Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Cok kalabalik hastanelerde ilgi ister istemez az oluyor. Doktor 1 gune hem muayeneyi,hem opuyu hem de transferleri sıkıştırmaya calisiyor,e dogal olarak da en fazla 5 dk.ayirabiliyor. Hem basarili hem de az hastasi olan butik merkezlerde ilgi daha fazla. Doktorun yaninda istedigin kadar kaliyorsun,sira beklemiyorsun,telas icinde gecmiyor islemler. Bu ozelliklerinden dolayi,basarisiz da olsaydim,ben yine ayni merkeze gidecektim. Icine sinen ve bebisine kavusmana vesile olacak merkez ve doktorla karsilasirsin umarim.
Rahatça soru sormak istiyo insan ama doktor ne kadar iyi olsa da o kalabalıkta soru sormaya pek fırsat olmuyo malesef,aceleyle muayeneye girmek aceleyle giyinmek yoruyo insanı gerçekten,tavsiye edilen başka bir merkeze gidicem.Amiinn inşallah canım çok sağooll,sen de umarım sağlıkla kucağına alırsın bebişinii

kızlar size bazı haberlerim ,ve bir sorum var , adetin 15. gününde ara kanamam olmuştu doktorumu aradım ilacı sakın kesme yumurtlama kanamasıdır demişti neyse ben devam ettim ilaca, bu kanamanın üzerinden 18. günümde de kahve lekelenmem oldu 2 gün boyunca.. doktorumu tekrar aradım.. ilaç bittimi dedi bitmek üzere (1 yada 2 tane vardı )henüz bitmedi dedim..neyse ilaç bitti adet olmadım üstünden 1 hafta geçti doktorumla konuştum kontrole gel dedi..gittim kızlar , ama adetli değildim ondanmı bilemiyorum yumurta oluşmadığını söyledi.. vitaminlere devam etmemi söyledi , bide progesteron ve Estradiol ve fsh testlerini istedi yaptırdım , 1 gün sonra sonucumu ilettim progesteronum 11 , e2 90 , fsh'da 13 çıktı .. yakın zamanda yumurtan çatlamış dedi.. demekki yumurta üretimin bitmemiş dedi... iki tanede ilaç yazdı kızlar estrofem ve duphaston.. 7 gün kullanıp keselim dedi...
şimdi eğer ben yumurtluyorsam normal yolla hamile kalabilirmiyim yani? bide adetim düzensiz çikolata kistim var .. bu iki ilaç nasıl etkisi var ?

Benim bahar hastanesinde cektirdigim sonucu ordaki doktor dahil doktora gosterdim. Biri hamile kalamazsin dedi,biri rahmin kucuk dedi,biri rahminin yarisi yok dedi. Raporda sag tupten gecis olmamistir yaziyordu.
3.tedavimi istanbulda olmustum ve o doktor rahimde kucukluk falan yok,benim gonderdigim yere git dedi ve echomara yolladi. Tuplerin ikisi de aciktir yazan bir rapor ve sıvının tuplerimden gectigini gorebildigim rontgen kagidini verdiler. Hakkaten rontgende de bariz görünüyor sıvının gectigi.
Isi sadece görüntüleme olan merkezleri tercih ederim yeniden cektirecek olsam.

sanırım tümüyle yanlış teshis koymuslar değil mi? ama entresan olan rahim amorfik bir yapıda olduğu için yoruma çok açık tanılar konabildiği şekli hakkında. mesela sahin bey sağolsun her gittiğimde bişey diyordu sağ yumurtalığım arkada kalmış, yok bu sefer onde vs:) ama gerçekten bahar çığır açmış!

şişli merkezi webden inceledikten sonra arayıp sordum ücret 550 tl ki çok yükselmemiş bence, ayrıca bursada nerdeyse her goruntuleme merkezini arayıp sordum şu c kollu ağrısız yeni teknolojiyi hiçbirinde yok; kesinlikle istanbula gitmeye değer. onerin için yeniden tesekkur ederim

bursamız çok guzel ama bir büyüksehir olarak tıp açısından fazla kendine kapanmış ve yenilemiyor. hem doktorlar olarak hem teknoloji olarak. ankara ve istanbulun gerisinde. çaresiz bırakıyor bizi bazen
iyi haftasonlarınız olsun:anneadayı:

sanırım tümüyle yanlış teshis koymuslar değil mi? ama entresan olan rahim amorfik bir yapıda olduğu için yoruma çok açık tanılar konabildiği şekli hakkında. mesela sahin bey sağolsun her gittiğimde bişey diyordu sağ yumurtalığım arkada kalmış, yok bu sefer onde vs:) ama gerçekten bahar çığır açmış!

şişli merkezi webden inceledikten sonra arayıp sordum ücret 550 tl ki çok yükselmemiş bence, ayrıca bursada nerdeyse her goruntuleme merkezini arayıp sordum şu c kollu ağrısız yeni teknolojiyi hiçbirinde yok; kesinlikle istanbula gitmeye değer. onerin için yeniden tesekkur ederim

bursamız çok guzel ama bir büyüksehir olarak tıp açısından fazla kendine kapanmış ve yenilemiyor. hem doktorlar olarak hem teknoloji olarak. ankara ve istanbulun gerisinde. çaresiz bırakıyor bizi bazen

Rica ederim canim. C kollu echomarda var ve gidersen goreceksin cihazlarin son sistem oldugunu. Hem ufak bi haftasonu kacamagi yaparsiniz:KK66:
Bursa evet dedigin gibi bazi konularda istanbulub gerisinde. Yeni yeni kendini gostermeye basliyor. Tabiki hicbir sehir istanbulla kiyaslanamaz ama bursanin biraz daha gelismesi lazim.

Hatta bana 3.ayda rahim agzina dikis atilmasi gerek dedi doktorlar. Bebegi tasiyamazsin dediler. Bu doktoruma soyledim. Pek onermiyorum ama zamani gelince kontrol ederiz dedi.
Ayni rapor ve organ hakkinda bu kadar farkli yorumlar hakkaten ilginc:)

Mutlu haftasonlari sana da canim:)

Ben bugun Medicabil ile görüştüm.Bele takılan bir cihazla daha az ağrı hissediliyormus.. Nigar hanim diye bir uzman. sizce orası nasıl? Bu Son teknoloji nerede var başka bursa ilinde (c kollu)

Merhaba kızlar
Rahim filminden sonra Relg tarihi gecen var mı aranızda ?
Aralık 23 den itibaren görmedim :KK43:

Ay ben bugün 2.tedavime başladım çok heyecanlıyım :) aslında yeni merkezimizle ön görüşme için girmiştik bugün ama muayenede yumurtaların durumunu iyi görünce bu ayı kaçırmayalım başlayalım hemen dedi doktorumuz. Umarım bu sefer olumlu sonuçlanır

Ay ben bugün 2.tedavime başladım çok heyecanlıyım :) aslında yeni merkezimizle ön görüşme için girmiştik bugün ama muayenede yumurtaların durumunu iyi görünce bu ayı kaçırmayalım başlayalım hemen dedi doktorumuz. Umarım bu sefer olumlu sonuçlanır

Hadi hayirli ugurlu olsun canim:)
Her iste vardir bir hayir. Insallah sonu hayirli olsun. Dualarim seninle:dua:

merhaba arkadaşlar,
normalde adetimde ve miktarında bir şaşma olmazdı ama 2 aydır adet miktarımda bir azalma görünce doktora gittim. 2 aydır da bebek istiyoruz ama olmuyor. doktor bana hormon testi yaptı ve sonuçları okuyunca moralimi bozdu. yumurtalıklarım yavaş çalışıyormuş ve bu sonuçlar sorun olduğunu gösteriyor dedi. sonuçlarım şu şekilde;
prolaktin: 19,51
FSH : 11,47
LH : 9,01
estradoil e2: 7,37

deneyimli ve biligisi olan çok burada lütfen yardımcı olur musunuz çok korkuyorum... :KK43:

Hadi hayirli ugurlu olsun canim:)
Her iste vardir bir hayir. Insallah sonu hayirli olsun. Dualarim seninle:dua:
amiinn canımm çok sağoll,akuğunktur doktorum önerdi bu merkesi umarım olur bu sefer yine aynı hayal kırıklığı yaşamam.Doktorum önce tahlil sonuçlarını görünce aslında çok olumlu gibi değildi ama ultrasondan sonra , sonuçlarına bakmadan direk ultrasonla baksaydım normal yolla deneyin tüp bebeğe gerek yok derdim dedi,Bu durum çok sevindirdi beni inşallah iyi haberlerle ayrılırım bu merkezden

merhaba arkadaşlar,
normalde adetimde ve miktarında bir şaşma olmazdı ama 2 aydır adet miktarımda bir azalma görünce doktora gittim. 2 aydır da bebek istiyoruz ama olmuyor. doktor bana hormon testi yaptı ve sonuçları okuyunca moralimi bozdu. yumurtalıklarım yavaş çalışıyormuş ve bu sonuçlar sorun olduğunu gösteriyor dedi. sonuçlarım şu şekilde;
prolaktin: 19,51
FSH : 11,47
LH : 9,01
estradoil e2: 7,37

deneyimli ve biligisi olan çok burada lütfen yardımcı olur musunuz çok korkuyorum... :KK43:
merhaba fsh normalde 10 un altında olmasını isteriz dedi dün doktorum ama ,telaşlancak bişey yok bence içiniz rahat olsun burda fsh ı 20lerde 30 larda olupta hamile olan arkadaşlar çok.Yaşınız kaç bu arada

amiinn canımm çok sağoll,akuğunktur doktorum önerdi bu merkesi umarım olur bu sefer yine aynı hayal kırıklığı yaşamam.Doktorum önce tahlil sonuçlarını görünce aslında çok olumlu gibi değildi ama ultrasondan sonra , sonuçlarına bakmadan direk ultrasonla baksaydım normal yolla deneyin tüp bebeğe gerek yok derdim dedi,Bu durum çok sevindirdi beni inşallah iyi haberlerle ayrılırım bu merkezden

Canim hep diyorum,aslolan ultrason goruntusu. Degerlere hic takilma. Pozitif bir sekilde baslamissin,boyle devam etsin insallah ve yumislerin dolu dolu ve kaliteli olsunlar.
Yeni merkez,yeni doktor,yeni baslangic iyidir bence:KK66:

Kızlar Merhaba,

Ne zamandır tedavimde değişiklik yok diye yazmıyordum hep aynı şeylerdi gel gitler doktora koşturmalar alınan takviyeler gel gitle değişen ruh halleri vs.:110:

Geçtiğimiz dönem 2 ay yumurta toplanmıştı İLAÇSIZ sadece femara 5 gün. 2 M1 yumoş chg ye gitmişti yine ve dün transfer edilebilir raporumuzu aldık. Şaşkınım, telaşlıyım, endişeliyim, sevinçliyim.. Sizlerle de paylaşmak istedim az çok mücadeleme tanık olan arkadaşlar var onlara bilgi için.. :KK200::KK200:

Kızlar Merhaba,

Ne zamandır tedavimde değişiklik yok diye yazmıyordum hep aynı şeylerdi gel gitler doktora koşturmalar alınan takviyeler gel gitle değişen ruh halleri vs.:110:

Geçtiğimiz dönem 2 ay yumurta toplanmıştı İLAÇSIZ sadece femara 5 gün. 2 M1 yumoş chg ye gitmişti yine ve dün transfer edilebilir raporumuzu aldık. Şaşkınım, telaşlıyım, endişeliyim, sevinçliyim.. Sizlerle de paylaşmak istedim az çok mücadeleme tanık olan arkadaşlar var onlara bilgi için.. :KK200::KK200:

:KK73::KK73:
Canim benim allahim sana gonlunden gecen her seyi nasip etsin.
Cooook mutlu oldum,sonu da hayirli olacak allahimin izniyle.
Dualarim hem seninle hem de mucadele eden tummm arkadaslarimla:KK33:

X