... defalarca tüp denemesi yapılıp pes etmiş ve sonrasında normal yoldan gebe kalmış kadın çooook okuyoruz topiklerde.sanki tüp bebek çalışmasının garantisi mi var! hep para için bunlar
tüp bebeğin hiç bir garantisi yok, garanti veren dr bence çokta doğru söylemiyordur zaten.doğal deneyerek bile şans %20.
bunu kötüye kullanan ve elbette benim gittiğim ilk dr gibi moralimi bir çöp gibi kovaya atan dr lar çok.para için insanları tekrar tekrar kullanan.teşhisi ve tedavisi yanlış olan. nice dr lar var.
ancak işinin ehli insancıl dr larda çok.Allah onlara denk getirsin her birimizi.

Tatlım iş sadece amh ile bitmiyorki...
fsh ın
e2 nin
prolaktinin
lh ın
normal olması sonrada tüplerin açık kapalı olduğunun bilinmesi
ardından rahim duvarı kalınlığı ve inceliği
yumurta kalitesi
sperm kalitesi, azlığı çokluğu, hareketliliği
beslenme derken bir çok değer göz önünde bulunduruluyor.
Bunları aştıktan sonra bile çocuk olmayabiliyor bunada sebebi bilinmeyen infertilite deniyor.
Tıp dünyası bilimsel verilerle hareket ediyor.değerlere bakıyor olacak veya olmayacak diyip atıyor.
işte burada devreye alternatif tıp giriyor.yükselen veya düşen hormonları düzene soktuktan sonra doktor bile senin çocuğunun olmaması için bir sebep yok diyebiliyor.bu sitede bunları çok okuyoruz, yada çevremizden görüyoruz.
Bu nedenledirki kesinlikle ümitsizliğe kapılmayın.
Buna örneklerden biriside benim mesela.17 fsh ,0,15 amh ve 39 yaş ile beni direk tüp bebeğe yönlendirmişlerdi.
şimdi ise doktorum yumurtaların oluşmuş değerlerinde iyi, seni hemen bırakırmıyım ben dedi.çalışıcaz uğraşıcaz Allah ın izniyle olur inşallah dedi.
ÜMİTSİZ OLMAK YOK:-)

her şey doğada,alternatif tıp ın çok fazla iyiliğini gören insan var. tıkır tıkır işleyen bir reglim var,bebek isteğim olmasa ve dr. a gitmesem şüphelenmezdim bile ancak tedavilerle de gördük ki yumurta kalitem düşük ne yazık ki ve tabii ki rezerv az.
bir çok kadın tüp bebek tedavisinde 10-20 yumurta toplanıp en az birçoğu döllenirken 5. güne giderken ben tek yumurta ile kaldım.
Dediğin gibi iyi niyetli dr larla ve insanlarla karşılaşalım hep.
o arkadaşınızda inşallah daha iyi olacak kürlerle.ben inanıyorum gayret etmek ve dua etmek çok önemli...
Doktor bana 3 yumurtan oluşmuş dediğinde moralim bozulmuştu 3 mü dedim
bana : gayet iyi ...benim için bir tanesi yeterli dedi.
olacak olduktan sonra 1 miş 10 muş farketmez canım

Doktor bana 3 yumurtan oluşmuş dediğinde moralim bozulmuştu 3 mü dedim
bana : gayet iyi ...benim için bir tanesi yeterli dedi.
olacak olduktan sonra 1 miş 10 muş farketmez canım
hepimiz tek sperm tek yumurtayız... tabi ki çok embriyo bu tedavilerde şansı arttırmak için birde her defasında iğnelerden kullanmamak adına.
yoksa bize tek kaliteli olanıda yeter.3 te çok iyi maşallah...

Tatlım iş sadece amh ile bitmiyorki...
fsh ın
e2 nin
prolaktinin
lh ın
normal olması sonrada tüplerin açık kapalı olduğunun bilinmesi
ardından rahim duvarı kalınlığı ve inceliği
yumurta kalitesi
sperm kalitesi, azlığı çokluğu, hareketliliği
beslenme derken bir çok değer göz önünde bulunduruluyor.
Bunları aştıktan sonra bile çocuk olmayabiliyor bunada sebebi bilinmeyen infertilite deniyor.
Tıp dünyası bilimsel verilerle hareket ediyor.değerlere bakıyor olacak veya olmayacak diyip atıyor.
işte burada devreye alternatif tıp giriyor.yükselen veya düşen hormonları düzene soktuktan sonra doktor bile senin çocuğunun olmaması için bir sebep yok diyebiliyor.bu sitede bunları çok okuyoruz, yada çevremizden görüyoruz.
Bu nedenledirki kesinlikle ümitsizliğe kapılmayın.
Buna örneklerden biriside benim mesela.17 fsh ,0,15 amh ve 39 yaş ile beni direk tüp bebeğe yönlendirmişlerdi.
şimdi ise doktorum yumurtaların oluşmuş değerlerinde iyi, seni hemen bırakırmıyım ben dedi.çalışıcaz uğraşıcaz Allah ın izniyle olur inşallah dedi.
ÜMİTSİZ OLMAK YOK:-)
Haklısın canım son ölçümlerde benim diğer değerlerim de kötü çıkmıştı bakalım önümüzdeki ay test yapacak mı nasıl çıkacak.. herşey olacağına varır sonuçta bi dünya kürü de elimizden geleni yapmış olmak için içiyoruz :) Hakkımızda hayırlısı olsun.. Dün gece de aynen bu şekilde dua ettim.. Allah gönlümden geçeni biliyo ama yine de hayırlısı değilse vermesin.. Nasip kısmet biraz bu işler :)

yarayacak Allah ın izniyle.ilaç denemesi ilk 3 ay en iyisi ve doğal yoldan beklemek. inşallah olur olmazsa bbaşka çarelerine bakılır. klomen 3 aydan sonra rahmi incelttiği için dr.lar bekleme taraftarıdır. onun için 3 ay demiştir. klomenle ve takiple inşallah evladınıza kavuşursunuz.
İnşallah canım :KK200: İnşallah hepimiz kavuşuruz :anneadayı:

hepimiz tek sperm tek yumurtayız... tabi ki çok embriyo bu tedavilerde şansı arttırmak için birde her defasında iğnelerden kullanmamak adına.
yoksa bize tek kaliteli olanıda yeter.3 te çok iyi maşallah...
3 tane oluşmuştu adetin 3. günü
sonrasında yeterli olgunluğa 2 tanesi ulaştı...ve çatlatma iğnemi oldum
şimdi çalışmalardayım...hayırlısı:KK70:

Haklısın canım son ölçümlerde benim diğer değerlerim de kötü çıkmıştı bakalım önümüzdeki ay test yapacak mı nasıl çıkacak.. herşey olacağına varır sonuçta bi dünya kürü de elimizden geleni yapmış olmak için içiyoruz :) Hakkımızda hayırlısı olsun.. Dün gece de aynen bu şekilde dua ettim.. Allah gönlümden geçeni biliyo ama yine de hayırlısı değilse vermesin.. Nasip kısmet biraz bu işler :)
aynen öyle...senin olan sana gelecek sadece bunu unutma...
birde şöyle bir şey vardı
Kısmet etmiş ise Mevla; el getirir, yel getirir, sel getirir...
Kısmet etmez ise Mevla; el götürür, yel götürür, sel götürür...

X