Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Ya şimdi Kaan beye sordum sağolsun cevap verdi.
2 gün transfer ettir ve dna testi falan yaptırma dedi. Tek embriyonun testi olmaz dedi. 2 gün transfer dedi.
Kafam karıştı ben ne yapsam bilemedim şimdi.

illusive cnm cok sevindim. Aldigin guzel habere insallah transferinde hayirlisiyla olut ve bebisin tutunur sana sıkı sıkı ohhhh topik hamis dolcakkkkk TEYY TEYYY
Allah razı olsun canım.. Rabbimden ümit kesilmez işte bana bazı doktorlar uğraşma demişti hatırlarsınız ama ben pes etmem dedim ve 1 tane bile olsa oldu işte embriyom. Neticede B bursa_83 ün dediği gibi fazla olsa da tutunan bir tane oluyor..

O yüzden kimse pes etmesin, rabbim az veya çok yumurta verdikçe umutta veriyor nasipde ediyor inşallah.

Ay canım inşallah vitamin deposu oldu vucut valla fayda sağlamıştır inşallah.

içerde bölünme ihtimali varmı bak bunu bilmiyordum.... oda olursa ben artık sevinçten huni takar dolaşırım

Ay canım inşallah vitamin deposu oldu vucut valla fayda sağlamıştır inşallah.

içerde bölünme ihtimali varmı bak bunu bilmiyordum.... oda olursa ben artık sevinçten huni takar dolaşırım

Tabi canim icerde bolunme olabiliyormus. Tek yumurta ikizi oluyor iste o zaman.
Dollenmis yumurta icerde ikiye ayriliyormus ve cift yumurta ikizleri gibi ailede ikiz oykusu olmasina da gerek yokmus.
O yuzden rabbimden umut kesmeyelim,rabbim isterse tek yumurtadan da iki can yaratir.
Bir doktor anlatmisti sanirim emin degilim. Kadina iki embriyo vermisler ve ikizlere hamile kalmis. Sonra embriyolardan biri ikiye ayrilmis ve 3üz olmus

Bazı embriyolar laboratuvar ortamında iyi gelişiyor. Bazıları ise labaratuvar ortamında iyi gelişemeyip anne karnında iyi gelişiyor. O yüzden bazı merkezler embriyoyu riske atmamak için 2. yada 3. günde donduruyorlar yada transfer ediyorlar. Sen 2. yada 3. günde transfer istiyorsan dr una embriyom tek, riske atmak da istemiyorum. sizde uygun görürseniz transferi daha erken yapabilir miyiz diye sorabilirsin bence. Bu konuda senin kararın da önemli nihayetinde.

Arayıp soracağım da başka doktor akıl verdi desem yanlış anlarlar nasıl girsem konuya acaba kızlar?

Canim ben de pgt yapsak mi acaba diye sormustum eski doktoruma. O da tek embriyoyla olmaz,bikac tane yumurta olmasi gerek demisti. Simdi aklima geldi.

Kafana takacagina sor,icin rahat etsin. Her doktorun yaklasimi tarzi farkli. Belki aciklamasi sana mantikli gelecek ve seni rahatlatacak.

Kızlar akşam arıycam doktorumu o zaman eşimle beraber evet dedikleriniz bana da mantıklı geldi rahimde iyi gelişebilir dediğiniz doğru canım

Başkent üni.hastanesi canım.. Tabi önemli olan sayıdan çok kalitesi işte aman kaliteli olsun 1 olsun bizim olsun boşver :) sen de hiç canını sıkma bi tane nurtopu gibi embriyon var çok şükür yaşım küçük değil kız benim ne ısmarliim sana iltifat ettin vaalahi

Ya şimdi Kaan beye sordum sağolsun cevap verdi.
2 gün transfer ettir ve dna testi falan yaptırma dedi. Tek embriyonun testi olmaz dedi. 2 gün transfer dedi.
Kafam karıştı ben ne yapsam bilemedim şimdi.
canım ama sen havuzlama ihtimalini de düşünüyosun bence başka bi doktorun söylediğini bu kadar önemseme çünkü senin doktorun en iyi bilir kaliteyi kaçıncı güne gideceğini ne yapması gerektiğini.. doktoruna güven bence hiç kafa karıştırma..

Evet oda var haklısın doktorum bana çok uyarılan yumurtalarda sorun olabileceğini o yüzden testin en uygun olduğunu söyledi bana o yüzden testi istedi yani... artık bu dediği gibi olsun doktorumun ne diyim.. kısmetse inşallah sonuna kadar gitmeyi başarır bebişim..

Aynennn oyle canim. Olumsuz konusanlari duymuyoruuuuuuz

Aynen oyle bak benimki bana pesin pesin soyledi 5 gune cikacak olani cikamayacak olani.risk de aldik ama yapacak bisey yok.saglikli gebelik ve canli saglikli bebek hedef.
Bir sekilde sectigimiz doktora tabiyiz.sadece adet degil malesef kalite onemli.embriyo icindeki hucrelerin sekilleri ve ölu hucre varsa yuzde kaci oldugu onemli.sabrediyoruz iste

İnşallah canım sen rahat ol lütfen, doktorların bize sık sık tekrarladığını ben bi daha tekrarlıycam şimdi belki ama moral test sonuçlarımızdan bile daha önemliymiş tedavi sürecinde.. Sen olumlama yap sürekli.. İnananalım ki başaralım

Kalite önemli. Kaliteli olması tutunmada avantaj ama garanti değil. 2 tane 1. kalite transfer edilip tutmayan var, 1 tane 4 hücreli transferle tutan var. >Herşeyden önemlisi Rabbimin Ol Demesi. İnşallah ol dediği kullardan oluruz.

aynen öyle canım sabır inanç .. hadi belki de tutar diye hiçbişeyi kontrol etmeden oluşan embriyoyu koyup beklemesindense ben de daha garantici yaklaşmalarını tercih ederim açıkçası.. Biz insanız yaa oyuncak değilizki onu içimize koyduğunda umut edicez sonrası doktorlar için "aaaa napalım tutmadı" olabilir ama bizim için öyle değil.. kırılan hayallerimizi nasıl tamir edicez.. en iyisi bence ihtimali yükseltebiliceği kadar yükseltip öyle deneme yapmaları.. en azından o zaman düşünürüzki "biz elimizden geleni yaptık doktorlar da yaptılar"..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…