Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

AYNEN TATLIM UMUT ETMEDEN OLMUYOR...BELKİ BAŞTA BİLİRSEM TUTUNMASINA YARDIMCI OLABİLECEK İLAÇ VEREBİLİR DOKTOR DİYE DE DÜŞÜNÜYORUM BİR YANDAN AMA BU AY BEKLEYİP SONUCU GÖRECEĞİM ARTIK
saraçoğlunun embriyonun tutunması hakkında bir videosu vardı ben izledim.orada yumurtanın döllenme aşamasında tutunabilmesi için havuç suyunu öneriyordu...bir incele istersen

canım benim bildiğim şu, adetin 3.günü alttan bakıp 5 adet follikül var diyor ya, o folliküller mini yumurta gelişebilirse adetin 14.günü gelişip çatlıyor, çatladığında da sadece 24 saat yaşayabiliyor.Bu 24 saatte sperm ile karşılaşırsa,sperminde kalitesi yüksekse dölleniyor, spermle karşılaşmazsa sönüp gidiyor ve adet zamanı atılıyor. Sanırım sadece 1 yumiş istenen boyuta ulaşıyormuş. 2 olursa çoğul gebelik falan oluyor galiba... döllenince bunlar doooğru tüplere doğru gidiyor embriyo, açık tüpe girerse tüpten rahime ulaşıyor ve rahim duvarına tutunmaya çalışıyor,tıkalı tüp tarafına giderse rahme ulaşamıyor ve bulduğu yere tutunmaya çalışıyor bu da kimyasal gebelik oluyor adetle atılıyor, tutunamıyor çünkü... durum sanırım bundan ibaret
bi sonunda sıkıntı var... kimyasal gebelik aslında rahme inene ve bazen hatta tutunan ama sağlıklı embriyo olmadığından vücuttan atılan embriyo...tüplerde kalmıyor yani, iniyo rahme ve tutunadabiliyor....

Peki benim anlamadığım Zaten 18-20mmdeyumurta kendiliğinden çatlıyomuş. Bidaha neden bize çatlatma iğnesi veriyolar ki ? Benim 21mm di. Çatlatma iğnesi vuruldum.
mesela benimkiler genelde çatlamıyo... hatta regl olmamız bile yumurtalarımızın çatladığı anlamına gelmiyor... sağlıklı kadınlar bile her yıl bir ay döküntü kanaması denilen hiç yumurta çatlamasa da kiste dönüşmeden vücuttan atılma işlemiyle karşı karşıya.... biz anormal kadınlar:KK70::KK70:bu durumu daha çok yaşıyoruz

geçen ayki kimyasal gebelik kötü sarstı beni :KK43:
kimyasal bi gebelik geçirmiş olmak nası müthiş bir şey bi bilsen.... rahmin gebe kalabiliyor demek bu. ben bunu sadece 4. tedavimde yaşadım:KK54:

saraçoğlunun embriyonun tutunması hakkında bir videosu vardı ben izledim.orada yumurtanın döllenme aşamasında tutunabilmesi için havuç suyunu öneriyordu...bir incele istersen
tüp bebek tedavilerinde bunlara yer veriyorlar ama bizim kadın doğumcular pek yanaşmıyor bu aşamada.mesela rahim duvarı ince olan bir tanıdığıma önce nar suyunu verdiler embriyo yerleştirdikten sonrada havuç suyu takviyesi eklediler listeye...

tüp bebek doktorlarının bir çoğu da karşı aslında alternatif tıbba... ben mesela tedavi olurken kür uygulayamam, ilaçlarla etkileşimini bilmiyorum... öncesinde de uygulatmıyolar onlara kalırsak..

biz nası büyük bir gereksinimiz o koca ilaç endüstrisi için... neden kullanmamızı önersinler ki

Regl olan arkadaşlarım bana yeni BAT tarihlerinizi bi yazarmısınızz??? sm34 sm34 Tuanaibrahim05 Tuanaibrahim05 G gulbil10

Tunaibrahim05 bat 10.12.2015 REGL OLDU
sm34 bat 15.12.2015 REGL OLDU
gibigibiyim bat 16.12.2015
gülbil bat 16.12.2015 REGL OLDU
sekerpancari bat 19.12.2015
monte cristo prensesi bat 20.12.2015
huzunlukalp 25.12.2015
amayaa bat 26.12.2015
bernuş bat 29.12.2015
asli5361 bat 29.12.2015
nisanok bat 29.12.2015
canegeasya bat 29.12.2015
zeynepzumra bat 04.01.2016
ebrukkkk bat 05.01.2016
sonbaharr01 bat 12.01.2016

haydi kızlaaarrrrr, yazın tarihleri,heyecanlı bekleyiş başlasın

tüp bebek doktorlarının bir çoğu da karşı aslında alternatif tıbba... ben mesela tedavi olurken kür uygulayamam, ilaçlarla etkileşimini bilmiyorum... öncesinde de uygulatmıyolar onlara kalırsak..

biz nası büyük bir gereksinimiz o koca ilaç endüstrisi için... neden kullanmamızı önersinler ki
ankarada tedavi oldu benim yakınım ona uygulattırdılar ek takviye olarak

aynen etkileşimlerini bilmediğim için asla iğne ile kür uygulayamam, ancak şu anda herhangi bir iğne yada ilaç kullanmazken vücudumu tedaviye hazırlayabilmek amacıyla birde tabii belki bir teselli olsun amacıyla elimden geleni yapıyorum..
Sabah Bülent Tıraş haberlerdeydi,mikro çipli yöntemi tanıtıyordu...Tüp bebek inanılmaz bir ticaret unsuru ne yazı kii

mesela kızlar ben sizleri tüp bebek doktorlarına yönlendirmemelerine de şaşıyorum. fsh 10 üzeri olanları direk gönderiyolar burda... hani sadece ben de değil, biçok tanıdığım var o şekilde....
beni devlet hastanesinde bi doktor amca gelmişti, o dedi bi defacık klomen kullanalım on folikül var nasıl erken menopoz dediler falan diye... var ama büyümüyolar tüp bebek de bile büyütemedik dedim. verdi klomeni 5 gün kullan gel dedi gittim mm ilerlememiş:KK70::KK70::KK70: kızım ben yanılmışım Allahtan umudunu kesme sen tüp bebeğe git demişti bana... misal o doktorumu da hiç unutmıycam pek sevmiştim. üzülmüşttü adamcağız

bi sonunda sıkıntı var... kimyasal gebelik aslında rahme inene ve bazen hatta tutunan ama sağlıklı embriyo olmadığından vücuttan atılan embriyo...tüplerde kalmıyor yani, iniyo rahme ve tutunadabiliyor....

mesela benimkiler genelde çatlamıyo... hatta regl olmamız bile yumurtalarımızın çatladığı anlamına gelmiyor... sağlıklı kadınlar bile her yıl bir ay döküntü kanaması denilen hiç yumurta çatlamasa da kiste dönüşmeden vücuttan atılma işlemiyle karşı karşıya.... biz anormal kadınlar:KK70::KK70:bu durumu daha çok yaşıyoruz

kimyasal bi gebelik geçirmiş olmak nası müthiş bir şey bi bilsen.... rahmin gebe kalabiliyor demek bu. ben bunu sadece 4. tedavimde yaşadım:KK54:
evet canım en son doktorum da söyleyince mutlu oldum,demek dedi gebelikle ilgili bi sıkıntı yok,hem de bu hormon değerlerine rağmen, hemde korunmayı bıraktıktan sonra 2.ay hem de 38 yaşıma rağmen..çok şükür..ilk doktorum tüp bebek bile yapamazsın demişti. şimdi normal yoldan gebe kalacağıma inanıyorum çok şükür Allahın izni ile

:110:
Regl olan arkadaşlarım bana yeni BAT tarihlerinizi bi yazarmısınızz??? sm34 sm34 Tuanaibrahim05 Tuanaibrahim05 G gulbil10

Tunaibrahim05 bat 10.12.2015 REGL OLDU
sm34 bat 15.12.2015 REGL OLDU
gibigibiyim bat 16.12.2015
gülbil bat 16.12.2015 REGL OLDU
sekerpancari bat 19.12.2015
monte cristo prensesi bat 20.12.2015
huzunlukalp 25.12.2015
amayaa bat 26.12.2015
bernuş bat 29.12.2015
asli5361 bat 29.12.2015
nisanok bat 29.12.2015
canegeasya bat 29.12.2015
zeynepzumra bat 04.01.2016
ebrukkkk bat 05.01.2016
sonbaharr01 bat 12.01.2016

haydi kızlaaarrrrr, yazın tarihleri,heyecanlı bekleyiş başlasın
Ankara da nerede acaba...

mesela kızlar ben sizleri tüp bebek doktorlarına yönlendirmemelerine de şaşıyorum. fsh 10 üzeri olanları direk gönderiyolar burda... hani sadece ben de değil, biçok tanıdığım var o şekilde....
beni devlet hastanesinde bi doktor amca gelmişti, o dedi bi defacık klomen kullanalım on folikül var nasıl erken menopoz dediler falan diye... var ama büyümüyolar tüp bebek de bile büyütemedik dedim. verdi klomeni 5 gün kullan gel dedi gittim mm ilerlememiş:KK70::KK70::KK70: kızım ben yanılmışım Allahtan umudunu kesme sen tüp bebeğe git demişti bana... misal o doktorumu da hiç unutmıycam pek sevmiştim. üzülmüşttü adamcağız
Canım galiba başka etkenler de oluyo tam bilmiyorum ama mesela benim korunmayı bıraktığım ay bi gebeliğim oldu 9. haftadakürtaj oldum daha önce de 2 tane gebeliğim var hem de korunurken kazara olan.. AMH hariç diğer testlerim geçen aya kadar hep normaldi.. Bunlar geçici iniş çıkışlar olabilir dedi doktor.. Bir de dediki eğer normal yolla olmazsa (normalde 1 yıl ama benim için AMH den dolayı daha kısa beklenicek) ilk önce ilaç sonra yumurta takibi ve çatlatma, sonra aşılama en son tüp bebek bu işlemler bu sıralamayla olur dedi.. Herkesin durumuna göre değişiyo olabilir

tatlım benim ilk fsh 23,6 çıkınca gerzek doktorum menopoz, git tüp bebek bile olmaz dedi, sonraki doktorum 10,21 olan fsh ım ve diğer değerlerime baktı, 5 adet de yumiş görünce istersen tüp bebeğe yönlendireyim hemen alırlar ve kolay hamiş kalırsın dedi kimyasal gebelikten de ötürü ben tüp istemiyorum deyince zaten ben de gerek görmüyorum kendiliğinden kalırsın dedi...doktora göre değişiyor taktik sanırım.. ama ilk doktor bana cylo vermişti,taktiği şu olacaktı fsh ı cylo ile düşürüp direkt tüpe gönderecekti, ben de bu sektördeki rantı bildiğim için niyetini anladım ve cylo kullanmadım bitkisel kürlerle 1 ayda hormonları düzene sokup üstüne gebe kaldım, şimdiki doktorum ise,ne menopozu,unut menopozu senin için daha çok erken diyor...

Canım galiba başka etkenler de oluyo tam bilmiyorum ama mesela benim korunmayı bıraktığım ay bi gebeliğim oldu 9. haftadakürtaj oldum daha önce de 2 tane gebeliğim var hem de korunurken kazara olan.. AMH hariç diğer testlerim geçen aya kadar hep normaldi.. Bunlar geçici iniş çıkışlar olabilir dedi doktor.. Bir de dediki eğer normal yolla olmazsa (normalde 1 yıl ama benim için AMH den dolayı daha kısa beklenicek) ilk önce ilaç sonra yumurta takibi ve çatlatma, sonra aşılama en son tüp bebek bu işlemler bu sıralamayla olur dedi.. Herkesin durumuna göre değişiyo olabilir
aynen sizde gebelik oluşmuş çok şükür belkide gebelik oluştuktan sonraki zamanlar için mutlaka önlem alınmalı.
ancak tedaviye başlamadan ben 3 dr ilede görüştüm. hiçbiri ne klomen tedavisi ne de aşılama önerdi. ancak Tüp bebek ile sonuca ulaşabiliriz dediki usg görüntümle amh biribirine ters, amayaa amayaa gibi adetin 2. günü 7-8 antral folikül görülüyor ama yok büyümüyor arkadaş ne iğneler ne ilaçlar....

X