Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

gibigibiyim gibigibiyim Canım ben her gün 16:00'da

Merional oldum başlarda 150 ile başladık son hafta 225 m oldum
Puregon oldum her gün 225 m
Birde çatlamaması için c ile başlayan bir iğne oldum ama ismi aklımda kalmadı liste evde
Toplam 10 günü aştı iğne sürem

Ama tedavi boyunca vitaminlere ve biesterona devam dedi çünkü ben Rabbim izin verirse tekrar toplatacağım havuz yapıyoruz şimdilik.

Opudan sonra da 5 gün antibiyotik verdi her gün bir adet.

Bu arada opudan hemen 4 gün sonra adet oldum ve femara ile doğal takip yapalım dedi başladık yine 4. gün bugün femaranın yarın kontrol var bakalım.

Endometrium uygundu

Canım hiç kafana takma doktor bunu bilerek vermiştir tedaviye çünkü herkesin tedavi şekli başka.

16 değer çok umut verici bir değer inşallah Pazartesi katlaya katlaya artmış olduğunu göreceğiz.

Ben 2 defa baktırmıştım mesela 5 çıkmıştı yani 16 çıkması bir yükseliş işte.. İnşallah daha da yükselir. Doktor ne yorum yaptı peki bu değere?

Canım hiç kafana takma doktor bunu bilerek vermiştir tedaviye çünkü herkesin tedavi şekli başka.

16 değer çok umut verici bir değer inşallah Pazartesi katlaya katlaya artmış olduğunu göreceğiz.

Ben 2 defa baktırmıştım mesela 5 çıkmıştı yani 16 çıkması bir yükseliş işte.. İnşallah daha da yükselir. Doktor ne yorum yaptı peki bu değere?
Kani verdik eve geldik hemsire aradi.30 ustu olmasini bekleriz 16 icin ne var ne de yok diyemiyoruz dedi o kadar

Sana da çok fazla Progestan vermiş hakkaten bu ne yaa,2 ser fitil, iğne.estrofem.. bana da çok gözüktü acikcasi
işte diyorumya bana da çok geldi anlamadım.. belki kanamalı gebeliğim etken olmuş olabilir diye düşünüyorum canım.. 10 günden uzun kanamam olmuştu şakır şakır regl gibi.. hatta anlatmışımdır.. ben gebeliğimi tesadüfen öğrendim 6+küsürlerdeydim reglyim sanmıştım.. Doktor kürtaj olmak istediğine eminmisin yoksa müdahale etmem lazım falan demişti :KK43:

işte diyorumya bana da çok geldi anlamadım.. belki kanamalı gebeliğim etken olmuş olabilir diye düşünüyorum canım.. 10 günden uzun kanamam olmuştu şakır şakır regl gibi.. hatta anlatmışımdır.. ben gebeliğimi tesadüfen öğrendim 6+küsürlerdeydim reglyim sanmıştım.. Doktor kürtaj olmak istediğine eminmisin yoksa müdahale etmem lazım falan demişti :KK43:
Olabilir,ondandir o halde...vallahi salak gibi olduk okumaktan araştırmaktan. Az uzaklaşacam buralardan ve her şeyden, huzurum kaçıyor bu şekilde.cok bilmemek araştırmamak gerek belkide...

gibigibiyim gibigibiyim Canım ben her gün 16:00'da

Merional oldum başlarda 150 ile başladık son hafta 225 m oldum
Puregon oldum her gün 225 m
Birde çatlamaması için c ile başlayan bir iğne oldum ama ismi aklımda kalmadı liste evde
Toplam 10 günü aştı iğne sürem

Ama tedavi boyunca vitaminlere ve biesterona devam dedi çünkü ben Rabbim izin verirse tekrar toplatacağım havuz yapıyoruz şimdilik.

Opudan sonra da 5 gün antibiyotik verdi her gün bir adet.

Bu arada opudan hemen 4 gün sonra adet oldum ve femara ile doğal takip yapalım dedi başladık yine 4. gün bugün femaranın yarın kontrol var bakalım.
aa tabi ben onu atladım canım senin dondurulacaktı zaten ondan sonrasında bişey vermesi gerekmemiştirki antibiyotikten başka çok normal.. ben bi de tedavi sürecinde başka iğneler de oldum tabi 5. günü başlamıştık 6 gün boyunca gonal f ve manapur kullandım son 2 doz gonalf i 150 den 225 çıkardık.. 9. günden 11. güne kadar orgalutran kullandım çatlamaması için.. 11. gün de ovitrelle2 adet ve gonappty 1 adet yaptım çatlama iğnesi olarak.. 13. günde yumurtalarım toplandı.. Sonrasında da işte bu listedekileri verdi.. Protokole göre değişiyo işte canım tabi doktora ve hastaya göre de.. kimse eminim aynı şeleri kullanmıyodur..

bak gördün mü o büyük etken.. Ayrıca sana 5. gün transferi yapıldı canım o da çok şeyi değiştirir.. 5. güne kadar dışarda kalabilen embriyo mutlaka daha kolay tutunuyodur desteksiz falan..
kullandığın ilaçlara baktım.... normal dozda fazla değil... fitilse 2 şer tane 3 defa olarak bile verilebiliyor, adı ne kullandığın fitilin???? isim ve doz miktarına göre bile değişiyor... bant verenler oluyo, tamamını iğne olarak kullanan hatta bacağı kasılsığından hareket edemeyeni iblirim....

nası giriş yaptım ama....

selam gençler nasılsınızzzzz

ayyyy bide hibor var ya hibor... onu kol veya bacaktan yanii totişten değilde bacağın ön üst kısmını sıkıp batırarak da yapabiliyosun ama hemşireler sormadan söylemiyo, istersen bi sor onu da... ben mesela göbekten hiç acı hissetmiyodum o iğnede ama bana koldan yap demişlerdi göbekten de yapabilirsin diyen olmamıştı kollarım mosssmorrrr olmuştu, yazık bana :KK43:

bak gördün mü o büyük etken.. Ayrıca sana 5. gün transferi yapıldı canım o da çok şeyi değiştirir.. 5. güne kadar dışarda kalabilen embriyo mutlaka daha kolay tutunuyodur desteksiz falan..
bu arada hayırlı olsun inşallah çok güzel haberler alırsın ve sonu güzel olur inşallahh....

Kizlar olmadi. 16 cikmis deger.30 olmasi beklenirmis.ne var ne yok diyebiliriz dediler ama olsaydi daha yuksek cikardi zaten.pazartesi yeniden bakilacak bhcg
tatlım değerin evet düşük, ancak oldu veya olmadı demek için çok erken.... 2 gün sonra yeniden test yaptır eğer değerin en az %60 oranında arttıysa yani 25-26 civaına çıkarsa umudun devam etsin....

23 olan değeri ile başladığı gebeliğini bikaç gün içinde doğumla sonlandıracak tanıdıklarım var... üzülmüyoruz stres yapmıyoruz. eğer içinde b-hcg hormonu içeren bir iğne kullanmadıysa şu sıra meleklerin tutunmaya uğraşıyo muhtemel.... onlara destek ol, üzülüp strese girerek onlardan umudunu kestiğini hissettirme

Canım Günaydın hepimize hayırlı cumalar.
D dstn33 bu hayırlı günde bize güzel haberler ver inşallah.
hepyek-34 hepyek-34 canım hadi inşallah güzel çıkacak sonuçlar.
@bursa_83 canım baya merak ediyorum ben seni?
toprak-35 toprak-35 canım imzanı da koymuşsun ayy ne güzel inşallah rabbim no_name_ no_name_ ve senin sağlıkla kucaklarınıza almayı nasip eder...
@asli5361 canım benim daha yaşın o kadar küçük ki hiç endişe etme zamana bırak beslenmene dikkat et ve aklından çıkar bence ve kendine asla yakıştırma kötü şeyler.. Önünde anne olmak için çoook uzun yıllar var rabbim elbet nasip edecek sadece zamanı vardır.
Amin canım benim inşallah Rabbim size ve isteyen herkese ňasib etsin inşallah :KK66: topik bi hareketlendi inşallah hamislerle dolacak artık burası :)

Canim nasılsın amayaa amayaa cim, uzun zaman oldu, iyi misin? Nasıl gidiyor tedavin ? Her şey yolunda mı? Kaan bey ile basladin değil mi canım sen?
evet uzunca bi ara verdim. kaan bey ile başladık, 1 ay vitamin kullandım ardından histeroskopi oldum şimdi vitaminlere devam ediyorum regl olunca muhtemelen ekim 10 gibi yeniden gidicem iğnelere başlıycaz... hayırlısı dedik, hep aklımdaydı aklımda kalmasın bari diyerek yola çıktık bakalım. işte geçen gün senin takvimi görünce hem sevindim hem şaşırdım, doğal mı tedavi mi??? siz neler yapıyosunuz asıl????

evet uzunca bi ara verdim. kaan bey ile başladık, 1 ay vitamin kullandım ardından histeroskopi oldum şimdi vitaminlere devam ediyorum regl olunca muhtemelen ekim 10 gibi yeniden gidicem iğnelere başlıycaz... hayırlısı dedik, hep aklımdaydı aklımda kalmasın bari diyerek yola çıktık bakalım. işte geçen gün senin takvimi görünce hem sevindim hem şaşırdım, doğal mı tedavi mi??? siz neler yapıyosunuz asıl????
Canim benim doğal.daha doğrusu aşılama yapacaktık menogon iğne başladık ama takip sırasında yumurtalar adetin 8. Günü kendiliğinden çatlamış gitmiş, aşılama iptal oldu,dr da kendin dene bu ay dedi ve tuttu çok sukur. Biliyorsun benim kimyasallar ve dusuk geçmişim var ve benim Dr hiç ilaç vermiyordu, hemen Kaan bey ile iletişime geçtim o da ilaç önerdi bir suru..çok sukur şimdilik her şey yolunda.ben de yarın tesekkur etmek adına Kaan beye ziyarete gidip bi kontrol olacağım.gebelik takibi yapmıyor ama bana gel goreyim seni dedi sağolsun..bi gidip gorunecegim.benim durum bu canim. Çok sevindim senin adına da,kaan bey çok basarili, inşallah bu sefer bebekle sonuclansin tedavin tatlim

maşallah maşallahhhh :))) nerde hareket orda bereket mi desek ne desek....

Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin tatlım sevindiiimmmmm çok
Sağolasin canım :) montecim uğurlu geldi arkasından da ben aldım mutlu haberi sukurler olsun :KK66: inşallah devamı da gelecek bundan sonra

X