Tüp Bebek Merkezleri Yücel Karaman Brüksel Tüp Bebek Merkezi

Kızlar merhaba. embriyoları 5. güne götürelim dediler bugün haber verecekler ama çok korkuyorum hiç embriyonuz kalmadı demelerinden bir yandan kendimi teselli ediyorum zaten gitmiyorsa kotüdür falan diye bir yandan da meraktan çatlıycam :)

Kaç tanesi dollendi canım . Embriyolog bana yarı yarıya 5.güne gider demişti .

Maşallah canım . Brükselde mi yaptırdın daha önce . Sana belki 2 embriyo transferi yapılır
Daha önce farklı merkezlerdeydim. Farklı merkezler gezince brukselin farkını daha iyi anladım. Olumsuz olsa da burda devam ederim. Umarım sen de daha iyisindir. Yaşadığımız şeyleri atlatmak hic kolay olmuyor

Daha önce farklı merkezlerdeydim. Farklı merkezler gezince brukselin farkını daha iyi anladım. Olumsuz olsa da burda devam ederim. Umarım sen de daha iyisindir. Yaşadığımız şeyleri atlatmak hic kolay olmuyor
Ben daha atlatamadim malasef. Hep hafta sayıyorum yaşasaydı 14 haftalik olacaktı ben brukselde denedim diğer merkezlerden farkı ne canım mesela ne gibi artıları var . Ben bi bahçeciyle gorusmustum orayı sevemedim.

dayanamayıp aradım merkezi :) yarına çağırdılar transfer için. ilk denemem ege tüp bebek merkezindeydi ki artık merkez demeye dilim varmıyor. parayı alıp hadi canım güle güle merkezi desek daha doğru olur. zaten folikül takibini bizi oraya yönlendiren doktor yaptı. bütün folikül takibi vajinal ultrasonla değil normal karın üzerinden oldu. bazen gördüler bazen görür gibi oldular yumurtaları. doktor merkezin doktorunu arıyordu o da tamam dozunu şu kadar yapın diye söylüyordu. ki doz hep aynı devam edildi. sadece 1 kez e2 değeri kontrol edildi. 5 yumurta toplayabildiler. 4ü döllendi. 2 sini 2. gün transfer ettiler. 2 si kalitesi çok iyi değil diye çöpe gitti. ne bilgi verildi doğru dürüst ne bir şey. ben sonradan internetten araştırıp endometrium kalınlığının belli bir kalınlıkta olması gerektiğini öğrendiğimde merkezi arayıp transfer günü kaçtı rahim kalınlığı diye sordum ve 5,9 cevabını aldım. üstelik burda tüp bebek öncesi histeroskopi geçirmiştim. histeroskopi sonrası hiç bir engelin kalmadı problem çözüldü dediler. meğer hiç bir şey yapmamışlar. sonradan 2 histeroskopi ve 2 rahim filmi daha çekilmek zorunda kaldım. onları hiç affetmiycem. olmayacağını bile bile umut vaad ettiler. ikinci denemem bahçeci umut tüp bebek merkezindeydi. orda da bir histeroskopi oldum. histeroskopi öncesinde yumurtalar toplandı. operasyondan sonra da transfer yapıldı.orası fena değildi ama yine de kafalarında soru işaretleri ile transfer gerçekleşti. yumurta sayısı asla söylenmedi sorduğum halde. yumurta çatlatma iğnesi yapılmadığı için opu günü herkeste bir telaş. karnında ağrı var mı? çatladı mı acaba bir bakalım falan. iyice strese soktular beni. hatta brükselde de opu yaptıktan sonra uyanır uyanmaz ilk sorduğum soru çatlamışlar mı toplayabildiniz mi oldu :) ilk önce gebelik aşısı yapılacak dendi. sonra yapılmadı. gebelik aşısı yapılacaktı dediğimde gerek görmedik dediler. her kontrole gittiğimde sen sadece estrofem mi kullanıyordun. aaa biz sana tebocan ya da bilmem ne ilacı vermemişmiyiz gibi diyaloglar gelişti. hayır deyince tamam neyse falan dendi. transfer zamanı rahim kalitesi kötü dendi. kötüyse erteleyelim biraz daha iyi olunca yaparız transferi ama siz daha iyi bilirsiniz tabi deyince zaten hiçbir zaman iyi olmayacak rahimin malzeme bu gerçek bu kabul etmek lazım deyip transferi yaptılar. 3. gün emriyosu 2 si kaliteli 1 i kalitesiz 3 embriyo kondu. sonuç yine negatif. illa pozitif olacak diye bir şey yok tabii ki ama güvenim sarsıldı. görüntüde çok ilgili ama aslında baştan sağma bir muamele yapıldığını hissettim. brükselde histereskopi geçirdim. şimdi de 3. denemem burda herşey kuralına göre titizlikle yapılıyor. ilaç saatlerine kadar söylüyorlar. tahlil sonuçları olmadan boş konuşmuyorlar. çok bilimsel çalışıyorlar. ayrıca 9 yum toplanmıştı. 7 si olgun demişlerdi. sonra aradıklarında olgun olmayan o 2 ymurtayı da olgunlaştırıp enjeksiyon yaptıklarını ve onların da ağır aksak bölünmeye çalıştığını söylediler. yani diğerleri gibi çöp bu deyip hemen atmamışlar. emeğimize ve umutlarımıza değer verdiklerini sonuna kadar hissettim. böyle işte... :) biraz uzun oldu ama herkes bilsin istiyorum yaşadıklarımı. kimsenin umutlarıyla oynamasınlar :)

Ben daha atlatamadim malasef. Hep hafta sayıyorum yaşasaydı 14 haftalik olacaktı ben brukselde denedim diğer merkezlerden farkı ne canım mesela ne gibi artıları var . Ben bi bahçeciyle gorusmustum orayı sevemedim.
Sayma canım haftaları. saydıkça acıların tazelenecek. önemli olan bundan sonrası. moralimizi bozmak yok!

maybe84 canım talihsizlik yaşamışsın ama inşallah bu kez yüzün güler sağlıkla kucağına alırsın . Ben diğer merkezleri çok bilmem ama bana da Brüksel düzenli gibi geliyor bu konuda . Ellerinden geleni yapiyorlar . Kendimi orda özel hissediyorum:) . Bana transfer yapmadilar yumurta toplandiktan sonra Yücel bey geldi dedi ki ohss riskin var eğer transfer yaparsak Şansın yarı yarıya azalır donmus embriyo transferi yapalım dediler.
Haftaları saymak istemiyorum ama elimde deGil ki . Eşim şu an tup bebege hiç sıcak bakmıyor benim o kötü hallerimi gördükten sonra.

Ben de ayni şeyleri yaşamıştım.seni çok iyi anlıyorum. Güzel dileklerin için teşekkür ederim. Bizi bizden başkası anlamaz. Çocuğu olup bana aman ne uğraşıp para harciyorsunuz bu kadar aliverin bi çocuk diyen bile var :)

O densiz insanlardan çok var malasef ben tersliyorum artık . Biliyorsunuz kurtaj oldum ve yakın arkadaşım bunu biliyor bana diyor ki" nolmus sana rengin sapsarı kendine bakmıyor musun . " "ayy seni çok iyi anlıyorum 3 ay hamile kalamadim kafayı yedim dedi "
Rabbim bizlere de nasip eder inşaat canim

Kızlar o gereksız ınsanlarda banada fenalık geldı..bizi bizden baska anlayan yok..ole laflar edıyolarkı agzım acık kalıyo ..allah kötü kalpli insanlardan korusun bızı..artk kım ıyı nıyetlı soruyo kım kotu nıyetlı soruyo ayırt edebılıorm..allaha havale edıyorm..bu duyguyu ceken bılır yasayan bılır..mıllete dısardan laf solemek kolay..takmamaya calısalm

Kesinlikle ilk başlarda takıyordum şimdi karşılık veriyorum o yüzden daha rahatım içimde kalmıyor .
Nasılsın bu arada yapisiksiz hatun :))

maybe84 yazdıklarını hayretle ve üzüntü içinde okudum. Bu insanların, hem de bir kurum olarak bu kadar profesyonellikten uzak ilgisiz, takipsiz çalışıyor olmaları akıl alır şey değil. En azından ilk ay doğruyu analiz edip arkana bakmadan gitmişsin. Mesajın için teşekkürler okuyan herkes adına. Son derece içten ve okuyanlara yardımcı olacağına eminim. Sıkıntılar geride kalmış olsun ve inşallah güzel haberlerini alalım canım.

Diğer yorumuna atfen, eşimin bir meslektaşının eşi de beni gördüğünde bir şey var mı diyerek, sırıtarak karnımı okşadı iki üç sefer. Sempatik olmak bi yana, son derece itici ve çirkin bulduğum bir şey, psikolojik saldırı aynı zamanda. Çok alakasız bir yerden bu konuyu anlayacağı şekilde yerin dibine soktuktan sonra bıraktı, yoksa belki de arsızlığa devam edecekti. Beni en iyi siz anlarsınız sanırım.

Hepimiz için her şey çok güzel olsun, çok güzel olsun inşallah.

Hahah:)iyiyim canm sen nasılsn:)
Ben iyiym canım biraz ağrılarım var neden olduğunu anlayamadigimiz. Gelecek ay rahim filmi çektirmek istiyorum bunun için de istanbula gidecgm sanırım . Önceki rahim filmimi kimse begenmedi bir de rahim filminden sonraki 1 hafta ateş kanama halsizlik çok kötüydü. İnşallah bir sknti çıkmaz . Kürtaj olunca korkuyorum.
Mersin unv. Gidiyorum bazı tahliller için üniversitede yapılmıyormus . Aslında yapılması gerek diğer şehirlerde üniversite hastanesinde yaptırılıyor bizim burasi bir acayip .

İyi akşamlar kızlar. Tüp bebek tedavisi nasıldır, hangi ilaçlar alınır, hangi ilaca kaçıncı gün başlanır, yumurta takibi, çatlatma iğnesi, yumurta toplama vb. süreçle ilgili detayları, gereksiz bilgiye boğmadan açıklayan bir site var mı? Araştırmadan size sorayım istedim.

Herkese sağlık, mutluluk ve neşe içinde bir hafta sonu dilerim.

aralik ayi itibariyle bende baslicam tedaviye bizim sorunumuz azosperm havuz yontemi yapmak istedik ama cikisimiz az 4-5 adet oda hareketli olmadigindan dondurulmadi sanirim micro tese olmamaiz gerekecek merkezde kim yapiyor bu ameliyati bilen olan varmi

Canm gecms olsn nasıl agrılarn var yanı kıst agrısı gibi deıl demievet bızım burası cok acayıp ben uni den cok cektm hıc gidesim gelmıyo..sen bır an once git dr a canm

Kızlar,
Ayın 23ü sabaha karşı bebeğim melek oldu. Salı akşamı birden çok sancım başladı, hastaneye gittik, Rahimde 2cm açılma olmuş, plasenta doğumyoluna inmeye başlamıştı, doktorum keseyi geri itip rahim ağzına dikiş atmayı deneyecekti çok düşük ihtimal de olsa kurtarmayı denedi ama kesede delik oluşmuş, Suyum gelmeye başlamıştı o andan sonra. 1 hafta önce kontrolde herşey yolundaydı, rahimağzı ve plasenta çok iyi denmişti...
Normal doğumla geldi bebeğim, o kadar güzeldi, Nur dedim onun adına, Nur gibiydi zaten gözümün nuruydu.
Bugün sütüm gelmeye başladı, isyan ediyorum, neden diyorum allah affetsin.
Nasıl hafifler bu acı bilmiyorum, ağlamak tek ilacım.
Tüm bebekleri korusun allahım, tüm isteyenlere kolaylıkla versin, sağlıkla doğsun kuzularınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…