Tüp Bebek Merkezleri Yücel Karaman Brüksel Tüp Bebek Merkezi

10. Haftada kalbi durdugunda da iğne kullandın mi canım . Benim de 8. Haftada kalbi durdu iğne kullanıyordum . Kürtaj mi oldun peki
evet canim kullaniyordum. malesef kurtaj oldum brukselde. bebegi genetige yolladik +22. kromozom cikti .. ne esimde nede bende genetik bi problem yok.

evet canim kullaniyordum. malesef kurtaj oldum brukselde. bebegi genetige yolladik +22. kromozom cikti .. ne esimde nede bende genetik bi problem yok.
Benimkinin sebebi belli değil . Genetiğe gitti ama sorun yok denildi . İnşallah bir daha aynı şeyi yasamam kimse yasamasin. Hala psikolojim düzelmis değil . Eşler de genetik problem olmasa bile çocuk da olabiliyormus malasef

sorma o psikoloji cok kötü.. kontrole gittigimde ogrenmistim kalbinin durdugunu.. ustelik annem de torunumu goreyim bende diyip benimle gelmisti. kadinin bütün hayati alt ust olmustu o gun .. rabbim bidaha yasatmasin.

sorma o psikoloji cok kötü.. kontrole gittigimde ogrenmistim kalbinin durdugunu.. ustelik annem de torunumu goreyim bende diyip benimle gelmisti. kadinin bütün hayati alt ust olmustu o gun .. rabbim bidaha yasatmasin.
Dünyanın en güzel sesiydi o pitpitlar. Hayırlısı boyleymis . Rabbim bizlere de yaşatsin inşallah anne olmayi.

Canim maşallah diğerleri güzel guzel döllensin inşallah . Senin ilk deneme miydi canım
Tesekkurler canim. Bu benim 3. Denemem. diğer ikisi farklı merkezlerdeydi ilkinde 2 günlük embriyoyu 6 mm bile olmayan rahime koymuslar. Rezalet ötesi bir merkezdi. Denemeden bile sayılmaz aslında. Tabi ben bu bilgileri isin içine girince sonradan öğrendim :) öğrenince de bir güzel haşladım onları ama neye yarar

Merhaba arkadaşım allah bebisini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Bizim için de dua et lütfen ankarada ayni işlemi tekrarladılar demissin de niye tekrar yaptılar?

Merhaba arkadaşım allah bebisini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Bizim için de dua et lütfen ankarada ayni işlemi tekrarladılar demissin de niye tekrar yaptılar?
rahim sekli duzeltilmisti .. sanirim birazcik daha genislettiler ..amin rabbim isteyen herkese nasip etsin..

Sana simdi çift embriyo transferi mi yapılacak peki .
Önceki merkez Neresi ydi

Sana simdi çift embriyo transferi mi yapılacak peki .
Önceki merkez Neresi ydi
Kaç embriyo transfer edileceğini sormadım hiç :) 2. denememde 3 tane 3. gün embriyosu transfer edilmişti ama olmadı. olacak olduktan sonra 1 taneyle de olur gibime geliyor. bu sefer pek bir rahatım nedense :) ilk denemem ege tüp bebek merkezi izmirde. ikinci denemem umut tüp bebek merkezi. ilk merkez çok amatördü. şimdi de bekliyoruz bakalım gelişmelerini

Bir kaç gündür giremedim kızlar. Hepimiz için güzel, mutlu, sağlıklı ve neşeli bir hafta olsun. Hamilelerimiz bebeklerini sağlıkla kucaklarına alsın. Sağlıkla, hayırla bizlere de nasip olsun inşallah.

Ameliyat olanlardan, Kumral-ada , valiente ; fikirlerinizi merak ettim. Londra'dan endometriosis ve fertilite uzmanı olan bir doktordan telefon randevusu istedim. Ultrason ve kan değerlerimi istemişti, mail attım evvelden. Dün konuştuk, değerlendirdi. "Ameliyata gitmeden önce sadece bir döngü tüp bebek deneyin. Yumurtların kaliteli gelişirse endometriosis yumurtalara etki etmemiş anlamına gelir. Farz edelim 5 kaliteli yumurta oluştu. Buradan da iki seçeneğiniz var, ya direkt ameliyat, veya embriyolardan birinin transferi. Zaten hamile kalırsanız endometriosis yok olmasa da gebelik boyunca uyuyacak. Fakat kaliteli yumurta oluşmazsa endo yumurtalara etki ediyor anlamına gelir ve emin bir şekilde ameliyata girersiniz o zaman" dedi. Tabii bu otomatikmen bir döngüyü feda etmek, boşa harcamak anlamına geliyor. Ama başından beri eşim de öyle istiyor, "bir döngü deneyelim, ameliyata öyle gir" diyor. Sol yumurtalığımdaki kist 5,5 cm. Bu şekilde hormon almayı hiç istemiyorum. Onu da sordum doktora dün: "Hormonu en fazla 10 gün alacaksın, bu sürede endometriosis büyüyüp komplikasyon çıkaracak zaman bulamaz" dedi. "Fakat kistlerin yeri, yumurta toplamayı zorlaştıracak konumdaysa -bunu seni takip eden doktorun bilir, sonuçlara bakarak anlaşılmaz- o zaman direkt ameliyata gitmen gerekir" dedi. Burdaki kliniğe bir soracağım. Dünden beri karnım, sol kasığım ve karnımın sağ tarafında ağrı var. Endometriosisten kaynaklandığını düşünüyorum.

Merhaba canim . Ben yücel beye gittiğimde bu kist senin yumurta kaliteni bozuyor ameliyat olman gerekir dedi. Senin konuştuğun doktorun dedikleri de bana mantıklı geldi ama söyle de bir durum var bu kullandığımız ilaçlar bu kisti kötü etkileyebilir hamile kalırsan da sıkıntı oluşturabilir bu da bir ihtimal. Ben ameliyat olduğumda yan odada 8 haftalik hamile bayan ameliyat olmuştu nasıl oldu anlayamadim ama . Yalnız çikolata kistiyle tup bebek deneyip hamile kalanlar da çok fazla .

Canım oncelıkle sunu solıyım benım kıstlerm varken kalıtelı embrıyolar olustu hep..hatta 5tanesi 5. Güne gitti..sonuncu denemede..yumurtalarmda bıbsorun yoktu hep kalıtelı embrıyolar olustu ama 4tane transferımdede negatıfi gorduk..ben tup denemeden amelıyat olmam dedım hep cunku amelıyat son care dıyolar..kistle hamıle kalanda var kalamayanda..tutunmasına engel oldu benımkısı belkıde..ayrıca hormon alıcam kıst buyuyecek dıye dusunme cunku bende tam tersi olmustu..tup bebekden sonra hep kıstlerm kuculdu hatta sonuncu denememde tek tarafımdakı 3cmlk kıst yok oldu 6ay boyyncada cıkmadı..diyete basladm saglksız beslendm ve tekrar etti..bende ılacların etkısı kilo oldu ben kılo aldım şiştim resmen.ama kılo almayanda cok.demek ıstedıgm hıc denemen yoksa bı defa olsun tup bebek deneyeblrsn belkıde..

Teşekkürler canım. Kliniği bir arayıp soracağım. Kabul ederlerse 1 döngü deneyebilirim belki. Yücel Bey bana da öyle demişti, ve doğru olduğunu düşünüyorum açıkçası. Burada bir başka doktor da "Çikolata kistlerinin embriyonun tutunmasını engellediği düşünülüyor" demişti. 8 haftalık hamile ne ameliyatı oldu acaba?

Çok sıkıldım, artık bir karar alıp uygulamak istiyorum. Allah hepimizin yardımcıı olsun.

Aaa, bak bu da önemli bir veri canım. Burada bazı doktorların savunduğu tez, kaliteli yumurta oluşsa daki tutunmayı engelleyebilir. Önceden hiç denemedik, fertilite doktorum uygun görürse bir döngü deneyeyim o zaman. Telefon çayım bir. O kilolrın ödem olduğu söyleniyor canım, vücut atıyormuş sonra sanırım. Beslenme konusunda çok haklısın. Hiç ağrım filan yoktu. Türk marketinden almıştım, dün hadi bugün Pazar diyerek kahvaltıda iki parça salam yedim. öğleden sonra ve gece ağrıdan duramadım.

yani benim icin bi mahsuru yok tabiki.. baskent hastanesinde hulusi beye gittim
Teşekkürler. 2 sene önceye kadar ben de Ankara'daydım. Başkent hastanesine genel muayene için giderdim. Tebrik ederim tekrar, darısı başımıza inşallah.

Teşekkürler. 2 sene önceye kadar ben de Ankara'daydım. Başkent hastanesine genel muayene için giderdim. Tebrik ederim tekrar, darısı başımıza inşallah.
benim icin cok zorlu bir tedavi sureci oldu.. istanbuldan gidip geldim surekli.. gerektiginde 1 , 2 gece ankarada kaldim.. kismeti oradaymis. rabbim isteyen herkese nasip etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…