Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Can'ım Gunaydın :emir_bebek::emir_bebek:
İnsallah tutunur; ömrü olsun insallah bu dünyada ki kucağıma da gelsin
Tersi olsa da hayırlısı diyorum;elden bişey gelmiyor
Kanamanın ne kanaması olduğu bile belli değil. Doktor da açıklama yapmadı; kanama şiddetli olunca umutsuzdu biraz:110:
Ama benim ne olursa olsun umudumu yitirme hakkım yok;40yasındayım bu sene işten ücretsiz izin aldım denemeler için; hepimiz belli açılardan sınırlardayız işte.allah hepimize sabır sağlık ve sağlıklı bebekler versin :emir_bebek::emir_bebek:
Insallah cnm. bence degerin norml yukseldigi surece canini sıkma insallah farkli bi kanama cikar bebisin sana tutunmus olsun. :dua:

gibigibiyim gibigibiyim canımm nasılsın? Sürekli giriş yap diyor yazamadım bi deneyim dedim çok özledim hepinizi bugün baştan sona okudum gülümsedim, hüzünlendim Mart ayını okumadan geçtim sevincimde, hüznümde hep yanımda olmuştunuz. Allah hepinizin dileklerini kabul etsin inşallah. 23 haftanın içindeyiz teyzesi kızım geliyor Allah nasip ederse inşallah. Sen nasılsın varmı gelişme ben artık girerim sık sık dualarım sizlerle tüm arkadaşlarla yüreğimde, dualarımda hep sizinle yol arkadaşlarım...

gibigibiyim gibigibiyim canımm nasılsın? Sürekli giriş yap diyor yazamadım bi deneyim dedim çok özledim hepinizi bugün baştan sona okudum gülümsedim, hüzünlendim Mart ayını okumadan geçtim sevincimde, hüznümde hep yanımda olmuştunuz. Allah hepinizin dileklerini kabul etsin inşallah. 23 haftanın içindeyiz teyzesi kızım geliyor Allah nasip ederse inşallah. Sen nasılsın varmı gelişme ben artık girerim sık sık dualarım sizlerle tüm arkadaşlarla yüreğimde, dualarımda hep sizinle yol arkadaşlarım...
Amin canım benim Allah senin de dualarını kabul etsin inşallah ben de çok özledim ama sen ve bebek iyi olun da gerisi mühim değil canım kalpler bir olsun yeter :) benim alınan bebeklere genetik inceleme yapılıyo şimdi.. eşimle bana da genetik kromozom incelemesi olucak bi de bende kan pıhtılaşması bakılacak.. Ama bunların sonuçları ne olursa olsun ben bundan sonraki tüp bebek denememi embriyolara da tam kromozom incelemesiyle yaptıcam (tabi Allah'ın izniyle o günlere ulaşabilirsek).. Bu testleri yapan bi merkez falan araştırıyorum şimdilerde Topiğe çok fazla yazamıyorum ama aynen senin gibi gözüm ve kalbim yol arkadaşlarımla :) Bendeki gelişmeler böyle :) Sen nasılsın bebeğimiz nasıll?

Ah canım ya benim bebeklerden haberim yoktu. Ama gerçekten peşini bırakma araştır. Sen mücadele et sonunda inan mükafatını alacaksın. Benim önceki bebek resmen doktorun ihmaliydi. Ama Allah böyle nasip etti dedim yine devam ettim mücadeleme iyi bir doktora gittim hamile olduğumu anladığımda.Önceleri Progestan verdi bir önceki hikayem için. Sonraları gerek görmedi. Korkuyla duayla 23.haftaya girdik. Bu arada ben yine kür yaptığım ay hamile kaldım. Çörek otu vs...Canım Kan pıhtılaşmasını kesin yaptır benimki enfeksiyondanmış.

Ah canım ya benim bebeklerden haberim yoktu. Ama gerçekten peşini bırakma araştır. Sen mücadele et sonunda inan mükafatını alacaksın. Benim önceki bebek resmen doktorun ihmaliydi. Ama Allah böyle nasip etti dedim yine devam ettim mücadeleme iyi bir doktora gittim hamile olduğumu anladığımda.Önceleri Progestan verdi bir önceki hikayem için. Sonraları gerek görmedi. Korkuyla duayla 23.haftaya girdik. Bu arada ben yine kür yaptığım ay hamile kaldım. Çörek otu vs...Canım Kan pıhtılaşmasını kesin yaptır benimki enfeksiyondanmış.
Ah sorma canım doğruya nerden haberin olsun.. Tüp bebek yaptım ikiz tuttu 9. haftada kalpleri durdu 2 gün arayla :KK43: kürtaj oldum 16 kasımda:KK43: Şimdi benim geçen seneki doğal hamileliğim de kalbi atmadığı için alınmıştı bilirsin belki.. O yüzden artık genetik inceleme istedik.. Doğal hamile kalmak istemiyorum hatta d.kontrol hapı kullanıyorum şimdi.. Allah korusun bi genetik sorunsa onu da kaybederim çünkü aynı şeyi bi daha yaşamamak için test yapılmış ve temiz çıkmış embriyo transferi yaptırmak istiyorum hayırlısıysa.. Kan pıhtılaşması olmadığı halde bile tedavimde tedbir amaçlı kan sulandırıcı iğne ve coraspin kullanmıştım ama işe yaramadı belli ki kayıplarım ondan değil.. Hayırlısı olsun canım kayıplar çok zor.. Allah kimseye yaşatmasın.. Sen de inşallah sağ sağlim bebeğini kucağına alırsın :KK33::KK33:

Canım benim doktoru mu görebiliyoruz da?deger yüksek kanama var hemşire hanım yazdı reçeteyi.fabrika gibiydi yine dün Acıbadem tüp bebek; operasyondaymış doktor;bekleyecek halim olmayınca geldik ipneyi yaptırıp hemen
Dün bütün gun yattım sadece tuvalrte kalktım ama kanama bitmedi. Hatta ben böyle regl olmam ilk gün; Reglden de fazla aşırı kanamam var,göğüslerim iyce indi felan.
Hiç kanamalı düşük yapmadım .dün bayag okudum forumu.yuzde 50düşük ilk hafta için sanırım.ama kanama bitmezse düşük diyor.kanamam acayip arttı

Yani iğne bi işe yaramadı
Hayırlısı olsun Diyip yatarak yarını bekliyorum
Merhabalar.. anladığım kadarıyla acibademde tedavi görüyorsunuz bende orayı düşünüyordum.. tavsiye edermisiniz?

Merhabalar.. anladığım kadarıyla acibademde tedavi görüyorsunuz bende orayı düşünüyordum.. tavsiye edermisiniz?
Merhaba canım
Öyle bi Acıbadem şikayet mesajına etiketlemişsin ki beni şimdi ne desem:eek:

İlk tüpbebek tedavim;sahin beye ilk düşükten sonra gitmiştim; o kadar doktora gitmeme rağmen sadece Şahin bey miyom görüp histereskopi onerdi ve öyle başladık

Hamile kalabilirsiniz ama geç kalma dedi
4 ay c sonra tüp için gittik
Sahin bey ve ekibini iyi buluyorum
Acıbadem'in de ayrıca bir düzeni var güven veren
Sahin bey Güleryüz'lü ve iyimser biri.ve iyi bir doktor olduğunu düşünüyorum
Ama İnan üzülüyorum adamcağıza ve hastalarına bazen(ben dahil)
O kadar yoğun ki merkez; tam olarak zaman ayıramıyor bazen bence bütün iyi niyetine rağmen
randevulu gidip 2saat beklediğimi bilirim
O kadar koşturuyor ki mesela yemek felan yemediğini düşünüyorum çoğu zaman

Ah sorma canım doğruya nerden haberin olsun.. Tüp bebek yaptım ikiz tuttu 9. haftada kalpleri durdu 2 gün arayla :KK43: kürtaj oldum 16 kasımda:KK43: Şimdi benim geçen seneki doğal hamileliğim de kalbi atmadığı için alınmıştı bilirsin belki.. O yüzden artık genetik inceleme istedik.. Doğal hamile kalmak istemiyorum hatta d.kontrol hapı kullanıyorum şimdi.. Allah korusun bi genetik sorunsa onu da kaybederim çünkü aynı şeyi bi daha yaşamamak için test yapılmış ve temiz çıkmış embriyo transferi yaptırmak istiyorum hayırlısıysa.. Kan pıhtılaşması olmadığı halde bile tedavimde tedbir amaçlı kan sulandırıcı iğne ve coraspin kullanmıştım ama işe yaramadı belli ki kayıplarım ondan değil.. Hayırlısı olsun canım kayıplar çok zor.. Allah kimseye yaşatmasın.. Sen de inşallah sağ sağlim bebeğini kucağına alırsın :KK33::KK33:

Anladım canım zor bir süreçten geçmişsin bak bende sorun olmadığı halde iki bebek kaybettiğim evlendiğimden bu yana. Nasip diyorum artık hiç zaman geçmez sandım kürtajlardan sonra ama oluyo günü geliyor ve oluyor. Eğer imkanların varsa fikrin çok mantıklı araştırılıp öyle transfer edilsin. Bak ben 36 yaşındayım olur güzel arkadaşım gelecek bebişin kucağına dualarım seninle az sabır gerekli gerisi hallolur.Grupta monte ve sen hep güçlü dediğim kadınlarsınız.Örnek alırdım pozitifsiniz hep.Allah ın izniyle hayırlı haberlerini almak dileğiyle öpüyorum Allah a emanet ol.

Merhaba canım

İlk tüpbebek tedavim;sahin beye ilk düşükten sonra gitmiştim; o kadar doktora gitmeme rağmen sadece Şahin bey miyom görüp histereskopi onerdi ve öyle başladık

O kadar yoğun ki merkez; tam olarak zaman ayıramıyor bazen bence bütün iyi niyetine rağmen
Herşey çok iyi ama çok kalabalık diyorsunuz buda bir sıkıntı sonuçta :KK43:

Merhaba canım

Benimde miyom lar var ama nedense hiç bi dr almaya yaklaşmiyor 3 cm bişi olmaz dediler hep bana

Benimde miyom lar var ama nedense hiç bi dr almaya yaklaşmiyor 3 cm bişi olmaz dediler hep bana
Benim pek çok miyomvar ama endometriumdaki küçük bi miyom alındı yani bebeğin yerleştiği yer
Daha önce düşük yaşamıştım
gibigibiyim gibigibiyim canım sen histereskopi oldun mu
Bak benim de 9,haftada kalbi durmuştu
Pıhtılaşma da risk
Ama benim oradaki küçük miyom da yaparmış onu
Polipler miyomlar endometriımda bulunan düşük nedeni:özellikle bebekteki
kalp durmalarında

Çok arastırdım

Benim pek çok miyomvar ama endometriumdaki küçük bi miyom alındı yani bebeğin yerleştiği yer
Pıhtılaşma da risk
kalp durmalarında

Çok arastırdım
Polip leri geçen sene yaz alındi miyom da rahimin dışında dendi aslında o kadar yoruldum ki saçma sapan dr elinde tüp bebek parası harcadım gelen histeroskopi giden histeroskopi bıraktım tedaviyi de dinlenme karar aldım

Anladım canım zor bir süreçten geçmişsin bak bende sorun olmadığı halde iki bebek kaybettiğim evlendiğimden bu yana. Nasip diyorum artık hiç zaman geçmez sandım kürtajlardan sonra ama oluyo günü geliyor ve oluyor. Eğer imkanların varsa fikrin çok mantıklı araştırılıp öyle transfer edilsin. Bak ben 36 yaşındayım olur güzel arkadaşım gelecek bebişin kucağına dualarım seninle az sabır gerekli gerisi hallolur.Grupta monte ve sen hep güçlü dediğim kadınlarsınız.Örnek alırdım pozitifsiniz hep.Allah ın izniyle hayırlı haberlerini almak dileğiyle öpüyorum Allah a emanet ol.
Allah razı olsun canım.. benim de dualarım seninle ve güzel bebişinle :KK200::KK200: İyi bak bebişimize :KK15::KK15:

Pıhtılaşma da risk
kalp durmalarında

Çok arastırdım
Olmadım canım önermedi doktorlar hiç bugüne kadar bilmiyorum neden o_O Kan pıhtılaşmasından da olamaz çünkü tedavi ve gebelik boyunca iğne ve coraspin kullandım son gebelikte de o_O Ama histeroskopiyi benle birlikte transfer olan bi arkadaşa önermiş mesela doktorum onun da daha önce bi düşüğü varmış.. Acaba neye göre öneriyo veya önermiyolar?

Kızlar kanamam azaldı ama hala ped koymamı gerektirecek kadar var maalesef
Artık düşük yaparım dedikçe değer düşmemiş sağlıklı da artmamış maalesef
12.gün test günüm 92.
14.gun 181
16.gun:261

Çok üzgünüm kanamayla düşük yaptım sanıyordum ama değer niye yukselmiş
Dr Cuma'ya kadar iğne verdi ve test yine cuma

Ama umudum kalmadı
Dış gebelikten korkuyorum artık
Başkadoktora gitsem mi kanama da az az devam ediyor çunku

Olmadım canım önermedi doktorlar hiç bugüne kadar bilmiyorum neden o_O Kan pıhtılaşmasından da olamaz çünkü tedavi ve gebelik boyunca iğne ve coraspin kullandım son gebelikte de o_O Ama histeroskopiyi benle birlikte transfer olan bi arkadaşa önermiş mesela doktorum onun da daha önce bi düşüğü varmış.. Acaba neye göre öneriyo veya önermiyolar?

Canım bazı tüp bebek merkezleri rutin olarak transfer hatta tedavi öncesi histeroskopi yapıyor. Ben Memorial'a ilk gittiğim gün yapalım dediler bi bakalım polip miyom türü tutunmaya problem teşkil edebilecek bir durum var mı dedi doktorum. Bu arada çizik de atıyorlar tutunmaya yardımcı oluyor diye.

Polip veya miyom varsa ve embriyo yakınlarında yerleşmişse onu besleyecek damarlara engel olabiliyor herhalde diye düşündüm ben. Gerçek sebebi nedir tam bilmiyorum.
Bence yaptırmanda fayda var. Genetik testleri de yaptırıyorsunuz zaten. Eşinin sperm dna hasarına da baktırın canım düzen lab gidip. Hem de ikinizin kromozom analizlerinizi de yaptırın.

Bu arada dün Ankara'daydım. Sonunda eşimi ikna edebildim Kaan Aydos randevumuz için. Sabah gelip akşam döndük. Biraz üzüldüm, bize morfoloji bozukluğunun embriyo gelişimine engel teşkil ettiğini ve 2 yıldır boş yere uğraştığımızı ima etti. Yumurta probleminiz olmasaydı belki spermin morfoloji eksiklikliğinden kaynaklanan sorunlar tamir edilebilirdi ama o da olmayınca gelişimin devam etmemesi normal dedi.

Eşime klomen tedavisi verdi bu arada da beslenme ile ilgili tavsiyelerde bulundu. Nohut türü bakliyat yesin, eti haftada bire düşürsün, bol sebze ve havuç yesin. 2 aya düzelme bekleriz eğer düzelme olmazsa merional iğne deneriz dedi.

Doktorlar morfolojiyi önemsemiyor ama Kaan Bey farklı düşünüyor işte. Keşke ilk aradığımda gitseydik diye üzülüyorum şimdi. Randevu almak için 2015 Mayıs ayında aradığımda Ekime randevu veriyorlar diye kızmıştım. Bu ay tüp bebek yapıcam zaten bekleyemem demiştim, asistanı da siz bilirsiniz yaşayın görün morfoloji düzelmeden bebek olmaz malesef paranız gider sadece demişti doktorum da embriyolog da morfoloji önemsiz yok öyle bir şey dedikleri için inanmamıştık. Para gitmesi neyse de 2 yılım gitti :KK43:

Selam kizlar benim adetim 5 gün gecikti ben de dayanamadım dün test yaptım ikinci çizgi silik çıktı bugün de kan verdim bakalım sonuç nasıl olacak 15:30da çıkaçak nolur dua edin:anneadayı:

Son düzenleme:
X