Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Slm bacilarim.hepimiz ayni dertten muzdaribiz ama rabbimin bugunune sukurler olsun.siz danismak istedigim bir sorum var.
Ben 9 küsür cm capinda cikolata kisti var.aldirmak istemedikce agrilar cok sıkıntı vermeye basladi.doktora gittim AMH testinin sonucuna gore hareket edelim dediler ve sonucumda 1.25 cikti.yasim 30.düşükmü yoksa iyimi bilmiyorum eger dusukse yumurtalik hareketlerim ameliyat edeckler deilse etmiyecekler.cunku anne olma sansim gidiyormus.ayriyeten kist sol yumurtaligim ya komple icine almis yada kistten gorukmuyor dediler.yumurtaligim suanda gorukmuyor.sizden ricam AMH sonucum nasil iyimi.gerci nekadar cabalarsam cabalayim esimin genlerinde sıkıntı oldugundan ve tedavisinin oluyacagi icin cocuk sahibi olamiyacagim.surekli agliyorum.rabbim kucaklarimizi doldursun insallah
Aleyküm selam arkadaşım amh bence şu anda iyi ama bence bi kaç dr daha git Nitekim bazı dr lar ameliyat lara para gözüyle bakabiliyirda benim bir arkadaşımın 10 yıl çocuğu olmadı sonrasında çikolata kisti olduğundan muayneye gidiyor ve dr hemen ameliyat dedi hemde 1 hafta içinde bi gün komşularıyla otururken ısrarla hadi test yapalım demişler oda boşuna umutlandirmayin demiş testi yapıyorlar ve sonuç hamile dusunsene rabbimin nimetleri o kaddaarr büyük ki eğer test yapılmasa bebek gidecekti şimdi maşallah çok tatlı bir kızı var çabala bırakma yaşında genç üzülme savasmadan başarı olmaz inşallah hepimizin bi sürü bebekleri olur :KK66: geçmiş olsun kardesim

an itibariyle 1 fincan nane- adaçayı karışımımı da içtim, bu ay tüm yöntemleri deneyerek başarılı sonuca ulaşacağım inşallahhhh

Efa mom da kullanabilirsiniz anne olmak isteyenler için tam bir kür gibi siz de araştırın isterseniz internetten.Ben 1 ay kullandım şimdi bıraktım çünkü myom ameliyatı oldum yakın zamanda ve iyileştikten sonra tekrar başlayacağım çünkü 6 ay sonra doktorum hamile kalmamı önerdi ki bende nasipse istiyorum.Rabbim hepimizi evlat sahibi yapsın inşallah hayırlısıyla

Geçmişim okuyamadım dün muane oldum yumurta 3 tane var ovulasyon döneminde tekrar gidecem geçen ay 20 mm olmuştu çatladida incir kürü fsh düşürür mu bu durumda ben ne yapabilirim acaba yasda var iki çocuğun var çok şükür son anda bir tane daha olsun dedik kısmet artik

Verdigi iki ornekte hic sperm cikmadi. Fsh ondada cok yuksek cikti genetik testi yapildi sonucu biray sonra cikiyorms onu bekliyoruz onda birsey cikarsa hic bulunmama ihtimali var. Eger cikmazsa mikro tese denilen ameliyatla bulunma ihtimali var ama hepsi birer ihtimal suan. Ve bnmde fsh 14 bu durumda neolur nasi olur tup bebek tutarmi tutmazmi hcbisey belli dgl. Yuvamin dagilma ihtimali cok yuksek anliycaginiz cok uzgunum
Sperm artirmak icin 7 tane keciboynuzunu yarim litre suda kaybat icsin sabahlari keci boynuzu pekmezi yesin. Benim esimde de ayni durum vardi 2 aya duzeldi

Cnm benim de 7 ama yumurta yok hormonlar yanıltıyor yukarıda yazmıştım
Fsh hormonunun düşürülmesinde, aslan pençesi, civan perçemi, hayıt otu, adaçayı ve sarı sabır otu kullanımı önerilmektedir. Fsh hormonu düşürmede bitki kürü: 2 su bardağı kaynayan suyun üzerine 1 tutam aslan pençesi, 1 tutam civan perçemi, 1 tutam hayıt out, 1 tutam adaçayı atılır ve bu bitkiler kısık ateşte 10 dakika kadar demlenmesi beklenir. Demlenen bitkilerin ılık olduğu zaman ise süzülme işlemi yapılır ve düzenli olarak sü her gün 2 bardak içilir. Bu kürden 1 bardak kahvaltıdan yarım saat önce, 1 bardak da akşam yemeğinden yarım saat önce içilir. Bu kür taze olarak hazırlanıp tüketilmelidir.

Cnm ben o çayı içiyorum ve fsh onun sayesinde önce tabi rabbimin izni ile düştü de yumurtam yok:)geçen kontrole gittim bir tane yumurta bulabildi doktor hormonlarım gayet iyi

Arkadaşlar benim düzensizken 56 çikan fsh 1 ay cyclo kullandim 2. ay düzensizlik olunca biraktim ve adet oldum tabi. Ama cyclo ile inanilmaz sancili adetler oldum. İçim koparcasina. Bir sonraki adetinde gel dedi dr. Fsh ölçuldu ve 11 çikti.

Arkadaşlar benim düzensizken 56 çikan fsh 1 ay cyclo kullandim 2. ay düzensizlik olunca biraktim ve adet oldum tabi. Ama cyclo ile inanilmaz sancili adetler oldum. İçim koparcasina. Bir sonraki adetinde gel dedi dr. Fsh ölçuldu ve 11 çikti.
Fsh yüksekliğinde erken menopoz denmismiydi...Duzensizlik kistten dolayimi vardı son adette sancinin nedeni o olabilir

Kızlar tecrübe ile sabit benim hormonlar süper ama yumurtam yok. O yüzden hormonlara takılmayın iki aysa bir yumurta rezervine baktırın .
Benim hormonlar çok yüksek çıktı.
Daha sonra hormonlar kendiliğinden düzelmiş fakat Fsh degerim 14 çıkmış.
Yumurta rezervine nasıl bakılıyor? Cuma randevu aldım doktor için. Doktor aynı gün bakabilir mi ?
Bana Menopoz değerin çok yüksek dedi. Ben ilaç kullanmak istemedim ama cevremden duyduğum kadarıyla ilaçsız bu süreç atlatılmıyormuş.

Benim hormonlar çok yüksek çıktı.
Daha sonra hormonlar kendiliğinden düzelmiş fakat Fsh degerim 14 çıkmış.
Yumurta rezervine nasıl bakılıyor? Cuma randevu aldım doktor için. Doktor aynı gün bakabilir mi ?
Bana Menopoz değerin çok yüksek dedi. Ben ilaç kullanmak istemedim ama cevremden duyduğum kadarıyla ilaçsız bu süreç atlatılmıyormuş.

Yumurta rezervini belirlemek icin amh adinda bi hormon var ona baktiriuorsunuz kan tahlili yapiliuor ordan cikan sonuc senin rezervin ne kadar ne kadar zamanin var baya belli oluyor.ins.dusuk cikmaz.yaptirmanizi tavsiye ederim

Yumurta rezervini belirlemek icin amh adinda bi hormon var ona baktiriuorsunuz kan tahlili yapiliuor ordan cikan sonuc senin rezervin ne kadar ne kadar zamanin var baya belli oluyor.ins.dusuk cikmaz.yaptirmanizi tavsiye ederim
Amh hormonu yaptırdım.
Düşük çıktı.Bu hormonun yükseltilmesi mümkün mü? İlaç yazmadı doktor.

X