Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

no_name_ no_name_ ve @dstn33 ya siz amh degerleriniz kacti bugun kan verdim amh ve hormonlara bakilacak maltepe universitesinde amh degeriniz dusukmuydu sizinde . Folikul sayima iyi dedi doktor ama bu amh dusuk olunca mi tup bebek diyorlar kafam karisık acikcasi yarin sabah alcam sonuclari
Benim amh hiç bakılmadı cnm... ilk gittiğim Dr fsh 23 çıkınca menopoz başlangıcı, tüp bebek bile yapamazsın bu değerle, çocuğun olmaz diyerek beni benden almıştı...

Sonuçlar çıktı mı tatlim? Gerçi folikul sayısını begendikten sonra test sonuçları çok da önemli değil..nasıl bir tedavi uygulayacaksin? Karar verdiniz mi
Belli degil cnm tup bebek beni asar en kotu ihtimal araba satilacak bilemiyorum. Iste amh sonucu bekliyorum. Ayin 6 sinda tekrar gidicem yumurtalara bakicak yumurtlama donemimde.

Benim amh hiç bakılmadı cnm... ilk gittiğim Dr fsh 23 çıkınca menopoz başlangıcı, tüp bebek bile yapamazsın bu değerle, çocuğun olmaz diyerek beni benden almıştı...
Erdib ben anladigim kadariyla fsh den cok amh ve folikulle ilgileniyorbebegi fsh yapmicak bize sadece bir yumurta lazim diyo :) bu beni biraz rahatlatyi hatta dedigine gore 30 yasinda fsh si 60 olan bi hastadini tedavi ile hamile kaldigini soyledi vs

Erdib ben anladigim kadariyla fsh den cok amh ve folikulle ilgileniyorbebegi fsh yapmicak bize sadece bir yumurta lazim diyo :) bu beni biraz rahatlatyi hatta dedigine gore 30 yasinda fsh si 60 olan bi hastadini tedavi ile hamile kaldigini soyledi vs
Her Dr un tarzı farklı sonra ben şimdiki doktoruma gittim, ne menopozu, unut menopoz falan değilsin, hamile kalacaksın dedi mesela, çok moral verdi sağolsun..

no_name_ no_name_ az önce yazdığın yazıda bende hak veriyorum amh 1.4 tü en son 2.4 çıktı . Fsh 11 di ama altmuanede önemliymiş öyle diyolar orda mesela iyi yumurtan var diyo kötğ değil diyo doktor ama kendi kendine olacak diyr bekleme dedi bana. Okadar negatif ettiki brni hiç aklımdan çıkmıyo. Daha 23 yaşındayım acaba gerçekten olamazmı diyorum çaresizliğe sürüklüyolar bizi malesef

no_name_ no_name_ az önce yazdığın yazıda bende hak veriyorum amh 1.4 tü en son 2.4 çıktı . Fsh 11 di ama altmuanede önemliymiş öyle diyolar orda mesela iyi yumurtan var diyo kötğ değil diyo doktor ama kendi kendine olacak diyr bekleme dedi bana. Okadar negatif ettiki brni hiç aklımdan çıkmıyo. Daha 23 yaşındayım acaba gerçekten olamazmı diyorum çaresizliğe sürüklüyolar bizi malesef
Hemen degistirseydin o doktoru...hiç takılma bunlara tatlim, daha yaşın çok genç olur illaki, olmayacak diye hiç dusunme... bak ben 38 yaşındayım burada herkes bilir , hıc olmayacak diye düşünmedim,hayirlisiysa olur dedim hep. Hiç bozma moralini, moral çok önemli...

no_name_ no_name_ canım sen sigara işlerini nasıl hallettin? hiç içmiyosun artık dimi? benim de tam kesmem lazım bikaç tane içiyorum tedaviden beri ama çok fena başağrım var :KK43:
Öğrendiğimden beri hiç icmiyorum, zaten çok bulantim da var, canım hiç istemiyor.. gecen annem yaktı yanımda bir tane o bile midemi kaldırdı..çok sukur bebik istemiyor da öyle yirttim, yoksa sigarasız duramazdim ben.ilk gunler bulantı azdı, zorlayıcı oldu..

Öğrendiğimden beri hiç icmiyorum, zaten çok bulantim da var, canım hiç istemiyor.. gecen annem yaktı yanımda bir tane o bile midemi kaldırdı..çok sukur bebik istemiyor da öyle yirttim, yoksa sigarasız duramazdim ben.ilk gunler bulantı azdı, zorlayıcı oldu..
süper yaa ne güzel maşallah çabuk kurtuldun geçen hamileliğimde 2. çizgiyi gördüğüm anda elimdeki sigarayı atmıştım.. ama şimdi bu tedavi olduğu için o psikolojiye henüz giremiyorum net değilya daha malum :KK43: Ama transfer gününden sonra içmiycem zor olsa da :KK43:

Hemen degistirseydin o doktoru...hiç takılma bunlara tatlim, daha yaşın çok genç olur illaki, olmayacak diye hiç dusunme... bak ben 38 yaşındayım burada herkes bilir , hıc olmayacak diye düşünmedim,hayirlisiysa olur dedim hep. Hiç bozma moralini, moral çok önemli...
Başka bi doktora gitti fsh a bile yüksek değil dedi. Bişe yok sende dedi. Ama olmuyosa aşılamadan falan başlayalım dedi işte. Bende ara vermeyi karar aldım. Aslanpençesine başladım 2.günüm hayırlısı artık

17 küsür fsh la bu foruma geldim canım.. sonra düştü hayıtla falan düşürdük burda el ele verip.. Amh düşük benim asıl sorunum bu :KK43: Ona malesef kürler fayda etmiyo :KK43:
Amh öyle bi testmiş çok dikkatli bakılması gerekiyomuş zaten grç çıkan bi test ben 3kere baktırdım biri düşük çıktı diğer ikisi gayet iyi çıktı. Bide doktor dediki alttan muaneyede baktı yumurta sayısına baktı yüksek olanlar senin sonucundur dedi. Yumurta sayım iyiymiş mesela.

Başka bi doktora gitti fsh a bile yüksek değil dedi. Bişe yok sende dedi. Ama olmuyosa aşılamadan falan başlayalım dedi işte. Bende ara vermeyi karar aldım. Aslanpençesine başladım 2.günüm hayırlısı artık

Benim ilk ay 23 çıktı sonra aslanpençesi ve hayitla 10 A indi..aylardır hiçbir şey yapmıyordum mesela bu ay gebelik öncesi fsh 9 du çok sukur...

X