Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

ben yaklaşık 4 aydır hayıt içiyorum sabah akşam şeklinde ve hiç bir şekilde kanamaya yol açmadı. ve yan etkilerinde sadece aşırı alınırsa dilde uyuşukluk yapabileceği yazıyor nette onun dışında herhangi bir zararı yokmuş hatta hamileliğin son aylarında bile içilmeyi, tavsiye ediyorlar anne sütünü çoğaltıyormuş...
belki de tesadüf oluştur ama işte daha önce böyle bişey yaşamayınca direk hayıttan mı acaba diye düşünüyo insan

Tamam canım. İnşallah biter sabaha kadar ikimizinki de. Bir daha da gelmez. Bitmezse gideceğim doktora randevu aldım devletten.

Çok ilginç sen de aynı şeyi yasamissin canim. Hayiti da bırakmak istemiyorum hiç :KK43:
ya evet bi yola başladık bırakmak istemiyorum da ama neden böyle bişey yaşadık,her vücutta farklı bi etkisi oluyo belki de çoğu kişi hiçbi sorun yaşamamış :/

Gunaydin canlaaaar:halay:

Hayirli cumalar olsun:dua:
Dualarimiz kabuk olsun:dua:
Artik bu gobusler bebislerle dolsun:dua:
illusive illusive ve D dstn33 arkadaslarimin tedavileri insallah hayirla sonuclansin:dua:
Bizlere bu kadar cok folikul nasip etsin allahim:dua:

@hayatbuiste purplebliss purplebliss sizinkiler kesilmistir insallah. Benim baya baya kan geliyor adet gibi. Yuruyusten gelince arayacagim doktoru.

D dstn33 insallah guzel haberlerle gel canim:dua:

Guzel bir gun olsunnnn:dua:

Herkese selam, okullar açılsa da rahat etsem çok çok yoğunum aç susuz sefil günler geçiriyorum :duduk:
Vitaminlerim bitti almaya vakit bulamıyorum, neyse bayram geldi biraz rahatlarız çok şükür :KK73: gerçi bu sefer de bayram temizliği var, haftasonuna kaldı benim inşallah yetişirir. Boş günlerimi çok özledim, sizi de özledim gece yatmadan okuyorum okurken uyuya kalıyorum. Tedaviye başlayanlara bol pozitif enerji ve inanç diliyorum.
Lütfen her aşamanızda iyi olacağına inanın, negatif düşünceler yok hiç ona göre.
9 ay 99 esma diye bir kitap gördüm internette ama bulamadım bir türlü, onu almanızı tavsiye ediyorum kızlar. Her şey duayla:dua:
Duphaston içiyorum ben 10 gündür estrofemi dengelesin dedi doktorum, bugün sonuncuydu bakalım ne zaman adet olucam, kesin bayrama gelir yine :olamaz:
Neyse gelsin de ne zaman olursa olsun, soğan kürüne başlamayı düşünüyorum. Daha önce 3-4 gün yapmıştım devamını getirememiştim bakalım :KK50:

Biz de ozledik canim seni,isler hafiflesin de daha cok gel:)

Gunaydin canlaaaar:halay:

Hayirli cumalar olsun:dua:
Dualarimiz kabuk olsun:dua:
Artik bu gobusler bebislerle dolsun:dua:
illusive illusive ve D dstn33 arkadaslarimin tedavileri insallah hayirla sonuclansin:dua:
Bizlere bu kadar cok folikul nasip etsin allahim:dua:

@hayatbuiste purplebliss purplebliss sizinkiler kesilmistir insallah. Benim baya baya kan geliyor adet gibi. Yuruyusten gelince arayacagim doktoru.

D dstn33 insallah guzel haberlerle gel canim:dua:

Guzel bir gun olsunnnn:dua:
Gunaydin canimm hayirli cumalar olsun insallahh..Allahim dualarimizi kabul etsin..
8 deydi randevum.E2 icin kan verdim.muayene oldum.baska bir bayan dr muayene etti.durumlar fena degilmis.Neyse yumurtalar konusunda icim rahatladi baska bir doktor tekleyince hepsini.olumlu konustu ama ben ilk kontrolde daha buyuk 1 adet yumurtaya aliskin oldugumdan biraz burugum.simdi hepsi alip basini gitmemekle birlikte birbirine yakin boyuttalar.esim de diger aylar da hemen 1 tane buyudu de ne hayrini gorduk sabret diyor.erkek iste:KK70:
E2 ve ilac dozu icin arayacaklar.yumicanlar catlamasin diye orgalutran basladik.gobekten yaptik yanlarinda biraz batirmakta zorlandim gonalfin ince ucuna alistigimdan.neyse hallettik.
Bende durunlar boyle..

Gunaydin canimm hayirli cumalar olsun insallahh..Allahim dualarimizi kabul etsin..
8 deydi randevum.E2 icin kan verdim.muayene oldum.baska bir bayan dr muayene etti.durumlar fena degilmis.Neyse yumurtalar konusunda icim rahatladi baska bir doktor tekleyince hepsini.olumlu konustu ama ben ilk kontrolde daha buyuk 1 adet yumurtaya aliskin oldugumdan biraz burugum.simdi hepsi alip basini gitmemekle birlikte birbirine yakin boyuttalar.esim de diger aylar da hemen 1 tane buyudu de ne hayrini gorduk sabret diyor.erkek iste:KK70:
E2 ve ilac dozu icin arayacaklar.yumicanlar catlamasin diye orgalutran basladik.gobekten yaptik yanlarinda biraz batirmakta zorlandim gonalfin ince ucuna alistigimdan.neyse hallettik.
Bende durunlar boyle..
Canım yumoş kaç tane ve ölçüeleri kaç mm söyledirler mi? Ay hadi inşallah zaten amaç tek bir tanesini büyütmek değil hepsini büyütüp toplamak ve çok embriyo oluşturmak o yüzden bir tane baskın olmaması gayet iyi..

Günaydın canlar, hayırlı cumalar..kızlar ya ne sorcam bu yumiler belli büyüklüğe gelince mi catliyor? Yani bi mm boyutu var ve o zaman catlayip dollenebiliyor mu, yoksa tamamen atıyorum 8 mm de iken de catlayabiliyor ama küçük olduğu için dollenemiyor mu ? Nedir bu yumilerin olayı? Bi de misal benim 8 yumi vardı biri buydu catladi , diğer arkadan gelenler büyüyüp catlamiyor mu? Geri kalan 7 yumi gelişemiyor mu? illusive illusive D dstn33 B bursa_83 siz bilirsiniz

Benim yumi geçen cuma catladi, perşembe ve cmt ilişki oldu, döllenme olduysa en erken idrarda ne zmn çıkar kızlar? Regle çok var daha, regle kadar kurleri yapayım istiyorum gebelik yoksa, sizce testi n zmn yapayım?

Günaydın canlar, hayırlı cumalar..kızlar ya ne sorcam bu yumiler belli büyüklüğe gelince mi catliyor? Yani bi mm boyutu var ve o zaman catlayip dollenebiliyor mu, yoksa tamamen atıyorum 8 mm de iken de catlayabiliyor ama küçük olduğu için dollenemiyor mu ? Nedir bu yumilerin olayı? Bi de misal benim 8 yumi vardı biri buydu catladi , diğer arkadan gelenler büyüyüp catlamiyor mu? Geri kalan 7 yumi gelişemiyor mu? illusive illusive D dstn33 B bursa_83 siz bilirsiniz
Canım yumurta normali 18-26 gibi mm arasında gelişip çatlıyor. 8 mm ölçü genelde adetin ilk haftalarında olan ölçü oluyor bunlar her gün belli bir mm büyüyor ve yaklaşık adetin 10-15 gününde çatlıyor en baskın olanı tabi.

Diyelim 8 yumoş var sende bu dönem kendiliğinden en baskın olan gelişir ve çatlar diğerleri ise deforme olur ve söner gider ve bazen onlardan bir kaçı gelişmeye çalışır çatlayamaz ve bir dahaki ay kist olarak görülürler işte. Veya bazen iki tane yumoş büyür çatlar ve ikiz olur böylelikle.

Yumurta 10 mm çatlayan duymuştum ama çok nadir oluyor bu yani ideali olması gereken en az 18 mm olması lazım canım.

Canım yumurta normali 18-26 gibi mm arasında gelişip çatlıyor. 8 mm ölçü genelde adetin ilk haftalarında olan ölçü oluyor bunlar her gün belli bir mm büyüyor ve yaklaşık adetin 10-15 gününde çatlıyor en baskın olanı tabi.

Diyelim 8 yumoş var sende bu dönem kendiliğinden en baskın olan gelişir ve çatlar diğerleri ise deforme olur ve söner gider ve bazen onlardan bir kaçı gelişmeye çalışır çatlayamaz ve bir dahaki ay kist olarak görülürler işte. Veya bazen iki tane yumoş büyür çatlar ve ikiz olur böylelikle.

Yumurta 10 mm çatlayan duymuştum ama çok nadir oluyor bu yani ideali olması gereken en az 18 mm olması lazım canım.
Çok saol canim , benim demekki 18 mm civariydi çünkü catlatma iğnesi vurulmadan 1 gün once kendiliğinden catladigina gore gelişip catlamıştır di mi çünkü zaten Dr catlatacakti demekki gereken boyuta gelmiş de çatlamış.. 10 mm de çatlayan yumi dollenebiliyor mu peki?

Benim yumi geçen cuma catladi, perşembe ve cmt ilişki oldu, döllenme olduysa en erken idrarda ne zmn çıkar kızlar? Regle çok var daha, regle kadar kurleri yapayım istiyorum gebelik yoksa, sizce testi n zmn yapayım?

Canım eczaneden erken gebelik testi iste adete bir hafta varken sonuç veren özel testler var. Fiyatı diğerlerine göre pahalı 25 TL gibi ama çıkarıyor kesin. Ayyy hadi inşallah ya..

Çok saol canim , benim demekki 18 mm civariydi çünkü catlatma iğnesi vurulmadan 1 gün once kendiliğinden catladigina gore gelişip catlamıştır di mi çünkü zaten Dr catlatacakti demekki gereken boyuta gelmiş de çatlamış.. 10 mm de çatlayan yumi dollenebiliyor mu peki?
Evet canım 10 mm olan yumurta bazen çok nadir döllenebiliyor ama senin ki kendiliğinden çatladıysa ve 16 mm bile olması yeterli olabiliyor bazen ve dölleniyor.
Kendi çatladıysa eğer ve spermcikle buluştuysa döllenmiştir canım inşallah. Ölçüden çok aslında kalite önemli. Ben okudum 30 mm kadar büyüyen ve çatlayamayıp kiste dönüşenlerde oluyor.
Yani ne kadar büyük o kadar iyi demek değil aslında.
Hücresi önemli
yumurtanın 25 kromozonu
spermin 25 kromozonunun birleşmesi neticede..

Ay hadi bakalım güzel haberler verirsin inşallah...

Evet canım 10 mm olan yumurta bazen çok nadir döllenebiliyor ama senin ki kendiliğinden çatladıysa ve 16 mm bile olması yeterli olabiliyor bazen ve dölleniyor.
Kendi çatladıysa eğer ve spermcikle buluştuysa döllenmiştir canım inşallah. Ölçüden çok aslında kalite önemli. Ben okudum 30 mm kadar büyüyen ve çatlayamayıp kiste dönüşenlerde oluyor.
Yani ne kadar büyük o kadar iyi demek değil aslında.
Hücresi önemli
yumurtanın 25 kromozonu
spermin 25 kromozonunun birleşmesi neticede..

Ay hadi bakalım güzel haberler verirsin inşallah...
İnşallah canım, bayramda yaparım o zaman testi en azından üstünden bi 10 gün geçmiş olsun bari :KK66: yoksa da hemen corekotu hayıt vs başlayayım da regle ön hazırlık olsun bari :KK66:

X