Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Selamlar, 4 ay kadar önce benim fsh adetin üçüncü günü 13 çıkmıştı ama o dönem yüksek tsh nedeniyle adet düzensizliğim vardı, sık sık ara kanamalarım oluyordu ve prolaktinim tiroid ile bağlantılı olarak yüksekti. Doktorum fsh ile ilgili bir şey dememişti tsh'ımı çok yüksek görmüş ona odaklanmıştı. şimdi 4 ayda ilaçla tsh düştü. prolaktinim de normale girdi. adetlerim düzenlendi. tekrar fsh ölçtürmedim. yaş 39 ve hiç çocuk denememiz olmadı ve çocuk istiyorum artık, çünkü zamanım geçiyor. 10 yıllık evliyim. işim çok mu zor sizce? nereden başlayacağımı bilmiyorum. ultrasonda normal boyutta ve sayıda folikül görülmüştü ama fsh yüksekti. bu ay adetimden sonra doktora gideceğim duruma bakmak için. korkuyorum açıkçası kötü bir şey diyecek diye.

geeelll vatandaş gelllll,

hey sen, oradaki, bebek sahibi olmaya çalışıyorsun değil mi? belki de yaşının geç olduğunu düşünüyorsun...belki de kariyer için yıllarca öteledin bebek sevdanı... yumurta kapıya geldi ve sendeki yumurta rezervi mi azaldı yoksa????fsh mı yüksek???? amh mi düşük??? yumurta rezervin bitmek üzere, menopoz lafları mı dolaşmaya başladı doktor görüşmelerinde....!!!!

dur, sakın panik yapma, yok öyle bir şey! gel takıl bize.... 10 ay boyunca denenmiş kürlerrr, vitamin takviyeleri, doktor tavsiyeleri, ne ararsan bu topikteeee....

biz başaracağız, buna inanıyoruz, sen de inanıyorsan bu topik tam sana göre :KK66:
peki başaramayanlar ne yapıcak

Ve menepozu öğreneli 2.5 ay oldu doğum yapalı 6 ay ve ben ilkez buay adet olmadım çok üzgünüm sanırım adet bitti... Ve ben inanmıyordum ama fsh 40 tı 2 ayda nasıl kesildim anlamıyorum bebeğimi de kaybettim Rabbim sen sabır ver... Ne yapmalıyım.

Ve menepozu öğreneli 2.5 ay oldu doğum yapalı 6 ay ve ben ilkez buay adet olmadım çok üzgünüm sanırım adet bitti... Ve ben inanmıyordum ama fsh 40 tı 2 ayda nasıl kesildim anlamıyorum bebeğimi de kaybettim Rabbim sen sabır ver... Ne yapmalıyım.

Canim ins tamamen kesilmemissindir formda okudugum kadariyla bitkisel yada ilacla tekrar adet olunabiliyor. Insallah seninde oyle olur vakit kaybetmeden doktora git hemen. Basin sag olsun :KK43:

Canım menapoza girmek bu kadar kolay değil hemen pat diye girilmez bir süreç menapoz bir yıl adet görmezsen menapoz teşhisi konur. Kist olmuştur sen de adet düzenin kaymıştır ya da Yen'i Doğum yaptığın için vücut toparlanmaya çalışıyordur. Olumsuza kaptırma hemen kendini.

Başınız sağolsun. Adetlerin kesilmesi pek çok sebepten olabilir. Stres ve üzüntü de hormonları çok etkiliyor. Siz de büyük bir üzüntü yaşamışsınız. En doğrusunu doktor söyleyecektir. Bu kadar çabuk menopoz olacağını sanmıyorum.

Başınız sağolsun. Adetlerin kesilmesi pek çok sebepten olabilir. Stres ve üzüntü de hormonları çok etkiliyor. Siz de büyük bir üzüntü yaşamışsınız. En doğrusunu doktor söyleyecektir. Bu kadar çabuk menopoz olacağını sanmıyorum.
Fsh 40 çıkmıştı malesef menepoz olduğunu biliyordum ama bukadar çabuk kesilmemesi beni üzdü İnşallah olurum ve bir yavrum olur Allah büyük

Zaten üzüntüden olduğu söylendi ama geri dönüş yok dedi gittiğim doktor 2 ay içindede kesildim öğrenmem ve kesilmemesi bukadar çabuk nasıl oldu anlamadım

Canım menapoza girmek bu kadar kolay değil hemen pat diye girilmez bir süreç menapoz bir yıl adet görmezsen menapoz teşhisi konur. Kist olmuştur sen de adet düzenin kaymıştır ya da Yen'i Doğum yaptığın için vücut toparlanmaya çalışıyordur. Olumsuza kaptırma hemen kendini.
Fsh yanılmaz dedi doktor bakalım ne olucak bundan sonra korkuyorum kemik erimesi falan filan bir sürü sıkıntı dedi sağlık ocağı bugun iyice canım sıkıldı hayırlısı inşallah rabbim şifa versin bütün hastalıklarımıza

Benim fsh 80 di ve ben onu iki yilda 30a dusurdum sonrasi Allah buyuk ilk basta banada menopoz dendi ama gittigim bir cok doktor aksini soyledi. Umut edip dua edip bekleyecegiz.

Benim fsh 80 di ve ben onu iki yilda 30a dusurdum sonrasi Allah buyuk ilk basta banada menopoz dendi ama gittigim bir cok doktor aksini soyledi. Umut edip dua edip bekleyecegiz.
Canım ne ıctin düşürdün. Bende uğraşıyorum 3.gün 100 çıktı fsh. Saraçoğlu kurlerini deniyorum. Adet olabiliyor musun şuan??

Fsh yanılmaz dedi doktor bakalım ne olucak bundan sonra korkuyorum kemik erimesi falan filan bir sürü sıkıntı dedi sağlık ocağı bugun iyice canım sıkıldı hayırlısı inşallah rabbim şifa versin bütün hastalıklarımıza
Canım Yen'i gördüm mesajı çok sık takip edemiyorum benim teyzeme 40 lı yaşlarında erken menapoz demişlerdi hala adet görüyor 55 yaşında bi de bütün teyzelerim 48 de felan kesildi o devam adet görmeye. Bazen değerler de yanılaniliyoe ben de çok takmıyorum artık örneği de var önümde i.

28yaşındayım erken menopoz dendi fsh 50lerde amh 0,09 topik çok uzun okuyamadım yeni üyeyim hamile kalan oldu mu
Cnm testere dişli aslan pençesini kullan FSH düşer amh 0.08 olan arkadaşım için tüp bebek önerdiler iki kez tutmadı ama üç yıldır toplanan onca yumurtaya rağmen regl düzenli devam ediyor. Prolaktin yüksek değilse incir kürü ile yumurta kalitesi sayısı arttırılabilir. Bunu ihmal etme lütfen.

Sezeryan sonrası bebeğimi kaybetmiştim.. 6 ay korunma gerekiyordu ama 3. Ay menepoz olduğumu öğrenmiştim... Ve 6 ay doldu korunmayı bırakıcam buay... Dua istiyorum hepinizden çabuk hamile kalan bir insandım ama bakalım Rabbim nasip edecekmi.... Rabbim hepimize sağlıklı uzun ömürlü evlat nasip etsin inşallah...

X