Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Bir tek bu civanpercemini yaptim,hayit veya aslanpencesi falan onlari hic tuketmedim.
Ben zaten suanda sayidan ziyade kaliteyi arttirmak icin napsam diye dusunuyorum.
Yukarida saydigin besinleri tuketiyorum ama vitaminler eksik olabilir bende. Ona yogunlasmaliyim ben.

@burs_83 canim sana oncelikle bugun icin dayanma gucu ve sabir diliyorum.yasadigin sey travmatik.Ama yarin obur gun daha iyi hissedecegine eminim.bunun disinda soylenebilecek birsey yok.
Yalniz oneride bulunabilirim.benim 3.asilamam klomenle yapildi belki hatirlarsin.asilama odasindaki o ay sorumlu doktor ve oranin demirbasi olan hemsire kagitta 3.kez klomeni duyunca birbirlerine bakip manali manali baktilar.keske igneyle olsaydi der gibi konustular.4.asilamamin igneyle yapilacagini duyduklarinda asilama odasindaki hemsire bana igneyle yapilanlarda daha cok olumlu sonuca ulasiyoruz dedi.
Yuksek doz kullanmamak icin klomeni tercih etmeni anliyorum ama ignelerin de yumurta ve yumurtaliklari daha cok uyardigini dusunuyorum.
Beslenmemize de dikkat edicez ayrica.koenzim biesteron kullanmaya baslayabilirsin.tabi doktoruna danismadan alma.kullan diyen olmadi bana doktorlardan sormadim da hoslarina gitmez diye.
Uzun oldu kusura bakma.hersey guzel olacak ben inaniyorum

B bursa_83 canim sana oncelikle bugun icin dayanma gucu ve sabir diliyorum.yasadigin sey travmatik.Ama yarin obur gun daha iyi hissedecegine eminim.bunun disinda soylenebilecek birsey yok.
Yalniz oneride bulunabilirim.benim 3.asilamam klomenle yapildi belki hatirlarsin.asilama odasindaki o ay sorumlu doktor ve oranin demirbasi olan hemsire kagitta 3.kez klomeni duyunca birbirlerine bakip manali manali baktilar.keske igneyle olsaydi der gibi konustular.4.asilamamin igneyle yapilacagini duyduklarinda asilama odasindaki hemsire bana igneyle yapilanlarda daha cok olumlu sonuca ulasiyoruz dedi.
Yuksek doz kullanmamak icin klomeni tercih etmeni anliyorum ama ignelerin de yumurta ve yumurtaliklari daha cok uyardigini dusunuyorum.
Beslenmemize de dikkat edicez ayrica.koenzim biesteron kullanmaya baslayabilirsin.tabi doktoruna danismadan alma.kullan diyen olmadi bana doktorlardan sormadim da hoslarina gitmez diye.
Uzun oldu kusura bakma.hersey guzel olacak ben inaniyorum

canım sen biesteron içiyor musun?

Uzun olunca daha cok sey sigdiriyoruz anlatmak istediklerimize,iyi oluyor,sagol canim.
Yani cok moralim bozuldu tabiki. Sabah ne umutlarla gitmistim. Basimda sanki birileri ben narkozluyken konusup '2si de bos cikti' dedi diye hatirliyorum. Ruya miydi emin olamadim. Narkozdan uyandirdiktan sonra dinlendiriyorlar yatakta,ben 2-2.5 saat uyuyorum yine orda,anca kendime geliyorum. Esim de yukarda bekliyor. Yanimda baska hasta oldugu icin esimin gelmesi yasak. Hemen aradim esimi uyaninca. Dedim boyle boyle duydum ama ruyamiydi bilemedim. Seni cagirdilar mi dedim. Cagirmadilar deyince ruya olmadigini anladim. Cunku beni isleme aldiktan en fazla 1 saat sonra esimi aliyorlardi.
Suanda bunun icin yapacak bisey yok.
Bikac gun sonra mecburen normale donecegim.
Elimde igneler var benim. Esim gecen gun olmazsa bir kez daha igneyle denesek mi dedi ama bilemiyorum. Doktor illa igne derse yapacak bisey yok,mecbur deneyecegim. Zaten 2017 son kullanim tarihi. O zamana kadar ziyan etmeden bir kez de olsa deneyecegiz.
Folik asitin disinda bir ilac vermiyor. Vitamin de vermiyor. Ben de verseniz demiyorum verecek olsa verir diye.

Doktorlar inan uğraşmıyorlar canım bir sürü iyi gelebilen şeyler var ama kişiye göre eğilmiyorlar onlar için
yumurta var mı?
kaç tane?
kaç milim?
hooooppp ver iğneyi büyüt yumoşları hadi büyümüşse gel topla bak bakalım dolu mu boş mu..!!
Aslında olay bu kadar onlar için çok komplike bişey değil olan ama mesela bazı doktorlarsa buna ek olarak özellikle e vitaminin, omega 3'ün meletonina, quen10 ilaçlarını muhakkak öneriyor.
Çünkü tüp bebek süreci tedavi değil, sende var olan yumurtaları uyararak büyümelerini sağlamak.
Asıl tedavi takviyeler, beslenme, yaşam biçimi vs. Eğer yumurta rezervinde ciddi azalma varsa DHA veriyorlar buda tedaviye giriyor bir nebze.

Ben bu dediklerimin hepsini yapıyorum ayrıca biesteron 3*1 her gün alıyorum ancak 2 ay sonra belli olacak ne olduğu.
Gerçi Rabbim nasip ettiyse hiç bişey yapmasakta olacaktır ama insan hiç bişey yapmamış olmamak için deniyor.

Hayir canim sadece foliksit aliyorum
Korktum acaba içiyor musun sormadan diye çünkü senin ihtiyacın zaten yok canım.

Canım çok üzüldüm. O hayal kırıklığının nasıl bir yıkım olduğunu çok iyi bilirim. O yüzden seni çok ama çok iyi anlıyorum. İlk tedavimde gelişmiş iki folikülüm vardı. Çok mutlu olmuştum. Opu sonrası iki folikülümün de boş olduğunu öğrendiğimde o gün ağlamaktan gözlerim şişmişti. Ama yinede pes etmedim. Folikül sayım kesinlikle ikiden fazla olmadı. Bazı tedavilerimde foliküllerimin hiç gelişmediği de oldu. İlk zamanlar bunlara çok üzülüyordum. Ama yaşadığım olumsuzluklar aza kanaat getirmemi sağladı. Tek embriyom olsun da yeterki sağlıklı olsun dedim.
Bizler malesef tüp bebek tedavisi gören hastalar içinde zor gruptayız. Bizim opu sonrası 8-10 tane folikülümüz toplanmıyor. Yada opu sonra 3-5 embriyomuz oluşmuyor. 1 tane olsun. Bizimle olsun. Bugünkü olumsuzluk seni yıldırmasın. Bu ay ikisi de boş çıkar. Önümüzdeki ay ikisi de dolu çıkar. Ben inanıyorum, olacak.
O yüzden pes etmiyoruz, kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bir aktardan yardım almanı tavsiye ederim. Bursa'dan yazıştığım bir bayan bana Bursa'da bir aktar ismi vermişti. Kürler hazırlıyormuş. Dediğine göre faydasını gören çok kişi olmuş. İstersen onun ismini verebilirim sana.

Canım çok üzüldüm, aynı üzüntüyü tam 1.5 ay önce ben de yaşadım biliyorsun hem de tüm değerler iyiyken 4 folikül boş çıktı. 1 gün üzülüp toparlandım yapacak bişey yok depresyona girip vakit kaybetme lüksümüz yok. Ben psikolojik olarak yıprandın ara verelim dendiğinde daha çok bozuldum üzüldüm. Ara vermek iyi gelmiyor bana içim içimi yiyor ya bir daha adet olmazsam diye, her ayı hormonlar uygunsa değerlendirmek istiyorum mutlaka.
Yaptıklarınla ilgisi olduğunu düşünmüyorum öyle denk geldi sadece, bazen dolu çıkar bazen de boş olabilir bizim durumumuzda bunu öğrendik artık. Eğer pregnly değil de ovitrelle kullanmış olsaydın acaba iğne serilerinde mi sorun oldu diye düşünecektim çünkü ben iğneden olduğunu düşünüyorum nedense ama senin marka farklı. Bu iğneler soğuk zincir olduğu için aldığımız eczaneye dikkat etmeliyiz bunu anladım. Jeneratörü olan yerlerden almak lazım.
Akupunktura gelince ben çok faydasını gördüm, doktora güveniyorsan asla bırakma. Zararı olmaz ama zaten kısa sürede olmuyo faydası 1-2 ay sonra oluyo genelde. Beslenmeyi hepimiz çok saldık nedense hepimiz dikkat edelim bugünden itibaren.
Burda da sıkıyönetim ilan edelim vitamindi avokadoydu havuç suyuydu hepsini her gün yapmalıyız. İnşallah güzel sonuçlar alacağız zamanı geldiğinde. Pes etmek yok !!!

Ilk yazdigin paragrafa aynen katiliyorum canim. Beslenmenin onlara gore hicbir artisi yok. Igneyi vurunca buyurse buyur,buyumeyecekse de ne yesen ne icsen buyumez.
Yani soyle her hastayi o hastanin vücudundaki tum ayrintilarini inceleyerek tedaviye baslatmiyorlar. Bende mesela vitiligo var,tiroid var,bunlari irdeleyen yok. E ben de hasta olarak sadece bunlar var diyebiliyorum,bana su ilaci ver diyemiyorum.

Canım acaba 1 deneme de olsa Memorial a mı gitsen?
Semra Kahraman ve Yücel Bey/Ayşe Hanım (hangisini tercih edersen) tedavisine gidebilirsin belki. Fsh uygunsa alıyorlar tedaviye.

Canim yazarsan sevinirim. Ben de oyle bir aktar duydum,hatta yarin hemen gidecegim. Belki ayni kisidir.
Desteginiz icin hepinize cok tesekkur ederim. Zaten beni cok iyi anladiginizi biliyorum. Suandaki hislerimin nasil oldugunu bildiginizi biliyorum.
Evet cok etkilendim bugun,hala daha iyi degilim ama mecbur iyi olacagim. Umit etmekten ve cabalamaktan baska bir caremiz yok.
Canim zaten ben ilk 2 tedaviden sonra cok yumurtadan gectim sadece kaliteye odaklandim. 1 tane olsun benim olsun dedim hep ama o da olmayinca ve bunu ilk kez yasayinca kotu hissettim. Ama dediginiz gibi bu ay cikmaz,bir dahaki ay cikar. Allahtan umut kesilmez.

Allah hepimizin yardımcısı olsun kucaklarımızı en kısa zamanda doldursun inşallah.Ben de 6 ay sonra hormonlarıma baktırdım ve fsh yükseliyor günden güne Her akşam Kur'an-ı Kerim okuyup hepimiz için dua ediyorum inşallah biz de anne olacağız. İsimlerinizi bilmediğim için nicklerinize dua ediyorum :)

illusive canim bilemiyorum ki 1 yildir da olmuyorr

Suanda nasil uzuldugunu tam anlamiyla anlamis durumdayim canim. Insan hakikaten cok uzuluyor. Ama dedigin gibi birakmak yok. Zaten hapla oldu tedavi,o yuzden bu adeti atlamak istemiyorum.
Beslenme konusunda haklisin. Ben kendi adima soyleyim eskisi gibi sıkı beslenmiyorum ama yeniden baslayacagim.

Zamanla yaristigimiz icin ben bugun yarin tum uzuntumu atip tekrar toparlanmak zorundayim,zorundayiz.

Insallah yarin seninki dolu ciksin canim.

Canim benim fsh bu ay 5.5 ti de ne oldu,bos cikti.
Dua dua dua ve beslenme!!!
Sagol dualarin icin. Ben de hepinizi geciriyorum duamda.

illusive canim bilemiyorum ki 1 yildir da olmuyorr
Can'ım evet 1 yıl olmuş ama aşılama oldun sadece. Bak gör tüp bebekte olan yumurtaların şansa bırakılmıyor hepsi tek tek toplanıyor sen yeter ki beslenmene dikkat et psikolojini asla benim bebeğim olmuyor durumuna sokma ki hormonlarım etkilenmesin. Yaşın avantaj, amh avantaj maşallah. Önce inan sonra dua et ve bak gör güzel haberlerle bize o müjdeyi vereceksin. Önce Rabbimin izniyle sana gereken azıcık daha zaman ve birazcık emek.

Ben de ilk tedavide basarili olacagini dusunuyorum D dstn33 .

illusive ve B bursa_83 iyi ki varsiniz..pozitif gorus ve degerlendirmeleriniz benim icin o kadar onemli ki..icime su serptiniz..Psikolojik destek almayi dusunuyorum.cunku sanki amh ilac kullandigim aylardan birinden sonra olculdugu icin yuksek cikmis gibi geliyor belki psikopat oldugumu dusunebilirsiniz belki de artik bir psikopatim tibben de..bu is altta kalirsan uzulmemeyi uste cikarsan sevinmemeyi gerektiriyor..allah yardimcimiz olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…