Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

canım merhaba, öncelikle şifalar dilerim..çok şükür hormonlar düzene girdi, sana uyguladıklarımı madde madde yazayım:

1. hormon mevzusunu hiç kafama takmadım ve stres yapmadım kendime,
2-aktardan mecitefendi hayıt suyu aldım ve sabah akşam içtim,
3-testere dişli aslanpençesi kaynatıp içtim başlarda sabah akşam son 10 gün falan sadece sabah içtim
4-adetten itibaren yumurtamın çatladığı güne kadar her sabah 1 tatlı kaşığı çörekotu,bal, tarçın karışımı yedim
5-her sabah 1 çay kaşığı keçiboynuzu pekmezi içtim
6-folik asite başladım her gün 1 adet folbiol içtim
7-adetten yumurta çatlayana kadar her gün 1 bardak adaçayı içtim
8-her sabah 10 km yürüyüş yaptım, c vitamini yüksek gıdalar yedim,sebze meyve ağırlıklı beslendim...
9-kuruincir, ceviz,badem yedim azar azar yumurta çatladığı güne kadar

bu ay yumiler için tüm bunlara arı sütü bal polen karışımı ekledim,

ben de henüz kesin sonuca ulaşamadım ama çok şükür hormonlar düzene girmiş bu ay... şimdi de miyom çıktı çok ufak bu kürlere civanperçemi ve soğan suyu ilave edeceğim :)

kolaylıklar dilerim tatlım... aaaa bu arada kimyasal gebelik bile atlattım :KK66:
bak adacayını ben bırakmıstım fazlası zarar dıyee duymustm

bu arada okuduklarımdan dolayı soğandan vazgeçtim civanperçemine başlıyorum bugün, soğan kistlerde daha çok etkiliymiş :)))) yakında manisa ruh hastalıkları hastanesine sevk ederler beni bu gidişleeeeeeeeeeeeeee

KIZLAR SIKI DURUN, HABERLER SÜPPER!

ÖNCELİKLE MUHTEŞEM Bİ DOKTOR BULDUM KENDİME, ÇOK ŞÜKÜR, ÇOK MUTLUYUM

SONUCA GELİNCE,

test sonuçlarım çıktı ve doktor her ne yaptıysan bu ay da mutlaka devam et dedi.

E2 21 Dİ (Kİ ÇOK DÜŞÜK Bİ DEĞERDİ ) 37 OLMUS
FSH 23,4 DÜ SANIRIM 10,21 OLMUS

DİĞER TÜM DEĞERLER DE HARİKA...doktor geçen ay ki değerlere de baktı bu değerlere bakıp menopoz denmez asla, iyi ki hormon ilacını kullanmamışsın dedi ve beni tebrik etti her ne yaptıysan aynen devam et dedi...

VE DAHA GÜZELİ, ALTTAN ULTRASON İLE BAKTI 5 ADET FOLLİKULÜM VAR, BU DA GAYET İYİ DEDİ....

TÜP BEBEK İSTERSEN HEMEN YÖNLENDİREBİLİRİM AMA BİR SÜRE İLAÇ İLE TEDAVİ EDEBİLİRİZ DEDİ, BEN DE TÜP BEBEK DÜŞÜNMÜYORUZ BİR SÜRE BÖYLE DEVAM EDELİM DEDİM...

menopoz teşhisi konulabilmesi için bir kadının en az 6 ay adet görmemesi gerekir, bu ilaçlar ciddi ilaçlar öyle 1 ay kullan bırak olmaz dedi....

bunun dışında rahim filmi istedi, tüplerde tıkanıklık varsa açılır, hemen bu ay bebiş denemelerine devam edersiniz dedi, eşimin testlerinin yenilenmesini istedi. Reglim bitince rahim filmi çekilecek ve çalışmalara başlayacağız....

KIZLAR DEMEKKİ KÜRLER İŞE YARIYORRRRRRR, ÇOOOK MUTLUYUM (AMAN MAŞALLAH DEYİN NE OLUR )
Montecim değerlerinin normale dönmesine çok sevindim. inşallah yakın zamanda senden hamişlik haberi alacağız.

saol gülbilim...şimdi de ufacık bi miyom gördü, onunla uğraşıyorum, dert bitmez anacım bende, her gün farklı bi ekşın :))))
canım miyoma kafanı takma. benimde miyomum var. miyom büyük olmadıktan sonra zararı yok. önemli olan yumurta rezervi. bende de rezerv sıkıntısı var.:KK61:

bu arada okuduklarımdan dolayı soğandan vazgeçtim civanperçemine başlıyorum bugün, soğan kistlerde daha çok etkiliymiş :)))) yakında manisa ruh hastalıkları hastanesine sevk ederler beni bu gidişleeeeeeeeeeeeeee
aay bılmıodum hayatımmm bu ay öle ypalm adet olacagmdann emınımm önmzdeki maçlara bakcazz

canım miyoma kafanı takma. benimde miyomum var. miyom büyük olmadıktan sonra zararı yok. önemli olan yumurta rezervi. bende de rezerv sıkıntısı var.:KK61:
hiç sıkıntı yapma canım 1 tane olsun kaliteli olsun,amaç elimizdekilerin kalitesini artırmak

canım ya bu miyom için civanperçemi mi soğan kürü mü önerrirsin?
tatlım ben civanperçemi kullandım. hem de uzun zaman. miyomum için hiçbir etkisi görmedim. soğan kürüne başlamazdan önce miyom vardı. soğan kürünü kullandım. 10 gün dayanabildim. en son ki muayenemde dr kistimin eridiğini rahimimin tertemiz olduğunu söyledi. ama miyom halen var mı yok mu diye dr a sormak hiç aklıma gelmedi. şimdi incir kürü yapıyorum. kist yapmaması için aç karnıma sumakla karıştırılmış soğan yiyorum.

tatlım ben civanperçemi kullandım. hem de uzun zaman. miyomum için hiçbir etkisi görmedim. soğan kürüne başlamazdan önce miyom vardı. soğan kürünü kullandım. 10 gün dayanabildim. en son ki muayenemde dr kistimin eridiğini rahimimin tertemiz olduğunu söyledi. ama miyom halen var mı yok mu diye dr a sormak hiç aklıma gelmedi. şimdi incir kürü yapıyorum. kist yapmaması için aç karnıma sumakla karıştırılmış soğan yiyorum.
ok, soğan yapayım o halde :) ben söz dinlerim,denenmiş her zaman değerlidir benim için :KK66: adetimin 3.günümdeyim içsem olur bugün di mi

montecim soğan kürünün tadı çok kötü oluyor. bir de ben kullanmaya başladıktan sonra üçüncü günü kahverengi kan gelmeye başladı. 10. günde adetim geldi. forumlarda okudum. kiminin adetini geciktirmiş kiminin de erken getirmiş. benimkini erken getirdi. soğan kürünün miyomu erittiği burda topiklerde yazıyor kendi miyomumun eridiğini bilseydim sana kesin bir yorum yapardım. o yüzden miyom eritip eritmediğini bilmiyorum.rahimi temizliyor, kist eritiyor. ona eminim. yine de iyi düşün başlamazdan önce. soğan kürüne şimdi de başlayabilirsin ama en etkili olması için adetin bitiminden 7 gün sonrası.

X