Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Canim ben tam bilmiyorum acaba sonraki ayda olctursem dibe vurmus olur muydu amh..cok sukur olcturdugum tarihte iyi cikti...ya sonra?her ay fsh olctruyorum ama 2.kez amh olcturmeye korkuyorum yemin ederim.vallahi psikopata bagladim eminim yumurtalarim icimde intihar egilimi gosteriyorlardir.allah kismet etsin hayirli saglikli hamileligi..inan sebepsiz kalamayan sayisi fsh amh sorunu olanlardan az degil.
:)) öyle demesene güzel Yumoslarına ayrıca bişey olmaz Allah'a emanettir onlar.

:KK55::KK55:
Allah razı olsun arkadasım inşallah dediğin gibi olsun Hakkı'mızda hangısı hayırlıysa ona karar vereyim dilerim.
Ben hissediyorum yaaa valla bakin hepimiz guzel haberler verecegiz burda..icimde o 5 negatif asilamaya ragmen sallanan ama yikilmayan arsiz umit yine belirdi..

ben hala rüyadayım sanki 2,5 aydır yerde mi gökte miyim bilmiyorum kendimi sürekli genç ve sağlıklı doğurgan kızlarla mukayese ediyorum ve neden ben daha 38 bıle degılken menapoz yasıyorum ve yumurtam bu kadar tükenmiş diye :KK43:( bazen amannnn napiyim diyorum ama sımdı oyalanacagımız seyler var iş gezmek vs ama ya 50 yasında eşimle böle tek mı kalacağız hep, bayramda kapımızı calan olmayacak mı yaşlılığımız da :KK43:( çocuğuma kalır dıye bu evın borcunu odedık yıllarca derken çocuk olunca araba şart dıye kredı cektık araba aldık sımdı herşey oldu ama bebeğim olmuyor :KK43:(

Akupunktur düzenli gidince acayip iyi geliyor, keşke ilk öğrendiğim zamanlar gitseymişim diyorum. Boş yere bunalım gezmişim aylarca, hoş olanlardan sonra şimdi de başa döndüm resmen ama yine gidicem. Kaya Bey düzeltir beni. Acıbademde Fatih Şendağı da öneriyorlar, Fulya Bahçeci Erbil Bey ve Güvenç Beye de gitsen mi acaba?
Doktor seçmek çok zor iş, seçtin mi de tam güvenip sorgulamadan yapacaksın dediklerini ama benim gibi gıcık yapıya sahip olanlar illa kendi araştırıcak okuyacak negatifleri üstüne çekecek boşu boşuna yoksa rahat etmiyoruz işte.
Doktorumu da bıktırmışımdır her hafta aynı sorular aynı cevaplar, geçen gün iş için bi mimarla atıştım, adam doğru düzgün yapmamış şuraya şu lazım buraya bunu koymamışsınız diyorum gıcık oldu en sonunda projeyi vereyim siz çizin dedi, bu hafta da işi bırakıyomuş saçma adam işine gelmedi düzgün çalışmak aman bıraksın daha iyi olur dedim. Doğruyu söyleyince kimse sevmiyor insanı, bi gün doktorlar da azarlayacak beni korkuyorum doktora bırakırsa bıraksın aman diyemiyoruz işte.

Akupunktur düzenli gidince acayip iyi geliyor, keşke ilk öğrendiğim zamanlar gitseymişim diyorum. Boş yere bunalım gezmişim aylarca, hoş olanlardan sonra şimdi de başa döndüm resmen ama yine gidicem. Kaya Bey düzeltir beni. Acıbademde Fatih Şendağı da öneriyorlar, Fulya Bahçeci Erbil Bey ve Güvenç Beye de gitsen mi acaba?
Doktor seçmek çok zor iş, seçtin mi de tam güvenip sorgulamadan yapacaksın dediklerini ama benim gibi gıcık yapıya sahip olanlar illa kendi araştırıcak okuyacak negatifleri üstüne çekecek boşu boşuna yoksa rahat etmiyoruz işte.
Doktorumu da bıktırmışımdır her hafta aynı sorular aynı cevaplar, geçen gün iş için bi mimarla atıştım, adam doğru düzgün yapmamış şuraya şu lazım buraya bunu koymamışsınız diyorum gıcık oldu en sonunda projeyi vereyim siz çizin dedi, bu hafta da işi bırakıyomuş saçma adam işine gelmedi düzgün çalışmak aman bıraksın daha iyi olur dedim. Doğruyu söyleyince kimse sevmiyor insanı, bi gün doktorlar da azarlayacak beni korkuyorum doktora bırakırsa bıraksın aman diyemiyoruz işte.
Ozelddekiler bile puskurtuyor insani tavirlariyla..ikinci soruyu sormaya cekiniyor insan..benim ilk dr oyleydi..yapmamiz gereken test var mi bizim diye sordum olumsuz ilk asilamam sonrasi...cunku ne 21.gun progesteron istedi ne prlaktin ne rahim filmi...hemen tehditvari sana histereskopi de yapmadim laparoskopi de yapmadim diye saldirdi kibarca..hic arastirmadan itaat edip rahat edenlerin kafasindan istiyorum

Dediklerine de gidiyim ne kaybederim ki hangisi içime sinerse onunla devam ederim artık :) sadece soru sormaktan çekinmeyeceğim bir doktor olmalı ama işte bakalım. Ayrıca hangi meslek olursa olsun insanlar eleştiriye açık değil ve ego üst seviyede zaten hele bir de bu konu zaten hassas ve iyi doktor az kimseyle kötü olmak istemiyor insan haklısın :KK43:(

Ozelddekiler bile puskurtuyor insani tavirlariyla..ikinci soruyu sormaya cekiniyor insan..benim ilk dr oyleydi..yapmamiz gereken test var mi bizim diye sordum olumsuz ilk asilamam sonrasi...cunku ne 21.gun progesteron istedi ne prlaktin ne rahim filmi...hemen tehditvari sana histereskopi de yapmadim laparoskopi de yapmadim diye saldirdi kibarca..hic arastirmadan itaat edip rahat edenlerin kafasindan istiyorum
Valla canım yaptırmadıysan eğer rahim filmini çektir, trombofili paneline baktır, klamidya enfeksiyonuna baktır, kromozomlarınıza baktırın eşin de sen de, eşin sperm dna hasarı yaptırsın, vitaminlerinize de baktırın d,b12 falan. Doktorlar bunların çoğunu önemsemiyor, pahalı falan diye negatiflerden sonra sırayla istiyor ama bana kalsa hepsine veririm 2-3 bin baktırırım (yaptırdım da zaten hepsini) yarı tüp bebek parası da cebimde kalır. İlla 3-4 negatif tüp bebek görüp mü bakılıcak, bunlarla alakalı bir sorun yüzünden olmamışsa eğer giden psikolojiyi ve zamanı hangi para geri getirebilir?

Bir tane de ben alayim canim ayni kafadan:halay:

Kizlar tedaviye baslayinca prolaktine bakildi mi?
Benim ilk tedavide bakildi,yuksekti ve hap verdi.
Ama aret bakmadi.
Prolaktin yukseklihi de engelmis. Eski doktorum bakmisti,siz de bakin denmiyor.
Onemliyse niye bakilmiyor,onemsizse niye bakiliyor?

Ama aret bakmadi.
Benden sonucumu istediler memorial da ilk tedavimde yeni yaptırmıştım normaldi.
Bakırköy Acıbademdeki çok sevgili (@&₺€$£%^*#}) doktorum geçen yıl Nisan ayında ilk kez adet gecikmesi yaşayıp, ilk kez bebek denemesi yaptık diye hamileyim sanıp testi negatif görünce noluyo diye gittiğimde istemişti nasıl olduysa artık. 1 yılı geçmiş baktırmamışım ama haftaya hepsine baktırıcam yine bi.

Ama aret bakmadi.
Ben ilk ocakta baktirdim yuksekti..ilacla bir sonraki ay 0 li degerlere dustu..subat mart da oyle 0lardaydi..nisanda 20 olmustu sanirim stresten mayis sonunda 18 di.. Ben her ay st3 st4 tsh fsh lh e2 prolaktin baktiriyorum valla.

Ben ilk ocakta baktirdim yuksekti..ilacla bir sonraki ay 0 li degerlere dustu..subat mart da oyle 0lardaydi..nisanda 20 olmustu sanirim stresten mayis sonunda 18 di.. Ben her ay st3 st4 tsh fsh lh e2 prolaktin baktiriyorum valla.

Tiroid ilaci kullaniyorum. Endokrin doktoru hamilelik olursa her ay,hamilelik yoksa 6 ayda bir yeterli dedi.
En son yaptirdigim teste bakayim ,dolmus mi 6 ay.
Benim anlamadigim bir doktorum onemseyip baktigina digeri niye bakmiyor?

Ben ilk evlendigim sene 4 yil once yani ,1 sene dogum kontrol hapi ictim. Hapi icmeye baslamamla tam 21 gun sonra gelen adetim 14-15-17 gun sonra gelmeye basladi. Son 1 -1.5 senedir yine 21 sonra oluyorum ama defa da 7 gun suren adet 4gune dustu.
Dogum kontrol hapindan sonra mi boyle oldu yoksa fsh tan dolayi zaten boyle olmaya baslayacakti da hap bahanesi mi oldu,hic bilmiorum ve hicbir zaman da bilemeyecegim.
bende arada doğum kontrol hapı içtim kist olduğunda vermişti dr keşke icmeseydim hormonları düzeltelim derken iyice bozduk iki ay öncesine kadar herşey normaldi ah ah
Evet benn hic dogum kontrol hapi kullanmadim ama son 1 senedir benim de azaldi adetlerimin yogunlugu
of ya niye böyle oluyor anlamadım gitti inşallah düzelir böyle devam etmez

Bende baktirmistim prolaktine 11 çıktı bu dr bana bir şey demedi yüksek bir değer mi birde st3 st4 bunlar ne için canım

Ben ilk evlendigim sene 4 yil once yani ,1 sene dogum kontrol hapi ictim. Hapi icmeye baslamamla tam 21 gun sonra gelen adetim 14-15-17 gun sonra gelmeye basladi. Son 1 -1.5 senedir yine 21 sonra oluyorum ama defa da 7 gun suren adet 4gune dustu.
Dogum kontrol hapindan sonra mi boyle oldu yoksa fsh tan dolayi zaten boyle olmaya baslayacakti da hap bahanesi mi oldu,hic bilmiorum ve hicbir zaman da bilemeyecegim.

Bir de onceden adet gunumde direk kan gelirdi. Artik adet baslamadan birkac gun once kahverengi leke oluyor azar azar.

X