Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Evet canım bu hafta karar vericem bi şey sormak istiyorum tüp bebek te rahim filmi gerekli mi? Acılı bir işlem sanırım uyutup yaptırabilirim herhalde
Ben ileri derece vajinismus tedavisi oldum evliligimin ilk aylarinda.internetten rahim filmi ile ilgili tecrubeler okurken dizlerim titrerdi korkudan cunku gercekten cok agrili olduguna dair seyler yaziyor hep.ben anestezisiz oldum vallahi hissettigim 10 saniye bir adet sizisiydi..sanci bile demiyorum sızı diyorum.hic korkulacak birsey degil.kisiden kisiye degisir agri esigi ama benim ileri derece vaji gecmisimi de goz onunde bulundir hic korkmaaa

Ben korkuyorum kurlerden..sogan kuru endometriumu inceltiyormus incir kuru prolaktini yukseltiyormus..benim prolaktin yuksekti ona hic yanasmam.bir hayit tohumu deneyebilirim ilac kullanmadigim bir ay...adacayi ostrojeni yukseltiyormus ama yukselen deger fsh i baskilayip yaniltici deger gorunmesine neden olabilir diye adacayina da yanasmiyorum.isin ozu allah yardimcimiz olsun

Ben sogan kuru yaptim. Rahmimi inceltmedi benim. Miyomlarim ve kistim vardi temizledi ama herkeste farkli etki yapabilir tabiki.
Ben de korka korka yapmistim belki bi faydasi olur diye. Canim insan caresiz kalinca yapmam dedigi seyleri yapabiliyor.

Ben sogan kuru yaptim. Rahmimi inceltmedi benim. Miyomlarim ve kistim vardi temizledi ama herkeste farkli etki yapabilir tabiki.
Ben de korka korka yapmistim belki bi faydasi olur diye. Canim insan caresiz kalinca yapmam dedigi seyleri yapabiliyor.
Oyle sirf hicbise yapmamis olmamak icin adetin 2 3.gunu adacayi iciyorum birakiyorum korkumdan..sonra bal tarcin corek otu yapiyorum .sirf yapsaydim keske dememek icin..hic yapmam demiyorum..su an ne oneraeler degerlendiririm

Selam kızlar, güzel pazarlar diliyorum herkese
Bende tedavi olamıyorum şu anda o nedenle geçen ay soğan kürü yaptım bu ayda bal tarçın çörek otu ve zeytinyağına incir koyup yiyorum, yarında yakı alıp yapıştırıcam, bunun dışında biesterona koenzim omega 3 ve supradyn kullanıyorum, hiç bir şey yapmamış olmak istemiyorum, şifa olur umarım
Çuha çiçeğini başka bir topikte duydum belki alabilirim, keten tohumunada bugün başlıyorum

Arkadaslar antral folikul nedir bilginiz var mi

-ANTRAL FOLİKÜL SAYISI(AFS);Adetin 2-4. günlerinden birinde transvaginal Ultrasonografi (USG) ile her 2 yumurtalıktaki antral foliküllerin yani yumurtaların toplamına eşittir.Antral folikül olarak 2-10 mm arası foliküller-yumurtalar kabul edilir.İlerleyen yaşla beraber AFS azalmaktadır.Düzenli adetleri olan kadınlarda AFS nin 4-10 arası olması over rezervinin iyi olduğunu ve tedaviye cevabın iyi olacağını gösterir.Genel olarak AFS 3-4 ise AOR olarak kabul edilebilir.AFS testinin kullanılırlığı ve özgünlüğü çok yüksektir ancak ultrasonografik olarak değerlendirmeyi yapan kişinin tecrübesi bunu değerlendirmede önem arzeder .Ancak AFS değerinin yumurta kalitesini ve gebelik şansını öngörme yeteneği düşüktür.

Sonuç olarak AFS yumurtalıkları uyarıcı tedaviye,kötü cevabı ve kötü gebelik şansını tahminde yardımcıdır ancak tek kriter olarak kullanılmamalıdır.Ayrıca 10 üzerinde AFS yumurtalıkların yumurtlama tedavisine aşırı yanıtı riskini , yani OHSS riskini gösterebilir.

Selam kızlar, güzel pazarlar diliyorum herkese
Bende tedavi olamıyorum şu anda o nedenle geçen ay soğan kürü yaptım bu ayda bal tarçın çörek otu ve zeytinyağına incir koyup yiyorum, yarında yakı alıp yapıştırıcam, bunun dışında biesterona koenzim omega 3 ve supradyn kullanıyorum, hiç bir şey yapmamış olmak istemiyorum, şifa olur umarım
Çuha çiçeğini başka bir topikte duydum belki alabilirim, keten tohumunada bugün başlıyorum
Cuha çiçeğini Kutluhan bey söylemiş bende dün duydum evet

-ANTRAL FOLİKÜL SAYISI(AFS);Adetin 2-4. günlerinden birinde transvaginal Ultrasonografi (USG) ile her 2 yumurtalıktaki antral foliküllerin yani yumurtaların toplamına eşittir.Antral folikül olarak 2-10 mm arası foliküller-yumurtalar kabul edilir.İlerleyen yaşla beraber AFS azalmaktadır.Düzenli adetleri olan kadınlarda AFS nin 4-10 arası olması over rezervinin iyi olduğunu ve tedaviye cevabın iyi olacağını gösterir.Genel olarak AFS 3-4 ise AOR olarak kabul edilebilir.AFS testinin kullanılırlığı ve özgünlüğü çok yüksektir ancak ultrasonografik olarak değerlendirmeyi yapan kişinin tecrübesi bunu değerlendirmede önem arzeder .Ancak AFS değerinin yumurta kalitesini ve gebelik şansını öngörme yeteneği düşüktür.

Sonuç olarak AFS yumurtalıkları uyarıcı tedaviye,kötü cevabı ve kötü gebelik şansını tahminde yardımcıdır ancak tek kriter olarak kullanılmamalıdır.Ayrıca 10 üzerinde AFS yumurtalıkların yumurtlama tedavisine aşırı yanıtı riskini , yani OHSS riskini gösterebilir.
Cok tesekkur ederim..

Ben ileri derece vajinismus tedavisi oldum evliligimin ilk aylarinda.internetten rahim filmi ile ilgili tecrubeler okurken dizlerim titrerdi korkudan cunku gercekten cok agrili olduguna dair seyler yaziyor hep.ben anestezisiz oldum vallahi hissettigim 10 saniye bir adet sizisiydi..sanci bile demiyorum sızı diyorum.hic korkulacak birsey degil.kisiden kisiye degisir agri esigi ama benim ileri derece vaji gecmisimi de goz onunde bulundir hic korkmaaa
Cok Sağol canım yaptırıyım en iyisi en azından bütün Olasılıklar iyi değerlendirilsin tedavide. Ağrı eşiğim yüksektir ve dayanıklıyımdır sadece kötü izlenim olduğu için insan ürküyor ama yaptırmam gerekli sanırım çok Sağol canım bu hafta halledip EROL bey ile başlayacağım sanırım tecrübeli ve yaşlı bir bey veya Mustafa acetle. Tek duam bunlara gerek kalmadan hamile olmak ama sanırım zor. Allah herkesin kalbindekileri versin. Onun için zor yok ve dilerim dualarımızı kabul eder

Evet canım hem bana inan ağzıma tıka tıka hiç şans vermiyorum dedi hem aşılamaya başlayalım dedi. Pazartesi gideceğim Kutluhan bey yok ama Volkan Bey'le görüşeceğim ve bu sözü ona soracağım. Soru sormama müsade etmiyorlar ki inan bana onlardan ters tepki almadan cümleleri süslemeye çalışarak geveliyordun ancak. Engin bey tüp bebek Demişti ona gideceğim sanırım tekrar. Mustafa adet ile görüştüm değerlerim Değişti yumurta ölçüsü söyledim. kist var Değerler bununla değişebilir dedi rahim filmi çektir bana gönder dedi. Kafam iyice Alabora oldu. Tüp bebekte rahim filmi gerekiyordu ve kist fsh ve e2 de etkili mi acaba e2 26 iken şimdi 198 bu iyi bir sonuç mu ayrıca fsh 17 yani e2 den düşük. Inanın en zoru karar vermekmiş.

Canim degerlerimiz zaten bizi zorluyor bir de bu karar verememe nerde yaptiracagim derdine dusme daha da zorluyor.
Zaten doktorun karsisina gecince bir heyecan oluyor zaten,bir de lafi agzina tikinca iyice ne diyecegini soyleyecegini unutuyor insan.

Ben hiç hap kullanmadım ve rezervim azalmış. En direk etkisi olmamıştır sanki çünkü gittiğim doktorlar kullandın mı diye bana hİç sormadı bile

Neden azaldigina bir sebep bulmaya calisiyoruz ya canim o yuzden acaba ondan mi acaba bundan mi diyoruz. Belki de hicbisey elimizde degildi,yine de kendi kendine azalacakti.

Neden azaldigina bir sebep bulmaya calisiyoruz ya canim o yuzden acaba ondan mi acaba bundan mi diyoruz. Belki de hicbisey elimizde degildi,yine de kendi kendine azalacakti.
Evet canım aynen ben de sigaraya atıyorum suçu ama Dediğin gibi yine azalacaktı ama belki yaşam Şeklimiz hızlandırdı. Fosur fosur sigara içeninde pat diye oluyor ona bakarsan ama biz biraz bu konuda şanssız olan tarafız inşallah sonumuz güzel olur ama bu son için hastasını sahiplenen sıkı takip eden anlayışlı, vicdanlı ve idealist doktorlarla olacak Şeyler bunlar. Tek Başımıza bilgi ediniyoruz ama kafamız karışıyor

Canim degerlerimiz zaten bizi zorluyor bir de bu karar verememe nerde yaptiracagim derdine dusme daha da zorluyor.
Zaten doktorun karsisina gecince bir heyecan oluyor zaten,bir de lafi agzina tikinca iyice ne diyecegini soyleyecegini unutuyor insan.
Kesinlikle öyle canım bana hiç şans vermiyorum dedi doktor ve tedaviye başlayacak düşünsene tezatlığı ve muameleyi sanki Öldüm ben canlandırmayı deneyecek. Yumurtam var işte 2 tane onlarda şansım nasıl olmaz en azından %5 falan der insan ama insanlarda ego Herşeyin üstüne çıkmış malesef

Cok Sağol canım yaptırıyım en iyisi en azından bütün Olasılıklar iyi değerlendirilsin tedavide. Ağrı eşiğim yüksektir ve dayanıklıyımdır sadece kötü izlenim olduğu için insan ürküyor ama yaptırmam gerekli sanırım çok Sağol canım bu hafta halledip EROL bey ile başlayacağım sanırım tecrübeli ve yaşlı bir bey veya Mustafa acetle. Tek duam bunlara gerek kalmadan hamile olmak ama sanırım zor. Allah herkesin kalbindekileri versin. Onun için zor yok ve dilerim dualarımızı kabul eder

Canim hic korkma hsg den.
Sisli de echo.... tavsiye ederim.
Cihazlar son teknoloji ve asla aci yok.

Evet canım aynen ben de sigaraya atıyorum suçu ama Dediğin gibi yine azalacaktı ama belki yaşam Şeklimiz hızlandırdı. Fosur fosur sigara içeninde pat diye oluyor ona bakarsan ama biz biraz bu konuda şanssız olan tarafız inşallah sonumuz güzel olur ama bu son için hastasını sahiplenen sıkı takip eden anlayışlı, vicdanlı ve idealist doktorlarla olacak Şeyler bunlar. Tek Başımıza bilgi ediniyoruz ama kafamız karışıyor

Canim tadini ve nasil bir sey oldugunu merak edip sigaradan tek nefes dahi icmedim. Ama rezervim az. Sigara,icki ve diger yasakli maddeden tuketip yine de cocuk sahibi olanlar. Surekli fast foodla beslenen ama cocugu olanlar var. Hayatim boyunca yedigim hamburger sayisi 10u gecmez. Yediklerime hep dikkat ederim ama rezervim az.Hayatinda cok buyuk stresler ve acilar yasayip cocugu olanlar var. Hani etkiliyordu beslenme,sigara,stres. Olmasa bunlari yapanlarin olmazdi. Hiiiiiic inanmiyorum artik bunlara.
Olacaksa rabbim verecekse olacak.gerisi teferruat.

Çok Haklısın canım benim arkadasım günde 2 paket içiyordu stres falan çoktu 40 Yaşında evlendi ardı ardına bir kere doktora gitmeden çocuk yaptı 2. Çocuğunu 42 de yaptı yeni daha sanırım genler bu işte çok etkili gerçi annem 45 de girmiş menapoza ben 38 de anlamadım ama tuhaf olan ablam benden 4 YAŞ büyük ve biz onunla 4 ay önce adet olduk ve doktora gittik ve doktor ikimize ayni teşhisi koydu oda aynı anda girdi benimle tabi o 42 Yaşında ve 2 çocuğu var

Ama şu var doktora her gidişimde daha Moralsiz dönüyorum ve beni korkutuyorlar ve asla Allah'ın neler yarattığından böyle gebeliklerin kendiliğinden bile oluşabileceğinden asla bahsetmiyorlar. Ama ben ne mucizeler okuyorum en yakın arkadaşım kaç doktor asla olmaz boşuna uğraşma dedi ama 39 Yaşında sadece rahim düzeltme ameliyatıyla 58 fsh ve 0.01 amh ile kendiliğinden sağlıklı gebelik Yaşadı ve 1 Yıldır menapoz koyulmuştu Teşhis. Daha ne hikayeler var ama bunlardan bahsetmek yok. Önce tedaviye başlamadan hastanın tüm geçmişi incelenmeli kan ve vitamin değerleri, tüplerin açıklığı, rahim durumu, ultrason, cinsel yaşamı, hastalıkları, pıhtılaşmasından vs Herşey değerlendirmeli ama bu doktorlar bi kaç soru ve tahlille bir sonuç çıkartıyorlar ya amaç para kazanmak ya da hastayı önemsememek inanın dahiliye doktoruna gittiğinizde size daha çok vakit ayırıp bilgi veriyor

X