Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Koptum son anda vazgecti serseri he :KK70::KK70:evet canim son derece relaxxxx olmaliyiz. Hersey olucagina varir.
Ve tam bir pasamiz oldu..erkek ama agir abi dogdugu gunden..kaslar oyle bi catik ki buyuk adam gibi..ablamiz bu sefer iki gunluk bebege bana ters ters bakiyor demez mi..ve daha bircok tepkiler

Fsh 5.31
Lh 7.69
Prolaktin 8.59
Estradiol e2 694

@melekler-engelchen
no_name_ no_name_

Hepsi cikinca bakip yorumlayacak doktor.
E2 nin 50 alti olmasi gerektigi okumustum netten.eger yuksekse fsh i baskilarmis ve kist olurmus.
Bana da cok yuksek geldi e2.

E2 boyle yuksek cikinca peki tup tedavisine baslanir mi?

Canım e2 bu kadar yüksekken fsh yi baskılamış oluyo kesinlikle. Bir iki kez benim de böyle çok yüksek çıktığı oldu. Bu rakamlarla benim gittiğim hiçbir doktor tedaviye başlamadı. Hep bu ayı boş geçelim dediler. Tek istisnası Ocaktaki tedavimde foliküller yanıt vermedi büyümedi çok üzülmüş umudu kesmiştim. 2 hafta sonra kontrole çağırmıştı ve e2 400 küsür çıkmıştı 2 de folikül çıkmıştı diğer tarafta, aldığım hormonlar sonradan etki etmiş ve geriden gelenler diyorlar onlara direk opuya alınmıştım.

Dogru hatirliyosun canim.
Adetin 2.gunu fsh,lh,prolaktine bakti. Ptolaktin yuksek diye hap verdi. Opuya kadar da baska bir test yapilmadi. moyaalitu moyaalitu da acaba onlar kist miydi demisti bana. Uyardi beni sagolsun. Icime de kusku dustu acaba kist miydi diye.

Ama soyle de bisey var. Benim ilk tedavimde fsh 7 ,e2 460 cikmisti ve kimyasal gebelik olmustu. E2 yuksek oldugu icin kist olsaydi,yine opuda bos cikardi.

Canım tedavinin başında mı bakıldı e2 ye o zaman? Biliyorsun tedaviye başladıktan sonra e2 nin katlanarak artmasını istiyorlar zaten yumurta kalitesini en azından dolu olma ihtimalini gösteriyor.

Bu da kafa karıştırıcı... ama e2 ler yüksek sende. Buna neden müdahale etmedi acaba doktorlar, prolaktine bile ilaç vermiş... moyaalitu daha iyi bilir bu durumu..

E2 yüksekken çok yüksek değilse dengelensin diye cyclo veriyorlar veya kist görünümü varsa çatlatma iğnesi verip kistin sönmesini sağlamaya çalışıyorlar, hiçbiri olmadıysa minik bi operasyonla aspire ediyorlar.

Can'ım doktordan geldim. Yumoşlar buyumemiş e2 19 çıktı maalesef ama doktor umudumuzu kaybetmiyoruz dedi adet tarihinde adet olmasan bile bir hafta sonra gel demişti sonra telefonla hemşire aradı cumartesi çağırdılar ve bu bekleme zarfında bir tedavi uygulayacakmış ama ne olduğunu bilmiyorum cumartesi gideceğim bakalım.

Canım benim Ocaktaki tedavimde büyümeyip sonra diğer tarafta kendiliğinden büyümüştü. Bazen iyi ya da kötü sürprizler yapabiliyor bu velet cücükleri her şeye hazırlıklı olmak lazım :)

moyaalitu moyaalitu bilir bu işi.. bi de @amayaa ve @sekerpancari gelse tam olur...

Ben iş yoğun olduğu için geceden geceye bakabiliyorum :KK43: onlar kayıplar meraktayız..

İnşallah Can'ım ya o kadar cok iğne kullandım ki göbek mosmor oldu artık. Bakalım cumartesi ne diyecek Nasıl ilaçlar önerecek merak ediyorum ben de.
Canım yüksek doz iğnenin doğru olduğunu düşünmüyorum ben. Amh kaçtı senin?
Çok düşük amh de yüksek doz ya folikülü hızlı büyütüp çatlatıyor ya da hiç etki etmiyor genelde. Tam tersi çok düşük dozlarla devam etmek gerek. Benim bazı tedavilerimde hiç iğne olmadığım veya oluyorsam 2 günde 1 iğne olduğum bile oluyor.

Canim ibrahim saracoglunu aradim demistim ya,hormon tahlil sonuclarina gore kür vereceklerdi. Dun de adet olunca bugun gidip kan verdim,gitmisken de yumurta var mi baktiralim dedi esim. Malesef yokmus ve evet e2 694 cikti. Doktoru aradim bikac saat once. Hemen kist oldugunu dusunme,amh sonucunu da bir gorelim dedi.
Sali cikacak amh,hepsine o zaman bakacak.

Canım biz yeni opu olduk bu ay bizde folikül olmaz zaten bu gayet normal niye şaşırdın ki? Hatta niye umut ettin ki ? 4 kez opu oldum her opudan sonra doktorum bu ay folikülümüz olmaz bu ay dinlenelim diye kendisi dedi. İçim rahat etmeyip sonraki ay kontrole gittiğimde de gerçekten hiç folikül olmadı. E2 nin folikül olmamasına rağmen yüksek olması çok garip bence sen bunun üzerinde durmalı ve bunu araştırmalısın. Doktorun polip dediği şey kist olabilir gibi geldi bana. E2 durup dururken neden bu kadar yüksek çıksın ki kaldı ki yeni opu oldun çatlatma iğnesi oldun. Bu işte anlamadığım bişeyler var. Amh ile ne alakası var amh zaten düşük baksa nolacak onu da anlamadım..

Tabiki onemli olan eve canli bebek goturmek ama vucudun cevap veriyor. Bende tık yok.
Mucadeleyi birakmayacagim ama farkli doktor yorumlari beni yordu,tedavi olmak degil.

Canım evet herkes bir doktor tavsiye ediyor iyi kötü. Benim sana önerim bir an önce Semra Kahraman'dan ve ekip doktoru olarak Ayşe Hanım veya Yücel Bey'den randevu alman. Dosyanı güzelce hazırla, rahim filmini tüm tedavi protokollerinin hormon değerlerini diğer kan tahlillerini ve eşininkileri sıraya koy hazırla git.
Hatta tek sayfaya tablo yap 1. 2. 3. 4. Tedavi diye yanına da hangi gün hangi iğne oldun kan değerlerin kaçtı sonuç ne oldu diye yaz.

Rahim filmi sonucunu doktorların farklı yorumlaması, e2 yüksekliğini önemsememeleri hepsi bende soru işareti. Ve kendisine tedavi ol ya da olma Semra Hanım rahim filminde ve operasyonlarında gerçekten guru olmuş. O ne derse odur. Danışacaklar listenin başında olsun derim..

Son düzenleme:
İnşallah Can'ım ya o kadar cok iğne kullandım ki göbek mosmor oldu artık. Bakalım cumartesi ne diyecek Nasıl ilaçlar önerecek merak ediyorum ben de.
Benim tedavi iptalim sonrası doktorum çağırmıştı. Sürpiz gelişen folikül olmayınca adetinde gel demişti. Canım inşallah senin sürpriz gelişen foliküllerin olur. moyaalitu moyaalitu nun bu şekilde sürpriz gelişen folikülleri olmuştu yanlış hatırlamıyorsam.

Canım biz yeni opu olduk bu ay bizde folikül olmaz zaten bu gayet normal niye şaşırdın ki? Hatta niye umut ettin ki ? 4 kez opu oldum her opudan sonra doktorum bu ay folikülümüz olmaz bu ay dinlenelim diye kendisi dedi. İçim rahat etmeyip sonraki ay kontrole gittiğimde de gerçekten hiç folikül olmadı. E2 nin folikül olmamasına rağmen yüksek olması çok garip bence sen bunun üzerinde durmalı ve bunu araştırmalısın. Doktorun polip dediği şey kist olabilir gibi geldi bana. E2 durup dururken neden bu kadar yüksek çıksın ki kaldı ki yeni opu oldun çatlatma iğnesi oldun. Bu işte anlamadığım bişeyler var. Amh ile ne alakası var amh zaten düşük baksa nolacak onu da anlamadım..

bu güzel bir açıklama olmuş tatlım yaaa, B bursa_83 hiç folikül yok deyince içim sızlamıştı, üzülmemek için konuyu dillendirmemiştim ama içim içimi yedi neden bu kadar hormon ve tedaviye folikül olmaz diye, işte bilmediğimden kahrolmuştum ama bak opudan sonra olmazmış zaten be tatlım...bursacım sen bu ay kürler ve vitaminlerle bi nadasa al kendini tatlım, ne kaybedersin hepsini uygula, inşallah önümüzdeki aya çoşup şahlansın foliküller yumiler....

Canim ibrahim saracoglunu aradim demistim ya,hormon tahlil sonuclarina gore kür vereceklerdi. Dun de adet olunca bugun gidip kan verdim,gitmisken de yumurta var mi baktiralim dedi esim. Malesef yokmus ve evet e2 694 cikti. Doktoru aradim bikac saat once. Hemen kist oldugunu dusunme,amh sonucunu da bir gorelim dedi.
Sali cikacak amh,hepsine o zaman bakacak.
e2 nin bu kadar yüksek çıkması çok ilginç. Bu değerle doktorların tedaviye başlayacaklarını sanmıyorum. Bu kadar yüksek olması kistten dolayı olabilir mi acaba?

Benim tedavi iptalim sonrası doktorum çağırmıştı. Sürpiz gelişen folikül olmayınca adetinde gel demişti. Canım inşallah senin sürpriz gelişen foliküllerin olur. moyaalitu moyaalitu nun bu şekilde sürpriz gelişen folikülleri olmuştu yanlış hatırlamıyorsam.
gülbilim nasılsın fıstığım yaaa???? topiğin gediklileri olarak bi atak gösterip artık hamiş kalıp kızlara bi yol açmamız lazım :KK66:
ne mücadele ettik be tatlım, bu cuma gününün hayrına Rabbim yardımcımız olsun hepimizin inşallahhhh...bazen topiğin en başına dönüp okuyorum yazıştıklarımızı, ne heyecanla araştırıp okuyup paylaşıyormuşuz bilgilerimizi....

Yalnız tecrübeye dayanarak miyom çabuk büyüyor.ben ilk gittiğimde belli belirsizdi 2 ay sonra 2.5 cm olmuş Dr nasil büyümüş dedi. O ay çörekotu yağı içmiş incir falan yemistim. Belkide ben buyuttum miyomu :p
Miyomlar gerçi sen tüp bebek tedavisi görmedin ama tüp bebek tedavisi ilaçları da miyom oluşturabiliyor yada olan miyomları büyütüyor.

gülbilim nasılsın fıstığım yaaa???? topiğin gediklileri olarak bi atak gösterip artık hamiş kalıp kızlara bi yol açmamız lazım :KK66:
ne mücadele ettik be tatlım, bu cuma gününün hayrına Rabbim yardımcımız olsun hepimizin inşallahhhh...bazen topiğin en başına dönüp okuyorum yazıştıklarımızı, ne heyecanla araştırıp okuyup paylaşıyormuşuz bilgilerimizi....
İyiyim bebeğim. Ay inşallah o günler bir gelse ne güzel olur canım yaaa. Bazen kendimi bu şekilde hayal etmek istiyorum ama kendimi bu tedaviye o kadar şartlandırmışım ki sanki ömrüm hep tedaviyle geçecekmiş gibi.:KK70::KK70:
Bu topikteki ilk yazdıklarımızı bende ara ara okuyorum. Ne kadar büyük bir heyecanla yazmışız. Ama çok güzel,tatlı heyecandı. İnşallah tatlım rabbim bu cuma gününün hayrına hepimizin yardımcısı olsun.:dua::dua:

İyiyim bebeğim. Ay inşallah o günler bir gelse ne güzel olur canım yaaa. Bazen kendimi bu şekilde hayal etmek istiyorum ama kendimi bu tedaviye o kadar şartlandırmışım ki sanki ömrüm hep tedaviyle geçecekmiş gibi.:KK70::KK70:
Bu topikteki ilk yazdıklarımızı bende ara ara okuyorum. Ne kadar büyük bir heyecanla yazmışız. Ama çok güzel,tatlı heyecandı. İnşallah tatlım rabbim bu cuma gününün hayrına hepimizin yardımcısı olsun.:dua::dua:
Canımsın yaa, gelecek elbet o günler de, ben de aynı sen gibiyim sanki hep tedavi sürecekmiş gibi, önümüzdeki ay o doktora giderim olmadı 2 aysonra şuna bi bakarım 3 ay sonra kürlere dönerim gibi programlar yapıyorum, eşim de kızıyor belki hamile kalacaksın ve bitecek bu sıkıntılar neden hep tedavi üzerine yoğunlaşıyorsun diyor? ilaçları bile kampanyadaysa 3-5 pk alayım stoklu olayım diye düşünüyorum, hakkaten belki önümüzdeki aya hamiş olacaz, ama ben o ihtimali hiç düşünüp hareket etmiyorum nedense :)

Canımsın yaa, gelecek elbet o günler de, ben de aynı sen gibiyim sanki hep tedavi sürecekmiş gibi, önümüzdeki ay o doktora giderim olmadı 2 aysonra şuna bi bakarım 3 ay sonra kürlere dönerim gibi programlar yapıyorum, eşim de kızıyor belki hamile kalacaksın ve bitecek bu sıkıntılar neden hep tedavi üzerine yoğunlaşıyorsun diyor? ilaçları bile kampanyadaysa 3-5 pk alayım stoklu olayım diye düşünüyorum, hakkaten belki önümüzdeki aya hamiş olacaz, ama ben o ihtimali hiç düşünüp hareket etmiyorum nedense :)
Tatlım senin ihtimalin bana göre çok çok yüksek. Benim en fazla iki folikül görülüyor. Onlarda ya gelişmiyor. Gelişse bile ya boş çıkıyor yada döllenmiyor. İnşallah o günleri en kısa zamanda yaşarız. Artık kür ve tedavi muhabbetleri değil de hamiş muhabbetleri yapmak istiyorum. :anneadayı: Acaba bize de nasip olur mu ki :110:

Canım yüksek doz iğnenin doğru olduğunu düşünmüyorum ben. Amh kaçtı senin?
Çok düşük amh de yüksek doz ya folikülü hızlı büyütüp çatlatıyor ya da hiç etki etmiyor genelde. Tam tersi çok düşük dozlarla devam etmek gerek. Benim bazı tedavilerimde hiç iğne olmadığım veya oluyorsam 2 günde 1 iğne olduğum bile oluyor.

Canım evet herkes bir doktor tavsiye ediyor iyi kötü. Benim sana önerim bir an önce Semra Kahraman'dan ve ekip doktoru olarak Ayşe Hanım veya Yücel Bey'den randevu alman. Dosyanı güzelce hazırla, rahim filmini tüm tedavi protokollerinin hormon değerlerini diğer kan tahlillerini ve eşininkileri sıraya koy hazırla git.
Hatta tek sayfaya tablo yap 1. 2. 3. 4. Tedavi diye yanına da hangi gün hangi iğne oldun kan değerlerin kaçtı sonuç ne oldu diye yaz.

Rahim filmi sonucunu doktorların farklı yorumlaması, e2 yüksekliğini önemsememeleri hepsi bende soru işareti. Ve kendisine tedavi ol ya da olma Semra Hanım rahim filminde ve operasyonlarında gerçekten guru olmuş. O ne derse odur. Danışacaklar listenin başında olsun derim..
Canım bize tek tek ne güzel cevaplar vermişsin... Evet doktor bana da başta düşük iğnelerle başladı baktı büyümüyor son iki gün yüksek doza çıkardı ve dün gittiğimde ölçü bile almadı ben ekrana bakarken gördüm yumurta falan yoktu ne oldular bilmiyorum :KK43: cumartesi gel dedi bence süpriz yumurtalar için çağırmadı çünkü dün onları görmediğine eminim.. bakalım artık nasip kısmet diyorum canım..

Tatlım senin ihtimalin bana göre çok çok yüksek. Benim en fazla iki folikül görülüyor. Onlarda ya gelişmiyor. Gelişse bile ya boş çıkıyor yada döllenmiyor. İnşallah o günleri en kısa zamanda yaşarız. Artık kür ve tedavi muhabbetleri değil de hamiş muhabbetleri yapmak istiyorum. :anneadayı: Acaba bize de nasip olur mu ki :110:
yok bebeğim ya ben ihtimali yüksek görmüyorum, tamam yumi var dölleniyor çatlıyor patlıyor lakin tutunmuyor..bence kalitesi düşük benimkilerin...eee yaş olmuş 38, normal tabi kalitesiz olmaları..sigaraya da başladım tabi ben yine geçen süreçte....bakma o kadar kür vitamin uygulasam da, ben o kadar ümitli değilim aslında kendimden, bi umut uğraşıyorum işte, ne yapalım, can çıkmadıkça umut bitmiyor...Her şey olacağına varır, varsa kaderimizde, yazılmışsa, hayırlısı ile gelecekse olsun inşallah....

Canım benim yumoşlar hokuss pokusss yok oldular ben dün anladım ekranda doktor ölçemedi bi o tarafa çevirdi bi bu tarafa çevirdi bomboştu göremedi bişey.. artık bunda da vardır bir hayır artık.. doktor bies...rona devam dedi yarın ne önerecek bakalım...

X