Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

kızlar günaydınlarrr, musmutlu bir gün dilerim fıstıklar..dün gece rüyamda hamile kalmak için eczaneden klomen alıyordum...ya size ne soracağım, benim doktor bana ilaç tedavi falan uygulamıyor,kendin hamile kalırsın git çalış diyor..ben eczaneden klomen falan alsam ne olur? gebeliğe etki eder mi ki? hadi bana bi akıl verin

sorumun cevabını başka bir topikte aldım kızlarrr merak eden için paylaşıyorum:

"""Merhaba canım, ben de bir çılgınlık yapıp klomen kullanmaya karar verdim. Kesinlikle doğru davranış değil doktor kontrolü olmadan kullanmak, çatlatma iğnesi gerekiyor ki onu sadece reçete ile vurabiliyorlar. Klomen ciddi kistlere yol açabilir çatlatma iğnesi olmadan.
Polikistik over olduğum için ben, içim biraz rahat (ilacın pko için etkileri biraz farklı) ben yıllarca klomen kullandım, aşılama, takipler, tedaviler derken ilaçların yarar/zararlarını tabi ki kendim için biliyorum. O yüzden risk alarak dün kullanmaya başladım. Adetin 3-5. günleri arasında başlanıyor. Bebeğim54 arkadaşım 4.ünü başlamış, benim dr.um daha önce 5.günü başla dediği için ben 5.günü başladım. Doz olarak günde 1 tane alıyorum. Bundan önce günde 2 kullanmıştım, doktorum fazla gelmiş, bundan sonra 1 adet içeceksin günde demişti.
Bunun yanında bir arkadaşımın ablası kontrolsuz klomen kullanarak ikiz bebeklere hamile kaldı. Başka bir arkadaşıma da aşırı yumurta büyümesi ve kistlere yol açtı. %50 ihtimal yani.
Daha önce kullanmadıysan risk alma derim ama kararlıysan günde1 adet, adetinin 5.günü başlayabilirsin.""""

Günaydın canım.. Bence doktora söyle biraz hızlandırmak için ilaç falan verin diye ben söyledim o şekilde verdi.. Söylemesem verir miydi bilmiyorum.. Yalnız şöyle bişey var o ilaca reglyken başlanıyo yani senin bu ay geçti artık önümüzdeki aya olabilir istersen telde sor.. Klomen reçetesiz de satılan bi ilaç

saol tatlım cevabın için...bu ay extra bi durum olmazsa gitmeyeceğim doktora,olmazsa önümüzdeki regl zamanı gideyim, çok sıkıldım gerçekten beklemekten,gelecekse gelsin bu bebiş de yahuuu

Arkadaş çok doğru şeyler yazmış doktor kontrolünde kullanmak gerek yalnız çatlatma iğnesi falan demedi bana.. sadece ilacı 5 gün kullanmamı ve 48 saat sonra kontrole gelmemi söyledi

saol tatlım cevabın için...bu ay extra bi durum olmazsa gitmeyeceğim doktora,olmazsa önümüzdeki regl zamanı gideyim, çok sıkıldım gerçekten beklemekten,gelecekse gelsin bu bebiş de yahuuu
Zaten reglnin 2. günü gidersen o gün yazarsa hemen başlayabilirsein 3.-5. günlerde başlanıyo anladığım kadarıyla.. Ben 6.gün başladım doktor bu ay çok etkin bi performans beklemiyorum ilaçtan dedi.. Önümüzdeki ay sonuçlarını alırmışız öyle söyledi :)

inşallah tatlım yaa, bu kendi haline bırakılmışlık da kötü..adam olacak git dene dedi, gönderdi beni,şimdi ben aynı doktora bi daha bi daha ne diye gideyim ki? adamı da çok sevdim,değiştirmek istemiyorum, ne yapacağımı bilemedim

canım senin AMH hormonunda bi sıkıntı yoktu değil mi hiç baktırdın mı?

Stres yapmaktan 5 aydır regl günlerim 2 gün ileri attı.Stres aşırı tehlikeli ya benim yumurtlama reglden 10 gün önce oluyormuş bende aylardır neredeyse on gün kala bırakıyordum çalışmaları belkide ondan olmadı 5 aydır...

Aynen öyle canım stres zaten en büyük etken bi de ben üstüne basa basa söylüyorum gözünüzü seveyim bi ovulasyon testi yapın artık :) Çatlamalarınızı şak diye görürsünüz hiç uğraşmazsınız öyleymiş böyleşmişlerle

Arkadaş çok doğru şeyler yazmış doktor kontrolünde kullanmak gerek yalnız çatlatma iğnesi falan demedi bana.. sadece ilacı 5 gün kullanmamı ve 48 saat sonra kontrole gelmemi söyledi
Klomen kullanınca yumurtalar aşırı uyarıldığı için çatlamama riski olabiliyor o yüzden mutlaka çatlatma iğneside veriliyor ki çatlasın ve kiste dönüşmesin diye.

EGE ASYA bende aynı hatayı yapiyodum bu ay 20. Sine kadar bırakmadim bırakma ilişkiyi sende

Evet canım ya bende takipte anladım bekliyormuşum öyle deli gibi dün bitti benim yumurtlama o derece yani insan istiyorsa üstüne gitmeli beklemenin mantığı yok bence ama 3 tane var dedi gittiğimde bakalım az kaldı arkadaşım bu ay olmazsa dier ay dahada temkinli oluruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…