Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Akupunktura basladim bugün kizlar:)
Hayirli ugurlu olur insallah.
Bugday,peynir,süt ve sekeri kesti. En sevdigim simit yasak:KK43:
Mayali yiyecekler yasak.
Cavdar ekmegi tuketecgim. Beslenme programi verdi. Bir de detoks uygulayacagiz. Eger korkmazsam bir de hacamat:)
Hayırlı olsun canım akupunktur da diyet mi yapılıyormuş hiç bilmiyordum:KK57:

Akupunktura basladim bugün kizlar:)
Hayirli ugurlu olur insallah.
Bugday,peynir,süt ve sekeri kesti. En sevdigim simit yasak:KK43:
Mayali yiyecekler yasak.
Cavdar ekmegi tuketecgim. Beslenme programi verdi. Bir de detoks uygulayacagiz. Eger korkmazsam bir de hacamat:)
Can'ım nerede gittin doktora? Hayırlısı olsun bak gör faydası olacak inan bana... Özellikle beslenmene dikkat et. İnan beslenme ilaçlardan bile önemli. Hacamattan ben çok korkuyorum ya bi o kaldı yaptıramadığım :KK43:(

Hayırlı olsun canım akupunktur da diyet mi yapılıyormuş hiç bilmiyordum:KK57:

Sagol canim.
Cok keskin hatlari olan diyet vermedi. Asitli,mayali,sekerli besinler sindirimi yavaslattigi icin yenmemesi oneriliyor zaten. Bunlari tuketmemeye dikkat et dedi.
Bugdayi kesmelisin dedi. Ekmek,pogaca yasak. Cavdarli pogaca tarifi verdi,pogaca istersem onu yapacagim.
Mesela uzun zamandir pirinc pilavi yerine bulgur pilavi yapiyorum. Peyniri ve sütü cok tuketiyordum ben,simdi onlari kesecegim bakalim.
Benim asil amacim akupunktura gitmekti. Bunlarla da destekleyecegim. Kendimi biseylerle motive etmeye calisiyorumm iste. Bakalim:)

Can'ım nerede gittin doktora? Hayırlısı olsun bak gör faydası olacak inan bana... Özellikle beslenmene dikkat et. İnan beslenme ilaçlardan bile önemli. Hacamattan ben çok korkuyorum ya bi o kaldı yaptıramadığım :KK43:(

Bursada canim. Insallah faydasi olur.

Civanpercemi,aslan pencesi icmek istiyorum aslinda ama hormonlara ters etki yapar mi diye de dusunuyorum.
Seanslardan birinde akupunktur yerine hacamat yapariz demisti. Esimin arkadaslari yaptirmia gecen gun. Esim ben de yaptiracagim diyor. Aile boyu hacamat yaptiracagiz,gitsin kirli kanlar:halay:

Baya cok igne batirdi. Belime,boynuma,elime,kasiklarima,kulagima,alnima. Ah bebisler ah,sizin icin analariniz neler yapiyor:emir_bebek::emir_bebek:
Bebis simgelerini cift yazayim da ikiz olsun:KK48:

Ay ben de kafami dagitmak istiyorum ama ankarada malesef zor..izmir isi de apartmana kapici bulmamiza bagli oldu mevcut kapici ayriliyor ve yeni soyledi.esim de sansimiza yonetici.bakalim bir an once yoluna koyup gitmek istiyorum yoksa yari duzelmis psikolojim bozulacak.bugun cok skldm mesela.

Civanpercemi,aslan pencesi icmek istiyorum aslinda ama hormonlara ters etki yapar mi diye de dusunuyorum.
Seanslardan birinde akupunktur yerine hacamat yapariz demisti. Esimin arkadaslari yaptirmia gecen gun. Esim ben de yaptiracagim diyor. Aile boyu hacamat yaptiracagiz,gitsin kirli kanlar:halay:

Baya cok igne batirdi. Belime,boynuma,elime,kasiklarima,kulagima,alnima. Ah bebisler ah,sizin icin analariniz neler yapiyor:emir_bebek::emir_bebek:
Peki caniniz yaniyor mu ignelerden

Sagol canim.
Cok keskin hatlari olan diyet vermedi. Asitli,mayali,sekerli besinler sindirimi yavaslattigi icin yenmemesi oneriliyor zaten. Bunlari tuketmemeye dikkat et dedi.
Bugdayi kesmelisin dedi. Ekmek,pogaca yasak. Cavdarli pogaca tarifi verdi,pogaca istersem onu yapacagim.
Mesela uzun zamandir pirinc pilavi yerine bulgur pilavi yapiyorum. Peyniri ve sütü cok tuketiyordum ben,simdi onlari kesecegim bakalim.
Benim asil amacim akupunktura gitmekti. Bunlarla da destekleyecegim. Kendimi biseylerle motive etmeye calisiyorumm iste. Bakalim:)
Evet zaten yenmemesi gerekiyor ama nerde...inşallah olumlu olur canım hayırlısı olsun

Gunaydin arkadaslar.ben bu soylediklerinizi yemezsem mutsuzluktan hamile kalamam:KK70: peki siz ne yiyorsunuz..vallahi kisit olmadan bile ogünlerde ne yapcam diye kafa patlatiyorum simdi aklima hic bisey gelmiyor desem inanir misiniz:kızgın:saglikli beslenmeyi bilmiyorum sanirim

Gunaydin arkadaslar.ben bu soylediklerinizi yemezsem mutsuzluktan hamile kalamam:KK70: peki siz ne yiyorsunuz..vallahi kisit olmadan bile ogünlerde ne yapcam diye kafa patlatiyorum simdi aklima hic bisey gelmiyor desem inanir misiniz:kızgın:saglikli beslenmeyi bilmiyorum sanirim
Canım Günaydın,

Alkalı besleniyorum ben :) tam tahıllı ekmek yiyorum, süt içeceksem keçi veya koyun sütü içiyorum. Genelde salata, sebze yemeği yanına da yoğurt yiyerek oda az olmak kaydı ile öğünleri geçiriyorum (keçi veya koyun yoğurdu) akşamları bazen çorba içiyorum, günde ph en az 8 olan 2,5 lt su içiyorum, soya sütü yarım bardak içiyorum günde, zeytin, lor peynir, kefir, sebzelerden de ıspanak, pırasa, börülce, taze fasulye, semiz otu, tere, kabak, biber, karnabahar patlicandan yemekler yapıyorum etsiz :)) meyvelerden de avakado , üzüm,armut, siyah erik, çilek kavun,karpuz, incir gibi.

Uzak durduklarım;
KAHVALTI GEVREKLERİ
KIRMIZI ET (Haftada 1 kere canım isterse 4 köfte veya bonfile bi dilim yiyorum)
TAVUK ETİ
SUCUK, SALAM, SOSİS TÜTSÜLENMİŞ ET
MİDYE
ASİTLİ İÇECEKLER
BEYAZ UN
MISIR
PATATES
MAYDANOZ
ELMA
MUZ
FISTIK
ANANAS
HURMA
KETÇAP, MAYONEZ, SİRKE,HARDAL
KIZARTILMIŞ YAĞLAR
HAYVANİ YAĞLAR

:) tatlı ihtiyacımı balla gideriyorum :) zaten o kadar sıvı alıyorum ki karnım şişiyor bi şey yiyemiyorum :)
Bebek olacak diye bir sisteme bağladım ki günlerimi anlatamam, ilaçlar, takviyeler, çaylar falan :p ah ah... 5 kg verdim bu arada 2,5 ayda :) doktor doktor koşturmaktan sürekli sıvı tüketmekten ve tabi üzüntüden :KK43: ama işe yaramış hiç yumurta görülmeyen ben de bu ay 5 tane olmuş :)) inşallah tesadüfen bi seferlik değildir o görünenler devamı gelir :)

Son düzenleme:

Canım elimizde geleni yapalım, akapunktur zaten biliminde onayladığı bir tedavi. Zararı olmaz yararı olur. Ayrıca aslanpençesi ni zaten Saraçoğlu sürekli söylüyor. Ben düzenli içtim 2,5 ay. Hiç bir ilaç kullanmadım yumurtalar için ve ona rağmen 5 yumurtam oldu. Gerçi hiç bir şey yapmasam da yine olurmuydu bilemiyorum.

Ama bana 2,5 ay önce menapoz dediklerinde ben son 3 aydır hiç adet olmamıştım. Geçen 15 gün önce kendiliğinden ilaçsız adet oldum ve şimdi tekrar yeni adet döngüsüne girdim. İllaki yaptıklarım fayda etti çünkü hem adet oldum ilaçsız hem yumurtam oldu.
Bebişler de olacak Allahın izniyle, biz yolumuza devam edelim sabırla:)) hehhee inşallah Allah gönlüne göre versin ben de yapıyım da benimde ikiz olsun :p seçebiliyorsam ikisi de önce sağlıklı, hayırlı evlat olsunlar tabi ama kız olurlarsa bonuslu olur benim için :)) :emir_bebek::emir_bebek:

Canım Günaydın,

Alkalı besleniyorum ben :) tam tahıllı ekmek yiyorum, süt içeceksem keçi veya koyun sütü içiyorum. Genelde salata, sebze yemeği yanına da yoğurt yiyerek oda az olmak kaydı ile öğünleri geçiriyorum (keçi veya koyun yoğurdu) akşamları bazen çorba içiyorum, günde ph en az 8 olan 2,5 lt su içiyorum, soya sütü yarım bardak içiyorum günde, zeytin, lor peynir, kefir, sebzelerden de ıspanak, pırasa, börülce, taze fasulye, semiz otu, tere, kabak, biber, karnabahar patlicandan yemekler yapıyorum etsiz :)) meyvelerden de avakado , üzüm,armut, siyah erik, çilek kavun,karpuz, incir gibi.

Uzak durduklarım;
KAHVALTI GEVREKLERİ
KIRMIZI ET (Haftada 1 kere canım isterse 4 köfte veya bonfile bi dilim yiyorum)
TAVUK ETİ
SUCUK, SALAM, SOSİS TÜTSÜLENMİŞ ET
MİDYE
ASİTLİ İÇECEKLER
BEYAZ UN
MISIR
PATATES
MAYDANOZ
ELMA
MUZ
FISTIK
ANANAS
HURMA
KETÇAP, MAYONEZ, SİRKE,HARDAL
KIZARTILMIŞ YAĞLAR
HAYVANİ YAĞLAR

:) tatlı ihtiyacımı balla gideriyorum :) zaten o kadar sıvı alıyorum ki karnım şişiyor bi şey yiyemiyorum :)
Bebek olacak diye bir sisteme bağladım ki günlerimi anlatamam, ilaçlar, takviyeler, çaylar falan :p ah ah... 5 kg verdim bu arada 2,5 ayda :) doktor doktor koşturmaktan sürekli sıvı tüketmekten ve tabi üzüntüden :KK43: ama işe yaramış hiç yumurta görülmeyen ben de bu ay 5 tane olmuş :)) inşallah tesadüfen bi seferlik değildir o görünenler devamı gelir :)
Canim cok tesekkur ederim detay paylasimin icin...bunca ozenden sonra tesaduf olamaz o 5 yumi..uzak durdugun seyler sosis salam haric benim pek yakin oldugum seyler..bakalim yapabildigimiz kadar artik

Canim cok tesekkur ederim detay paylasimin icin...bunca ozenden sonra tesaduf olamaz o 5 yumi..uzak durdugun seyler sosis salam haric benim pek yakin oldugum seyler..bakalim yapabildigimiz kadar artik
Rica ederim :) Her şey Anne olmak için... :anneadayı::emir_bebek::anne::KK200:

Merhaba canlarım, geçen ay 19 olan fsh, bu ay 5 e düşmüş. ama doktor gerçekçi bir düşüş değil dedi, E2 124 olmuş çünkü. çok sevinmiştim ama kısa sürdü. tabi yine de seviniyorum daha fazla yükselmedi diye. var mı böyle bir düşüş yaşayan?

Benim de otuzlardan tekli rakamlara düştüğü oldu hayıt içtiğim ay ama sonra bırakınca tekrar çıktı, fsh zaten dalgalanan bi değer tamamen düşürmek imkansız bi yerden sonra. Düştüğü ayları takip ederek yakalayıp değerlendirmemiz gerek.

Benim de otuzlardan tekli rakamlara düştüğü oldu hayıt içtiğim ay ama sonra bırakınca tekrar çıktı, fsh zaten dalgalanan bi değer tamamen düşürmek imkansız bi yerden sonra. Düştüğü ayları takip ederek yakalayıp değerlendirmemiz gerek.
Benim 81 cikti..adetin 4.gunu kan vermek durumundaydim 2 ve 3.gun haftasonuna denk geldigi icin..bununla ilgili olabilir mi yuksrk cikmasinin sebebi? Ayrica 4.gun 11 ml yumurta vardi sagda

X