Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Canim "yasayan bilir" sozu cok dogru. Yasamayan bilemez ve anlayamaz.
Sen sadece pozitif ol ve doktorunin dediklerini aynen uygula canim,gerisi rabbimin takdiri. Su akar yolunu bulur.
Rabbim nasip etmistir insallah bizlere bebek sahibi olmayi hayirsiyla ve saglikla.

Yazindan cok pozitif oldugunu algiladim,cok rahat bir tedavi sureci gecireceksin gibi hissediyorum.
İnşallah canım, hayırlısı olsun. Bazen saçma ağlama nöbeti gibi haller olsa da genelde pozitif bakıyorum ben de. Hatta olmaması ihtimali daha yüksek duruyor, çevremdeki tüp bebeklerin büyük kısmı bir kaç denemeden sonra olmuş çünkü.

Daha önce büyük maddi sıkıntılara girmiştik, o yüzden ertelemiştik bebeği. O zaman da bu bir imtihan diye bakıyordum. Gerçekten rahat bir kafayla geçirdik o dönemleri, Allah ne bizim, ne de çevremizin tahmin edebileceğinden çok daha fazlasıyla açtı işlerimizi. Biz bile şaşırdık yani. Ne oldu, herkes imtihanını vermiş oldu. O zaman en yakınlarımdan yüzüme bakmayanlara sonra benim iyiliklerim dokundu.

Şimdi arada çok üzülsem de, bu da bir imtihan ve Bu sınavı da güzel verebiliriz inşallah diye bakıyorum. Rabbim hepimizin yüzünü tez zamanda güldürsün inşallah. Ama gelgelelim ki takıntılıyım ben biraz, ne yaparsam yapayım, aklımın bir köşesinde hep bu konu öylece duruveriyor işte.

Merhaba canim bence tup tedavisine baslaman cok iyi olmus hazir histeroskopi yapilmisken ozellikle daha iyi cunku histeroskopi sonrasi embriyonun rahme tutunmasi daha iyi oluyor.opudan yani yumurta toplamadan korkma zaten anestezi ile yapiliyor birkac saat dinlenip eve geliyorsun zaten sana agri kesicu ve antibiyotik vericekler.transfer ise en kolayi anestezi almana gerek bile yok.insallah hersey senin iin cok guzel olur
İnşallah. Bize ani gelse de doktor da, histereskopi ardından ihtimalin daha fazla olduğunu ve bunu kullanmak istediğini söyledi. Sanırım doğru bir karar. Memorial a çok güvenerek gittim ama insan yine de tedirgin oluyor acaba para için mi diye. Yine de çok yönlendirici ve iyiler aslında.

Kaan bey gerçekten çok özel biri.oncelikle hiç bir çıkarı olmadan sadece internet üzerinden aylarca- yardımcı olabilmek için gerçekten çok uğraştı.cok zarifti tüm yazışmalar boyunca. Dün ki ziyaretimin tek sebebi sadece tesekkur etmek ve aylarca gerçekleştirmiş olduğu bi nevi danışmanlığın karşılığını verebilmekti..benim için çok yorucu oldu özellikle araba yolculuğu..... Ama bunu yapmak zorundaydım. Bebek ya da gebeliğe dair duymayı dusundugum hiç bir şey yoktu, ve o da bunun farkındaydı ama o kadar gitmisken güzel bir şey yaşatıp o kalp sesini duyurmayı çok istedi. Çok sempatik ve zarifti.cok heyecanlı ve ilgili davrandı. Yerinde duramadı hadi bebeği görelim deyip durdu. Alttan kalp sesini duyunca çok sevindi. Bizim bi bekletimiz olmadığı için doktorun coşkusu coşturdu bizi. Ben duyuyorum mutlaka size dinletmem lazım diye tutturdu :KK66: farklı odalarda farklı cihazlara soktu, su iç bekleyelim bi daha bakalım diye uğraştı. Uzun lafın kısası çok özenli ve zarifti. Kesinlikle bi tedavi olacak ise Kaan bozkurt ile gözü kapalı başlayabilir herkes...
Ne güzel bir doktormuş ya. Evet ben de gözüm kapalı öneririm eğer İzmir de olsam kesin ona giderdim.

Slm kizlar transferim yapildi evdeyim simdi.. dinlenme asamalari.. 8 c denilen 1.kalite olmus 3 embriyo da sukur.. 2 tanesi transfer edildi.. transferden sonra sadece 10 dakika yatirdilar sonra cikardilar ona birazcik sasirdim.. evde de surekli yatmayin dediler..is yapmayin dinlenir pozisyonda takilin normal gunluk yasantiniza devam.et dediler.. artik gerisi Allah'in takdiri..hayirlisi olsun..
Can'ım hadi hayırlısı, şimdi en güzel bekleme zamanları başladı senin İçin. Kendimi çok yorma, inşallah bize güzel haberler vereceksin. Dualarım seninle..:anneadayı::KK200::dua:

İnşallah canım, hayırlısı olsun. Bazen saçma ağlama nöbeti gibi haller olsa da genelde pozitif bakıyorum ben de. Hatta olmaması ihtimali daha yüksek duruyor, çevremdeki tüp bebeklerin büyük kısmı bir kaç denemeden sonra olmuş çünkü.

Daha önce büyük maddi sıkıntılara girmiştik, o yüzden ertelemiştik bebeği. O zaman da bu bir imtihan diye bakıyordum. Gerçekten rahat bir kafayla geçirdik o dönemleri, Allah ne bizim, ne de çevremizin tahmin edebileceğinden çok daha fazlasıyla açtı işlerimizi. Biz bile şaşırdık yani. Ne oldu, herkes imtihanını vermiş oldu. O zaman en yakınlarımdan yüzüme bakmayanlara sonra benim iyiliklerim dokundu.

Şimdi arada çok üzülsem de, bu da bir imtihan ve Bu sınavı da güzel verebiliriz inşallah diye bakıyorum. Rabbim hepimizin yüzünü tez zamanda güldürsün inşallah. Ama gelgelelim ki takıntılıyım ben biraz, ne yaparsam yapayım, aklımın bir köşesinde hep bu konu öylece duruveriyor işte.

Benim de aklimin bir kosesinde duruyor. Her dakika kendime kahretmiyorum tabiki ama ister istemez aklimda,bebis gorunce daha cok hevesleniyorum.
Rabbim insallah bize de nasip etsin.
Tutmama ihtimali yuksek diye dusunme,sen de belki ilkinde hamile kalacaksin:anneadayı:

Canim yaa ne soracagim geçen Dr kontrolüne çok sık gitmediğini yazmıştın, bebeğin iyi olduğundan nasıl emin oluyorsun..off çok zor bi surecmis,her gün gel dese gidecem doktora...Rabbim korusun bebislerimizi inşallah

Canım 4 kere gittim şuana kadar, doktorlar her söylediğinde gitmiyorum, yoksa onlar 2 haftada bir çağırıyor. Özellikle 1. Trimester döneminde (ilk 3 ay) olabildiğince az gitmek gerekliymiş. Ultrason cihazları hiç masum değilmiş ne yazık ki.. Valla bebeği çok merak ediyorsun tabi, benim neredeyse her gün rüyama giriyor bu sebeple, zaten 4. aydan sonra kımıldamaya başlıyor merakın da azalmış oluyor :)

Canım 4 kere gittim şuana kadar, doktorlar her söylediğinde gitmiyorum, yoksa onlar 2 haftada bir çağırıyor. Özellikle 1. Trimester döneminde (ilk 3 ay) olabildiğince az gitmek gerekliymiş. Ultrason cihazları hiç masum değilmiş ne yazık ki.. Valla bebeği çok merak ediyorsun tabi, benim neredeyse her gün rüyama giriyor bu sebeple, zaten 4. aydan sonra kımıldamaya başlıyor merakın da azalmış oluyor :)
Çok saol canim.. sıkıntılı sureclermis, az sakin olup daha az araştırarak sabır etmem gerekiyor sanırım...hakkımızda hayırlısı inşallah...

Gunaydinlarrr, iyi haftalar, güzel bir ay, güzel haberler dilerim hepimize canlar :KK66:

Herkes iyidir umarım :KK66:

D dstn33 tatlim inşallah 2 ye katlanmıştır değerin..güzel haberlerini almak nasip olsun inşallah...

X