Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

rica ederim tatlım Allah korusun temkinli olmkta fayda var..genelde 15 lökosit altına antibiyotik yazmıyorlar bende bugün 5-6 lökosit çıktı... geçen sefer bakteri de vardı şimdi yok çok şükür...idrar temiz ama rahatla dye vajinal fitil veriyorum dedi,hakkaten etkisi oldu sabahtan beri akıntı yok...
İnşallah geçer bi an önce canım Allah'ım sağlıkla kucağımıza almayı ňasib etsin inşallah ..

Sen naptin regli oldun mu gittin mi testleri yaptirmaya cnm. Ya bu arada buarada ben hayita ve aslan pencesine devam ediyorum bi zarari olmaz insallah dojtora sormayida unuttum yanindayken iciyorum ama insallah zarari yoktur.

Pazar bitti ilacim,daha olmadim,beklemedeyim. Yarin kontrol var. Adet olunca yaptiracagim testleri.
Olmaz herhalde canim ama sen yine de sor,icin rahat etsin.

Merhaba canlarim, girmeyeli ne güzel şeyler olmuş burda, hamilelerimiz var ne güzel rabbim tamamına erdirsin hepinizinkini.
Bursa_83 canım beni etiketlemistin birara, eşimle bazı sıkıntılarımız oldu, zor zamanlar gecirdik. Hayiti biraktim o donemde. Br ay kullandım sadece. en çok umut bagladigim şeydi ama biraktim. Eşimle durumlarimiz düzeliyor. tekrar baslamak istiyorum. Sen hiç hormon tahlili yaptırdın mi? İki ay oldu galiba.

Umarim sıkıntılarin gecmistir canim.
Merak ettim seni ama herhalde okul kosturmacasindan vakit bulamiyorsun diye dusundum,iyi olmana sevindim.

Kürlerim 2 ay surdu. Normalde 2.5 ay surmeliydi ama ben ikinci kez yapmam gereken 10 gunluk sogan kurunu yapmadim bende kanama baslattigi icin. 2 hafta once bitti. Adet olunca yaptiracagim tahlilleri.

Sen de devam edebiliyorsan et tabi canim,iyi olur.

Ignelere ne zaman baslamistin?
10-12 gun suruyor igneler ortalama. Daha ilk kontrolun olmayacak mi canim persembe?
Evet cnm 5 gun kullandim. Ilk kontrolumde persembe ins. Iste persembeden sonraki gorusmedede opu olmaz mi merak ediyorum. Ya birde sana sorayim cnm bu igneler gobekte sislik ve sertlik yapar mi.

Pazar bitti ilacim,daha olmadim,beklemedeyim. Yarin kontrol var. Adet olunca yaptiracagim testleri.
Olmaz herhalde canim ama sen yine de sor,icin rahat etsin.[/QU

Hadi insallah dicem ama ihtimal yok dimi d.kontrol hapi kullandin. Cnm insallah vakitlice olur ve hayirlisiyla sende tedavine baslarsin. Arka arkayada guzel hamis haberkeri aliriz insallah.

Umarim sıkıntılarin gecmistir canim.
Merak ettim seni ama herhalde okul kosturmacasindan vakit bulamiyorsun diye dusundum,iyi olmana sevindim.

Kürlerim 2 ay surdu. Normalde 2.5 ay surmeliydi ama ben ikinci kez yapmam gereken 10 gunluk sogan kurunu yapmadim bende kanama baslattigi icin. 2 hafta once bitti. Adet olunca yaptiracagim tahlilleri.

Sen de devam edebiliyorsan et tabi canim,iyi olur.

Hadi bakalım inşallah güzel cikar sonuçların canim. Su an da gribim, iyilesince baslayacagim inşallah.

Evet cnm 5 gun kullandim. Ilk kontrolumde persembe ins. Iste persembeden sonraki gorusmedede opu olmaz mi merak ediyorum. Ya birde sana sorayim cnm bu igneler gobekte sislik ve sertlik yapar mi.

Bende morluk olmustu ve kirmizi pütür pütür seyler cikmisti. Sislik pek duymadim canim ama olabilir de.
Yok canim hemen opu olmaz. Persembeden sonra da gun asiri kontrollerin baslar. Bi 5 6 gun daha igneye devam edilir. 2 gunde 1-2 mm.buyumus oluyor yumisler.

Baskilayici ignelere baslamamissindir sanirim daha.

Bende morluk olmustu ve kirmizi pütür pütür seyler cikmisti. Sislik pek duymadim canim ama olabilir de.
Yok canim hemen opu olmaz. Persembeden sonra da gun asiri kontrollerin baslar. Bi 5 6 gun daha igneye devam edilir. 2 gunde 1-2 mm.buyumus oluyor yumisler.

Baskilayici ignelere baslamamissindir sanirim daha.
Baskilyici mi yok sanirim cnm. Ayyyy herseyden bihaberim. Bak bunlari bilmiyorum doktorada isleyis hakkinda bisey sormadim sadece desiklerine itaat ediyorum suan hayirlisi insallah cnm. Gonul iatiyoki biran evvel sonuca olumlu varmak :dua::anneadayı::emir_bebek::super::sampiyon::KK33::KK5:

Kızlar hepinize Merhaba,

Ne zamandır giremiyorum doğru düzgün, hep bir koşturmaca içindeyim bu sebeple eski yazılarıda bir süre sonra ipin ucu kaçınca okumak zor oluyor.

Hamile olanlar için umarım herşey yolunda gidiyordur.. Tedavi olanların inşallah sonu hayırlı olur ve olacak olanlarında...

Benim belki hatırlarsınız 5. günü embriyomun genetik taramasında trizomi çıkmıştı ama bu down veya başka bir kromozonda değildi Allahtan gelişim kromozonuymuş ve transfer edilemedi.

Şimdi doktorumla bu konuyu enine boyuna konuştuk sohbeti size de aktarmak istiyorum.

Öncelikle yumurta rezervinde promlem olmayan bayanların her ay yumurtlaması şöyle gerçekleşiyor, o ay rezervden 10 kadar yumurta yarış içinde bir çıkışa geçiyor ve içlerinden en baskın ve sağlıklı olanı gelişip çatlıyor ve hamilelik gerçekleşiyor.
Yani doğal seçilimle en sağlıklı olan çatlamış ve döllenmiş oluyor.

35 yaşını geçince yumurta kalitelerinde bir düşüş olmaya başlıyor buna çevresel faktörlerde ekleniyor sigara sağlıksız beslenme vs gibi.

Yumurta rezervi azaldıkça yani 1-2 olunca ortada bir doğal seçilim olmuyor yani bir yarış yok meydanda.
Rezervde kalan yumurtalar tek tek meydana çıkıyor ay ay.

Tüp bebek sürecinde de bu seçilmiş olmayan yumurtalar uyarılıyor ve büyütülüyor.
Zaten fazla uyarılmalar yumurtanın genetiğini bozabiliyor ve seçilmiş olmayan yumurtalarda devreye girince durum krtitik oluyor. Bu embriyo için 1. kalite densede genetiğini bilmek mümkün değil.

Şimdi eğer ben embriyomu genetik teste sokmadan transfer etseydim zaten muhtemelen tutmayacaktı ve düşük olacaktı. Çünkü rahim sağlıklız gebelikleri sonlandırıyor ve ben neden tutmadı veya 2 aylıkken neden düştü diye bir çok senaryo üretecektim.

Sağlıklı embriyoların rahime tutunması ve gebeliğin devam etmesi çok daha mümkün. En azından bilgi için paylaşmak istedim sizlerlede...
Hayırlısı

X