Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

kızlar herkese merhaba.... gördüğüm kadarıyla hepiniz iyisiniz çok şükür...

öncelikle hepimize geçmiş olsun, ülke olarak çok zor süreçlerden geçiyoruz Rabbim yardımcımız olsun....

Beautyguru Beautyguru canımmm, bebişin sağlıkla büyüyor gördüğüm kadarıyla, maşallah sana ve bebişine...sağsalim kucağına aldığın günleri görmek nasip olur inşallah...

B bursa_83 tatlım yeni tedavin hayırlı uğurlu ve bebişli olsun inşallah... Rabbim tez zamanda hepinizin gebelik takvimlerini görmeyi nasip etsinnn, Aminnnn :KK66:

ben bu ay korundum, soğuk algınlığı sebebiyle ciddi antibiyotikler kullanmak zorunda kaldım... Hazır korunuyorken diş kontrolümü yaptırayım dedim, dişetlerimde iltihap çıktı, ki diş eti rahatsızlıkları gebeliğe ciddi engelmiş bunu öğrendim... Tedaviye başlıyorum 2 gün içinde, hazır tedavi olmuşken gülüş estetiği de yaptırayım diyerek porselen diş yaptırmaya karar verdim, işim uzun ve meşakkatli....dolayısı ile bende gebelik bir kaç ay daha oluşmayacak....

takipteyim, moralimizi bozmadan, motivasyonu düşürmeden , sinirlerimize hakim olarak sürdürdüğümüz mücadelemizde kalbim ve dualarım bizlerle....inşallah başarıya ulaşacağımız günler yakındır. Çok öpüyorum hepinizi

Teşekkür ederim güzel dileklerin için canım. Ayrıca bu topik konusu için de teşekkür ederim sana.. Tüm tedavim boyunca neredeyse bu konuya yazdım diyebilirim, birbirimizin dilinden anlayoruz, birlikteyiz ve bu savaşı teker teker kazanacağız inanıyorum.

kızlar hamilelik yapar mı bilmiyorum ama kendimi inanılmaz mutsuz ve depresif hissediyorum, her şeye kızar, üzülür, ağlar oldum, Ve tam olarak bir sebebi yok.. Aklıma sürekli hamile olduğumu ve mutlu olmam gerektiğini getirsem de bir mutsuzluktur ki gidiyor :KK43: bugün tek öğün yedim mutsuzluk yedirtmiyor da.
Ve bebeğime bir şey olacak korkusu da sardı beni, hatta panik atak seviyesine gelmeye başladı. O benim için dünyalar kadar değerliydi ve şimdi onu taşımanın sorumluluğu sanırım bana fazla geldi. Daha sürerse psikolojik tedavi almayı düşünüyorum.

no_name_ no_name_
illusive illusive
G gulbil10
Kizlar sagolun. Simdi geldim doktordan. 3 antral folikul var dedi.
Prolaktin 26 cikti,dostinex verdi. Bugun ve cuma icecegim.
Tsh 2 cikti. Zaten hap kullaniyorum.
6 ay sonra baktirdigim fsh 5.5 cikti,doktor cok iyi dedi.
Dogal takip olacak dedi ve klomen verdi. Sabah aksam 2şer tane icecegim.
Pazartesi sabahi da kontrole cagirdi.
Insallah hepsi kaliteli olur,icleri dolu olur ve onlarin biri veya ikisi bana bebis olur:emir_bebek::emir_bebek:
Canım ben de Cuma günü adet oldum hem de tatile gitmiştik, buraya yazdım mı hatırlamıyorum geçen ayki tedavimde opuda 4 folikül boş çıktı, zaten mi boştu yoksa çatlatma iğnesi mi bozuktu muamma, psikolojim bozuldu diye ara vermemi önerdi doktorum. Opudan 1 hafta sonra adet oldum, o adetten 21 gün sonra yani geçen Cuma ikinci adetimi oldum güya tedaviye başlayacaktım ama Marmaristeydim. Neyse bu olaylar oldu Cumartesi zorlukla döndük İstanbula. Pazar günü kan verdim baktırdım değerlere. E2 238 fsh 2.84 çıktı ve nurtopu gibi kistim olmuş onca femaradan sonra. Neyse dün doktora gittim çatlatma iğnesi verdi pregnly aman yarabbim hiçbir eczanede yok depolarda yokmuş kalmamış karaborsa altı üstü 10 tl lik ilaç neyse gece 9 da anca bulduk yaptırdım. Perşembe kontrol var yine bakıcaz kist gitti mi diye.
Bu kez sadece klomen kullanmayı düşünüyorum iğne istemicem içimden öyle geliyo bakalım hayırlısı artık.

kızlar hamilelik yapar mı bilmiyorum ama kendimi inanılmaz mutsuz ve depresif hissediyorum, her şeye kızar, üzülür, ağlar oldum, Ve tam olarak bir sebebi yok.. Aklıma sürekli hamile olduğumu ve mutlu olmam gerektiğini getirsem de bir mutsuzluktur ki gidiyor :KK43: bugün tek öğün yedim mutsuzluk yedirtmiyor da.
Ve bebeğime bir şey olacak korkusu da sardı beni, hatta panik atak seviyesine gelmeye başladı. O benim için dünyalar kadar değerliydi ve şimdi onu taşımanın sorumluluğu sanırım bana fazla geldi. Daha sürerse psikolojik tedavi almayı düşünüyorum.
Canım sen çok yanlış kafalara girmişsin böyle olmaz amaa :KK43:
Evet hamilelik de yapar hormonlar zıplayıp iniyor ama kendi kendinin doktoru psikoloğu olacaksın, ben iyiyim daha da iyi olucam diyeceksin her gün, pozitif düşünüp pozitif yaşayacaksın. Hiç gerek yok bu negatif düşüncelere bu güzel günlerinin tadını çıkar bak hem bebeğin de hisseder senin hissettiklerini sonra yazık değil mi miniğe?
9 ay 99 esma diye bir kitap var benden sana tavsiye o kitabı al her gün oku huzur dolarsın.
:KK37:

Ayy canim benim ben bugun yaptim gel beraber yiyelim:-) bizim icin kisir cok onemli bir yiyecektir..ev salcamiz ve nar eksimiz zeytinyagimizla cok ciddiye alariz:-)hatta gebelik dusunenler icin beslenme onerisinde bir ogunde bir tabak kisir bile okudum bulgur sogan var diye galiba. bi bakayim bulursam yine sizle paylasirim.
Hepimizin huyu farkli..ben de kisir severim ki salcayla yapilir ama domates salcali makarna yiyemem.

Kısır sevilmez mi hic. Ay geleyim de yiyelim valla:kk77:
Bulgur onemli bir besin zaten. Pilavini da cok severim ben yaninda cacikla:super:

Ben evden işe işten eve canım. Tedavim halen sürüyor. Elimden geldiğince beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum. Tedavinde yumurta toplanana kadar salat-ı tefriciye okutmanı tavsiye ederim. Sonuçta yer gök dua.

Havuz mu yaptiriyodun canim?
Her dakika her an hep dua ediyorum zaten ama tefriciye de okurum canim.

Canim hormonlardan kaynaklaniyordur bu durum. Bir sure sonra gecer. Ama kendini daha iyi hissedeceksen psikologa gidebilirsin. 2.tedavi de negatif olunca gitmistik biz esimle,iyi geliyor.
Bebisinle konus. Kendini daha mutlu hissedersin. Uzun zamandir bekledigin minnak suan icinde. Bu anlarin tadini cikar.

Canım ben de Cuma günü adet oldum hem de tatile gitmiştik, buraya yazdım mı hatırlamıyorum geçen ayki tedavimde opuda 4 folikül boş çıktı, zaten mi boştu yoksa çatlatma iğnesi mi bozuktu muamma, psikolojim bozuldu diye ara vermemi önerdi doktorum. Opudan 1 hafta sonra adet oldum, o adetten 21 gün sonra yani geçen Cuma ikinci adetimi oldum güya tedaviye başlayacaktım ama Marmaristeydim. Neyse bu olaylar oldu Cumartesi zorlukla döndük İstanbula. Pazar günü kan verdim baktırdım değerlere. E2 238 fsh 2.84 çıktı ve nurtopu gibi kistim olmuş onca femaradan sonra. Neyse dün doktora gittim çatlatma iğnesi verdi pregnly aman yarabbim hiçbir eczanede yok depolarda yokmuş kalmamış karaborsa altı üstü 10 tl lik ilaç neyse gece 9 da anca bulduk yaptırdım. Perşembe kontrol var yine bakıcaz kist gitti mi diye.
Bu kez sadece klomen kullanmayı düşünüyorum iğne istemicem içimden öyle geliyo bakalım hayırlısı artık.

Yazmistin canim 4 folikulu.
Insallah bir an once gider kistin de tedavi devam eder.
Klomen istedigini soyle canim doktora. Belki boylesi daha iyi olur.

Ovitrelle alirdin bulamasaydin ama neyseki bulmussun.

Yazmistin canim 4 folikulu.
Insallah bir an once gider kistin de tedavi devam eder.
Klomen istedigini soyle canim doktora. Belki boylesi daha iyi olur.

Ovitrelle alirdin bulamasaydin ama neyseki bulmussun.
Canım bu iğne işi çok canımı sıkıyor. Hangi iğneye güveneceğimi şaşırdım artık. Fsh yi 2,84 görünce gözlerime inanamadım ama kist hormon salgılayıp baskılıyormuş işte. 2 cm lik kist küçük de değil yani. İnşallah çatlatma iğnesiyle kist gider de foliküllerim boşa gitmez yine.
4 folikül varmış kist haricinde ona şaşırdık. 2 aydır bıraktım hiçbir şey de içmiyorum doktorum da sordu ne yaptınız diye o da şaşırdı. Gerçi sayı değil kalite önemli ama 1 yıldır tek bilemedin 2 folikül olurdu. 2 aydır fazla görülmesine üzülsem mi sevinsem mi bilemedim.

Can'ım kıyamam sana evet hamilelik yapar ben daha önce kısa bile olsa yaşadım ama arkadaşım su an yasıyor her seye ağlıyor inan oda zor bir tedaviden sonra hamile kaldı aynı seyleri yaşıyor en sonunda testleri bitti de rahatladı azıcık.
Sen asla olumsuz düşünme bebeğine Allah'ın izniyle bişey olmaz bol dua et ve kendini rahatlat. Sadece şükür et bak Rabbim sana bunu yaşattı diye. Eminim hepsinin farkındasın sen bunların zaten ama insan bazen sağlıklı düşünemiyor haklısın hele hamileyken hormonlar bi tuhaf oluyor annem 9 ay boyunca ağlamış mesela. Bu ağlamanın normal olduğunu kabul et bence ama kaygı sorunu için doktora git derim ben daha da yerleşmesin içine yardım Alman sana iyi gelir çünkü tecrübesi olmayan duygu ve durumlarda bazen başa çıkamıyoruz ve bize farklı bir mücadele bakışı sunabiliyordu doktorlar. Dualarım inan seninle, Rabbim içine huzur versin tüm kaygılarından inşallah kurtulursun Can'ım. Hepimiz Allah'a emanetiz zaten, senin meleğinde öyle Allah'a emanet olsun annesine sıkı sıkı tutunsun, sağlıkla huzurla dünyaya gözlerini açsın.,

Canım bu iğne işi çok canımı sıkıyor. Hangi iğneye güveneceğimi şaşırdım artık. Fsh yi 2,84 görünce gözlerime inanamadım ama kist hormon salgılayıp baskılıyormuş işte. 2 cm lik kist küçük de değil yani. İnşallah çatlatma iğnesiyle kist gider de foliküllerim boşa gitmez yine.
4 folikül varmış kist haricinde ona şaşırdık. 2 aydır bıraktım hiçbir şey de içmiyorum doktorum da sordu ne yaptınız diye o da şaşırdı. Gerçi sayı değil kalite önemli ama 1 yıldır tek bilemedin 2 folikül olurdu. 2 aydır fazla görülmesine üzülsem mi sevinsem mi bilemedim.
Kist haricinde 4 folikül demek 4 bebiş demek bence. Hele böyle sürpriz yumurtalar daha cok sevindirici oluyor. İnşallah her biri çok kaliteli olur Can'ım. Fsh baskılansa da bu kadar tek bir kisti baskılanmaz bence ki demek hem 4 olması hem fsh iyi olması o yumoşlarına sağlıklı olduğu habercidir diye düşünüyorum... inşallah...

Teşekkür ederim güzel dileklerin için canım. Ayrıca bu topik konusu için de teşekkür ederim sana.. Tüm tedavim boyunca neredeyse bu konuya yazdım diyebilirim, birbirimizin dilinden anlayoruz, birlikteyiz ve bu savaşı teker teker kazanacağız inanıyorum.
Canimsin, faydam olduysa ne mutlu bana. Hatırlıyorum martta yazmıştın bana hatta duvarımda hala durur mesajın, üzgün ve umutsuzdun, bak geçti o günler artık... çok sukur...

Hormonlardan dolayı depresif olman çok normal, özellikle ülkenin içinde olduğu durum ve gerginlik de seni uzuyor olabilir, ama lutfen kendi kendini telkin et. Asla tv ve haber izleme öncelikle. Bol bol müzik dinle, bebisine dinlet. Sevdiğin tarz filmler izle, bak o kadar uğraştın ve başarıya ulastin. Bu senin zaferin, bayramın tatlim! Her şey güzel gidecek, kalp atışını da duyacaksin, güzellikle doguracaksin da... pamuk bebeğini kucağına alışını hayal et, kokusunu, onu nasıl yetiştireceni hayal et... her şey çok güzel olacak, olumlu düşün, olumsuz düşünceleri at kafandan tatlim

Son düzenleme:

Canim 4 folikul gorulmesi cok guzel tabiki. Bir de su kist giderse daha da guzel olur.
Hepsi kaliteli olsun insallah.
Bir kere igneyle sıkıntı yasadin evet ama bitti gitti dusunme bosver.

Tabi ki anlatırım, sadece nereden başlayacağımı bilemedim, çok öznel bir şey yazmaktan endişe duydum.
Bunlar tamamen benim araştırmalarım ve çoğu da doktorumdan onay alarak yaptıklarım..
Lütfen kafanıza takılan konular varsa siz de onay almadan başlamayın. Ve doktorunuza sorarken "sizce şunu yapayım mı" şeklinde değil de, eğer şunu yaparsam tedavi protokolünü olumsuz etkiler mi" diye sorun. Çünkü onlar genelde gerek yok, sadece ilaçları kullanman yeter diyebilirler.
inşallah faydası olur, dilerim bu savaşı kazanırsınız..

Öncelikle çok sağlıklı beslenmediğimi farkedip, hemen beslenme alışkanlıklarımı değiştirdim.

Beyaz ekmek yerine hep çavdarlı veya çok tahıllı ekmek yedim.
Sabahları çok dikkat edemedim ben, işe erken gittiğim için ama, siz yapabiliyorsanız kahvaltınıza özen gösterin.
Sabahları 1 tane kuru incir attım ağzıma, ardından haşlama yumurta yemeye çalıştım (organik veya köy yumurtası)

Yapabiliyorsanız taze sağılmış süt alıp yoğurt yapın, hazır yoğurt almayın, ben son 1 haftadır böyle yapıyorum. Alacaksam da Torku' nun süzme yoğurdunu alıyorum, diğerlerine göre daha yoğun ve katkısının az olduğunu duydum.
* Sütü tek başına içip içmeme konusunda çok fazla karşıt görüş var, ama ben abartmamak şartıyla arada içtim.

Peynir konusunda eski kaşar, keçi peyniri, dil peyniri, beyaz peynir faydalı, yiyebilirsiniz. Ben beyaz peynir yedim daha çok.

Öğlen ve akşam yemekleri için karbonhidratı azalttım, pizza- hamburger- patates kızartması hayatımdan çıkardım. Her öğlen çorba içmeye özen gösterdim. Salataya daha fazla alıştım, bol bol yeşil yapraklı sebze yedim, roka, taze nane, maydanoz, dereotu, reyhan vs.

* Genel olarak şu besinleri çok tükettim; avakado, ananas, kivi, kuru incir, ceviz, taze badem (her gün bi 10-15 tane yedim), kuru çekirdekli siyah üzüm, somon balığı, kabak çekirdeği ( çok çok önemli).
*bu kısıma belli bir bütçe ayırmanız gerekiyor, zira çoğu fiyatlı besinler, inanın değecektir.

Şarküteri ürünleri ( salam, sosis vs. asla) yemedim, hele çiğ kesinlikle yenmemeli.)

Marketlerden zeytinyağı almadım, ege'den getirttim sızma (ilk sıkım). Diğer yağları hiç kullanmadım. Zaten katı yağ kullanmıyorum, tefeyağını da azalttım.

Folik asit alımına her gün devam ettim, omega (Efa marka- en iyisi bu çünkü sadece bu marka derin deniz balıklarından yapılıyor), solgar qenzim aldım her gün 1 tane (menopozu geciktirdiğine dair kanıtları var bu ilacın),
Hayıt suyu içtim gün aşırı akşamları ( su bardağına 4/1 doldurup üzerine su ilave edip için) ( mecitoğlu markası iyi)

Keten tohumunu sütle karıştırıp her akşam 1 bardak içmeye çalıştım, her gün olmasa da gün aşırı yapabildim. ( ancak keten tohumunu öğütülmemiş alın veya toz halinde alacaksanız da 1 haftada bitirecek şeklinde alın, çünkü öğütülmüş keten tohumu mikrop bırakmaya başlıyormuş)

Polen, bal karışımı yedim 1 tatlı kaşığı her sabah aç karnına.

Balığı sık sok yemeye çalıştım, özellikle somon balığı çok önemli (kenar kısımlarında yoğun omega vitamini var özellikle)

Taze meyve tüketmek de çok önemli, ben çok az yiyordum, daha fazla yemeye başladım.

Bol su içtim..

Transfer öncesinde akupunktur'a gittim. Özellikle rahime etki eden bölgeler iğneyle uyarıldı. 3 kere hipnoz' girdim ( bu tamamen benim kendimi rahatlatmam ve stresten uzaklaşmam için düşündüğüm bir şeydi) işim strestli ve yoğun, ancak bırakabilecek durumda da olmadığım için ek tedavilerle rahatlamaya çalıştım. Şöyle bir gerçek var ki işi bıraktıktan sonra hamile kalanları da çok duydum.
Hacamat yaptırdım transferden 2-3 gün önce ( kuyruk sokumu ve bel bölgesine- bu bölge de yine rahim bölgesindeki kan akışını düzenliyor, kirli kanı temizliyor, ferahlatıyor.
* bu alternatif tedaviler için mutlaka doktorumdan onay aldım, aslında her şeyi onaylatıp öyle yaptım.

* sülük de koyduranlar var ben hacamat ve akupunktur' la yetindim. Sülüğün dada çok polikistik over hastaları için faydalı olduğunu biliyorum.

Bir de tabi bence en önemlisi işin soyut tarafı var. İnanç ve dua! Bol bol dua ettim ve benim için dua etmelerini sağladım (bence isim olarak dua edilmesi çok etkili, genel edilen duadan çok..)
Başkasının sizin için ettiği dua çok kıymetli.
Gözlerimi kapatıp hep bebeğimin olacağını ve onunla geçireceğim günleri hayal ettim.
Meryem otu getirttim hacıya giden bir tanıdığımızdan (3 kere meryem suresi okudu annem üzerine, küçük bi parçasını kesip sarıp, çamaşırıma iğneledim, diğer kalanı da su dolu geniş bir sürahiye koydum, çiçek gibi açılıyor zaten 1 gün sonra. Transferden sonra attım.
Meryem otununun mucizesi de asırlardır konuşulur, Meryem mucizevi şekilde hamile kalmıştır hikayesi buradan gelir.
Bir de transfer öncesi yine meryem suresi okunmuş yeşil elma yedim.

Transferden sonra 2-3 gün ağır hareket ettim, ama kesinlikle yatmadım saatlerdir, :) çok sıkıldım çünkü. Ağır bir şey kaldırmadım, yüksek yere uzanmadım, ilaçlarımı hiç aksatmadan kullandım, canımı sıkan hiç bir şey düşünmedim, haberleri açmadım (bencillik belki ama, sık sık duyduğum şehit, bomba haberleri ziyadesiyle moralimi bozacaktı)

Transferden sonra ilk 72 saat akupunktur çok önemliymiş, tutunabilmesi açısından! Bilginize.
Ben ilk 48 saat içerisinde gittim.

2-3 günden sonra normal yaşantıma döndüm.

Yalnızca tek embryom vardı döllenebilen. Tabiki şans daha düşüktü, 1 ay dondurdular, 1 sonraki adetimden sonra transfer edildi. 3. günde donduruldu, çözdürülünce de yarım gün gitti yani 3,5 günlük kahraman bir bezelye transfer edildi. Ve Allah'ıma şükürler olsun ki tutundı annesine..
İnşallah bu tarifsiz duyguyu tez zamanda tüm isteyenler yaşar...

Canim tesekkurler. Detayli bir sekilde anlatmissin,sagolasin.

X