Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Canım benim e2 Nisan BAŞINDA 26 çıkmıştı dün 198 çıktı fsh 63 dü şimdi 17 çıktı,

Kist Oluşumu e2 yi yükseltip fsh değerini baskıladıgı için düşürür diye okudum. Inşallah böyle değildir. Gerçi bir yumurtam 15 mm olmuş
Boş yere umutlanmanı istemem, evet kist de olabilir yani içi boş büyüyen bir folikül de olabilir ama opu olmadan bunu kolay kolay bilemez hiçbir doktor. Sınırları düzgün bir folikülse dolu çıkma ihtimali vardır. Maddi olarak zorlamayacaksa dolu çıkma ihtimali olan her folikül için opu olmanın doğru olduğunu düşünüyorum ben artık.

Son düzenleme:
istanbul yeniyüzyıl yani özel gaziosmanpaşa hastanesinde hasta bakacak sadece 28 mayısta muaynesi var polikilinik günü o gün şimdiden randevu almanız gerek önceki eski tahlil tetkik tedavilerinizi maille verdikleri adrese göndermenizi istiyorlar sonra randevu muayne ücreti ücretli 1000 tl ssk lı 750 bilginiz olsun iyi günler
cumartesi kutlukhan oktay beye gittim muaynemi oldum Yardımcı Doç Dr:Volkan Turan beyle bakıyo yani yetiştirdiği yardımcı doçentle her gittiğinizde 750 muayne ücreti ödiyceksiniz ancak durumunuz el veriyorsa hiç şaşılmaması gereken müthiş bir doktor inanılmaz detaylı inceliyor kişiye özel değerleriniz muayne bulgularınız eski tedavileriniz vs durumlarına göre kendisinin geliştirdiği uygun tedaviyi başlıyor ben eylülde çok uçuk bir rakam çıkmazsa kendisine gitcem yine inşallah zaten daha önce gittiğim dr da kendisinin yetiştirdiği dr du ondan tercih etmiştim şimdi direk kendisinin hastası olacam inşallah nasipse hayırlısıyla altından kalkamıycağım rakam çıkarsa bana uygun gördüğü tedaviyi dr murat sönmezerle paylaşcağız o yapacak bakalım hayırlısı zaten murat sönmezer volkan baltacı ve kutlukhan oktay hepsi birbirinden değerli harika doktorlar müthiş bir üçlü ne mutlu bizlere ki tüp bebekde birçok buluşa imza atmış bilim adamı prof dr kutlukhan oktay bir türk ve bu değerli önemli bilgilerinine burdaki doktorlarada öğretiyor paylaşıyor ülkesinide seviyor türkiye olarak çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum bu konuda şuan yetiştirdiği dr beyde gayet iyi hatta amerikada aynı hastanede eğitim görmüş çalışmışlar anladığım kadarıyla internette öyle yazıyor çalışma bilgileri artık hayırlısı takdir Allah'ın böyle başarılara imza atmayı Allah Kutlukhan Oktay beye nasip etmiş gerisi tamamen takdiri ilahi vesile olan ama nasip edecek Rabbimiz onun için içim yine rahat çok zor günler geçirsemde maddi olarak hiç üzülmüyorum çünkü çok değerli insanlara gidiyor değer yani emeklerine sağlık Allah Kutlukhan bey gibi insanları başımızdan eksik etmesin inşalallah ve tabi Prof Dr:Volkan Baltacı Prof Dr:Murat Sönmezer Prof Dr:Kutlukhan Oktay bey hepsinin emeklerine sağlık hepsinden Allah razı olsun hepsi Allah'a emanet olsun ALLAH nazarlardan kazalardan belalardan hastalılklardan herkesi ve onlarıda korusun önce ailelerine sevdiklerine sevenlerine ve bizlere bağışlasın Rabbimiz böyle insanları,Allah hepsine ve herkese tabi sonsuz başarılar kolaylıklar ve daha çok zihin açıklığı nasip etsin....başka ne diyim herkese iyi günler Allah'a emanet olun

cumartesi kutlukhan oktay beye gittim muaynemi oldum Yardımcı Doç Dr:Volkan Turan beyle bakıyo yani yetiştirdiği yardımcı doçentle her gittiğinizde 750 muayne ücreti ödiyceksiniz ancak durumunuz el veriyorsa hiç şaşılmaması gereken müthiş bir doktor inanılmaz detaylı inceliyor kişiye özel değerleriniz muayne bulgularınız eski tedavileriniz vs durumlarına göre kendisinin geliştirdiği uygun tedaviyi başlıyor ben eylülde çok uçuk bir rakam çıkmazsa kendisine gitcem yine inşallah zaten daha önce gittiğim dr da kendisinin yetiştirdiği dr du ondan tercih etmiştim şimdi direk kendisinin hastası olacam inşallah nasipse hayırlısıyla altından kalkamıycağım rakam çıkarsa bana uygun gördüğü tedaviyi dr murat sönmezerle paylaşcağız o yapacak bakalım hayırlısı zaten murat sönmezer volkan baltacı ve kutlukhan oktay hepsi birbirinden değerli harika doktorlar müthiş bir üçlü ne mutlu bizlere ki tüp bebekde birçok buluşa imza atmış bilim adamı prof dr kutlukhan oktay bir türk ve bu değerli önemli bilgilerinine burdaki doktorlarada öğretiyor paylaşıyor ülkesinide seviyor türkiye olarak çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum bu konuda şuan yetiştirdiği dr beyde gayet iyi hatta amerikada aynı hastanede eğitim görmüş çalışmışlar anladığım kadarıyla internette öyle yazıyor çalışma bilgileri artık hayırlısı takdir Allah'ın böyle başarılara imza atmayı Allah Kutlukhan Oktay beye nasip etmiş gerisi tamamen takdiri ilahi vesile olan ama nasip edecek Rabbimiz onun için içim yine rahat çok zor günler geçirsemde maddi olarak hiç üzülmüyorum çünkü çok değerli insanlara gidiyor değer yani emeklerine sağlık Allah Kutlukhan bey gibi insanları başımızdan eksik etmesin inşalallah ve tabi Prof Dr:Volkan Baltacı Prof Dr:Murat Sönmezer Prof Dr:Kutlukhan Oktay bey hepsinin emeklerine sağlık hepsinden Allah razı olsun hepsi Allah'a emanet olsun ALLAH nazarlardan kazalardan belalardan hastalılklardan herkesi ve onlarıda korusun önce ailelerine sevdiklerine sevenlerine ve bizlere bağışlasın Rabbimiz böyle insanları,Allah hepsine ve herkese tabi sonsuz başarılar kolaylıklar ve daha çok zihin açıklığı nasip etsin....başka ne diyim herkese iyi günler Allah'a emanet olun
bu arada ssk olmayanların muayne ücreti 1000 tl her gidiştede ödeniyor bilgilerinize bu sadece Kutlukhan beye muayne olcaklar iKutlukhan bey'in hastaları için geçerli yani bilgilerinize iyi günler

Evet canım bu hafta karar vericem bi şey sormak istiyorum tüp bebek te rahim filmi gerekli mi? Acılı bir işlem sanırım uyutup yaptırabilirim herhalde

Canim biri anestezili bir anestezisiz olmaz uzere 2 rahim filmi cektirdim. Anestezisiz echomarda cektirdim. Ilkinde bosu bosuna anestezi almisim ve ilkinde cekim sonucunda rahmimin yarisinin olmadigini ve sol tüpümden verdikleri sıvının gecmedigini yazan bir rapor verdiler ama echomardakinin sonucuna gore rahmim tam ve verdikleri rontgen kagidinda acik bi sekilde sıvının gectigi görülüyor.
Iyi merkezde cektirmek onemli.
Iyi bir yerde cektirmedigim icin tekrarlamak zorunda kaldim hsg yi ama iyiki cektirmisim. Yoksa bir de rahmimin yarisi yok diye ona kafayi takiyordum.
Ozel hastanede cektirmistim.
En guzeli isi sadece rontgen ve goruntuleme merkezi olan bir yerde cektirmek.

Canim tadini ve nasil bir sey oldugunu merak edip sigaradan tek nefes dahi icmedim. Ama rezervim az. Sigara,icki ve diger yasakli maddeden tuketip yine de cocuk sahibi olanlar. Surekli fast foodla beslenen ama cocugu olanlar var. Hayatim boyunca yedigim hamburger sayisi 10u gecmez. Yediklerime hep dikkat ederim ama rezervim az.Hayatinda cok buyuk stresler ve acilar yasayip cocugu olanlar var. Hani etkiliyordu beslenme,sigara,stres. Olmasa bunlari yapanlarin olmazdi. Hiiiiiic inanmiyorum artik bunlara.
Olacaksa rabbim verecekse olacak.gerisi teferruat.
Nasip Allahtan orası tartışılmaz bir gerçek ancak tedbir elden takdir Allah'tan yukarda saydıuklarınızın hepsi bünyesel farklılıklarla ve bağışıklık sistemiyle alakalı şeyler on parmağın onun bir olmadığı gibi...iyi günler

Umarım yanlış tercihte bulunmamış olursunuz. Malum şarlatan çok bu tüp bebek işinde. Boş umut tacirleri diyoruz bunlara. Tüm doktorların söylediği şeylerin aynısını söyleyip nerdeyse muayene bile etmeden 750 tl alan doktorlar duydum, hatta mucize doktor diye haber yaptırıp görüşmeye gidince donasyon önerenler falan varmış, Allah hepimizi korusun böyle vicdansız doktorlardan, onlara verilen paraları da haram etsin tabi.
:KK66:

Umarım yanlış tercihte bulunmamış olursunuz. Malum şarlatan çok bu tüp bebek işinde. Boş umut tacirleri diyoruz bunlara. Tüm doktorların söylediği şeylerin aynısını söyleyip nerdeyse muayene bile etmeden 750 tl alan doktorlar duydum, hatta mucize doktor diye haber yaptırıp görüşmeye gidince donasyon önerenler falan varmış, Allah hepimizi korusun böyle vicdansız doktorlardan, onlara verilen paraları da haram etsin tabi.
Çok Haklısın canım ben de Cumartesi gittim ama ultrason Görüntüsü bile zorla alındı gibi ben başka doktor GÖRDÜ deyince yani. Ben de 750 tl ödedim yine öderim bu ücreti olay para değil aldığın bilgi ve ilgi ama ben inanın buradaki normal kadın doğum doktorundan şu ana kadar gittiğim tüm doktorlardan daha fazla ilgi gördüm ve bilgilendim. Doktor başarılı olabilir ismi ve reklamı olabilir ama bence önce insan Olmalı çünkü bizim sorunumuz hastalık değil anne olmaya engel olan bulguların doğru saptanması hastanın yakından izlenmesi dinlenmesi ve vakit ayırması.

Boş yere umutlanmanı istemem, evet kist de olabilir yani içi boş büyüyen bir folikül de olabilir ama opu olmadan bunu kolay kolay bilemez hiçbir doktor. Sınırları düzgün bir folikülse dolu çıkma ihtimali vardır. Maddi olarak zorlamayacaksa dolu çıkma ihtimali olan her folikül için opu olmanın doğru olduğunu düşünüyorum ben artık.
Kesinlikle ben de aynı fikirdeyim seninle belki 2 ay sonra bu yumurtamda olmayacak ama Dediğin gibi en azından toplanırsa şansım olabİlir

Canim biri anestezili bir anestezisiz olmaz uzere 2 rahim filmi cektirdim. Anestezisiz echomarda cektirdim. Ilkinde bosu bosuna anestezi almisim ve ilkinde cekim sonucunda rahmimin yarisinin olmadigini ve sol tüpümden verdikleri sıvının gecmedigini yazan bir rapor verdiler ama echomardakinin sonucuna gore rahmim tam ve verdikleri rontgen kagidinda acik bi sekilde sıvının gectigi görülüyor.
Iyi merkezde cektirmek onemli.
Iyi bir yerde cektirmedigim icin tekrarlamak zorunda kaldim hsg yi ama iyiki cektirmisim. Yoksa bir de rahmimin yarisi yok diye ona kafayi takiyordum.
Ozel hastanede cektirmistim.
En guzeli isi sadece rontgen ve goruntuleme merkezi olan bir yerde cektirmek.
İçime su serptiniz araştırıp bu hafta çektirceğim. Dediğiniz gibi Kısacık sürüyormuş zaten nelere katlanıyor insanlar bizde böyle aşamalarla anne olacağız inşallah ve bunca zahmet çektik ama sonunda yavrumuza kucağımıza aldık demeyi nasip eder Rabbim inşallah. Annem cuma günü istihare rüyasına yattı benim için. Elimde valizle ağaç Altın'da duruyormuşum ve yüzümde hafif tebessüm varmış. Inşallah hayırlara çıkmıştır bu Rüyası. benim inancım var ben anne Olacağım Rabbimin izniyle tabi tedaviyle veya kendiliğimden ama Olacağım buna tüm kalbimle inanıyorum..

Tupler acik mi degil mi diye cogu doktor rahim filmi istiyor sanirim. Ben tupten sonce hem hsg cektirdim hem de histereskopi yapildi.
Yaptıracağım canım ve her iki işlemden sonrs hamile kalma olasılığı daha da artıyormuş normal yolla sanırım yollar açılıyorsa siperi daha rahat ulaşıyor diye herhalde

Oyle sirf hicbise yapmamis olmamak icin adetin 2 3.gunu adacayi iciyorum birakiyorum korkumdan..sonra bal tarcin corek otu yapiyorum .sirf yapsaydim keske dememek icin..hic yapmam demiyorum..su an ne oneraeler degerlendiririm

Belini cektirenleri,gobegini kaldirtanlari,sütün buharina oturanlari duydum canim. Insanlar bir umut diye her seyi yapiyor. Korkarim bek cektirmeye falan ama korkmadigim seyleri ben de deniorum. Simdi yaki yapistiracagim mesela,belki faydasi olur.

Belini cektirenleri,gobegini kaldirtanlari,sütün buharina oturanlari duydum canim. Insanlar bir umut diye her seyi yapiyor. Korkarim bek cektirmeye falan ama korkmadigim seyleri ben de deniorum. Simdi yaki yapistiracagim mesela,belki faydasi olur.
Yakı ne işe yarıyormuş vücut ısısı için mi acaba?

Selam kızlar, güzel pazarlar diliyorum herkese
Bende tedavi olamıyorum şu anda o nedenle geçen ay soğan kürü yaptım bu ayda bal tarçın çörek otu ve zeytinyağına incir koyup yiyorum, yarında yakı alıp yapıştırıcam, bunun dışında biesterona koenzim omega 3 ve supradyn kullanıyorum, hiç bir şey yapmamış olmak istemiyorum, şifa olur umarım
Çuha çiçeğini başka bir topikte duydum belki alabilirim, keten tohumunada bugün başlıyorum

Canim benim de adetim dun bitti. Adet bittikten sonra 3.gun yapistiriliyormus ve 3 gun kaliyormus. Ben de sali gunu yapistiracagim. Sen benden once yapistiracaksin:) cok aci oluyorsa da soyleme canim tamam mi:) yoksa takamam ben:)

ben o doktorları biliyorum kendim 38 yaşında ve 13 tedavim olcak 4 yıldır tedavideyiz kendim sağlıkçıyım doktorlarıma güveniyorum ancak tabi Allah ne derse o olur bunuda biliyorum dr 'larımdan yana sıkıntı yok reklam dr 'larından değiller zaten reklama ihtiyaçları yok....olur olmaz bilmem benden yana herşey helali hoş olsun olmayabilirde ancak ben gücüm yettiği kadar yinede devam edecem menapoza kadar Allah nasip ederse donasyon önerenler var onlarıda biliyorum ben de yaşadım tercih meselesi anında bıraktım tabi yapcak bişey yok türlü türlü insanlar var türlü türlüde doktorlar var bu kadar basit iyi akşamlar herkese....

Yakı ne işe yarıyormuş vücut ısısı için mi acaba?

Yakı beli sıcak tuttugu icin yumurtalarin daha iyi calismasini sagliyormus,oyle okudum ben. Hem beline hem gobegine de yapistiranlar var ama ben ama sadece belime yapistiracagim sanirim. Yumurta catlamasina yakin gunlerde vücutta olmaliymis yakı ve iliski olmaliymis. 3 gun duracakmis ve banyo serbestmis yakı varken. Bunlar benim okudugum seyler. Ben de yazanlardan ogrendim:)

Kesinlikle öyle canım bana hiç şans vermiyorum dedi doktor ve tedaviye başlayacak düşünsene tezatlığı ve muameleyi sanki Öldüm ben canlandırmayı deneyecek. Yumurtam var işte 2 tane onlarda şansım nasıl olmaz en azından %5 falan der insan ama insanlarda ego Herşeyin üstüne çıkmış malesef

Sonucta yumurtan var,bu demek oluyor ki sansin da var. Hangi yumurtanin tutacagini hic bilemiyoruz.
Ben cozemedim bunu diyen doktoru canim. Bunu duyan birisi gidip asilama yaptirir mi.

Aminnnn canim,allah boylelerinden korusun. Tum dediklerine katiliyorum:KK66:

X