Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

adetin de az geliyorsa tekrar git doktora. belli olmaz belki düşmüştür. ben ilk fsh ile tanıştığımda bekardım ve aşırı stresli olduğum bir dönemdi, 20 nin üzerinde çıkmıştı. doktor hemen evlen tüp bebeğe başla demişti. bir yıl geçip evlendikten sonra baktırdığımda kimbilir 30-40 lara çıkmıştır diye gittim doktora 10'un altına düşmüştü. şimdi de çok şükür hiç bekarken yükseldiği kadar yükselmedi. doktora tekrar git, amh tahlili de yaptır o da yumurta rezervinle ilgili bilgi verir. çok fazla kafana takmadan bence de takip et durumunu.
Hadi ya amh ucreti ne kadar peki baktirmak kaca baktirdin sen daha dogrusu baktirdinmi

Yasim genc evet basimdan uzucu bir sey gecti fazla stres yaptim uzuntu yaptim 1 yil oldu hormona baktirali simdi ne alemde hic bilgim yok valla ama sizin adetiniz falan gecikirmi benim hic gecikmem olmaz 29 30 gunde bir regl olurum
Oluyorum bazen gununde bazen 15 gunde bir ve az miktarda kanama oluyo eskiden gunu gunune olurdum

Ya icim karardi valla korkuyomda kotu bisey cikmasindan of valla bu kadar onrmlimiydi fsh yasimda 23 daha hic bilmiyordum
Icimizi karartirsak hormonlarimiz malesef ki daha cok altust olur oluyor da nitekim.en iyiso durumu kabullenip bir yol haritasi cizmek.23 yasindasin ve erken tespit etmis olman acisindan sanslisin.herseyde var bir hayir.ama evlenmeyi beklemen senin icin zaman kaybi olabilir.malesef yumurta rezervindeki azalma fsh dusurulebilse bile geri donusu olmayan bisey.bu cok uzucu ama bunim farkina varmasaydin herseyin yolunda oldugunu zannederek yasasaydin daha kotu olurdu.ayrica geri donusu olmasa da umutsuz bir durum degil.elimizi cabuk tutup sonuca odaklanicaz

Icimizi karartirsak hormonlarimiz malesef ki daha cok altust olur oluyor da nitekim.en iyiso durumu kabullenip bir yol haritasi cizmek.23 yasindasin ve erken tespit etmis olman acisindan sanslisin.herseyde var bir hayir.ama evlenmeyi beklemen senin icin zaman kaybi olabilir.malesef yumurta rezervindeki azalma fsh dusurulebilse bile geri donusu olmayan bisey.bu cok uzucu ama bunim farkina varmasaydin herseyin yolunda oldugunu zannederek yasasaydin daha kotu olurdu.ayrica geri donusu olmasa da umutsuz bir durum degil.elimizi cabuk tutup sonuca odaklanicaz
Ya napicak doktor ilac falan mi verir acaba yukselmemesi icin onumuzdeki ay 3.gunu gidicem ama birsey deyim mi benim prolaktin az yuksek cikmisti 30 cikti sinir 23 du omu yapiyor acaba

Ya napicak doktor ilac falan mi verir acaba yukselmemesi icin onumuzdeki ay 3.gunu gidicem ama birsey deyim mi benim prolaktin az yuksek cikmisti 30 cikti sinir 23 du omu yapiyor acaba
Prolaktini ilacla dusururler de diger tum sorulari ancak doktorlar cevaplayabilir

Prolaktini ilacla dusururler de diger tum sorulari ancak doktorlar cevaplayabilir
Gecen yil hormonlara baktirdim fsh 9.67 lh 8.55 e2 estradiol 47.08 tsh 2.47 cikmisti simdi baktim 3.gunun e2 72 altinda olursa iyi rezerv oldugunu gösterir diyor sizde yaptirdinjz mi bunlari acaba soru yagmuruna tuttum kusura bakmayin

Gecen yil hormonlara baktirdim fsh 9.67 lh 8.55 e2 estradiol 47.08 tsh 2.47 cikmisti simdi baktim 3.gunun e2 72 altinda olursa iyi rezerv oldugunu gösterir diyor sizde yaptirdinjz mi bunlari acaba soru yagmuruna tuttum kusura bakmayin
Estagfrullah.baktirdim canim.nerdeyse her ay baktiriyorum.

Kac cikiyor e2 falan canim senin ay kadin olmak ne zor ya her bi deger onemli
Tedaviye basladigimdan beri her ay yukseliyor sanirim ilaclardan.en son adetin 3.gun pazara denk geldigi icin 4.gun olcturdum 81 cikti.sagda 11 ml yumurta ile de ilgisi olabilir.e2 ilk 40 ti benim sonra her ay yukseldi.

Tedaviye basladigimdan beri her ay yukseliyor sanirim ilaclardan.en son adetin 3.gun pazara denk geldigi icin 4.gun olcturdum 81 cikti.sagda 11 ml yumurta ile de ilgisi olabilir.e2 ilk 40 ti benim sonra her ay yukseldi.
Amh baktirmismiydin ben en iyisi amh baktiriyim sonucun kac cikmasi gerek acaba bilgin varmi

Kizlar peki fsh yuksekligi ile adet kanamalarinizdada azalma var mi benim artik eskisi gibi degil 15 gunde bir oluyorum nerdeyse ve kanamalarim gozle gorulur sekilde azaldi. Bunun icinde sarisabir yani bildigimiz aleovera jeli yada suyunu oneriyorlar. Kullanan oldu mu hic acaba :işsiz::işsiz:

Bende de var azalma. 7 gun surerdi. Artik 4 gunu zor buluyor.

X