Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Canimm masallaaahhh:nazar:Allahim saglikla tamamina erdirsin.ben cok sevdim bu kaan beyi yaaaa valla gidip bi goresim var;-)
Kaan bey gerçekten çok özel biri.oncelikle hiç bir çıkarı olmadan sadece internet üzerinden aylarca- yardımcı olabilmek için gerçekten çok uğraştı.cok zarifti tüm yazışmalar boyunca. Dün ki ziyaretimin tek sebebi sadece tesekkur etmek ve aylarca gerçekleştirmiş olduğu bi nevi danışmanlığın karşılığını verebilmekti..benim için çok yorucu oldu özellikle araba yolculuğu..... Ama bunu yapmak zorundaydım. Bebek ya da gebeliğe dair duymayı dusundugum hiç bir şey yoktu, ve o da bunun farkındaydı ama o kadar gitmisken güzel bir şey yaşatıp o kalp sesini duyurmayı çok istedi. Çok sempatik ve zarifti.cok heyecanlı ve ilgili davrandı. Yerinde duramadı hadi bebeği görelim deyip durdu. Alttan kalp sesini duyunca çok sevindi. Bizim bi bekletimiz olmadığı için doktorun coşkusu coşturdu bizi. Ben duyuyorum mutlaka size dinletmem lazım diye tutturdu :KK66: farklı odalarda farklı cihazlara soktu, su iç bekleyelim bi daha bakalım diye uğraştı. Uzun lafın kısası çok özenli ve zarifti. Kesinlikle bi tedavi olacak ise Kaan bozkurt ile gözü kapalı başlayabilir herkes...

Kızlar, ben de ara ara giriyorum. Biraz şaşkın haldeyim açıkçası bu tedavilerden. Şişli Memorial'a gidiyorum, semra hanım a. Fsh 20 ydi 6 ay önce, amh 1, yaşım 30. Bir de spiralden kaynaklı rahimde şekil bozukşuğu oluşmuş.geçen ay histereskopi yaptılar. Bu adetimde çağırdılar. Dün gittim. Sağda 2, solda 8 yumurta gördüler. Hemen tüp bebeğe başlıyoruz dediler. İğneleri filan verdiler, aldık, dün başladım. Ama ne olduğunu anlamadım.

Öncesinde ben aşılama filan adıma dım bekliyordum. Direk tüpe geçtiler. 3 gün sonra doktora soracağım ama normal midir bu? Bir de ne yapmam lazım? Hiç bilmiyorum bu süreci. Ve yanımda kalacak kimse yok. Yatmam lazım mı? Yemek iş, temizlik nasıl yapmalıyım? Yumurta toplama sancılı mı hiç bilmiyorum, nasıldır bu işlemler, beni aydınlatır mısınız?

Kızlar, ben de ara ara giriyorum. Biraz şaşkın haldeyim açıkçası bu tedavilerden. Şişli Memorial'a gidiyorum, semra hanım a. Fsh 20 ydi 6 ay önce, amh 1, yaşım 30. Bir de spiralden kaynaklı rahimde şekil bozukşuğu oluşmuş.geçen ay histereskopi yaptılar. Bu adetimde çağırdılar. Dün gittim. Sağda 2, solda 8 yumurta gördüler. Hemen tüp bebeğe başlıyoruz dediler. İğneleri filan verdiler, aldık, dün başladım. Ama ne olduğunu anlamadım.

Öncesinde ben aşılama filan adıma dım bekliyordum. Direk tüpe geçtiler. 3 gün sonra doktora soracağım ama normal midir bu? Bir de ne yapmam lazım? Hiç bilmiyorum bu süreci. Ve yanımda kalacak kimse yok. Yatmam lazım mı? Yemek iş, temizlik nasıl yapmalıyım? Yumurta toplama sancılı mı hiç bilmiyorum, nasıldır bu işlemler, beni aydınlatır mısınız?

Canim oncelikle hayirli ugurlu olsun.
Herkeste illaki once asilama denenecek ve tupe gecilecek diye bir sart yok. Senin durumun icin tup daha iyiyse tup yapmaya karar verir doktorun. Yumurta sayin gayet iyi,kaliteleri de iyidir insallah ve sansin daha cok olur.
Her sey normal suan. Kontrok etmis ve ignelere baslamissiniz. Igneler kisinin verdigi tepkiyr gore degismekle birlikte toplam 10-12 civari surer. Daha kisa veya uzun surmesi senin ignelere verdigin tepkiye bagli.
Yumurta toplama zaten anesteziyle yapiliyor ve sen mışıl mışıl uyurken islem bitiyor ve islem bittikten sonra biraz dinlenip eve gidiyorsun. Yumurta toplamadan sonra dinlenmene gerek yok.
Transferden sonra ise kimi doktor ilk 4 5 gun hic kalkmadan yatiriyor ve sonra gunluk yasantina donmeni istiyor. Kimisi de ilk gunden itibaren hic yatma ama kendini de yorma diyor. Sen doktorun ne derse onu yapmalisin ama kendini cok yorma,egilme cok fazla ve uzanma. Yemegini falan kendini yormadan yapabilirsin. Hafif hareketler rahim icin iyidir,cunku kan akisina ihtiyaci var rahmin.
Bu igne vurunma surecinde de ignelerin saatini asla aksatma,pozitif ol,olumlu dusun. Yapacagin en onemli seyler bunlar.

Günaydın canım, iyi pazarlar... ben hormonlardan dolayı bi uyur bi uyanık sürekli internette gibiyim :KK66:

Bizim de gun gece dugun vardi,1.5ta yattim. Simdi de kuzenler kahvaltiya gelecek,erkenden kalktim. Dun temizlemistim ama yine de son kontrolleri yapiyorum:temizlik:
Bir de hala kahve leke geliyor,gelemedi adet. Illa benim boyle olur oncesinde zaten.

Hormonlar artik boyle canim senin:)
Aman aman saglikli olsun da gerisi onemli degil. Sen zaten onceden de erkenciydin. Sabah erkenden yazardin:)
Erken kalkinca gun daha bereketli oluyor ve daha dinc olunuyot kesinlikle. Yattikca basim agriyor ve yataktan cikamiyorum:uykucu:

Canim oncelikle hayirli ugurlu olsun.
Herkeste illaki once asilama denenecek ve tupe gecilecek diye bir sart yok. Senin durumun icin tup daha iyiyse tup yapmaya karar verir doktorun. Yumurta sayin gayet iyi,kaliteleri de iyidir insallah ve sansin daha cok olur.
Her sey normal suan. Kontrok etmis ve ignelere baslamissiniz. Igneler kisinin verdigi tepkiyr gore degismekle birlikte toplam 10-12 civari surer. Daha kisa veya uzun surmesi senin ignelere verdigin tepkiye bagli.
Yumurta toplama zaten anesteziyle yapiliyor ve sen mışıl mışıl uyurken islem bitiyor ve islem bittikten sonra biraz dinlenip eve gidiyorsun. Yumurta toplamadan sonra dinlenmene gerek yok.
Transferden sonra ise kimi doktor ilk 4 5 gun hic kalkmadan yatiriyor ve sonra gunluk yasantina donmeni istiyor. Kimisi de ilk gunden itibaren hic yatma ama kendini de yorma diyor. Sen doktorun ne derse onu yapmalisin ama kendini cok yorma,egilme cok fazla ve uzanma. Yemegini falan kendini yormadan yapabilirsin. Hafif hareketler rahim icin iyidir,cunku kan akisina ihtiyaci var rahmin.
Bu igne vurunma surecinde de ignelerin saatini asla aksatma,pozitif ol,olumlu dusun. Yapacagin en onemli seyler bunlar.
Bursa_83, canım çok teşekkürler. Sanırım bu tüp bebek çok ağrılı sancılı bir süreç değil. Çok teşekkür ederim mesajın için. Stres oldum, halıları filan yıkıyordum, temizliğe girmiştim. Bir anda olunca şaşırdım ama inşallah olumlu geçer. Sanırım ben tüp bebeği en son büyük silah olarak saklıyordum kafamda :)

Bursa_83, canım çok teşekkürler. Sanırım bu tüp bebek çok ağrılı sancılı bir süreç değil. Çok teşekkür ederim mesajın için. Stres oldum, halıları filan yıkıyordum, temizliğe girmiştim. Bir anda olunca şaşırdım ama inşallah olumlu geçer. Sanırım ben tüp bebeği en son büyük silah olarak saklıyordum kafamda :)

Rica ederim canim.
Hali falan yikama tabi :)
Yorma kendini o kadar.
Igne kisimlari degil de psikoloji kısmı daha cok yoruyor beni. Diger kisimlar kolay geliyor ama yumurta dolu cikacak mi dollenecek mi transfer olacak mi diye dusunmek daha cok yoruyor kafami.

Hic stres olma. Stres bu surecin en olumsuz tarafi olur.
Rahat olmaya calis. Insallah cok guzel gece tedavin ve bir suru kaliteli yumisin olur.
Bu surecte daha az uzulmek icin her seye hazirlikli olmaliyiz zor olsa da.

Rica ederim canim.
Hali falan yikama tabi :)
Yorma kendini o kadar.
Igne kisimlari degil de psikoloji kısmı daha cok yoruyor beni. Diger kisimlar kolay geliyor ama yumurta dolu cikacak mi dollenecek mi transfer olacak mi diye dusunmek daha cok yoruyor kafami.

Hic stres olma. Stres bu surecin en olumsuz tarafi olur.
Rahat olmaya calis. Insallah cok guzel gece tedavin ve bir suru kaliteli yumisin olur.
Bu surecte daha az uzulmek icin her seye hazirlikli olmaliyiz zor olsa da.
Çok rahatladım gerçekten. İnsan yaşadıklarını yaşayanlardan duyunca daha da rahatlıyor, psikolojimi anlayan birileri var diye seviniyorum gerçekten. İğneyi bir heyecan yaptım dün :) ama büyütecek bir şey değilmiş gerçekten. İnşallah canım, hepimizin duaları kabul olur, bebeklerimiz gelir, hayırlı evlatlar olurlar. Bu öyle garip bir ruh durumu ki, anlatamiyorsun da bilmeyene.

Kızlar meraklanmayin diye yazayım dedim.kaan beyle gorustum, çok düzgün ve iyi bir doktor...bugün tam 6 haftalıkmis bebik,cok sukur vajinal bakarak kalp atışıni duydu, maşallah yarabbi :KK66: Çok sukur, bi rahatladim... karından bana dinletmek için çok uğraştı ama ben duyamadım.cok erken henüz dedi 1 hafta sonra dinlersin dedi...çok sukur her şey yolunda şimdilik.
Masallah canim cok sevindim allah saglikla kucagina almayi nasip etsin

Slm kizlar transferim yapildi evdeyim simdi.. dinlenme asamalari.. 8 c denilen 1.kalite olmus 3 embriyo da sukur.. 2 tanesi transfer edildi.. transferden sonra sadece 10 dakika yatirdilar sonra cikardilar ona birazcik sasirdim.. evde de surekli yatmayin dediler..is yapmayin dinlenir pozisyonda takilin normal gunluk yasantiniza devam.et dediler.. artik gerisi Allah'in takdiri..hayirlisi olsun..
Transferin hayirli ve bol bebisli olsun insallah canim.hernekadar normal hayata devam deselerde sen yinede dikkatli ol cok yorma kendini ozellikle egilip kalkmalara dikkat et vebol su protein al.guzel haberlerini almak dilegiyle

Merhaba canim bence tup tedavisine baslaman cok iyi olmus hazir histeroskopi yapilmisken ozellikle daha iyi cunku histeroskopi sonrasi embriyonun rahme tutunmasi daha iyi oluyor.opudan yani yumurta toplamadan korkma zaten anestezi ile yapiliyor birkac saat dinlenip eve geliyorsun zaten sana agri kesicu ve antibiyotik vericekler.transfer ise en kolayi anestezi almana gerek bile yok.insallah hersey senin iin cok guzel olur

Aynen canım ya ne çabuk geçti bile 4. ayımı dolduruyorum haftaya.. İçten dileklerin için çok daol.. Doktorlar tüp bebekle bile çok zor demişti.. Demekki Allah nasip ediyorsa oluyor, inanıyorum çok yakında çoğalacak bu topikte hamişler..
Canim yaa ne soracagim geçen Dr kontrolüne çok sık gitmediğini yazmıştın, bebeğin iyi olduğundan nasıl emin oluyorsun..off çok zor bi surecmis,her gün gel dese gidecem doktora...Rabbim korusun bebislerimizi inşallah

Çok rahatladım gerçekten. İnsan yaşadıklarını yaşayanlardan duyunca daha da rahatlıyor, psikolojimi anlayan birileri var diye seviniyorum gerçekten. İğneyi bir heyecan yaptım dün :) ama büyütecek bir şey değilmiş gerçekten. İnşallah canım, hepimizin duaları kabul olur, bebeklerimiz gelir, hayırlı evlatlar olurlar. Bu öyle garip bir ruh durumu ki, anlatamiyorsun da bilmeyene.

Canim "yasayan bilir" sozu cok dogru. Yasamayan bilemez ve anlayamaz.
Sen sadece pozitif ol ve doktorunin dediklerini aynen uygula canim,gerisi rabbimin takdiri. Su akar yolunu bulur.
Rabbim nasip etmistir insallah bizlere bebek sahibi olmayi hayirsiyla ve saglikla.

Yazindan cok pozitif oldugunu algiladim,cok rahat bir tedavi sureci gecireceksin gibi hissediyorum.

X