Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Kizlar peki fsh yuksekligi ile adet kanamalarinizdada azalma var mi benim artik eskisi gibi degil 15 gunde bir oluyorum nerdeyse ve kanamalarim gozle gorulur sekilde azaldi. Bunun icinde sarisabir yani bildigimiz aleovera jeli yada suyunu oneriyorlar. Kullanan oldu mu hic acaba :işsiz::işsiz:

Kizlar peki fsh yuksekligi ile adet kanamalarinizdada azalma var mi benim artik eskisi gibi degil 15 gunde bir oluyorum nerdeyse ve kanamalarim gozle gorulur sekilde azaldi. Bunun icinde sarisabir yani bildigimiz aleovera jeli yada suyunu oneriyorlar. Kullanan oldu mu hic acaba :işsiz::işsiz:
Ben hiç kullanmadım.

Ya benimde 1 bucuk yildir azalma var ama gecen yil fsh 9.67 cikmistti senin ne cikti fsh

Ya benimde 1 bucuk yildir azalma var ama gecen yil fsh 9.67 cikmistti senin ne cikti fsh
25.38 cikti ve bi adet azalmalarida bina bagliymis. Nette gezinirken okudum aleovera ve royaljelly yani arisutu buna birebir iyo geliyormus napcami bilemedim hayit otu incir kurusu vs her yarafimiz ot oldu :dua:

Ben bol ceviz findik fistik yiyorum bak bide baltarcin corekotu yiyorum sende yaptin mi ben gebe kalmak icin degil bekarim zaten suan saglik icin dikkat ediyorum

evet ben de fındık, ceviz, incir, arısütü bal polen yiyorum. bebek için dikkat ediyorum ben canım. çörekotu da yiyordum bi ara balla ama unutuyorum onu, bazen yiyorum. kaç yaşındasın ve kaç çıkıyor peki fsh? amh ye baktırdın mı bir de?

f

evet azalma da oldu biraz. dediklerini hiç kullanmadım ben

evet ben de fındık, ceviz, incir, arısütü bal polen yiyorum. bebek için dikkat ediyorum ben canım. çörekotu da yiyordum bi ara balla ama unutuyorum onu, bazen yiyorum. kaç yaşındasın ve kaç çıkıyor peki fsh? amh ye baktırdın mı bir de?
Incire dikkat. Az yemeli. Prolaktini yükseltir. Bu da kısırlık yapar

Incire dikkat. Az yemeli. Prolaktini yükseltir. Bu da kısırlık yapar

doğru incir süt de yapar değil mi? onu düşünmedim hiç. günde iki tane yiyorum bir sahurdA bir iftarda. hiç mi yemesem acaba. zaten prolaktinim de yüksek çıkıyor iki aydır. ama incire yeni başladım birkaç gün oldu ondan kaynaklandığını sanmıyorum

Ben 23 yasindayim gecen yil fsh9.67 cikti amh baktimadim ama bu fsh dusse bile bi faydasi olmuyomuymus

Yasin kac peki senin benim 23 prolaktine baktirdinmi
Ooo cnm sen daha cok gencsin isalah dogal yolla gebe kalirsin. Benim yas 40 tatlim 8 yasinda bi kizim var sorunsuz oldu o ben hemen ikincide olur istesigim zaman diye rahat ve gevsek davrandim 2 yildir olmuyor derken fsh degerim cikmis vs vs :bicak:

Ben 23 yasindayim gecen yil fsh9.67 cikti amh baktimadim ama bu fsh dusse bile bi faydasi olmuyomuymus

yaşın daha çok genç ve bildiğim kadarıyla 10un üzerine çıkarsa sorun var demektir. Fsh yüksekliği ile ilgili çok şey okudum bu hormonun stresle yaşam tarzıyla beslenmeyle çok alakası var. düşse faydası var çünkü yüksekken bebek tedavisine başlanamıyor. ama sen doktora gittin mi yakın zamanda? bir tedaviye başladı mı? şu an bir evlilik planın var mı?

yaşın daha çok genç ve bildiğim kadarıyla 10un üzerine çıkarsa sorun var demektir. Fsh yüksekliği ile ilgili çok şey okudum bu hormonun stresle yaşam tarzıyla beslenmeyle çok alakası var. düşse faydası var çünkü yüksekken bebek tedavisine başlanamıyor. ama sen doktora gittin mi yakın zamanda? bir tedaviye başladı mı? şu an bir evlilik planın var mı?
2 yil sonra evlilik planim ben aslinda takmiyodum biseyi ama baktim adetim az geliyo bi terslik var galiba diye düşündüm 1 yil once baktirmistim simdi ne olmustur onuda bilmiyorum ya

Ooo cnm sen daha cok gencsin isalah dogal yolla gebe kalirsin. Benim yas 40 tatlim 8 yasinda bi kizim var sorunsuz oldu o ben hemen ikincide olur istesigim zaman diye rahat ve gevsek davrandim 2 yildir olmuyor derken fsh degerim cikmis vs vs :bicak:
Yasim genc evet basimdan uzucu bir sey gecti fazla stres yaptim uzuntu yaptim 1 yil oldu hormona baktirali simdi ne alemde hic bilgim yok valla ama sizin adetiniz falan gecikirmi benim hic gecikmem olmaz 29 30 gunde bir regl olurum

2 yil sonra evlilik planim ben aslinda takmiyodum biseyi ama baktim adetim az geliyo bi terslik var galiba diye düşündüm 1 yil once baktirmistim simdi ne olmustur onuda bilmiyorum ya

adetin de az geliyorsa tekrar git doktora. belli olmaz belki düşmüştür. ben ilk fsh ile tanıştığımda bekardım ve aşırı stresli olduğum bir dönemdi, 20 nin üzerinde çıkmıştı. doktor hemen evlen tüp bebeğe başla demişti. bir yıl geçip evlendikten sonra baktırdığımda kimbilir 30-40 lara çıkmıştır diye gittim doktora 10'un altına düşmüştü. şimdi de çok şükür hiç bekarken yükseldiği kadar yükselmedi. doktora tekrar git, amh tahlili de yaptır o da yumurta rezervinle ilgili bilgi verir. çok fazla kafana takmadan bence de takip et durumunu.

X