Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

merhaba kızlar en son tüp bebek prof.üne gittim test sonuçlarıma bakıp hemen erken menapoza girmişsin tüp bebek bile tutmaz deyip gönderdi. her sene amh testi yap belki bir ihtimal düzelme olur o zaman gel bişeyler deneriz ddi.

Arkadaşlar mrb. Bizde 2 yıldır bebek sahibi olmak istiyoruz. Geçerli bir sebebimiz yok. Benim ve eşimin değerlerini sizlere yolluyorum.yorum yaparsanız çok sevinirim.

Eklentiler

• IMG_20180618_062036-compressed.jpg
    IMG_20180618_062036-compressed.jpg
    19,7 KB · Görüntüleme: 62
  • Screenshot_20180618-064817-compressed.jpg
    Screenshot_20180618-064817-compressed.jpg
    34,9 KB · Görüntüleme: 63
  • IMG_20180618_062134-compressed.jpg
    IMG_20180618_062134-compressed.jpg
    13,9 KB · Görüntüleme: 63
  • IMG_20180618_062234-compressed.jpg
    IMG_20180618_062234-compressed.jpg
    20,3 KB · Görüntüleme: 63
Şunu belirteyim. Muayenede sıkıntı yok. Doktorum herşeyin yolunda olduğunu söylüyor.rezervler be rahim kalınlığı gayet ii diyor. Hormon testlerini de ben istedim. 1 kez aşılama denedik 2 yumurta ile tutmadı. Amh ii ama fsh ve lh yüksek gibi. Bilmiyorum...(bu arada rahim filmi çektirdim. Tüpler açık ama rahim tersliği var)

Şunu belirteyim. Muayenede sıkıntı yok. Doktorum herşeyin yolunda olduğunu söylüyor.rezervler be rahim kalınlığı gayet ii diyor. Hormon testlerini de ben istedim. 1 kez aşılama denedik 2 yumurta ile tutmadı. Amh ii ama fsh ve lh yüksek gibi. Bilmiyorum...(bu arada rahim filmi çektirdim. Tüpler açık ama rahim tersliği var)
Merhaba. Fsh in 9.89 oldugunu gordu mi doktorunuz? Fsh 10 da rezerv azalmaya basliyor demek.Bu durum da amh iniz degerlendirilmeli kesinlikle.iyi bir lab da kan verip amh inizi olcturun derim.benim ayni gun verdigim haldr etlik zubeyde hn da 2.56 duzen lab da 1.72 cikmisti.etlik zubeyde hn da dahil butun doktorlar 1.72 yi baz aldi.kesinlikle iyi bir infertilite uzmaniyla yola devam edin.2 yildir istiyoruz diyorsunuz belki tum surec boyunca sıkıntiniz olmadigi halde bebek sahibi olamamissinizdir ama bundan sonra gerekebilir.ihmal etmeyin derim ki ihmal de etmiyorsunuz gordugum kadariyla.israrla iyi bir doktor bulun derim

Merhaba. Fsh in 9.89 oldugunu gordu mi doktorunuz? Fsh 10 da rezerv azalmaya basliyor demek.Bu durum da amh iniz degerlendirilmeli kesinlikle.iyi bir lab da kan verip amh inizi olcturun derim.benim ayni gun verdigim haldr etlik zubeyde hn da 2.56 duzen lab da 1.72 cikmisti.etlik zubeyde hn da dahil butun doktorlar 1.72 yi baz aldi.kesinlikle iyi bir infertilite uzmaniyla yola devam edin.2 yildir istiyoruz diyorsunuz belki tum surec boyunca sıkıntiniz olmadigi halde bebek sahibi olamamissinizdir ama bundan sonra gerekebilir.ihmal etmeyin derim ki ihmal de etmiyorsunuz gordugum kadariyla.israrla iyi bir doktor bulun derim
Cnm amh i da yollamıştım. Amh 2.11. Doktorum muayenede rezervler ve rahim kalınlığı gayet ii diyor.

D dstn33 cnm şunu söylüyorsun sanırım. Amh ta hata olabilir mi. Hani muayenede de doktorum hiç bir problem yok. Yumurtaların gayet ii diyor. Hatta hormon testine gerek yok dedi ben yaptırdım. Ama bu fsh ve lh neye göre yüksek o zaman? Başka bir sorun olabilir mi?

Sanırım bu sonuçlar regl 2 yada 3.günü yapıldı Peki vajinal ulturason ile bakıldı mı bakıldı ise zaten size kaç tane yumurtanız olduğunu söyler. Hormonlara çok takılmayın en önemlisi vajinal ulturason ona da reglin 2.yad3.günü bakılıyor

Sanırım bu sonuçlar regl 2 yada 3.günü yapıldı Peki vajinal ulturason ile bakıldı mı bakıldı ise zaten size kaç tane yumurtanız olduğunu söyler. Hormonlara çok takılmayın en önemlisi vajinal ulturason ona da reglin 2.yad3.günü bakılıyor
Bakıldı cnm. Defalarca. Kaç aydır gidiyorum. Adetin 2.3. Günü bakıldı. Hiç bir sorun yok diyor doktorum.gayet ii diyor. Hatta bir kaç ay çatlatma iğneleri ile denedik. İşte 2 yumurta ile aşılama denedik olmadı.

D dstn33 cnm şunu söylüyorsun sanırım. Amh ta hata olabilir mi. Hani muayenede de doktorum hiç bir problem yok. Yumurtaların gayet ii diyor. Hatta hormon testine gerek yok dedi ben yaptırdım. Ama bu fsh ve lh neye göre yüksek o zaman? Başka bir sorun olabilir mi?
Bulundugum yerde internet cekmiyor.Ben sansa birakilmayacak kadar onemli bir hormon oldugu icin guvenilir bir lab da yapilmasini oneririm.hata var diyemem ne haddime.belki guvenilir bir labda yapinca da ayni cikacak.ama benimki cikmadi...rezerv 2 altinda olunca zaten doktorlar daha ciddi yaklasiyorlar.benim 2.56 cikan sonuca gore hareket edilseydi gec kalinmis olunabilirdi mesela.2 altina duserse de panik yok 2ye ne kadar yakin o kadar iyi:)
Bana lh iniz yuksek geldi yanlis gormediysem 11 gibi.belki pco da olabilir mi?

Vajinal ultrasonda gorunen yumurta cok onemli amao ayki hormon degerleriyle beraber degerlendirilmeli.fsh e2 bakilmaksizin gorunen yumurta sayisiyla tedaviye baslanirsa yaniltici olabilir.eger fsh yuksekse yumurtalar ilacla bile uyarilamiyor.ya da kaliteli yumurta elde edilemiyor.
Sadece 3 ay dogal deneyip hamile kalamayinca gittigim doktor rezerv iyi ama hormonlara bakalim dediginde fsh im 10 cikmisti kasim 2015 de.

D dstn33 evet cnm 11 lh. Valla kafam çok karışık... Olmadı tekrar yaptırayım amh ı. Şimdi benim kafama takılan şu var. Bu fsh, lh, E2 hormonları normale dönse bile 1 defa yüksek değeri görmemiz sinyal mi veriyor. Yoksa bunlardan ziyade amh ve ultrasonla muayene ve doktor yorumu mu önemli? Ve bu değerlerle napıcağıma karar veremiyorum. 3 haftadır macun kullanıyoruz. Eşimle. Acaba bunun etkisini mi bekleyelim, yoksa zaman kaybetmeden aşılama mı yaptıralım, yoksa direk tüp bebek mi deneyelim? Kafam çok karışık...

D dstn33 evet cnm 11 lh. Valla kafam çok karışık... Olmadı tekrar yaptırayım amh ı. Şimdi benim kafama takılan şu var. Bu fsh, lh, E2 hormonları normale dönse bile 1 defa yüksek değeri görmemiz sinyal mi veriyor. Yoksa bunlardan ziyade amh ve ultrasonla muayene ve doktor yorumu mu önemli? Ve bu değerlerle napıcağıma karar veremiyorum. 3 haftadır macun kullanıyoruz. Eşimle. Acaba bunun etkisini mi bekleyelim, yoksa zaman kaybetmeden aşılama mı yaptıralım, yoksa direk tüp bebek mi deneyelim? Kafam çok karışık...
Kafanizin karisik olmasi ne yapacaginizi bilmez durumda olmaniz cok normal.dogru icinize sinen bir yol haritaniz olursa iciniz ferahlar.surec kolaylasir.
*Fsh geri dondurulemez bir hormon.bundan sonraki aylar 6 bile ciksa mesela hep en yuksek olan 9.89 goz onunde bulundurulur.cilde yapilan dovme gibidir lazerle bile silsen izi kalir:) ben imkan varsa sık ölcturmenizi oneririm
*amh rezerv miktarini gosterir.rezervimiz bize dogdugumuzda Allahin takdir ettigi kadardir.onu da degistiremeyiz ama azalmaya basladigi zaman kalanlari dogru yonlendirilmeyle iyi degerlendirebiliriz:)
*2 yildir mucadele ettiginizi goz onunde bulundurursak;
Once iyi bir tup bebek merkezi bulun adetin 2 ya da 3.gunu muayene olun.onlar muayene sirasinda esinizin degerlerini de incelerler.
Sonra gerekirse iyi bir androloji uzmani bulun.Ankarada KAAN Aydos oneririm
Sakin kalmak cok zor biliyorum ama sakin kalin.Asilama tam bir zaman kaybi 5 defa asilanmis biri olarak soyluyorum.

Arkadaşlar mrb. Bizde 2 yıldır bebek sahibi olmak istiyoruz. Geçerli bir sebebimiz yok. Benim ve eşimin değerlerini sizlere yolluyorum.yorum yaparsanız çok sevinirim.
Selam canım fshim çok yüksek benim
Seninki gayet güzel biraz li da sorun var
Fsh hormunun yüksek cikmasinin sebebi
Beynin sinyal vermesi yani artik rezerv azalıyor diye çok da hormonlarla moralimi bozma ederim bu ay 10 çıkar bir dahaki ay 7 ye düşer hamile kalirsin Su an yaptığın şey strese girmekten başka bişey değil canım
Sana bir diyet onerebilirim 3 ay da hoormonlarin düzelir canım Allahın izniyle

D dstn33 öncelikle değerli yorumların için teşekkür ederim. Tüp bebek için sanırım biraz psikolojik olarak hazırlamam gerek kendimi. Çünkü hep 2.kez aşılama yaptırırım diye düşünmüştüm. Şimdi kafama takıldı bu fsh. Ben çok önce yaptrıdığımda 13 ü de gördüm. Ama şu var o zamanlarda da araştırmıştım. Şimdi de araştırdım biraz 19 fsh ile normal yolla hamile kalan hatta 3,4 kez hamilelik yaşayan var. Ve bunun gibi çok örnek var. Tüp bebekle ilgili birkaç çekincem var. 1.si sonuç olumsuz olursa bunu kaldırabilirmiyim bilmiyorum. 2. Olarak hormonlar çok etkilenecek. Zaten kilo almaya müsaitim artık nasıl olurum bilmiyorum. 3. Olarak ta değerleri en iyi seviyeye getirmek ve vücudu buna hazırlamak gerek diye düşünüyorum. 4.Tüp bebekte ki en büyük çekincem yumurta toplama aşaması. (benim canım tatlı biraz galiba:olamaz:)

Selam canım fshim çok yüksek benim
Seninki gayet güzel biraz li da sorun var
Fsh hormunun yüksek cikmasinin sebebi
Beynin sinyal vermesi yani artik rezerv azalıyor diye çok da hormonlarla moralimi bozma ederim bu ay 10 çıkar bir dahaki ay 7 ye düşer hamile kalirsin Su an yaptığın şey strese girmekten başka bişey değil canım
Sana bir diyet onerebilirim 3 ay da hoormonlarin düzelir canım Allahın izniyle
Çok teşekkür ederim. Valla çok isterim zaten birazcık kilo problemim de var. Süper olur.

D dstn33 öncelikle değerli yorumların için teşekkür ederim. Tüp bebek için sanırım biraz psikolojik olarak hazırlamam gerek kendimi. Çünkü hep 2.kez aşılama yaptırırım diye düşünmüştüm. Şimdi kafama takıldı bu fsh. Ben çok önce yaptrıdığımda 13 ü de gördüm. Ama şu var o zamanlarda da araştırmıştım. Şimdi de araştırdım biraz 19 fsh ile normal yolla hamile kalan hatta 3,4 kez hamilelik yaşayan var. Ve bunun gibi çok örnek var. Tüp bebekle ilgili birkaç çekincem var. 1.si sonuç olumsuz olursa bunu kaldırabilirmiyim bilmiyorum. 2. Olarak hormonlar çok etkilenecek. Zaten kilo almaya müsaitim artık nasıl olurum bilmiyorum. 3. Olarak ta değerleri en iyi seviyeye getirmek ve vücudu buna hazırlamak gerek diye düşünüyorum. 4.Tüp bebekte ki en büyük çekincem yumurta toplama aşaması. (benim canım tatlı biraz galiba:olamaz:)
Rica ederim.ne demek ben de ayni yollardan gectim.bu forumun daimi uyesiydim.eylul 2016 da olumsuz tup bebek denememden sonra elimi etegimi cektim buralardan.ama aralik2016 daki ikinci tedavimde hamile kaldim.hamdolsun oglum kucagimda.
Fsh 13 gorduysen bunu lutfen ciddiye al.Umutsuzluga kapilma dibe vurma ama ciddiye al.Fsh 50 olup dogal yolla hamile kalan sanslilar da var masallah ama zaten 2 senedir ugrasiyorsan asilamayla vakit kaybetme.olacaksa ikinci bebegin kendiliginden olsun.asilamada basari orani %5.sebepsizlerde ya da kadin kaynakli olmayan hallerde denenebilir.5 defa asilandim olmadi.cok yiprandim.her defasinda olasilik az olmasina ragmen olacakmis gibi umitlendim.beni encok bu yipratti
Tup bebek herseyin garantisi mi? Hayir degil.Ama daha yuksek olasiliklar var ve yumurtalarin hala gorunuyorken sansin daha yuksek.Yumurta toplamadan da korkma.anestezi altinda yapiliyor tup bebegin en guzel asamasi.yok oyle tatli bir uyku.
Ben ankara anatolia tup bebek merkezinde tedavi oldum bu arada.sevgiler

Çok teşekkür ederim. Valla çok isterim zaten birazcık kilo problemim de var. Süper olur.
Tahillardan uzak duracaksin kırmızı yeşil mercimek yiyebilirsin
Unlu gıdalar yasak
Paketli ürünler yasak
Tatlı (en önemlisi bu ) yasak
Meyve günde 1 elma yiyebilirsin
Süt ve ürünleri yasak ( ev yoğurdu ye ) peynir yasak
Sadece 1 ay yap sonucu göreceksin canım
Günde 4 litresi su iç
Bol bol açıldıkça kuru yemiş ye ama cig
Margarin kullanma

Sebze et tavuk balık kuruyemiş ev yoğurdu
Meyve serbest
Kahvaltıda az miktarda bak pekmez tuketebilirsin
Spor yap 45 dakika yürüyüş
Sifir kaçamak önemli çünkü bu diyet tedavi amaçlı canım vücut hücrelerini yenilemek ve bağırsak sendromu için yapılıyor canım güzel sonuçların olsun insallah

X